Viimane saunaõhtu 25. juunil ja juubel 27. augustil - Eesti ühe vanima pidevalt tegutsenud külasauna suur 60. sünnipäeva pidu, kõik huvilised oodatud

 

KADRINA SAUN 60 - palju õnne ja kestmist ihuharimise kantsile!

27. juunil oma 60ndat sünnipäeva tähistav Kadrina saun on tõenäoliselt üks väheseid Eesti avalikke külasaunu, mis ka 60 aastat järjepannu töötanud. Avaldame sel puhul Tiiu Uusküla kirjatöö Kadrina sauna ajaloost, mis valminud spetsiaalselt sauna sünnipäevaks.

Ühtaegu täname ka valla arhivaari Eha Kriksi, kes 60 aasta tagused saunahoone vastuvõtu dokumendid arhiivist üles otsis.

NB! Sauna 60. sünnipäeva rahvapidupidu toimub 27. augustil kell 18 sauna juures. Jälgige eelreklaami veebis ja kuulutustetahvlitel!

Lugu on täies mahus kättesaadav siit. 

Vastne kollektsioon 60aastse sauna vaateid on siin, saunas olevasse Eesti ainsamasse saunamuuseumi viib otsetee siit. 

 

JÄTKUB KAMPAANIA "Susi saab sisu"

 

Käimas on kogukondlik heategevuskampaania Kadrina valla vastse päästeauto SUSI sisustamiseks. Kampaania koduleheküljele pääseb siit.

 


 

TEREVISIOON TERVITAS EESTIMAAD Läsna-Loobu külast

Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast Lääne-Virumaal, mille ERRi lugejad ja vaatajad valisid rahva lemmikuks.

Kunagi varem pole ükski Kadrina valla küla ega ka mitte vald ise sellise au ja tähelepanu osaliseks saanud. Tuhat tänu külaelu edendajaile! 

Kahetunnist saadet saab vaadata siit.

 

Neeruti Seltsi üleskutse abiga on kogutud valla bussijuhi Toomas Tingase taastumise toetuseks enam kui 2600 eurot

  • 21.06 kell 19.00 seisuga oli annetajaid 70 ja summaks 2603,18 eurot.

Neeruti Selts oma juhi Tiiu Uusküla vahendusel andis teada ja kutsus üles:

„Algatame Neeruti Seltsi liikme ja hea sõbra Toomas Tingase heaks annetuste kogumise. Temaga juhtus õnnetus maikuus ja senini on ta Tallinnas haiglaravil. Ta saab väga vajaliku ravina lihaste taastamiseks massaaži vaid 45 min päevas - rohkem ei ole ette nähtud. Nüüd tuleksime meie appi - võimaldaks talle raha eest lisaravi - massaaži. See annaks suuremad lootused kiiremaks taastumiseks. Summa suurus oleks igaühe enda otsus võimalusi arvestades. Nagu piiskadest moodustub ookean, nii oleks ka igast väikesest summast ikka abi. Toomas on igati abi väärt! Tehkem oma annetus Neeruti Selts kontole nr EE962200221020172771 Swedbank, märkides selgituseks Toomase toetuseks.“

Esmaspäeva 21. juuni kell 19 seisuga oli annetajaid 70 ja summaks 2603.18.    

Fotol on Kadrina valla bussijuht Toomas Tingas annetamas Sinilillekampaania heaks tänavu 10. aprillil

 

KADRINA KESKKOOL ootab õppima

Taotlusi 2017/2018. õppeaastal 10. klassi astuda soovijatelt võtame vastu kooli kantseleis 19.-22. juunini kell 09:00-16:00 ja  26.-30. juunini kell 09:00-14:00.  Täpsemalt siit.

 

KADRINA ja KARUD ootavad, EESTI KORVPALLILIIT soovitab

 

 

 

Lõimumisprojekt Kadrina - Sillamäe

2017. a. kevadel kohtusid Kadrina Keskkooli ja Sillamäe Vanalinna Põhikooli juhtkond. Kohtumise mõtteks oli kontaktide loomine kahe kooli vahel, mille üheks väljundiks sai lõimumislaager 12. juunist – 15. juunini.

Pikemalt siit.

 

 

 

ENAM TURVALISUST: Soome Susi saabus Kadrina päästekomandosse. Algas kampaania Susi sisustamiseks

 

Kadrina priitahtlikel pritsimeestel (loe: vabatahtlikul päästekomandol) on pidu. Kolm aastat kestnud toimetamine koos Soome sõprusvalla Janakkala rahva abiga on kandnud vilja, nimeks uus tuletõrjeauto Susi.

Tegemist on Soomest ostetud masinaga Sisu, valmimisaastaks 1992, läbisõiduks 52 000 kilomeetrit, hinnaks 12 000 eurot. Tuttuued täisvarustuses autod maksavad muuseas enam kui 300 000.

„Susi on tõsine tööriist, korralik meeskonnaauto,“ kommenteeris vabatahtlik päästja Raido Nagel.

Kolm aastat tuletõrjeauto hankimise nimel tegutsenud vallavolikogu aseesimees Mati Tiiter ei säästa sooje sõnu Janakkala valla sõprade kiituseks. „Endine vallajuht Kalevi Ilmarinen, endine volikogu esimees Esa Silvennoinen, Janakkala tööstuspiirkonna juhataja Markus Myhrberg ja transpordifirma omanik Ari Heikkilä aitasid nii info kui asjaajamisega. Tulid kiirelt appi, kui pikalt garaažis seisnud tuletõrjeauto hakkas nn „varjatud iseloomu“ näitama,“ rääkis Tiiter.

Pori linna lähedalt toimetas masina Helsingisse laevale Kaido Kalamäe, tasuta ülesõidu võimaldas Päästeliidu päästeingel ehk Tallink Grupp AS ja Cargo müügijuht Andres Andema.

Et Susi saaks vallarahvast tublilt teenima asuda on vaja masin sisustada. Seetarvis kuulutatakse uuel nädalal välja korjandus.

Milline näeb uus Sisu Susi välja, saab uudistada valla fotoveebi galeriist.


  

JUUNIKUU KIRIKULEHT valmis

Lugeda saab siit.

Varasemad numbrid siit.

 

 

 

 

 

 

 

SADA KANNELT sünnimaale sünnipäevaks

„Pole sugugi välistatud, et Eesti 100. sünniaastal saame Kadrinas valmis ka sajanda kandle,“ rääkis käsitöö- ja tehnoloogiaõpetaja Karl Meos, taustaks uue kandlekursuse õppurite töökas nagin.

Virumaa pärimuskultuuri programmi raames on Kadrina Keskkoolis valmimas 9 kannelt, neist kaheksa läheb kandlemeistreile endile, üheksas aga pannakse kooli 115. sünnipäeval oksjonile.

Nii on juuliks kui tänased pillid valmis Meosi õpetusel valminud juba 72 kannelt, sealhulgas on mõni kandlemeister valmistanud lausa 6 ja mitmed 2-3 pilli. Sajanda kandleni pole enam pikk tee käia ehk täpsemalt öeldes, puurida, lihvida, liimida.

Galerii kandlemeistrite toimetamisest on siin.


 

KULDPULMAPAARE oodatakse septembris austamispäevale

Lääne-Viru maavalitsus koostöös EELK Rakvere Kolmainu koguduse ja Rakvere Karmeli kogudusega korraldab 15. septembril austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat.

Hääd kuldpulmaliste kodakondsed! Seiske hea selle eest, et see info kõigi väärikateni jõuaks. Oma osalemissoovi saab kuni 8. septembrini edastada maavalitsusele telefonil 325 8001 või e-posti teel info@laane-viru.maavalitsus.ee.  Enam infot siit. 

Fotol jäädvustus mullusest austamisest

 

 

LEERILAAGER kutsub

Lisainfo siit.

 

 

 

SUVEL KIRIK lahti iga päev, jätkub ka annetuste kogumine

Enam fotosid suvisest külalislahkest, avatud ustega kirikust siin.

 

UUS LAAGER alates 7. augustist

 

Meeldetuletuseks kinnistuomanikele

Keskkonnaspetsialist Lea Uueni kirjutas meeletuletusartikli kõigi kinnistute omanikele, kus on kirjas nende kohustused nii heakorra, reovee kui jäätmekäitluse osas. 

Visake silm peale! 

Artikkel on loetav siit.

 

 

 

KÕNNU KÜLA 51. kokkutulek

Kõnnu küla 51.

kokkutulek toimub

29. juulil kell 14,

info tel 5198 6965

 

 

 

VALLAVALITSUS KUTUSUB VALLAMAJJA infotundidele

 

TASUTA LOENGUD Kadrina lasteaia saalis

 

 

KAUNIS AJALOOLINE KINGITUS valla sünnipäevaks

Tiiu Uusküla, me Kadrina valla ajalooline südametunnistus tegi vallarahvale vallaveebi kaudu valla sünnipäeva puhul kena kingi.
Neeruti Seltsi juht Tiiu Uusküla kirjutas oma elektroonilise saadetise lisas: „Kingiks valla kodulehele, silmas pidades valla sünnipäeva, saadan väikese ajaloolise materjali, esitluse - meie vallavanemad ajas tagasi. Kunagi oli meil sellel teemal õpituba.“

Head tutvumist väärt materjaliga, lisab vallaveeb omalt poolt.

VAATA SIIT!


 

Uued veehinnad alates juulist

AS Kadrina Soojus annab teada, et alates 1. juulist rakendub uus veeteenuse hind.

Tasu võetud vee eest saab olema 0,89 €/m³ käibemaksuta ja 1,07 €/m³ käibemaksuga. Tasu reovee ärajuhtimise ja puhastamise eest on 1,99 €/m³ käibemaksuta ja 2,39 €/m³käibemaksuga.

Konkurentsiamet on andnud muudatustele kooskõlastuse.

Senised hinnad - vesi 0,93 €/m³ ja kanalisatsioon 2,22 €/m³koos käibemaksuga kehtisid 1. aprillist 2015. Lisainfo siit.


 

Kadrina Saunaklubi toob Käsmu Sauna tänava

Liikursaunade omanikud, andke endast teada!

Soome 100. sünnipäevale pühendatud Viru Folgi korraldajad pöördusid Kadrina Saunaklubi KSK poole ettepanekuga rajada festivali ajaks Käsmu Sauna tänav.

Kuna Soome ja saun on lahutamatud, tuleks Soome teemalise festivali ajal Käsmus kindlasti pakkuda ka erinevate saunade külastamise võimalusi. Käsmu saabuvad liikursaunad on kavas koondada Käsmu Meremuuseumi ligidusse, luues nii kohapeal kohaliku Sauna tänava.

Siinkohas kutsub Kadrina Saunaklubi KSK endast teada andma kõikvõimalike liikuvate ehk transporditavate saunade omanikel, kes on huvitatud Käsmu Sauna tänava projektis kaasa lööma. Viru Folk toimub 11.- 13. augustini. Lisainfo – KSK direktor Andres Nukk 508 9634.

P.S. Kadrina külasaunas jätkub unikaalse, väidetavasti tervendava mõjuga kerisekivi – šungiidi testimine. Olete oodatud!


 

NB! SOOJAKOOL JÄTKAB ERINEVATE SOOJATOOTJATE TUTVUSTAMIST

Lisandusid SOOJAKOOLID 8, 9 JA 10 ehk  tutvustame erinevaid soojafirmasid, kellest paljusid koondab Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte ühing. 

Kadrina vallaveebis on kolmandat nädalat rubriik Soojakool, et harida nii ennast kui lugejaid soojamajanduse küsimustes, sest arvamusi Kadrina Soojuse tuleviku ümber on rohkelt.

Mida rohkem need arvamused faktidel, mitte emotsioonidel põhinevad, seda parem, loodama tarvilist teavet teie ette portsukaupa saates.

Soojakool 1 ehk Krediidiinfo AS-ist Kadrina soojus

Soojakool 2 ehk Kadrina soojamajandus Kadrina vallaveebis

Soojakool 3 ehk EMOVL-i energeetikanõuniku arvamused valla soojamajanduse korraldamisest

Soojakool 4 ehk milleks meile Konkurentsiamet?

Soojakool 5 ehk kas erafirma soojus on kallim kui vallafirma oma?

Soojakool 6 soojahindade edetabel ja edasimineku võimalused 

Soojakool 7 ehk soojahinnad kõneka tabelina NB. Kuna AS-i Kadrina Soojus viimane hinnaregulatsioon pärineb aastast 2009 olles 56.63 eurot/MWh käibemaksuta siis tabel seda ei kajasta, sest toona polnud Kadrina Soojusel kohustust hinda Konkurentsiametis kooskõlastada. 

Soojakool 8 ehk tutvustame nüüd erinevaid soojafirmasid, kellest paljusid koondab Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte ühing. Seega saagem tuttavaks: SW Energia ja selle juhatuse esimehe Tarmo Saartsi ettekanne Kaugküte versus lokaalküte.

Soojakool 9 ehk Danpower.

Soojakool 10 ehk Adven.

Kui lugejatel on ettepanekuid, mis teemasid veel soojamajandusega seotuna käsitleda, andke lahkesti teada rein.sikk@kadrina.ee  

 

 

KODUKANDI AJALUGU AVASTAMAS ehk põhjalik käsitlus Jõepere lahingust

"JÕEPERE SAATUSLIK SUURTÜKIMÜRSK," sellist pealkirja kannab põhjalik käsitlus Vabadussõja Jõepere lahingust ja hukkunuist, mis loetav SIIN.

Meenutame: aprilli lõpul toimusid suuremahulised mullatööd Jõepere lahingupaiga tähistamiseks ja hukkunute mälestuse põlistamiseks. Et korda tegemist vajavad ka mõisa küüni varemed ning rajamist haljastus pole täna veel täpselt selge, millal mälestusmärk avatakse.   

Töid tegi Pioneeripataljoni staabi tagalakompanii rasketehnika jagu nooremseersant Taavi Soodla juhatusel. Nimelt hukkusid Vabadussõja ajal, 22. detsembril 1918 Jõepere mõisa kaitsnud ohvitserid ja sõdurid juhusliku mürsutabamuse tõttu. Nende mälestuse jäädvustamise oma südameasjaks võtnud kaitseliitlane Urmas Leesnurm ütles, et mälestuskivi Jõeperes hukkunuile avatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustuste raames.

Jõepere sündmustest ja nende tähendusest Vabadussõja käigule koostas spetsiaalset Kadrina kandi rahva tarvis kokkuvõtte Eesti Vabadussõja ajaloo spetsialist Jaak Pihlak, Viljandi muuseumi direktor. Täismahus saab ta lugu lugeda siit.

Kõik fotod aprilli alguse  töödest on siin. Üks neist on nähtav ka loo alguses. Muuhulgas on  fotogaleriis näha ka kaevamiste käigus välja tulnud esialgne ovaalne mälestuskivi, mida ega ei jõutud püsti panna, sest kehtima hakkas punavõim.

 

 

AJARÄNNAKULE ehk kooli 115 sünnipäeva esialgne kava on valmis

Just sellise pealkirjaga uudis ilmus esmaspäeval, 11. septembril 1939. aastal Virumaa Teatajas, millest loeme, et Kadrina uue algkoolihoone avamisaktus oli nii rahvarohke, et isegi kooli värskelt valminud saal „ei suutnud mahutada kõiki pidustustest osavõtjaid.”

Ajaleheveergudel kirjutati, et külalised avaldasid tunnustust koolimajale „kui ühele ajakohasemale Virumaal...“

Kooli 115. sünnipäeva nädalal 2.-7. oktoobrini saab osa nii ajarännust, mitmetest spordiüritustest kui ka tarmukaist arupidamistest ja lustlikust peost. 

Täpsemalt siit.

Info täieneb pidevalt. Juubelikavaga erikülg ilmub valla juunilehes. 

 

TARVILINE UURING ehk mis toimub Kadrina Paisjärves

2015. aastal uuriti projekti „Kalastiku ja püügivahendite efektiivsuse uuring Eesti väikejärvedes“ raames Loobu jõel ja Valgejõel asuvaid paisjärvi: Loobut, Kadrinat ja Vahakulmu.

Uuringu kokkuvõttes seisis: "Kuigi Loobu ja Valgejõgi on olulised lõheliste elupaigad, siis kahes korduses toimunud katsepüükidel nende liike kolmes uuritud paisjärves ei tabatud. Viimaste aastate madal veeseis ei soodusta kalade liikumist vooluvetes. Vahakulmu ja Kadrina paisjärv rohkem ja Loobu paisjärv väiksemal määral ei oma praegu meriforellile sobivaid elupaiku, kuid kõrgema veetaseme puhul on need veekogud olulised tema liikumisel pikki jõge."

Järvehuvilistele ja loodusesõpradele oluliust infot pakkuvat uuringut saab lugeda siit.

 

EESTI 100 Kadrina värvides, lae alla ja loo lisaks ning jaga vallaveebi ning sõpradega!

Eesti esimeste valdade hulgas lõi Kadrina enesele Eesti 100 ametliku sümboolikaga spetsiaalse kujunduse ehk logo, millel Kadrina kandi rahvarõivaseeliku muster.    

Ja mis kõige olulisem - igaüks saab selle Kadrina unikaalse sümbollogo ensele EV100 veebiküljelt alla laadida ja kasutada nii veebis kui ka näiteks T-särkide või hoopis suveniirkruuside kirjamiseks.

Alla saab laadida siit, tuleb vaid õige logo üles otsida. Kasutamise tingimused on siin, tuleb vaid läbi lugeda ja järgida. 

Ja mis kõige tähtsam: kujundage ja eksperimenteerige EV100 logoga Kadrina kandi teemadel julgesti ja rohkesti, sest igaüks saab omale oma logo teha siin.  

Kadrina vallaveeb ja vallaleht avaldavad rõõmuga ja lausa hulgi teie logokatsetusi Kadrina ja EV100 teemadel kui lähetate need aadressile rein.sikk@kadrina.ee 

 

 

PILDIGALERII ehk 250 fotot 25-aastasest vallast!

Oleme kokku saanud suurejoonelise fotogalerii Kadrina valla 25. sünnipäevapeo tarbeks 22. aprillil, kus see ka  Kadrinas huvikeskusele seinale projekteeriti.

Et aga võimalikult paljud Kadrina kandi sõbrad ja tuttavad saaksid näha meie vahvat ajaloolist fotokollektsiooni, mille loomiseks kasutasime ka Eesti Rahvusarhiivi abi, siis tasub vajutada siia.

Kui aga kellegi valduses on ajaloolisi fotosid Kadrina kandist, siis oleme nende koopiate eest tuhandest tänulikud. Fotod koos kirjeldusega võib lähetada aadressile rein.sikk@kadrina.ee .

Fotol on Rakvere Tarva kuju Kadrinat läbimas 2002. aasta juunis.
 


 

ERILINE JALUTUSKÄIK VEEBIS: 40 minutit Kadrina kultuurilugu koos fotodega

Neeruti Seltsil Tiiu Uusküla eestvedamisel ja taganttõukamisel sai valmis unikaalne veebijalutuskäik.

Teisitisõnu pakutakse koduloohuvilisele nüüd võimalust arvuti tagant tõusmata käia läbi kultuurilooline teekond Viitna teed ja Viru tänavat mööda kuni Kadrina raudteejaamani.

40 minutit fotosid Kadrina ajaloost koos kommentaaridega on nüüd kättesaadavad Youtube videokeskkonnas, kuhu materjal laaditud.

Materjali saab vaadata siit , arvuti kõlarid tuleb sisse lülitada.

Pildi on veebiteekonna avakaader