Kadrina noored tegid edukalt pätti

Kas ma kuulun?“ sellist pealkirja kandis Kadrina Keskkooli õppurite Maiki Lingi, Jarmo Jaagumetsa, Georg Eessaare ja Morten Birki video, mis sai konkursil „Tegi pätti“ eriauhinna.

Juba kuuendat aastat Harjumaaal korraldatava videokonkursi „Tegi pätti“ eesmärgiks on olnud suunata noori enam mõtlema ühiskonna ja iseenda turvalisuse ning probleemide märkamise teemadel. Töid on saanud esitada noored üle Eesti vanuses 7-18. Tänavuseks teemaks oli „Turvatunne.“

Kadrinlaste auhinnatuid tööd saab näha siit.

 

 

 

 

Sipsik rõõmustab koos lastega

 

 

Kadrinas kohtuvad reformikomisjonid

16.00 toimub Kadrina raamatukogus Kadrina, Vihula, ja Haljala valla haldusreformialaste läbirääkimiste pidamiseks moodustatud komisjonide kokkusaamine. 

Kadrina vallast osalevad Erich Petrovits, Aili Purk, Marika Mardõkainen, Jaanus Reisner, Mati Tiiter, Tiina Murumägi, Arvo Pani. 

 

  

 

 

 

Saunaklubi avas oma sünnipäeval saunamuuseumi

NB! TV3 eelinfo põhjal näitavad Seitsmesed uudised, mis algavad teisipäeval, 31. mail kell 7 õhtul Kadrina saunasündmusest ülevaadet.  

29. mail tähistas Kadrina Saunaklubi sauna ees ja sees oma 15. sünnipäeva. Sel puhul avas uksed Kadrina saunamuuseum, Virumaa esimene ja ainumas ihuharimisteemaline varamu, mille varad on kokku kandnud Kadrina kandi saunasõbrad.

Pidumeeleolu lõid Kadrina Pasunakoor ja rahvamaja naistantsijad, luulelemb Onu Rullu, laulumees Bonzost rääkimata. Külaliste hulgas hakkasid silma vanatehnika koguja Tuve Kärner otse Järva-Jaanist saabunud ratastel suitsusauna roolis ning alati lustlik skulptor Aivar Simson. Kokku nautis kontserte, sauna ja head seltskonda poolteistsada huvilist. Viimase kümnendi jooksul on Kadrinas saunas käinud aga enam kui 26 000 ihuharijat.

Kõiki osalenuid kutsuti tagasi aasta pärast, mil Kadrina saun tähistab oma 60. sünnipäeva.

Galeriid Ülo Kaisi fotodest saab näha siit.

 

Maakonnalehes on mahukas NATO testi galerii

Maakonnaleht Virumaa Teataja avaldas Kadrinas toimunud NATO testist ja noorsportlaste fondi loomisest mahuka fotogalerii.

Seda saab näha siin.

Pildil on lõige VT veebiküljelt

 

 

 

 

 

 

 

 

Naiskodukaitse Kadrina jaoskonna taasloomine

Kutsume üles tegusaid naisi alates vanusest 16 eluaastat liituma Naiskodukaitse Kadrina jaoskonnaga. Kui 1937. aastal oli Viru ringkonnas 37 jaoskonda, siis tänasel päeval on neid vaid viis. Mis liidaks üht kogukonda veel paremini, kui üks ühine ettevõtmine, milleks on Naiskodukaitse Kadrina jaoskonna taasloomine.

Naiskodukaitse on riigikaitseline organisatsioon, kuid kindlasti pole see koht, kus naised vaid püssid seljas meestega koos metsas müttavad. Tegevust leidub siin igale maitsele – alustades tõesti laskmisest ja esmaabist kuni staabiassistendi ja avalike suhete tööga. Lisaks erialagruppides osalemisele on jaoskondadel vahvaid motivatsiooniüritusi, milleks on nii käsitöö õpitoad kui ka näiteks etiketikoolitused, aga ka perepäevad, jõulupeod ja kõik, mis nende vahele mahub.

Naiskodukaitse pakub kõikidele naistele võimalust end arendada just talle meeldivas valdkonnas – meil on väga hästi välja töötatud koolitusprogrammid, mis ei jäta külmaks ühegi eriala ega vanusegrupi esindajaid. Lisaks on naiskodukaitsjad saanud juba aastaid kasutada Kadrina Spordihoones tasuta sportimisvõimalusi ning sealses lasketiirus kätt harjutada.

Kõik Kadrina ja Kadrina valla naised, kui teid kõnetab Naiskodukaitse idee ja leiate, et ka meie vald vääriks tegusat jaoskonda, siis lisainfot liitumise kohta leiate Naiskodukaitse kodulehelt: www.naiskodukaitse.ee, Facebooki grupist „Naiskodukaitse Kadrina jaoskonna taasloomine“, telefoninumbritelt: 5663 1236 (Seidi) ja 563 57140 (Vaike) või meilitsi: seidilamus(at)gmail.com.

Kohtumiseni juba suvel esimesel ühisüritusel!

 

Streetball saabub Kadrinasse

 

Kuldpulmapaare oodatakse austamispäevale

Lääne-Viru maavalitsus koostöös EELK Rakvere Kolmainu koguduse ja Rakvere Karmeli kogudusega korraldab 9. septembril austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat. Samuti on oodatud austamisüritusele ja endast märku andma need, kel tänavu on täitunud 5-aastase sammuga kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

Osalemissoovi saab 5. augustini edastada maavalitsusele telefonil 325 8001 või e-posti teel  info@laane-viru.maavalitsus.ee. Tunnustamine leiab aset 9. septembril kell 14.00 Rakvere Kolmainu kirikus.
 
Väärikate abielupaaride austamisüritust korraldatakse Lääne-Virumaal aastast 2012. Mullu vastasid üleskutsele nii pikaajalised paarid ise, kui nende pereliikmed, kes oma esivanemad kirja panid ja kohalegi tõid. Kokku registeerus 22 paari, kes tähistasid möödunud aastal oma 50, 55. või 60. pulma-aastapäeva.
  
Lisainfo: Marko Torm,Lääne-Viru maavanem +372 53 364 289 ; Gunnar Kotiesen, Rakvere Karmeli Koguduse pastor +372 56 358 802 ; Tauno Toompuu EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja +372 529 0651
 
 
 

Keskkool otsib välisõpilastele tugiisikuid

Hea Kadrina kandi rahvas!

Alates 2016/2017 õppeaastast asuvad Kadrina Keskkoolis õppima mõned välisriikide õpilased.

Soovime aidata neil võimalikult kiiresti ja hästi Eestis kohaneda, eesti keelt omandada. Seetarvis soovib kool leida välisõpilastele toeks tublisid üksikisikuid või peresid.

Tugiperede ja tugiisikute ülesandeks oleks mõnedel nädalavahetustel välisõpilastega tegelemine, neile Eesti ja eestlaste tutvustamine.

Kellel on sellise rahvusvahelise koostöö vastu huvi, palun kontakteeruge minuga!

Arvo Pani, Kadrina Keskkooli direktor

arvo@kadrina.edu.eetelefon 509 4734

 

 

Sõiduplaani muudatus liinil nr 6

Lääne-Viru Maavalitsus annab teada, et alates 1 juunist hakkab liin nr 6 Kadrina – Aaspere – Viitna – Läsna – Kadrina väljuma senise kella 7.05 asemel kell 7.15.

Muudatus annab Kadrinas võimaluse reisijatel ümber istuda kell 6.50 Rakvere poolt tulevalt liinilt nr 16. Ühtlasi on hilisem saabumine Kadrinasse sobivam õpilastele.
 
Palume reisijatel arvestada sõltuvalt peatusest 8 - 10 minutit hilisema väljumisega.
 
Kadrinasse tagasi jõuab buss kell 8.22.
 
Uus sõiduplaan on kättesaadav siin
 
Lisainfo:Martin Keskküla
Ühistranspordi vanemspetsialist
Tel. 325 8011
 
 
 
 

Eterniidi kogumine Kadrina jäätmete kogumispunktis


Kadrina Vallavalitsus korraldab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel ja koostöös AS-ga Eesti Keskkonnateenused Kadrina valla elanikelt kodumajapidamistes seisma jäänud eterniidi ühekordse kogumise Kadrina jäätmete kogumispunktis, asukohaga Raua tn 2, Kadrina alevik.

Kodumajapidamistes seisma jäänud väikestes kogustes eterniiti (allesjäänud üksikud eterniiditahvlid, katkised tükid, kokku mitte üle 20 tahvli ) on võimalik tasuta ära anda

reedel, 3. juunil 2016 kella 11.00-18.00

ja laupäeval, 4. juunil kella 10.00-15.00.

Kui konteineris on veel ruumi (eelnevalt tuleb helistada telef 515 5417 ja küsida, kas konteinerisse veel mahub), võetakse eterniiti vastu ka esmaspäeval, 6. juunil kella 11.00-st.

Suurtes kogustes (kogu maja, kuuri, lauda jne katus) ja firmadelt eterniiti vastu ei võeta.

Suuremates kogustes eterniiti saab ise viia lähimasse prügilasse, Lääne-Viru Jäätmekeskusesse asukohaga Piira küla, Vinni vald (täpsem info www.lvjk.ee )või tellida vastav teenus jäätmekäitlusluba omavalt ettevõttelt.

Eterniidi toojad registreeritakse ja toojatel tuleb kohaletoodud eterniit ise korralikult laduda konteinerisse.
 

Lea Uueni,

keskkonnaspetsialist

tel 322 5620, 5342 2783

 


 

Kadrina Keskkooli kooliaasta lõpetamine 3. juunil

 

 

Vallavanem vastab, teie küsige!

Kadrina ajalehe Kodukant juuninumbris, mis jõuab lugejateni jaanipäevaks, vastab huviliste küsimustele vallavanem Erich Petriovits. Eelkõige on oodatud Kadrina kandi laiemat arengut puudutavad huvitundmised.

Küsimused vallavanemale lehes vastamiseks saata meilitsi aadressile rein.sikk@kadrina.ee , samas võib need edasi öelda ka telefonile 322 5600.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merevald Kadrina ootab merevideoid CADrina konkursi jaoks!

 

 

Aafrika trummid lasteaias

Eesti 100. sünnipäeva projekt „Igal lapsel oma pill“ on kantud unistusest, et igal Eesti lapsel oleks võimalus õppida pillimängu. Tänu projektile saab uuendada ja täiendada koolide ning lasteaedade pilliparki. Eelmisel aastal toimus esimene projektikonkurss ja Kadrina Kunstidekool sai soetada kaks klassikalist kitarri.

2016. aasta taotlusvooru esitati taotlusi 250 asutuse poolt 987 pillile, summas 381 737 eurot. Kadrina Kunstidekoolile eraldati kahe flöödi ostmiseks 1090 ja Kadrina lasteaiale „Sipsik“ kümne džembe ehk Aafrika trummi ostmiseks 340 eurot. Oleme tänulikud.

 

 

Eve Vunk,

Kadrina Kunstidekooli direktor

Pildil on Wikipedia pildikogu Mali trumm ehk džembe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadrina Keskkool ootab 10. klassi õppureid

Taotlusi 2016/2017. õppeaastal 10. klassi astuda soovijatelt võtame vastu kooli kantseleis 20. juunist - 30. juunini tööpäeviti kell 09:00-13:00.

10. klassi astumiseks tuleb esitada:

  • taotlus (täidetakse kantseleis *)
  • põhikooli lõputunnistuse ja hinnetelehe koopia
  • ID-kaardi või sünnitunnistuse koopia
  • tervisekaart
  • dokumendifoto (3x4cm)

Teistest koolidest tulevatel õpilastel palume kaasa võtta lisaks:

  • valge tunnistus
  • kooli poolt kinnitatud põhikooli lõpueksamite tulemuste punktid

Täpsem info on kooli koduküljel 

Samast saab eeltäitmiseks alla laadida taotlusi

 

 

 

Paneme Neerutis “tuled põlema” – projekt “Lights On!”

Eelmise aasta lõpust käib Neerutis ning selle ümbruses sagimine – tegemist on rahvusvahelise projektiga “Lights On!,” mille käigus püütakse üldsuse tähelepanu tõmmata kaheksale iidsele ja olulisele, kuid põhjendamatult vähe tähelepanu pälvinud paigale Eestis ja Soomes. Lisaks Neeruti linnamäele heidetakse Eestis valgust ka Lõhavere linnusele, Varbola linnusele ning Keila-Joa pargile.

Nii annavad teada Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Täpsemalt saab kogu erilisest ettevõtmisest lugeda siit. Olgem varmad kaasa lööma, uuringut oma kogemustega toetama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Noortekas kutsub lastelaagritesse

 

 

 

Hulja - Neeruti tee on suletud

Neeruti mõisa läbiv Hulja-Neeruti tee on suletud seoses truupide ehitustöödega alates 11.05.16

Teelõik on kinni kuni 45 päeva.

 

 

 

Jaanipäev pole enam kaugel!