Suvi toob kirikusse kenad kontserdid

Käesoleval suvel on Kadrina kirikusse mängima ja laulma palutud taas mitmeid kodu- ja välismaiseid artiste.

Juba 25. juuni õhtul kell 19 laulab kirikus Lea Gabral, orelil saadab teda Külli Erikson. Lea Gabral on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi pianistina ja töötanud aastakümneid klaveripedagoogi ja kontsertmeistrina Tallinna Balletikoolis.

Kõigist kirikukontsertidest saab täpsemalt lugeda siit.

 

 

 

 

Video: lugu sellest, kuidas Läsna-Loobu külakoor Viljandisse läks


 Segakooride kontsert-simman toimus Viljandis 11.juunil, Läsna -Loobu külakoor oli osaline.

 

 

 

Apteek kinni 28. ja 29. juunil

Lisaks pühadeajale on Kadrina apteek on suletud 28. ja 29. juunil. 

 

 

 

 

Haldusreformi materjalid vallaveebis vaatamiseks

Kõik materjalid, mis puudutavad Kadrina kandi haldusreformi ehk võimalikku ühinemist Haljala ja Vihula vallaga on nüüd vallaveebis tutvumiseks väljas. Otsetee nendeni viib siit.

 

Kadrina saun läheb suvepuhkusele

Kadrina Saunaklubi annab teada, et kevadhooaja viimane avalik saun köetakse 26. juunil.

Sügishooaja esimene saun on 28. augustil.

Erisaunad eriliste ürituste puhul pole välistet. Hoidke silm pääl!

Enam saunainfot on siin.

 

 

 

 

 

Töövõimet hindab juulist töötukassa

Tänavu 1. juulist tuleb pikaajalise tervisehäirega inimestel minna esmakordseks töövõime hindamiseks sotsiaalkindlustusameti asemel töötukassasse. 

Täies mahus on uue korra tutvustus loetav siin. 

 

 

Huljal käib teeremont, aga mis sellega muutub?

Evelin Kütt, Maanteeameti Avalike suhete osakonnast annab teada:

"Hulja aleviku sissesõitudele rajatakse sõidukite kiiruse rahustamiseks „šikaanid“ – rahustavad liiklussaared, mis sunnivad sõidukeid trajektoori muutma ja sellega seoses kiirust alandama.
Hulja asula vahelisele lõigule rajatakse äärekiviga kõnniteed – põhja poole riigimaanteed hakkab äärekivi kulgema Aru Grupp OÜ mahasõidust kuni Tõnismäe tee ristmikuni. Lõuna poole riigimaanteed rajatakse äärekiviga kõnnitee bussipeatuse piirkonda: Rebasemäe teest kuni Vandu teeni.
Hulja bussipeatustesse rajatakse ohutussaarega ülekäigurada.
Kogu Hulja alevikku läbivale teelõigule rajatakse valgustus. Lisaks paigaldatakse Hulja Kadrina poolse sissesõidule täiendav kiirustabloo.
Kadrina ja Hulja vahelisele maanteelõigul, Tirbiku bussipeatuse piirkonnas, ehitab Maanteeamet puuduoleva kergliiklustee ühenduse. Kõikidesse bussipeatustesse ehitatakse bussipeatuse laiendused, bussiootepaviljone ei paigaldata.
Tööd planeeritakse lõpetada septembris. Täpsemat infot on võimalik saada pöördudes Maanteeameti ida regiooni ehitusosakonna projektijuhi Marko Aava poole (marko.aava@mnt.ee)".

Tööde käigus suletakse liiklusturvalisue huvides kaks mahasõitu, mis jäävad Matsimoka  ja Tõnismäe tee vastu.   

Lisainfo :
- Hulja1
- Hulja2
- Hulja3
- Hulja4
- Männi_äri_Rakvere_tee
- Tirbiku 

Kui juunikuu vallaleht Teie postkasti ei jõua ...

Kui juunikuu vallaleht Teie postkasti ei jõua, on tegemist ajutise segadusega, mille eest vallalehe toimetaja siinkohas ka siiralt vabandab.

Lehest ilmajäänud saavad enesele juuninumbri hankida kas vallamaja esimese korruse leheriiulilt või Kadrina raamatukogust, kus on tavalisest rohkem eksemplare saadaval. Samuti on suvi läbi igapäevaselt lahtolevas Kadrina kirikus saadaval kõik viimase aasta lehenumbrid.

Elektroonilisel kujul saab vallalehte lugeda siit. Järgmine vallaleht ilmub augusti lõpul.

 

 

 

Naiskodukaitse jaoskond saabki teoks

 

Kadrina raudteejaama müstika ehk kas meil on 1 või 2 jaamahoonet?

Juunikuu vallaleht "Kodukant" püstitab esiküljel küsimuse: kas meil on olnud üks või kaks jaamahoonet. Kas pildil nähtav võib olla Kadrina jaamahoone aastast 1870? 

Kuna Vabaõhumuuseum on jätkuvalt huvitatud Kadrina jaamahoone Tallinna varamusse eksponaadiks viimisest, siis on sealsed töötajad me transpordisõlme ajalugu ka põhjalikult  uurinud. 

Lugu sellest, millised on muuseumi plaanid Kadrina raudteejaamaga ja mis ajast täna nähtav ehitis pärineb, saab lugeda siit, sest ruumipuudusel kogu info paberlehte ei mahtunud.  

Kes soovib aga diskusioonis jaamahoonete arvu ja ajaloo üle kaasa lüüa ja seda näiteks oluliste faktidega rikastada, palun kirjutage rein.sikk@kadrina.ee või helistage 5012487. Samas on  viidatud loo lõpus olemas ka Vabaõhumuuseumi teadurite kontaktrandmed.

Unikaalne Tallinna fotograafi Charles Borchardt`i jäädvustus aastast 1870, mil Kadrina jaamahoone nägi välja just selline. Repro Tallinna Linnamuuseumi kogust.

 

Kadrina arborist on Baltikumi tipus

Vilniuses toimunud Balti riikide puuronimise meistrivõistlustel lõi üheksaliikmelises Eesti võistkonnas kaasa ka Kadrina arborist ja priitahtlik pritsimees Raido Nagel

„Ühel alal tuli kolmas koht ja kokkuvõttes võin ennast aasta aega Baltikumi üheksandaks arboristiks kutsuda,“ oli Nagel tulemusega igati rahul.

Puuronimine on adrenaliinirohke vaatemäng, mis koosneb viiest võistlusalast: kiirusronimine, tööülesannete jäljendamine puul, viskeliini heitmine puuvõrasse, kannatanu päästmine puult ja vertikaaltõus topeltköiel aja peale.

Võistlust Maalehele kommmenteerinud arborist Heiki Hanso soovitab kõigile, kes arboristide teenust vajavad, eelistada võistuskogemustega arboriste, sest kutsevõistlused ja rahvusvaheline suhtlemine on ülioluline tänapäevaste oskuste ja täiendõppe allikas - see kõik väljendub hiljem töövõtete efektiivsuses ja turvalisuses.

Aasta pärast võistlevad Balti arboristid Eestis.

Maalehe veebist pärineval fotol on Raido Nagel koos ISA ehk Rahvusvahelise Artboristikakultuuri Assotsiatsiooni president de Gourét P. Litchfield´iga.

 

Kadrina Keskkool ootab 10. klassi õppureid

Taotlusi 2016/2017. õppeaastal 10. klassi astuda soovijatelt võtame vastu kooli kantseleis 20. juunist - 30. juunini tööpäeviti kell 09:00-13:00.

10. klassi astumiseks tuleb esitada:

  • taotlus (täidetakse kantseleis *)
  • põhikooli lõputunnistuse ja hinnetelehe koopia
  • ID-kaardi või sünnitunnistuse koopia
  • tervisekaart
  • dokumendifoto (3x4cm)

Teistest koolidest tulevatel õpilastel palume kaasa võtta lisaks:

  • valge tunnistus
  • kooli poolt kinnitatud põhikooli lõpueksamite tulemuste punktid

Täpsem info on kooli koduküljel 

Samast saab eeltäitmiseks alla laadida taotlusi

 

 

 

Tristvere kohvik peab sünnipäeva

 

Valdade suvemängud kutsuvad osalema

2.-3. juulil toimuvad Vändras järjekordsed, arvult 24. Eesti valdade suvemängud, millest plaanib traditsiooniliselt osa võtta ka Kadrina vald.

Valdade suvemängudel on kavas järgmised alad: juhtide võistlus, võrkpall (mehed/naised), mälumäng, kergejõustik, köievedu, petank, orienteerumine, jalgrattakross, jahilaskmine CSP.
 
Kõigil, kes soovivad koduvalda võistlustel esindada, palutakse endast märku anda Kadrina Spordikeskuse juhile Margus Martinile telefonil 517 6237 või e-posti aadressil Margus.Martin@kadrina.ee hiljemalt 21. juuniks.
Kadrina võistkond komplekteeritakse vastavalt juhendile valla territooriumil elavatest, töötavatest, õppivatest või valla spordiklubides registreeritud sportlastest.
Valdade suvemängude üksikasjalikum info on nähtav siin.

 

 

Vallamaja kollektiivpuhkab juulis

 Kadrina Vallavalitsuse töötajad on ajavahemikul

11.- 24. juuli 2016 kollektiivpuhkusel.

Infot saab telefonilt 322 5600


Sünni ja surma registreerimiseks palume sel ajal pöörduda Lääne-Viru Maavalitsuse perekonnaseisutoimingute osakonda Kreutzwaldi 5, kabinet nr 7.

Vastuvõtuajad: esmaspäev ja kolmapäev 9-16, teisipäev ja reede 9-12, neljapäev 13-16.

Rahvastikuregistritoiminguid - elukohateatise esitamine ja sünni registreerimine saab teha läbi riigiportaali www.eesti.ee .

Täpsemalt on puhkusegraafikud nähtavad siin.

 


 

Tähelepanu, Viru Säru sõbrad ja osalenud!

Läbi aegade on kadrinlased olnud usinad Viru Särudel osalejad.

Nüüd on säru 30. sünnipäeva puhuks koostatud kena näitus, mida tasub Rakverre vaatama minna. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadrina ja Rakvere kogudused kutsuvad paverännuga leerilaagrisse

 

 

Kuldpulmapaare oodatakse austamispäevale

Lääne-Viru maavalitsus koostöös EELK Rakvere Kolmainu koguduse ja Rakvere Karmeli kogudusega korraldab 9. septembril austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat. Samuti on oodatud austamisüritusele ja endast märku andma need, kel tänavu on täitunud 5-aastase sammuga kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

Osalemissoovi saab 5. augustini edastada maavalitsusele telefonil 325 8001 või e-posti teel  info@laane-viru.maavalitsus.ee. Tunnustamine leiab aset 9. septembril kell 14.00 Rakvere Kolmainu kirikus.
 
Väärikate abielupaaride austamisüritust korraldatakse Lääne-Virumaal aastast 2012. Mullu vastasid üleskutsele nii pikaajalised paarid ise, kui nende pereliikmed, kes oma esivanemad kirja panid ja kohalegi tõid. Kokku registeerus 22 paari, kes tähistasid möödunud aastal oma 50, 55. või 60. pulma-aastapäeva.
  
Lisainfo: Marko Torm,Lääne-Viru maavanem +372 53 364 289 ; Gunnar Kotiesen, Rakvere Karmeli Koguduse pastor +372 56 358 802 ; Tauno Toompuu EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja +372 529 0651
 
 
 

Keskkool otsib välisõpilastele tugiisikuid

Hea Kadrina kandi rahvas!

Alates 2016/2017 õppeaastast asuvad Kadrina Keskkoolis õppima mõned välisriikide õpilased.

Soovime aidata neil võimalikult kiiresti ja hästi Eestis kohaneda, eesti keelt omandada. Seetarvis soovib kool leida välisõpilastele toeks tublisid üksikisikuid või peresid.

Tugiperede ja tugiisikute ülesandeks oleks mõnedel nädalavahetustel välisõpilastega tegelemine, neile Eesti ja eestlaste tutvustamine.

Kellel on sellise rahvusvahelise koostöö vastu huvi, palun kontakteeruge minuga!

Arvo Pani, Kadrina Keskkooli direktor

arvo@kadrina.edu.eetelefon 509 4734

 

 

Merevald Kadrina ootab merevideoid CADrina konkursi jaoks!

 

 

Noortekas kutsub lastelaagritesse

 

 

 

Hulja - Neeruti tee on suletud

Neeruti mõisa läbiv Hulja-Neeruti tee on suletud seoses truupide ehitustöödega alates 11.05.16

Teelõik on kinni kuni 45 päeva.