Spordihoone jõululaat tulekul

 

Viimane võmm saabub sauna

 

Saunaklubi toetab uute kadrinlaste arvelevõtmist

 

Huvi CADrina vastu kasvab

"Juhan Viiset võib pidada CADrina vaimseks isaks. Tema eestvedamisel hakati Kadrina Keskkoolis 2005. aastal õpetama valikainet „Ärijuhtimine ja tehnoloogia alused“, millest tänaseks kasvanud välja reaal-tehniline õppesuund. CADrina kutsuti ellu, et testida mõõdetavate parameetritega oma oskuste taset projekteerimistarkvara AutoCad kasutamises..."

Nii algab ajalehe Kuulutaja CADrina teemaline kirjutis.

Täies mahus on lugu siin.

Fotol kõige Kuulutaja veebist

 

 

 

Vallavalitsus müüb 27. detsembril korterit

Kadrina Vallavalitsus müüb suulise enampakkumise korras Kadrina vallale kuuluva Kadrina alevikus Kalevipoja 8-30 asuva korteriomandi (2 tuba, esik, köök, wc, vannituba, rõdu, üldpind 52,7 m²) alghinnaga 10 000 eurot. Enampakkumise sammu suurus 300 eurot.

Enampakkumine toimub Kadrina vallamajas 27. detsembril 2016 kell 10.00
Osavõtutasu 100 eurot ja tagatisraha 10% müügiobjekti alghinnast tasuda Kadrina Vallavalitsuse arvelduskontole nr EE76 2200 0011 2018 4216 Swedbank või vallavalitsuse kassasse enne pakkumise algust.
Kinnisasja müügi- ja asjaõiguslepingu sõlmimisega seotud kulud kannab ostja.
Korteriga on võimalik tutvuda kohapeal eelneval kokkuleppel telefonil 322 5600.
 

Tähepanu - muutub busside sõiduplaan!

Lääne-Viru Maavalitsus annab teada, et seoses Elroni sõiduplaanide muudatustega (www.elron.eemuutuvad ka maakonnaliini busside nr 16, 20, 32, 39, 46, 51, 53, 64 ja 66 sõiduplaanid

Muutuvad ainult väljumisajad. Muudatuste kohta saab infot: Lääne-Viru Maavalitsuse kodulehelt .  Lisaks  AS GoBus infotelefonil: 12012 (E-P) ja Lääne-Viru Maavalitsusest telefonil: 325 8011
 

Marina Kaljurand tuleb külla

 

Jõulueelseid mõtteid Meelis-Lauri Eriksonilt: Meie oma kirik

"Kirik ei ole ainult see torniga vana maja, kus on orel ukse kohal ja kus on külm, vaid kirik on eelkõige inimesed. Juba umbes viissada aastat on inimesed soovinud, et meil oleks siin oma kirik. Ja tänu Jumalale, neid inimesi leidub ka praegu.

/---/

Kirik elab annetustest. Igaüks on kutsutud osa saama kõigest, mis kirikus toimub ja tehakse, kuid ka oma panust andma. Kui see panus on jäänud väikeseks või juhuslikuks, siis saab kogudusel seda raskem olema ..."

Nii kirjutab kirikuõpetaja Meelis-Lauri Erikson.   

 Täismahus lugu on siin. 

Foto: Helena Mägi

 

 

 

 

 

UNISTUSE TÄITUMINE: Kadrina jaamahoone teel Vabaõhumuuseumi poole

"Sajanditagune raudteejaam ja nõukogude kolhoosimaja hoonekompleks koos nende juurde kuuluvate puhkealadega täiendavad vabaõhumuuseumi püsinäituse kahe suure impeeriumi, Vene tsaaririigi ja Nõukogude Liidu pärandi võrra Eesti külas..."

Nii tutvustab Eesti Vabaõhumuuseum oma uut püsinäitust, mis võib valmis saada 2020 aastal. Selle üheks osaks oleks ka Kadrina ajalooline jaamahoone, mis Tallinna transporditakse ja täies mahus taastatakse. Seda loomulikult juhul kui EAS projekti toetab.

Pikem lugu koos jaamahoone uue asukohaga on nähtav siin. Video Vabaõhumuuseumi uuest ekspositsioonist koos Kadrina jaamahoonega on nähtav EVMi FB lehekülje videote alajaotuses.

 

 

 

Marko Pomerants: CADrina on mu elu osaks saanud

"Keskkonnaminister Marko Pomerants on väga teadlik, mida CADrina enesest kujutab. Põhjusega – ta on ju festivali patroon."

Nii kirjutab Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Liisa Vakulenko oma intervjuus, mis algab küsimusega:

"Kas teil on oma lemmikvõistkond?"

Täismahus on lugu loetav siit.

 

 

 

 

 

 

35 elanikku eesmärgist puudu

Kadrina valla elanike arv oli 7. detsembri seisuga 4965. Ajavahemikul 01. 09. - 30. 11. saabus Kadrina valda 103, lahkus 55, sündis 6, suri 14 inimest.

 

Kuigi uute valda registreerunute arv 103 näib suur, pole see aga veel piisav, et jätkata ka tulevikus omaette Kadrina vallana. Iga vallakodaniku panus on täna tuhandest teretulnud, kui soovime et ka aastal 2018 oleks maakaardil Kadrina vald.  

Omaette vallana jätkamise eesmärgist - 5000 elanikust on praegu puudu veel 40. Kui omaette jätkata ei saa võib Kadrinat oodata sundliitmine mõne naabriga.   

Kõigile, kes ennast Kadrina valla elanikuks registreerivad enne aasta lõppu, pakub Kadrina Spordikeskus võimaluse tasuta sportida aasta jooksul. Arvestades sportija kuukaardi hinda – 35 eurot kuus, võib võit olla enam kui 300 euro suurune.

Kuidas end Kadrina valla elanikuna kirja panna?

Registreerumine on lihtne. Selleks võib läbi astuda vallamaja esimeselt korruselt, esimene uks vasakule, kus teid ootab vallasekretäri asetäitja Liivi Veide.

Tema vastuvõtu aeg on E, T ja N 9 - 12 ja 13 - 15 , telefon 322 5616, e-mail: Liivi.Veide@kadrina.ee.

Kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui olete elamispinna rentnik, on vajalik omaniku nõusolek.

Täpsem info on Kadrina valla interneti koduleheküljel . Elukohateate saab kodus ära täita ka arvuti vahendusel, et see siis vallamajja kaasa võtta.

Elektrooniliselt saab end elanikuks registreerida ka portaalis www.eesti.ee , valides rubriigist „Kodu ja kinnisvara“ punkti „teata uus elukoht.“ Täpne juhend on siin. Aega kulub 5 minutit.


 

Taukar kiitis energilist CADrina publikut

"Kas teate mis on CADrina ja mis on joonestamine?"

Nii algab Kadrina Keskkooli meediagrupi liikme Liisa Vakulenko intervjuu CADrinal esinenud Karl-Erik Taukariga.  

Lugu täies mahus on siin.

 

 

 

 

Kadrina noorsportlastele jagati toetust

Esmaspäeval kogunes HAKA Plasti kontoris Kadrina Noorsportlaste Fondi neljaliikmeline komisjon, kes vaatas läbi tähtajaks laekunud taotlused ja tegi esimese otsuse toetuste maksmise kohta.

Komisjon rahuldas seitse taotlust kogusummas 1470 eurot.
 
Kadrina Noorsportlaste Fondi esimesteks toetusesaajateks on Egert Lepiksaar (murdmaasuusatamine), Karl-Martin Laasberg (rulluisutamine), Keitlin Meribel Mägi (mägironimine, maadlus, jalgpall), Siim Umerov (võrkpall), Kristen Roosimägi, Kristofer Roosimägi, Sten Ruutupõld, Karl Ruusmann (kõik jalgpall).
 
Ametlikult tänavu 1. novembrist Kadrina Spordikeskuse juurde loodud fondi eesmärk on toetada Kadrina valla noorsportlaste treeningettevalmistust, võistlus- ja treeningvarustuse soetamist, osalemist valla sisestel kui ka väljaspool Kadrina valda toimuvatel Eesti-sisestel tasulistel treeningutel ja sõidukulude kompenseerimisel.
Fondi järgmise taotlusvooru tähtaeg on 31. mai 2017.
 
Lisainfot fondi ja sealt toetuse taotlemise kohta leiab Kadrina valla kodulehelt spordi alajaotusest.
 
Margus Martin
KNF komisjoni liige
 
 

NÜÜD VIDEOS - CADrina legendaarne avapauk

Nüüd saab igaüks videona vaadata ITi ja nutifestivali CADrina legendaarset avapauku, mis vaimustas nii Taavi Rõivast kui Indrek Saart, sadadest teistest külalistest rääkimata.

17 minutit kestev legend juba sünnihetkel, lavastajaks Erni Kask on nähtav siit.   

 

 

Kadrina raamatukogu on remondi tõttu suletud

Hea raamatukogu külastaja!
Tuletame meelde, et vallaraamatukogu Kadrinas on remondi tõttu suletud ja telefon 3250107 on välja lülitatud.

Soovi korral saate helistada telefonile 3250171. Klubiõhtule "Kadrina segakoori uskumatud seiklused Ameerikas" 7. detsembril ja filmiõhtule "Luuraja ja Luuletaja" 15. detsembril saate registreeruda meili teel raamatukogu@kadrina.ee või tel 3250171.

Vabandame ebameeldivuste pärast.

Teie raamatukogu pere

 

 

Kunstidekool toob mõnusaid jõulukontserte

Plakatile klikkamisel avaneb see suurelt 

 

Jõulumaa jõuab koduste lasteni

 

Ülemaaline jõuluvanade konverents toimub ... Kadrinas!

Eestimaa jõuluvanad, kokku vast poolesaja ringis, tulevad aasta pärast Kadrinasse, nii kõlab rõõmusõnum siinsele rahvale ja eriti Kadrina kandi lastele!

 

„17. Ülemaaline jõuluvanade konverents toimub 2017 aastal Lääne-Virumaal, peamiste peatuspaikadega Kadrinas ja Rakveres. Sellise otsuse langetasid Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse 46 jõulutaati, memme, päkapikku ning põder Ruudi. Samuti oli selle tähtsa otsusega nõus Rootsi taat Tomten. Tähtis kohtumine Lääne -Virumaa laste ja peredega saab toimuma 2017 aasta advendikuu alguses sõltumata sellest, kas sajab lund või vihma, paistab päike või kuu,“ nii andis teada Eesti jõuluvanade eestkõneleja, jõuluvana Ärni.

Tähelepanu, Kadrina kandi inimesed, organisatsioonid, firmad, kes te tahaksite sellele sajandi sündmusele kaasa aidata. Andke endast ja oma võimalustest ning ettepanekutest juba täna teada rein.sikk@kadrina.ee või 5012487.

Sellise foto nagu siin võib aasta pärast tõenäoliselt lavastada ka Kadrina rahvamaja ees

 

 

CADrina oli suurejoonelisem kui kunagi varem, kirjutab VT

"Selleaastasel projekteerimisvõistlusel CADrina toodi välja raskekahurvägi: suurejooneliselt ürituselt ei puudunud närvekõditava võistlusprogrammi kõrvalt kaskadöörid, mereröövlid, laibad, ihukarvu tõstev koorilaul ega Karl-Erik Taukar," kirjutab Virumaa Teataja.

Kogu lugu on loetav siin. CADrina teemaline VT juhtkiri on siin. 

Fotol VT veebilõige

 

 

 

 

 

CADrinast saagu ülemaaline kadripäevafestival, arutleb vallelehe toimetaja

"Ja kes siis veel kui mitte püha Kadri nimega vald peaks korraldama näiteks ülemaalist kadrisantide konkurssi või kokkutulekut? Või siis Kadri kultuse teemalised (kunsti)näitused, aruteluõhtud, häppeningid? Muud ettevõtmised vilja-, karja-, pereõnne suurendamiseks. Siin võiks olla võimalusi edasi minekuks, sest kadripäevaga seotud nišš on Eesti kultuurikalendris tühi, ootab täitmist." Sellisena näeb ITi- ja nutifestivali CADrina kasvu Rein Sikk, kes juhtis Kadrina Keskkoolis CADrinat kajastavat meediagruppi.

Kogu lugu, ka paberist vallalehte jõudnu on loetav siin.    

 

 

 

Märkad väärtegu - kas helistada politseisse? Või mitte?

  • Igasugune info jagamine aitab luua turvalisemat elukeskkonda, kirjutab Kadrina kandi rahva jaoks piirkonnapolitseinik Aleksander Klasberg 

 

Artiklit saab lugeda siit.

 

 

 

  

Kadrina valla kiri Kadrina valla piiridel asuvatele küladele

Alljärgnev kiri läks Kadrina vallamajast teele Kadrina valla piiridel olevatele küladele.

Austatud!

Tuginedes nii Vihula kui ka Haljala vallavolikogu esimeeste tehtud üleskutsele, teeme Kadrina valla nimel ettepaneku kõikidele ajaloolise Kadrina kihelkonna, ja tänase Kadrina valla piirialade küladele, Kadrina vallaga ühinemiseks.

Kadrina vald on stabiilselt arenev ja tugev omavalitsus, mis suudab seista oma kogukondade huvide eest, pakkuda meie lastele parimat haridust ja tagada kõigile kaasaegsel tasemel esmatasandi tervishoidu. Lisaks seadustest tulenevatele omavalitsuse ülesannetele, on Kadrina vald võimeline jätkama ka tulevikus olulisi investeeringuid taristusse ja kogukonnaprojektidesse, vähendamaks ääremaastumist ja toetamaks terve piirkonna arengut.

Leiame, et käimasoleva haldusreformiga kaasnevad võimalused kogukondade arenguks on mõistlik ühiselt maksimaalses ulatuses rakendada. Kadrina vald on valmis omapoolselt panustama kõikide meiega liituvate külade arengusse ning pakkuma lahendusi senistele probleemidele.

Eelnevast tulenevalt oleme valmis kohtuma kõikide külade ja kogukondadega, leidmaks piirkonna tulevikuks parimad lahendused.


Lugupidamisega,

 Jaanus Reisner

Kadrina vallavolikogu esimees,

Erich Petrovits

Kadrina vallavanem

 

2017. a LEADER taotluste voorud on veebruaris ja märtsis

2017. a LEADER toetuse taotluste vastuvõtuvoorud on veebruaris ja märtsis:

Meede 1.1 Elulaadiettevõtluse toetus - 6.-15. märts 2017, eelarve 170 000 eurot
Meede 1.2 Mikro-ja väikeettevõtete arendamine - 6.-15. märts 2017, eelarve 330 000 eurot
Meede 2.1 Kogukonnainvesteeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 274 000 eurot
Meede 2.2 Aktiivne ja tegus kogukond - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 110 000 eurot
Meede 3.1 Ajaloo- ja kultuuripärandi väärtustamise investeeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 131 000 eurot
Meede 3.2 Kultuuripärandi hoidmine - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 67 000 eurot

Taotlejaid nõustab projektide konsultant-spetsialist Tiina Vilu (telefon: +372 515 5249. e-mail: tiina@arenduskoda.ee)
Nõustamine on rangelt soovitatav! 2016. a esitatud taotluste tase oli väga erinev nõustamisel käinud ja mittekäinud taotlejatel. 
Taotlejatele viiakse läbi infopäevad, millest teavitatakse arenduskoja kodulehel, liikmesomavalitsuste kodulehtedel ning kohalikes lehtedes. 
Jälgige reklaame! Lisainfo on koduküljel.

Heiki Vuntus,
tegevjuht

 

Viis lihtsat sammu, kuidas end Kadrina valla kodanikuks registreerida

Vallaveeb näitab nüüd n.ö puust ja punaselt ette, kuidas viie minuti jooksul viit lihtsat sammu astudes on võimalik end Kadrina vallakodanikuks registreerida.

Tarvilik on vaid internet ja ID kaart ning portaal www.eesti.ee .

Täpsed juhendid leiab huviline siit.

Vallakodanikuks registreerumise vajalikkus on kirjas siin.

Samast leiab õpetuse, kuidas end vallamajas valla elanikuks registreerida.

 

 

 

 

Vald maksab 3900 eurot haridusstipendiumiteks

  • Vallamajas oodatakse taotlusi

Haridusstipendiumi eesmärk on tunnustada Kadrina valla koolide õpilasi ja üliõpilasi edukas uurimis- ja/või teadustöös ning tunnustada Kadrina valla koolide õpilaste uurimistööde juhendajaid pooles ulatuses tunnustust leidnud õpilase haridusstipendiumi suurusest.

Kadrina valla haridusstipendiumi on võimalik taotleda Kadrina valla rahvastikuregistrisse kantud õpilastel ja üliõpilastel, kes on edukad uurimis- ja/või teadustöös ning kelle uurimis- ja/või teadustöö on olulise tähendusega Kadrina vallale.

Erandkorras saab taotluse esitada hea õppeedukusega ja Kadrina vallale olulise tähendusega uurimis- ja/või teadustöö teinud Kadrina valla koolis õppiv õpilane, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht ei ole Kadrina vald.

Stipendiumi fond on 3900 eurot. Stipendiumi määrab Kadrina vallavolikogu võttes aluseks hariduskomisjoni ettepaneku.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 15. jaanuariks 2017, kas digitaalallkirjastatult e-posti teel aadressile kadrina@kadrina.ee , saata posti teel Kadrina Vallavalitsus Rakvere tee 14, Kadrina 45201 Lääne-Viru maakond või tuua käsipostiga.

Stipendiumile konkureerimiseks on kandidaadil vajalik esitada:

1) põhjendatud stipendiumi taotlus; 2) CV; 3) õppeasutuse soovitus.

Stipendiumid antakse üle vabariigi aastapäeval. Lisainfo: http://bit.ly/kadrinastipp

Kokku on senini stipendiumi saanud 41 õppurit.


 

Tasuta kuulutamine Kadrina vallaveebis

Kadrina vallaveeb pakub Kadrina ettevõtetele ja eraisikutele jätkuvalt tasuta kuulutamise võimalust.

Aadressile

rein.sikk@kadrina.ee 

võib saata nii ostu- , müügi-, vahetamis- kui ka töökuulutusi. Võib ka helistada 322 5631 või 501 2487.

Kuu jooksul tehakse vallaveebi 4000 - 4500 külastust.

Kuulutusi saab lugeda siit.

 

 

 

 

Kadrina vallavalitsus müüb 27. detsembril korterit

Kadrina Vallavalitsus müüb suulise enampakkumise korras Kadrina vallale kuuluva Kadrina alevikus Kalevipoja 8-30 asuva korteriomandi (2 tuba, esik, köök, wc, vannituba, rõdu, üldpind 52,7 m²) alghinnaga 10 000 eurot. Enampakkumise sammu suurus 300 eurot.

Enampakkumine toimub Kadrina vallamajas 27. detsembril 2016 kell 10.00.
 
Osavõtutasu 100 eurot ja tagatisraha 10% müügiobjekti alghinnast tasuda Kadrina Vallavalitsuse arvelduskontole nr EE76 2200 0011 2018 4216 Swedbank või vallavalitsuse kassasse enne pakkumise algust.
 
Kinnisasja müügi- ja asjaõiguslepingu sõlmimisega seotud kulud kannab ostja.
Korteriga on võimalik tutvuda kohapeal eelneval kokkuleppel telefonil 322 5600.