Kes on Kadrina valla aasta tegijad 2016?

 • On aeg alustada kandidaatide esitamist konkursile, kus tublimad selguvad rahvahääletusega nii veebis kui raamatukogudes

Alates eelmisest aastata valitakse Kadrina vallas igal aastal välja kogunisti kolm Aasta Tegija auhinna laureaati. Iga tegija saab 1000 eurot auhinnaraha.

Tunnustused määratakse kultuuri /hariduse, majanduse/ettevõtluse ja spordi kategooriates. „Aasta Tegija“ kandidaate võib esitada iga sooviga, olgu selleks siis eraisik, sõpruskond, ühing või firma. Kandidaatide hääletusele mineva nimekirja – igas kategoorias viis nominenti – paneb kokku Kadrina Vallameedia Nõukoda kooseisus Raimo Maasik, Margus Martin ja Mati Tiiter. Hääletada saab nii vallaveebis kui valla raamatukogudes.

Rahvahääletuse tulemused kantakse volikogule ette jaanuari lõpus, misjärel volikogu kinnitab aasta tegijad. Nii tegijad kui kõik nomineeritud saavad avalikult kiita Eesti Vabariigi sünnipäevaaktusel veebruaris.

Viis lihtsat sammu, kuidas esitada kandidaati

1. Mõelge välja, kes on viimasel aastal olnud meie tublimad tegijad hariduses / kultuuris, spordis, majanduses / ettevõtluses.

2. Mõelge iga kandidaadi kohta ka lühike, paarilauseline tubliduse põhjendus.

3. Saatke ettepanek koos põhjendusega kas e-kirjaga aadressile kadrina@kadrina.ee või tavakirjaga aadressile Rakvere tee 14, Kadrina 45201.

4. Kandidaate saab esitada 5. detsembri keskööni. Nominentide nimekirjad ilmuvad vallalehes ja vallaveebis.

5. Hääletada saab vallaveebis ja valla raamatukogudes jõuluajast 15. jaanuari keskööni.

Aasta 2015 tegijad Kadrina vallas olid

 • perekond Inno - Matsimoka lihatööstuse looja ja edendaja

 • Mart Suurkivi - Eesti karikasarja võitnud võimekas triatleet

 • Kadrina gräfitikunstnikud - Kadrina ja Neeruti bussijaamade kujundajad

NB Isikut või ettevõtet, kellele on omistatud „Aasta Tegija” auhind, ei saa auhinna kandidaadiks uuesti esitada enne kolme aasta möödumist.

 

Koolinoorte arvamused CADrina konkursist ja selle mõttest. Kae perra!

Kadrina Keskkooli meedia valikaine õpilased avaldasid oma arvamusi teemal „Milleks Kadrinale CADrina?“ Silmas peeti nimelt populaarset ITi ja nutifestivali CADrina, mis tänavu toimub 25. novembril 2016 Kadrina Keskkoolis ja Kadrina Huvikeskuses ning on mereteemaline.

Sel aastal ongi Kadrina Keskkooli meediagrupi tööks ja sisuks CADrinaga seostuva vahendamine ja jäädvustamine. Meediagruppi juhendab Rein Sikk.

Arvamused täies mahus on loetavad siit.

 

 

 

Sipsiku Mihklilaadal sadas vihma ja paistis päike

Seekordsel Mihklilaadal oli vihmavari mõeldud kujunduslikuks elemendiks, kuid paaril korral läks varju vaja ka vihma eest varjumiseks. Üksikud vihmahood ei seganud laadalisi. Vanemate hinnangul oli kogu sündmus lahe, oleks ainult parkimiskohti rohkem.

Lettidelt võis leida hoidiseid, küpsetisi ja mitmel pool ka kohvi. Juurviljade müük oli sellel aastal vähene, kuid õunu pakuti mitmes variandis.

Laadal valmis värske õunamahl. Õunte pressimise juures oli pidevalt uudistajaid, kes lonksukaupa värskelt pressitud mahla mekutasid. Täiskasvanud teadsid, mida nad lapsele pakuvad – tervislikku ja E-ainetevaba keelekastet, aga paljude laste jaoks oli selliselt valminud õunamahl hirmutavalt põnev.

Õunte degusteerimine oli pidevalt rahvarohke. Nelja õunasordi võrdlusel kuulutati Sipsiku lemmikõunaks Kuldrenett, kuigi koolipoistele maitses just hapu õun.

Lastel oli võimalus teha lõbusõitu poniga. Ponil oli tööd küllaga, sõidule soovijate järjekord aina kasvas. See-eest õnneloosi järjekord sai otsa varakult, pileteid jätkus ainult tunniks.

Oksjoni alguseks oli ostlejate hoog veidi raugenud ja pakkumised olid sõbralikud.

Oksjoni tulu läheb lastele esindussärkide soetamiseks. Järgmisel maakondlikul liikumispeol osalevad Sipsiku tüdrukud-poisid on juba kaugelt äratuntavad. Kogunenud raha toel sõidavad mõned rühmad jõulumaale ja mõned ostavad mänguasju. 

Sipsiku pere tänab

kõiki lahkeid annetajaid, kes kaupa müügiks tõid ja kõiki, kes Mihklilaada kordaminekule kaasa aitasid.


 

Tähelepanu, konkurss: Lääne-Viru Maavalitsus tunnustab tervisedendajaid

Lääne-Viru maavalitsus soovib tunnustada inimesi, kes oma aega ja energiat panustavad maakonna tervisedenduse järjepidevaks arenguks.

Aasta tervisedendaja tiitliga tunnustatakse inimesi, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega olnud eeskujuks, silmapaistvalt panustanud maakonnas inimeste tervise parendamisse ja väärtustamisse ning edendanud valdkonda paikkonna tasandil.
 
Esitada võib kõiki tublisid inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.
 
Kirjalik ettepanek koos põhjendusega ja tunnustust vääriva inimese kontaktandmetega esitada Lääne-Viru maavalitsusele märgusõnaga „Aasta tervisedendaja“ hiljemalt 1. novembriks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil Kaidy.Aljama@laane-viru.maavalitsus.ee.
 
Nominendid ja laureaadid kuulutatakse välja 17. novembril toimuval kodanikuühenduste konverentsil AQVA konverentsisaalis.
 
Seni on Lääne-Viru maakonnast tunnustust pälvinud Lääne-Viru maavalitsuse tervisedenduse spetsialist Olga Boitsov (2012), Päästeameti Ida päästekeskuse juhtivspetsialist Milvi Kompus (2013), Rakvere Triinu lasteaia õpetaja Viivika Roostar (2014), Haljala Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog, õpetaja Tiina Pihlak (2015).
 
 
 
 
 

Kadrina koolinoor sai kestvusratsutamises hõbemedali

„Leedus, Kurtuvenais toimus rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus, kus 80kilomeetrisel võistlusmaal osales ka Kalev Käsperson hobusel Fix MTÜst Viru Ratsu. „

Nii kirjutab maakonnaleht Virumaa Teataja.

Täies mahus on uudis Kadrina koolinoore poolt hõbemedali võitmisest loetav siit.

Fotol lõige VT veebist


 

 

 

 

 

 

Rakveres räägitakse eakatele haldusreformist

 

 

Maakonnaleht kirjutab Kadrina Faustinist

“Tere!” ütleb prantslane Faustin Maurel selges eesti keeles valjusti, kui temaga Kadrina kunstidekoolis kohtume ... 

Nii kirjutab Virumaa Teataja oma loos Kadrina Keskkooli välisõpilasest, kes tudeerib meie kandis nii pillipuhumist kui korvpalli mängimist.

Täies mahus on lugu siin. 

Fotol lõige VT veebist

 

 

 

Vallavalitsus kutsub ettevõtjaid ärilõunale

Külla tulevad EAS-i tippspetsialist ja maksuameti peadirektor, kogemusi jagab Matsimoka OÜ

Kadrina vallavalitsus kutsub Kadrinas või ka naabruses tegutsevad ettevõtjaid tasuta ärilõunale, mis toimub 4. oktoobril 2016 Kadrina huvikeskuse saalis.

Eelregistreerimine hiljemalt 30. septembrini 2016 aadressil kaire.kullik@kadrina.ee või telefonil 322 5617, 506 9623.

Ajakava

14:00-14:10 Tervitus – Erich Petrovits, Kadrina vallavanem

14:10-14:40 EAS-i ettevõtluse ja ekspordi valdkonna tegevused ning võimalused tegutsevatele ettevõtetele – Allar Korjas, EAS

14:40-15:10 Kadrina valla ettevõtlusvaldkonna ülevaade ja valla eelarve – Erich Petrovits, Kadrina vallavanem

15:10-15:25 Mõtte- ja arutelupaus

15:25-15:45 Disaini olulisus ettevõtte edukuses – Maiken Inno, Matsimoka OÜ juhatuse liige

15:45-16:30 Maksundus ettevõtlusvaldkonnas - Marek Helm, Maksu- ja Tolliameti peadirektor

16:30-17:00 Tunnustamine

Olete oodatud, teie äri eduks! 

 

 

 

Rahvakoosolekul käis poolsada huvilist

Kadrina Rahvamajas 21. septembril toimunud rahvakoosoleku teemaga “Mis saab Kadrina vallast“ oli umbes poolsada huvilist. Vallavanem Erich Petrovits ja volikogu esimees Jaanus Reisner andsid kokkutulnuile ülevaate Haljala ja Vihula valdadega seni peetud ühinemisläbirääkimisest, ning sellestki, et Haljala on otsustanud need katkestada.

Jutuks oli valla eesmärk korrastada elanike registrit ja saada aastavahetuseks Kadrina valda 5000 elanikku, mis võimaldaks jätkata omaette vallana.

Täpsemalt on enese Kadrinasse registreerimise võimalused kirjas siin. Valla tulevikust hoolivate elanike aktiivsus on igati hinnatav.

Poolteist tundi kestnud arutelul oli juttu ka presidendivalimistest ning Kadrina kandis ettevõtluse arendamisest, mistarvis toimub 4. oktoobril ärilõuna ettevõtjaile, kuhu kõik huvilised on lahkesti teretulnud.

 

  

 

 

Kadrinas tuleb sügislaat

02.10   kl 9 - 16.00 Kadrina Sügislaat

Kohal kauplejad üle Eesti

Tulge kogu perega!

Info ja registreerimine 5805 0167, laadakorraldus@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Haljala lõpetas ühinemisläbirääkimised Kadrinaga

Haljala vallavolikogu otsustas 20. septembril lõpetada ühinemisläbirääkimised Kadrina vallaga. 

Põhjusena on otsuses välja toodud alljärgnev: "Kadrina vald on seisukohal, et kuna Kadrina alevik on rahva arvult ühinevate valdade keskustest kõige suurem, siis peab uue valla keskus asuma Kadrina alevikus. Haljala ja Vihula valdade inimestele on loogiliseks tõmbekeskuseks Rakvere linn. Kadrina alevik ei ole Haljala valla inimestele tõmbekeskuseks ning ka majanduslikult ei ole mõistlik hakata ümber korraldama ühistransporti ja muutma inimeste väljakujunenud liikumissuunda. "

Samas on Haldusreformi Põhja-Eesti piirkondlik komisjon 15.09.2016 märku andnud, et ei pea mõistlikuks uue omavalitsuse keskuse loomist teise, ühinejatega isegi mitte piirneva  omavalitsuse territooriumile. Eestis puuduvad teadaolevalt ka sarnased pretsedendid.  Kõik seniseid Kadrina, Haljala ja Vihula ühinemiskõnelusi puudutavad dokumendid sh. eelmainitud kiri on loetavad siin.

Lisaks otsustas Haljala volikogu "teha ettepanek Vihula Vallavolikogule alustada läbirääkimisi haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks eesmärgiga moodustada omavalitsuste ühinemise tulemusena uus omavalitsusüksus."

Kas ja kellega Vihula ühinemisläbirääkimisi jätkab pole hetkel selge.  

 

 

Jätkake läbirääkimisi, soovitab haldusreformi piirkonnakomisjon

Väljavõtteid haldusreformi Põhja-Eesti piirkondliku komisjoni kirjast Kadrina, Haljala ja Vihula vallavalitsustele. Täies mahus on kiri ära toodud siin.  

"Komisjoni otsus: Soovitada Haljala, Kadrina ja Vihula valdadel jätkata ja viia lõpuni algatatud ühised ühinemisläbirääkimised täitmaks haldusreformi seaduses sätestatud omavalitsusüksuse miinimumsuuruse kriteerium ja otsida võimalusi ka soovitusliku suuruse 11 000 elaniku kriteeriumi täitmiseks.

Piirkonnas tuleb kõigil kohalikel omavalitsustel leida lahendus, et täita haldusreformi seaduses nõutud miinimumkriteerium 5000 elanikku kohalikus omavalitsuses. Kõige kriitilisemas olukorras on Loksa linn, Vihula vald ja Haljala vald. Kuid ka Kadrina vald. Soovitavalt tuleb leida lahendused ühinemisläbirääkimiste vabatahtlikus faasis, et kujundada võimekad omavalitsused, mis tänases ühinemisläbirääkimiste faasis eeldab omavalitsuste vahelist solidaarsust. Kuid on tõenäosus, et piirkonnas tekib vajadus Vabariigi Valitsuse sekkumiseks ühinemisprotsessi, sest võib tekkida olukord, et Vihula ja Haljala jätkavad ühinemisläbirääkimisi, kuid nende elanike arv jääb alla 5000 (4456) ja Kadrina vald täidab selle aasta lõpuks elanike miinimumi 5000.

Haldusreformi eesmärgiks on tõsta kohalike omavalitsuste võimekust pakkuda inimestele paremaid avalikke teenuseid, tagada piirkondade konkurentsivõime kasv ning täita iseseisvalt neile seadusega pandud ülesandeid. Ülesannete iseseisval täitmise vajadusel on kaks mõõdet. /-/ Kui teenused tarbitakse/ omavalitsuse ülesandeid täidetakse teises omavalitsuses, siis elanikul need võimalused puuduvad."

Komisjoni esimees

Kaia Sarnet

 

Avalik tänukiri: Neeruti Selts tänab

NB Suur pidupäevagalerii on siin. 

 

Viru Instituudiga ühiskonverentsi KADRINA KIHELKOND LÄBI AEGADE pidanud ja sellega 15. sünnipäeva tähistanud Neeruti Selts tänab kõiki, kes üritusest nii osa võtma tulid kui ka selle korraldamisele mitmeti kaasa aitasid.

Kõige kopsakama panuse eest täname Viru Instituuti, tänu kellele saime kuulda auväärse folkloristi Ingrid Rüütli ja ajaloolase Uno Trummi huvipakkuvaid ettekandeid. Täname koostöö eest Kadrina vallavalitsust, keskkooli, vallaraamatukogu, rahvamaja.

Täname folklooriansamblit Kadrina Kadrid regilaulude elushoidmise ja ettelaulmise eest. Täname helilooja Alo Põldmäed Neerutile pühendatud klaverisüidi loomise eest ning pianist Helen Põldmäed selle ettekandmise eest. Täname Neeruti mõisa maitsva leiva eest ning Ingela Siniallikut hõrgutava kringli eest. Täname heade soovide eest Kadrina Õpetajate Pensionäride Seltsingut ja Kadrina Saunaklubi.

Neeruti Selts usub, et täitis ühiskonverentsiga püstitatud eesmärgi – pakkus osavõtjatele sügavalt kultuurilise elamuse, mis jäädvustub Kadrina kultuuriloos.

 

Noortekeskus kutsub kodutuid loomi toetama

 

Kirikus algab leerikursus

 

Tule ja liigu koos meiega!

 

Rahvuskultuuri fond jagab stipendiume

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab kuni 17. oktoobrini vastu taotlusi 2017. aasta stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks.

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond toetab:

 • üksikisikuid stipendiumidega õppe- ja teadustööks ning loominguliseks ja sporditegevuseks;

 • organisatsioone toetustega eesti rahvuskultuuri arendamise, säilitamise ja edasikandmise seisukohalt oluliste projektide algatamiseks ja finantseerimiseks.

  Jagamise info, allfondide nimekirja ning taotluse ankeedid leiate Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi koduleheküljel.

   

   

Nüüd on õige aeg oma registriandmed korda seada!

 

  

 • Kadrina tervitab uusi registreerunuid sportlike võimalustega ja uusi ilmakodanikke traditsioonilise hõbesõlega

Õiged registriandmed võimaldavad Kadrina vallal pakkuda oma elanikele paremaid teenuseid ning planeerida me ühist eelarvet. Selleks, et järgmise aasta eelarve ja tegevused vastaksid kõige täpsemalt meie ühistele ootustele, palun registreerige oma elukoht Kadrina vallas!

Praegu on Kadrina vallas 4932 elanikku.

Igat uut Kadrina valla elanikku ootab vallamajas nüüdsest ka kingitus.

Kõigile, kes ennast Kadrina valla elanikuks registreerivad enne käesoleva aasta lõppu, pakub Kadrina Spordikeskus võimaluse kasutada tasuta spordikeskuse teenuseid. Kliendikaardi aasta pikkuseks tasuta sportimiseks alates esmakülastusest saab spordikeskuse administraatori käest.

Traditsiooniliselt saavad ka kõik Kadrina valla lapsed esmaregistreerimisel kingituseks meie kihelkonna hõbesõle. 

Praktiline info

Kadrina valla elanikuks registreerumine on lihtne. Selleks võib läbi astuda vallamaja esimeselt korruselt, esimene uks vasakule, kus teid ootab registripidaja Liivi Veide.

Tema tööaeg on E, T ja N 9 - 12 ja 13 - 15 , telefon 32 2 5616, e-mail: Liivi.Veide@kadrina.ee .

Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Kui olete elamispinna rentnik, siis on vajalik ka omaniku nõusolek.

Täpsem info on leitav Kadrina valla koduleheküljel. Elukohateate saab kodus ära täita ka arvuti vahendusel, et see siis vallamajja kaasa võtta.

Elektrooniliselt saab end elanikuks registreerida ka riigiportaalis Eesti.ee, valides rubriigist „Kodu ja kinnisvara“ punkti „teata uus elukoht.“

Fotol Kadrina Keskkooli õppeaasta avamine 5. septembril. Praegu on Kadrina vallas 4925 elanikku.


 

Antakse välja järjekordne Vest-Agderi stipendium

Lääne-Viru sõprusmaakond Vest-Agder Norrast annab üheksandat korda välja 25 000 Norra krooni suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

 

Stipendiumi eesmärgiks on kaitsta ja edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikule kunstnikule või kultuuritegelasele võimalus edasi areneda. Stipendiumi suurus on 25 000 Norra krooni ja see võib jaguneda mitme kandidaadi vahel.

 

Täpsemalt taotlemisest Lääne-Viru maavalitsuse lehelt.

 

 

 

 

 

 

Haldusreformi materjalid vallaveebis vaatamiseks

Kõik materjalid, mis puudutavad Kadrina kandi haldusreformi ehk võimalikku ühinemist Haljala ja Vihula vallaga on nüüd vallaveebis tutvumiseks väljas. Otsetee nendeni viib siit.

 

Vallavalitsus maksab huvihariduse toetust

Kadrina Vallavalitsus toetab Kadrina vallas elavate üldhariduskoolis õppivate 6 - 19aastaste laste ja noorte huvihariduse omandamist erialadel, milliseid ei ole Kadrina vallas võimalik omandada ja pakkuda. Toetust saab taotleda üheks õppeaastaks ühele erialale. Toetuse summaks kuus on maksimaalselt 30 eurot.

Toetuse otsustab vallavalitsuse komisjon. Õppimist huvikooli ettevalmistus- ja lisa-aastaklassis ei toetata. Toetamisele ei kuulu üritustel, laagrites ning võistlustel osalemine ja huviharidusega seotud muud kulud (riietus, sporditarbed, õppevahendid jms).

Toetuse taotlemiseks esitab õpilase seaduslik esindaja vallavalitsusele taotluse, mille leiab vallaveebist alajaotusest BLANKETID / KODANIKULE / „taotlus huvihariduse toetamiseks väljaspool Kadrina valda“. Taotlus tuleb esitada hiljemalt 30. septembriks kas paberkandjal valla kantseleisse või e-posti aadressil kadrina@kadrina.ee .

Lisainfo: 322 5600, õigusakati tekst Riigi Teatajas: http://bit.ly/kadrinahuviharidus