Läsnal etendub taas legendaarne näitemäng pükste maha võtmisest

 

 

Kadrina on peaaegu võrkpallipealinn

 

... ehk Kadrinaga seotud Eesti koondise mängijad ja võrkpallisõbrad 02.10.2015 Rakvere Spordihoones Eesti - Hollandi mängu vaatamas.

Esireas on Gustav Lankei, Jürgen Lankei, Andreas Uusküla.  

Tagareas Rauno Tamme, Jaan Rummi, Oliver Lankei, Kert Toobal ja Andres Toobal.

 

 

 

 

 

 

 

Kadrina veebileht on maakonna ja Eesti tipus

Andmekaitse Inspektsioon viis läbi traditsioonilise kohalike omavalitsuste veebilehtede seire. Seiratavate hulka kuulusid kõik 213 kohalikku omavalitsust ning seire käigus vaadeldi olulise teabe avalikustamist. Seire käigus vaadeldi kokku 9 erinevat teavet: volikogu protokollide leitavust, teavet kommunaalteenuste osutamise kordade ja hindade kohta (ühisveevärk, kanalisatsioon, jäätmevedu), eelarvet, palgajuhendeid, teavet sotsiaaltoetuste maksmise kohta ning taotlemise blankette, juurdepääsu võimaldamist piiranguta e-kirjadele, dokumendiregistris AK dokumentidele piirangute märkimist, privaatsuspoliitika olemasolu (kuidas asutus töötleb kodanike isikuandmeid) ning teavet avalike ürituste kohta. Iga teabevaldkonna eest oli võimalik saada 1 punkt. 

Kadrina vallaveeb saavutas 9 maksimumpunktist 8,75 platseerudes maakonnas Tamsalu järel teisele kohale. 0,25 punkti kaotamise põhjuseks on esmahinnangul mõningane ebaselgus kommunaalteenuseid puudutavas infos.

Seire kokkuvõte on leitav siit ja siit. Võimalik on juurdlemiseks alla laadida ka koondtabel kogu Eesti tulemustega.

Eesti absoluutseiks tippudeks kuulutasid seirajad Halinga valla  ja Jõgeva valla veebid.

 

 

Head õpetajate päeva ehk kadrinlaste muusika õpetajate galakontserdil Rakveres

Kadrina Kunstidekooli direktriss Eve Vunk annab teada:

"Margus Laugesaar ja Kaarel Peäske esitasid koos huvitavat muusikat, samas vaimus jätkati koos Peep Pihlakaga. Ja kus siis? Loomulikult Rakvere Gümnaasiumi saalis 12. üleriigilisel õpetajate muusikapäeva galakontserdil. Oli tore kontsert!“

Õnne, sitkust ja silmasära kõigile Kadrina kandi õpetajatele!  

 

 

 

 

 

  

 


 

Mis tehtud, mis teoksil: küsimustele vastab Jaanus Reisner

Oktoobris möödub 2013. aasta kohalikest valimistest kaks aastat, teist samapalju jääb järgmiste valimisteni, mis toimuvad 15. oktoobril 2017.

Kui kaugele on Kadrina vald selleks poolajaks jõudnud, mis tehtud, mis teoksil?

Teie küsimustele vastab vallalehes Kodukant vallavolikogu esimees Jaanus Reisner. Küsimused esitada kas meilile rein.sikk@kadrina.ee või siis Facebooki Kadrina grupis.

Veebivabade vallakodanike küsimused vahendavad vallaleheni meie tublid raamatukogutöötajad. Aega küsimiseks on 10. oktoobrini.

Vastused ilmuvad oktoobrikuu vallalehes. Kui paberlehes peaks ruumi nappima siis toob kuu lõpuks täismahus vastused ära vallaveeb kadrina.ee . Kui vaja trükivad raamatukogud veebivälistele huvilistele täismahus materjali ka lugemiseks välja. Lisainfo: Rein Sikk 501 2487 .

 

Kadrina busssijaam - kas Eesti kõige erilisem?

 

26. septembril värvisid kunstnikud artistinimedega PRTKR, RUU ja INSEIN ära Kadrina bussijaama muutes selle Eesti üheks kõige erilisemaks paigaks, kus kunsti embuses bussi oodata. Vallavalitsuse toel sündinud ootepaviljoni kunstiline lahendus on järjeks Neeruti bussijaama, Kadrina Rahvamaja kuuri ja Kadrina laululava kirjamisele.

Galeriid sellest, mida erilist ja  huvitavat bussijaama kujundus sisaldab ja kui hästi see loodusesse sobib saab näha siit.

Neeruti bussijaama suurt tähelepanu pälvinud kujundust näeb siit. 

 

 

Turismiettevõtjad kogusid Soomest kogemusi

Kadrina valla turismiettevõtjad uudistasid sõprusvalla Janakkala turismiettvõtteid, et saada kogemusi nii ise paremini toimetamiseks kui soomlastega koostöö edendamiseks. Et Kadrina vallaveebi lugejad oleksid paremini kursis külastatud ettevõtete ja paikadega avaneb nende kõigi nimedele klikates kodulehekülg Soomes.

Esimesel päeval Kadrina ekskursantide poolt külastatud paikadeks olid Turenki ajaloolise raudteejaama restoran, Kiipula Gardens ehk aiand, maasika- ja vaarikafarm nimega Iso - Hiiden kartano ja Willa Göös. Teisel päeval pälvisid tähelepanu Haapaniemen huvilat ehk väljarenditavad villa tüüpi elumajand ning Tervakosken Tervaniemi ehk Tervakoski linna suurejooneline puhke- ning konverentsikompleks koos saunade, elumajade ja restoraniga.

Pikem kajastus kogetust ilmub vallaveebis peagi.

Hetkel on siin nähtav fotogalerii.

 

 

Kadrina kogukond Facebookis

Liitu Kadrina Facebook'i grupiga Liitu Kadrina grupiga Facebookis 

   Värsked postitused:

___________________________________________________________

____________________________________________________________