EESTI 99

 

PRESIDENDI VASTUVÕTT: kätlevad Kersti ja Georg

TÄIENDATUD: "Hää õlu 2017" konkursil osaleb 23 väikepruuli 23 õllega ja ligi 60 testijat 5 riigist

21. veebruari seisuga tuleb testimisele 23 pruulikojast 23 õlut, testijaid on kirjas 60 ringis, kokku 5 riigist. Sh ka suursaadikuid, nii valitsuse kui ka rahvuslike kultuuriseltside esindajaid. 

Konkursil osalejaid on lubanud kostitada kohalikud Kadrina kandi pagarid nii Uku külast kui Kadrina Maanaiste Seltsist.  

Meeleolumuusikat pakub meie alatine esineja Kadrina Kapell.

Koostöös Kadrina Spordikeskusega pääsevad kõik konkursi testijad peale testimist tasuta spordikeskusse - nii basseini kui sauna. Loomulikult on avatud ka Kadrina saun, kus domineerivad mehed.     

Kadrina kandi talvine tunnustegu, 25. veebruaril toimuv ülemaaline väikepruulide konkurss "Hää õlu 2017" on neljandat korda tulekul!

Kadrina "Hää õlu" võistlust teatakse - tuntakse käsitööõllede paisuvas ilmas kui Eesti maarahva maitse asist kokkuvõtet, mis vürtsitatud mitmete välisekspertide, suisa Kadrinas konkursil osalenud eri riikide suursaadikute  kogemustega. Rääkimata traditsioonilistest Soome spetsidest.

Väärib seega vaatamist ja kaasalöömist!  

Osalejate registreerimine nii mekkijatele kui õlle pakkujatele on avatud. Kontaktteave on plakati pääl. Mullu oli meeldivas seltskonnas õlletestijaid 56, erinevaid nesteid prooviti ära 17.

Eelmiste konkursside kokkuvõteteni jõuab siit. 2015 aasta galerii on siin, 2014 aasta oma aga siin.   

Tänavuse konkursi hindamise statuut on loetav siin.

Plakati saab suuremaks sellel klikates.

 Vihaga, kuid vihata!

Ikka Teie Kadrina Saunaklubi KSK

 

 

 

 

MATSIMOKA on Solarise parim

Solarise Keskus Tallinnas tunnistas Kadrina valla Matsimoka OÜ tiitlite  "Parim teenindus 2016" ja "Aasta teenindaja 2016" laureaadiks.

Nagu kiidukirjalt näha, oli parimaks teenindajaks Gelli Kulla.

Matsimoka lihapood asub Solarise Keskuses alates septembri lõpust.

Palju õnne!

 

TÄHTSAID MÕTTEID NETISUHTLUSE KOHTA ehk räägi minuga!

"Kolmapäeval, 15. veebruaril toimus laste- ja noorteaasta raames Rakvere Teatri eestvedamisel osalusseminar „Räägi minuga!“, mille teemaks oli teismeliste suhted enda vanematega ja internetisuhtlus.

Meie kooli 8.a, 8.c ja 9.b klassi õpilastel oli sellest põnevast seminarist võimalik osa saada. Kuna lapsevanemaid oli saalis vähe, siis neile mõeldes ongi alljärgnev kirja pandud."

Nii kirjutavad intrigeerivast seminarist Kadrina Keskkooli 8.a klassijuhataja Kaire King ja 9.b klassijuhataja Ebe Abner.

Kogu lugu on loetav siin.

 

 

Kadrina kutsub karuks

 

 

TÄHELEPANU! Vallas vahetub jäätmevedaja, lepingud vajavad uuendamist

1. maist 2017 vahetub Kadrina vallas jäätmevedaja ning jäätmeveoteenust hakkab osutama Ragn Sells AS.

 

Alates 1. maist 2017 kaotavad kehtivuse kõik senised jäätmeveolepingud ja Kadrina Vallavalitsuse korraldusega antud harvema tühjendamissageduse, jäätmeveoga mitteliitunuks lugemise load, samuti ühise jäätmemahuti kasutamise kokkulepped, kui korralduses ei ole märgitud varasemat kuupäeva.

Täpsem info siin.

Tuleb lisa!


 

Kadrina kirik saab iseseisvuspäevaks oma ajalehe

Ilmumist alustab EELK Kadrina Katariina kiriku oma ajaleht Eluläte.

Selles tahame kajastada kõike, mis koguduses toimub ja tehakse: meie pühapäevakooli elu, jumalateenistusi, piibli- ja palvetunde, tutvustada meie inimesi. Ilmub järjejutt ning muidugi uudiseid. Eluläte hakkab ilmuma kord kuus ja peamiselt veebiversioonis, kuid mingi koguse trükime välja ka paberil. Samuti on ka kaastööd oodatud!

Kirikulehe pealkirjadeks oli välja pakutud mitmeid variante, kuid Eluläte hakkas tegijatele ühiselt meeldima. See viitab Kristusele, kes on elu allikaks (Jh 4,14), pealegi kõlab see nii ladusalt. Esimene number ilmub iseseisvuspäeva paiku.

Meelis-Lauri Erikson, kirikuõpetaja

 

Omaalgatuse infopäev on 7. märtsil

Kohaliku omaalgatuse programmi kevadvooru infopäev toimub teisipäeval, 7. märtsil 2017.a.  13:00 kuni 15:00 Lääne-Viru Maavalitsuse II korruse suures saalis.

 

Infopäeval antakse ülevaade kohaliku omaalgatuse programmist ja muudatustest kevadvoorus.Infopäeva viivad läbi  Tarmo Treimann SA-st Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Katrin Põllu, Lääne-Viru Arenduskeskuse  MTÜ konsultant.Infopäev on kõigile tasuta. Osalemiseks on vajalik registreerumine hiljemalt   02.03.2017. Registreerumine e-posti aadressil eda.lauri@laane-viru.maavalitsus.ee .
Kohaliku omaalgatuse programmi  eesmärk on kohaliku arengu ja kogukondade elujõulisuse tugevdamine kogukondliku initsiatiivi, koostöö ja identiteedi tugevdamise kaudu ning kohalike elanike teadmiste ja oskuste kasvu kaudu.
Kohaliku omaalgatuse programmi rahastatakse Eesti riigieelarvest. Alates 2013. aastast haldab regionaalministri haldusala kohaliku omaalgatuse programmi SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 
 
Kontaktid
Lääne-Viru Maavalitsus:
Eda Lauri – kantselei vanemspetsialist, telefon: 3258022, e-post: eda.lauri@laane-viru.maavalitsus.ee ja Riina Kaptein – finantsnõunik, telefon 3258020, e-post: riina.kaptein@laane-viru.maavalitsus.ee

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital:

Tarmo Treimann– Vabaühenduste toetusprogrammi koordinaator, telefon 656 0487; 530 13652, e-post: tarmo.treimann@kysk.ee
Lääne-Viru Arenduskeskus:
Katrin Põllu – MTÜ konsultant, telefon: 3258028, e-post: mty@arenduskeskus.ee

 
 

AU ja KUULSUS: Juhan Viisele maakonna kõrgeim autasu!

Lääne-Viru maavanem Marko Torm annab seoses Eesti Vabariigi 99. sünnipäevaga välja seitse maakonna kuldset vapimärki ja ühe hõbedase aumärgi. Tunnustuse pälvib ka  Aru Grupp ASi omanik ja tegevjuht Juhan Viise, kes on 23 aasta jooksul kasvatanud oma ettevõtte väikesest saeveskist tõsiseks, rahvusvaheliselt tuntuks puidutööstusettevõtteks.

Maavalitsuse pressiteates seisab: "

Kadrina kandi mees Juhan Viise on kohaliku ettevõtluse, kooli ja elu edendamise käilakuju, initsiaator ja sümbol.

Viise kasvatas 23 aasta jooksul eeskätt Huljal tegutseva Aru Grupi väikesest saeveskist tõsiseks, rahvusvaheliselt tuntuks puidutööstusettevõtteks, kus täna töötab 177 inimest.

Juhan Viise initsiatiivil käivitati Kadrina Keskkoolis koostöös Aru Grupp AS-iga 2005. aastal valikaine „Ärijuhtimine ja tehnoloogia alused,“ mille raames saavad gümnaasiumiõpilased põhjaliku ettevalmistuse nii programmjoonestamises, kui ka baasteadmised erinevatest inseneri- ja ettevõtlusvaldkonna distsipliinidest. Valikainest kasvas 2010. aastaks välja arvutijoonestamise võistlus CADrina, millest tänaseks on saanud jätkuvalt Viise suunatav suurejooneline festival." 

Kadrina kiidab! Pidukõne asemel avaldame siinkohas visionäär Juhan Viise mõtteavalduse teemal "Mis on Kadrina olemasolu mõte?" 

Kaegem perra. Väärt mõtted.

 

46,17% ehk pea pool Baumanni toetusrahast on koos

Spordiportaalis Stardipaik käib raha kogumine maadleja Kevin Baumanni olümpiaettevalmistuse toetamiseks. 

Kirjas seisab: "2017. aastal on suurim eesmärk laduda põhja Tokyo Olümpiamängudeks. 2017. aasta märtsi viimastel päevadel toimub Ungaris Euroopa u23 MV, kus soovib head tulemust näidata ja astuda samm-sammult lähemale täiskasvanute tippudele. Võimalik, et 2017 tuleb veel osaleda täiskasvanute EM-il või MM-il, kus tuleb murda juba täiskasvanute seas jõuliselt kaardile. Põhiline eesmärk on aga VÄLISLAAGRID – treenida tugevate koondistega koos, ammutada kogemusi ja laduda põhja Tokyo OMiks."

14. veebruari seisuga oli loodetud toetussummast - 3000 eurost koos 1385 ehk 46,17 %. Toetajaid on olnud 19. Projekti lõpuni on veel 21 päeva. 

 

TÄHELEAPANU, KIRJANIKUD! Alanud on raamatu kirjutamise konkurss

 

Töötukassa annab annab nõu, astuge ligi!

 

Turvatunnis kakskümmend osalejat

6. veebruaril vallamaja saalis toimunud infotunnis „Turvaline Kadrina! Kuidas edasi?“ oli kokku kakskümmend osalejat. Teavet jagasid ja arvukatele küsimustele vastasid Naabrivalve maakondlik arendusjuht Jüri Siim, piirkonnapolitseinik Aleksander Klasberg, abipolitseinik Arvo Pani ja Naabrivalve piirkondade esindajad Malle Reimann ja Getter Kähr.

Korduvalt rõhutati mõtet, et kohe kui märkate korrarikkumist tuleb sellest informeerida politseid telefonil 112. Tagantjärgi targutamine, sotsiaalmeedias hädaldamine või reageerimata jätmine meie turvalisust ei suurenda, pigem vastupidi.

Kadrina vallas on Naabrivalve piitkonnad Loobu, Ama, Jürimõisa ja Kolu külades ning Kadrina Nooruse tänava piirkonnas. Kadrina kandis liituda soovijad, palun kirjutage sektori juhile Getter Kährilegetter.utsal@gmail.com . 

Laiemas plaanid jagavad infot Naabrivalve interneti kodukülhg ja telefon 6 522 522.

Kadrina turvakoosolek jäädvustati ka Naabrivalvet tutvustavale videole.

 

 

Keskkonnaameti teadaanded

  • Keskkonnaamet teatab, et Osaühing Kadrina Kommunaal (registrikood: 10268985) (aadress Nooruse 1-1, Kadrina alevik, Kadrina vald, Lääne-Viru maakond, 45201) on valminud Saksi II kruusakarjääris maavara kaevandamise loa andmise otsus ja otsuse eelnõu.
  • Keskkonnaamet annab teada, et on võtnud menetlusse Nordecon AS-i esitatud Arbavere uuringuruumi geoloogilise uuringu loa taotluse.
  • Keskkonnaamet on edastanud 25.01.2017 Kadrina Vallavalitsusele AM3 Baltic Osaühingu geoloogilise uuringu  loa taotluse ja korralduse eelnõu tutvumiseks ja arvamuse avaldamiseks.
  • Kõigi teadaannetega saab täpsemat tutvuda siin

 

 

LASTELE ABIKS: heategevuslik raamatulaat

Spordikeskuses võib nüüd maksta kaardiga

Kadrina Spordikeskuses on alates 1. veebruarist võimalik tasuda teenuste ja toodete eest lisaks sularahale ka pangakaardiga.

"Otsustasime väikese ja mobiilse nutiterminali kasuks, mida on lihtne ja mugav kasutada," lausus spordikeskuse juhatuse liige Margus Martin. "Läheme järjest enam seda teed, et vähendada sularahaga tehinguid, mis on kindlasti ka meelepärasem lahendus meie klientidele."

Martini sõnul töötab terminal koos nutitelefoniga, mis kasutab Android tarkvara. "Püsi- või rendikulu terminalil ei ole ja lisaks niinimetatud tavalistele kaardimaksetele saab sellega teostada ka viipemakseid," lisas ta.

 


 

Ridaküla saab emakeelepäeval raamatulaenutuspunkti

Kadrina valla raamatukogu avab emakeelepäeval, 14. märtsil laenutuspunkti MTÜ Ridaküla seltsimajas.
Laenutuspunkt hakkab olema avatud kord kuus, so igal teisel teisipäeval kell 12.00 – 19.00.


Võimalik on teha tellimusi vajaliku raamatu toomise osas telefonile 3233491 või meilile
Ly.Pajussaar@kadrina.ee   ( Vohnja raamatukogu).
Lugejaid teenindab raamatukoguhoidja Ly Pajussaar.

Laenutuspunkti avamissagedus sõltub elanike soovidest.
Kõik ettepanekud on teretulnud telefonile 3250107 või meilile
raamatukogu@kadrina.ee .

 

 

SÜNNIMAA SÜNNIPÄEVAKS lasteaialastele rahvuslised rõivakomplektid!

11. märtsil kell 12:00 ootame peresid Huvikeskuse saali heategevuslikule perepäevale ja emakeelepäeva tähistamisele.

Seda üritust korraldame juba teist korda. Märtsis 2015 nimetuse all Aitame lapsed tantsupeole kogusime raha lastele rahvuslike riiete soetamiseks, et sõita Haapsallu ja osaleda Mudilaste Tantsupeol. Kogutud summa toel valmis 24 rahvuslikku kleiti tüdrukutele ja 21 vesti ja kikilipsu poistele. Haapsalu tantsupidu oli väga ilus ja südamlik sündmus.

Käesoleval aastal on eesmärgiks täiendada rahvuslikke rõivakomplekte. Kogutud raha eest soovime soetada poistele tantsupüksid ning kõigile tantsijatele heegeldatud peakatted, et minna ühtsena rahvuslikus riietuses vastu Eesti Vabariik 100 pidustustele

Heategevuslik perepäev algab Huvikeskuse saalis lasteaialaste ja õpetajate etendusega „Kaksteist kuud“. Noortekeskuse ruumid muutuvad õdusaks kohvikuks, kus müüakse usinate vanemate poolt küpsetatud imelisi hõrgutisi. Külas on Rakvere Teatri näitlejad, nendega kohtume kohvikumiljöös.

Kadrina ja Hulja raamatukogude töötajate eestvedamisel toimub lasteraamatute heategevuslik laat.

Kindlasti on kohal ka näomaalimismeistrid.

Soovijad saavad poetada väikese annetuse korjanduskasti.

Korraldusmeeskonna nimel

Kaidi Kivro,

Mesimummi rühma õpetaja

 

CADrina toimub Kadrinas Kadrilaupäeval, 24. novembril

CADrina toimub Kadrinas Kadrilaupäeval, 24. novembril 2017 konstanteeris 23. jaanuaril Kadrina vallamajas koos olnud ITi ja NUTIfestivali CADrina toimkond, kes kuulas ära ülevaate mulluse tunnusteo meediatemaatikast. Vaagiti õnnestumisi ja vajakajäämisi.

Kahe nädala pärast on toimkond taas koos, aga siis juba selleks, et panna paika tänavuse CADrina teema. Mullu oli selleks "Meri." Ettepanekud on teretulnud aadressile rein.sikk@kadrina.ee .

 

 

VEEBRUARIS läheb Kadrina tanklahoone remonti, kütust saab jätkuvalt

"Remondiga parandatakse tanklahoone toidukäitlemise tingimusi. Lisaks praegu saadaolevatele värsketele pagaritoodetele, eineleibadele, hamburgerile ja hot dogile kavatseme kohapeal valmistama hakata fritüüritud praade, samuti suppi ja kergeid salateid ," seisab tanklaketi teates.

"Rekonstrueerimistööde võimalikult kiireks teostamiseks oleme sunnitud tanklas kaubamüügi ajutiselt peatama. Loodame tööd maksimaalselt kuu aja jooksul lõpule viia. Uus multitankur võimaldab remondi perioodil jätkuvalt tankida diislikütust ja bensiini, välja arvatud erimärgistatud diislikütust," annab Premum 7 lisaks teada vabandades võimalike ebamugavuste pärast.

Täpsemalt saab ees ootavatest muudatustest lugeda siit .

 

ERILINE JALUTUSKÄIK VEEBIS: 40 minutit Kadrina kultuurilugu koos fotodega

Neeruti Seltsil Tiiu Uusküla eestvedamisel ja taganttõukamisel sai valmis unikaalne veebijalutuskäik.

Teisitisõnu pakutakse koduloohuvilisele nüüd võimalust arvuti tagant tõusmata käia läbi kultuurilooline teekond Viitna teed ja Viru tänavat mööda kuni Kadrina raudteejaamani.

40 minutit fotosid Kadrina ajaloost koos kommentaaridega on nüüd kättesaadavad Youtube videokeskkonnas, kuhu materjal laaditud.

Materjali saab vaadata siit , arvuti kõlarid tuleb sisse lülitada.

Pildi on veebiteekonna avakaader

 

 

SÜNNIPÄEVA EELINFO: Kadrina kool 115 ja Kadrina Keskkool 60

Austatud vilistlased!

Kadrina kooli 115. ja Kadrina Keskkooli 60. aastapäeva tähistamine ning vilistlaste kokkutulek toimub 7. oktoobril 2017. aastal.

Täpsem info tulekul. Jälgige kooli- ja vallaveebi ning FB-d, rääkimata vallalehest!

 

 

Märkad väärtegu - kas helistada politseisse? Või mitte?

  • Igasugune info jagamine aitab luua turvalisemat elukeskkonda, kirjutab Kadrina kandi rahva jaoks piirkonnapolitseinik Aleksander Klasberg 

 

Artiklit saab lugeda siit.

 

 

 

  

2017. a LEADER taotluste voorud on veebruaris ja märtsis

2017. a LEADER toetuse taotluste vastuvõtuvoorud on veebruaris ja märtsis:

Meede 1.1 Elulaadiettevõtluse toetus - 6.-15. märts 2017, eelarve 170 000 eurot
Meede 1.2 Mikro-ja väikeettevõtete arendamine - 6.-15. märts 2017, eelarve 330 000 eurot
Meede 2.1 Kogukonnainvesteeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 274 000 eurot
Meede 2.2 Aktiivne ja tegus kogukond - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 110 000 eurot
Meede 3.1 Ajaloo- ja kultuuripärandi väärtustamise investeeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 131 000 eurot
Meede 3.2 Kultuuripärandi hoidmine - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 67 000 eurot

Taotlejaid nõustab projektide konsultant-spetsialist Tiina Vilu (telefon: +372 515 5249. e-mail: tiina@arenduskoda.ee)
Nõustamine on rangelt soovitatav! 2016. a esitatud taotluste tase oli väga erinev nõustamisel käinud ja mittekäinud taotlejatel. 
Taotlejatele viiakse läbi infopäevad, millest teavitatakse arenduskoja kodulehel, liikmesomavalitsuste kodulehtedel ning kohalikes lehtedes. 
Jälgige reklaame! Lisainfo on koduküljel.

Heiki Vuntus,
tegevjuht