Võimas pilt - 25. aprill : Kadrina on maakonna võrkpallimeister, kokku tuli Rivaal

Lääne - Virumaa võrkpallimeister on Kadrina!

Palju õnne!

Võimsal võrkpalliõhtul Kadrina Spordihoones sai näha nii Kadrina võistkonna võidutsemist kui ka kogeda Lääne-Virumaa võrkpallilugu.

Nimelt tuli kokku just Kadrinas kokku 1995. aastal Eesti meistritiitli võitnud Rakvere Rivaal, et anda 20 aastat hiljem mõjus võrkpallietendus võisteldes tänaste maakonna tippude koondvõistkonnaga.

Vingete võrkpallurite ponnistusi ja võimast Kadrina võrkpalliõhtut kajastav galerii on nähtav siin. 

NB Galerii täieneb pidevalt nii laupäeva hilisõhtu kui ka pühapäeva jooksul.

Seega: tere tulemast tagasi.  

    

Tähtis pilt - 24. aprill: Kadrina kiriukuõpetajast sai Virumaa abipraost

 

Lüganuse rahvamajas toimunud EELK Viru praostkonna sinodil valiti uueks praostiks senine abipraost, Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu. Uueks abipraostiks nimetati sinodil aga EELK Kadrina Katariina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson. Palju õnne, lisab Kadrina vald.

Vastne abipraost andis vallaveebile teada, et abipraosti üheks tööks on vajadusel praosti asendada. Lisaks mainis ta vajadust rohkem tähelepanu pöörata kiriku töötajatele praostkonnas - mitte ainult vaimulikele, võid ka muudele kiriku töötajatele. „Pakkuda vaimse „akude laadimise“ jaoks retriite, mis on äraseletatuna süvenemised koos vaikuse ja palvega, mis vajalikud igaühele, sest kiriku ameteis on läbipõlemise oht küllalt suur,“ selgitas Erikson.

Kadrina vallaveebis on kättesaadavad kirikuõpetaja Eriksoni iganädalased kristlikud mõtisklused. Olemasolevail andmeil on selliste materjalide regulaarne publitseerimine omavalituse koduleheküljel unikaalne nii maakonnas kui kogu Eestis. Mõtisklusi saab lugeda siit. 

 

 

 


 

Tähtis pilt ja küsimus - kus küll asusid need saunad?

 

 

Vallalehele lähetati

ajaloohuvilise Heiki Koovi poolt

väljavõte eestiaegsest

Virumaa Teatajast,  21. juunist

1940,  kust selgub

et juba eelmisel sajandil oli

Kadrina saunapealinna nime väärt.

Aga kus need saunad asusid?

 

Kadrina kodulootundja Tiiu Uusküla kommenteeris: "Viimane - kaupmees Karl Saare ehitatud nn Saare saun ei saanudki valmis, alles 1953 või 54 ehitati kohaliku tööstuskombinaadi kontoriks 1. korrusel, õmblustöökojaks 2. korrusel ja ühekordses jõepoolses tiivas oli ka 2 korterit.

1960ndate alguses, kui ühineti Rakvere KITiga, ehitati ka ühekordsele osale 2. korrus ja sinna 3 väikest (tuba+köök) korterit. Ka kontorist ning õ-töökojast said korterid.

Maja on tänaseni püsti Tapa teel jõe ääres silla kõrval, korterid ilmselt erastatud.

Raudteesaun oli raudtee ääres otse Tööstuse tänava, mis läks läbi kunagise piimatööstuse eest, otsa koha peal, seega Kauba tänava ääres raudtee pool. Saunana küll enam ammu ei töötanud, oli tööriistade hoiuruum. Kivihoone lammutati oktoobrikuus (aastat peab täpsustama) 1990ndate lõpus või isegi 2001 või 2002. Nägin pealt, kui kallurid prahti ära vedasid. Tärklisevabriku saun oli vist tööstuse keldrikorrusel, ei olnud eraldi hoonet."

 

  

Kadrina kogukond Facebookis

Liitu Kadrina Facebook'i grupiga Liitu Kadrina grupiga Facebookis 

   Värsked postitused:

___________________________________________________________

____________________________________________________________