Vee erikasutusloa menetluse algatamise teade

Keskkonnaamet teatab, et Kadrina Vallavalitsus taotleb vee erikasutusluba Lääne-Viru maakonnas Kadrina vallas Kadrina alevikus Kadrina paisjärve kinnistul (registriosa nr 4923931, katastritunnus 27305:003:0251) Loobu jõe jätkuvaks paisutamiseks Kadrina paisjärve Kadrina paisul. 

Vee erikasutusloa taotluse ja muude asjassepuutuvate dokumentidega on võimalik tutvuda Keskkonnaameti Põhja regiooni Tallinna kontoris (Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn; tel 674 4800, e-post: pohja@keskkonnaamet.ee ).

Kuni vee erikasutusloa andmise või andmisest keeldumise otsuse tegemiseni on igaühel õigus esitada Keskkonnaametile taotluse kohta põhjendatud ettepanekuid ja vastuväiteid. Ettepanekuid ja vastuväiteid võib esitada Keskkonnaametile suuliselt või kirjalikult e-posti aadressil pohja@keskkonnaamet.ee või postiaadressil Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn.
 

Uku külast leitud koer!

Kadrina vallast, Uku külast on leitud noor, isane koer. Koer tundub olema veel üsna noor, võimalik et aastane.

Välimuselt keskmist kasvu, pontsakate käppadega, musta-pruuni segu karvaga (selg must, nägu ja käpad pruunid).

Olemiselt rõõmus ja usaldav. Hetkel on koer viidud Rakvere loomade varjupaika.

Täpsem info MTÜ Varjupaikade kodulehelt
https://loom24.ee/beta/ad/19-03-18-kadrina-vallast


Varjupaikade MTÜ Rakvere loomad varjupaik asub Rakveres, Kasarmu 3 (endine Lennuki 17)
tel 53090510, e-post virumaa@varjupaik.ee
Külastuseks avatud E-R 13-16, L 11-13

Väljakutseid võetakse vastu tööpäeviti 8-17, väljaspool tööaega reageerime väljakutsetele kui on seatud ohtu inimese või looma tervis või elu. Helistades väljaspool tööaega jätke palun kindlasti teade automaatvastajasse.

Vastavalt seadusele on looma omanikul oma loom võimalik varjupaigast tagasi saada kahe nädala ehk 14 päeva jooksul pärast varjupaika saabumist. Pärast seda hakatakse loomale otsima uut kodu. Looma tagasisaamisel tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Tasud looma tagastamisel omanikule:
Lemmiklooma ülalpidamine 2,20 eur/päev
Teenustasu 14,50 eur
Transport 0,50 eur/km
Looma tagastamisel omanikule on varjupaigal õigus sisse nõuda loomale tehtud parasiiditõrje (ka ennetava) kulud ning vajadusel osutatud veterinaarteenuste kulud.


 

Markus Julius Holmberg tuli Eesti meistriks

Laupäeval, 17. märtsil toimusid Pärnumaal, Paikusel Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma ja vabamaadluses kadettide (16- 17 aastaste) vanuseklassis.

Kadrina maadlejad saavutasid Eesti meistrivõistlustel neli auhinnalist kohta.

SK Kadrina maadleja Markus Julius Holmberg (pildil keskel), kes võistles  kehakalus -65 kg, seljatas kreeka-rooma maadluses kõik oma neli vastast ning saavutas I koha. Vabamaadluses tuli kahe võidu kõrvale ka kaotus ning tulemuseks II koht. Nüüd on Markus Julius juba neli korda tulnud Eesti meistriks kadettide vanuseklassis.

Caaro SK maadleja Anvar Sild saavutas vabamaadluse kehakaalus -92 kg II koha ning kreeka-rooma maadluses III koha.

SK Kadrina treener
Ivar Abner
 

Looduskaitseliste piirangute eest makstakse hüvitist

Aprillis saavad metsaomanikud küsida hüvitist looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu eest metsamaal, mis asub Natura 2000 võrgustiku alal piiranguvööndis, sihtkaitsevööndis ja projekteeritaval alal ning sihtkaitsevööndis väljaspool Natura 2000 ala.

Natura hüvitist saab küsida vaid elektrooniliselt ning taotluse esitamiseks on vaja toimiv ID-kaart või mobiil-ID.

Taotluse saab Erametsakeskusele esitada 4.-23. aprillini e-PRIA portaalis, kus taotlus eeltäidetakse automaatselt metsaomanikule kuuluvate toetusõiguslike aladega. Omanik saab vajadusel korrigeerida pindala ja lisada juurde metsaalasid.
Metsatoetuste taotlemisel saab abi küsida kohalikest metsaühistutest või Erametsakeskusest, infot hüvitise tingimuste kohta saab ka märtsis ja aprillis toimuvatel infopäevadel.

Kogu info Natura hüvitise ja infopäevade kohta leiab erametsaportaalist www.eramets.ee/natura

Lääne-Virumaal tegutsevate metsaühistute kontaktid:
www.eramets.ee/laane--virumaa-metsauhistud 

Rein Siku raamatu "Minu Virumaa" esitlus

 

Kadrina Segakoor osa millestki suurest

Kadrina Segakoor kirjutab: "Koorielu on täis ootamatusi. Julgesime vastu võtta kutse osaleda Bachi suurvormi ettekandest Kaarli kirikus, mida juhatab värvikas dirigent Andres Mustonen. Oleme osake Eesti Ühendatud Koraalikoorist."

Pühapäeval, 25.märtsil kell 17 Tallinnas Kaarli kirikus.

 

Arenduskoja koostööprojekt "Kestlik ettevõtlus maal"

Arenduskojal on käimas rahvusvaheline koostööprojekt "Kestlik ettevõtlus maal" ning selle raames on toimumas ettevõtjate vahetused.
Kahe Läti ettevõtja soov on leida meie piirkonnast endale võimalik koostööpartner:

 

Kellel huvi, palume koheselt võtta ühendust eha@arenduskoda.ee

Arenduskoja piirkonnast on tänaseks vahetuses käinud viis ettevõtet: Arma Ratsatalu, Jaanioja käsitöötalu, Aive Niilo Vana-Sirge Küülikutalu, MTÜ Kogukonnakeskus ning Kuusiku Loodustalu. Vahetuste lugusid saab vaadata lehelt https://seic.ee/et/. 

"Hää õlu" tuleb taas

Sel korral oma 5. toimumisaastat tähistav väikepruulide konkurss "Hää õlu" tuleb taas. Milliseid üllatusi toob Eesti Vabariik 100 õllepruulijate tootevalikusse saab näha 17.märtsil kell 17 Kadrina Rahvamajas ning sellele järgneval traditsioonilisel leili võtmisel Kadrina saunas.

Ühtlasi kutsub Kadrina Saunaklubi Kadrina kandi ja kaugemaltki kihelkondadest tublisid toidutootjaid oma toodetega nende ettevõtmist ilmestama, degustatsiooni korraldama, aga ka lihtsalt müüma ja seeläbi uusi kliente nii mitmeist Eesti paigust kui ka välismaalt hankima.


Osavõtt ainult eelregistreerimisel: ylo.kais@galogaasid.ee
Info telefonil 56 465 177Kadrina Keskkooli 1.klassi dokumentide vastuvõtt

Kadrina Keskkool võtab vastu 2018/2019. õppeaastal 1. klassis õppima asuvate laste dokumente alates 02. aprillist kuni 27. aprillini 2018.

Kooli kantseleisse esitada lapse sünnitunnistus või sünnitõend, vanema isikut tõendav dokument, lapse tervisekaart, koolivalmiduskaart ja dokumendi pilt (3x4cm).

Info telefonil 32 25 640 kantselei või 32 25 643 õppealajuhataja. 

Sirje Eirand kahekordne taliujumise maailmameister

6.-10. märtsil toimusid Tallinnas taliujumise maailmameistrivõistlused, millest võttis osa ka kadrinlane Sirje Eirand, kes esindas Meisterujumise U-klubi liikmena Eestit. Kokku oli 40 riigist 1386 ujujat.

Sirje Eirand (pildil keskel) valis sel korral läbimiseks 4 lühemat individuaalala ja 2 teateujumist. Veetemperatuur oli 0,2 kraadi. "25 vaba- ja 25 rinnuliujumise stardid õnnestusid ning tihedas konkurentsis õnnestus mul need alad võita ehk minust sai kahekordne taliujumise maailmameister. Üks võitudest oli napp 0,02 sekundit," annab Eirand teada.

50m vabaujumises saavutas Sirje Eirand 4.koha, 50m rinnuliujumises sai pronksmedali. Samuti pani Meisterujumise U-klubi teateujumisteks (4x25m vabalt ja 4x25m rinnuli) välja ka mitu võistkonda, kus Eirandi võistkond saavutas 4. ja 5.koha.
Lõpugalal jagati Winter Swimming World Cup kokkuvõtlike kohti, kus kadrinlasel õnnestus saada oma vanusegrupis kolmanda koha medal ning sertifikaat!

Palju õnne ning tublisid sportlike saavutusi edaspidiseks!

Foto Aldis Toome 

Läsna Rahvamaja muutub Kardemoni linnaks

 

Eesti omavalitsuste talimängudel Kadrinal II koht

Möödunud nädalavahetusel toimusid Viljandis 34. Eesti omavalitsuste talimängud, kus Kadrina vald saavutas kategoorias kuni 8000 elanikku teise koha.

Üldarvestuses jõuti 48 omavalitsuse seas 15.kohale. Juhtide võistluses tuli abivallavanem Erich Petrovits kolmandaks. Esikoha võitmisest jäi puudu ainult paari suusatajat, kelle haigus maha murdis. Viiruste vastu ei saa. Sellest tulenevalt ei olnud meie meeskonnal võimalik osaleda teatesuusatamises.

"Tänan siinkohal südamest kõiki neid sportlasi, kes panustasid koduvalla suurepärasesse tulemusse. Järgmisel aastal on Kadrina vallal au korraldada 35. omavalitsuste talimängud. Ühiselt panustades ja kogukonda liites suudame kindlasti korraldada väga head mängud. Toome järgmisel aastal võidu koju! Edu meile kõigile," sõnas valla delegatsiooni juht Erich Petrovits.

Vaata tulemusi - http://joud.ee/est/g79s4289


 

Raudteeõnnetuste vältimine on eelkõige liikleja enda kätes

2017. aastal toimus kokku 22 raudteeõnnetust, millest 10 olid mootorsõiduki ja rongi kokkupõrked ja 12 otsasõidud raudteel viibinud inimesele. Õnnetustes sai vigastada 4 ja hukkus 13 inimest.  Võrreldes 2016. aastaga (13 õnnetust, 7 vigastatut, 1 hukkunu) on nii õnnetuste koguarv kui ka vigastatute ning hukkunute arv kahetsusväärselt tõusnud. Õnnetuste peamiseks põhjuseks on liiklejate hooletus ning liiklus- ja ohutusreegleid eirav käitumine.

Tehnilise Järelevalve Amet paneb inimestele südamele, et raudtee on kõrgendatud ohuga piirkond ja seal liigeldes tuleb olla eriliselt tähelepanelik ning järgida igati liiklusreegleid. Vanematel soovitame oma lastele pidevalt rääkida raudteega seotud ohtudest ning liiklusreeglitest.

Kui liikled raudteel sõidukijuhi, jalakäija või jalgratturina, siis pea meeles:
•raudtee on ohtlik piirkond juhul, kui eiratakse liikluseeskirja nõudeid
•raudtee ületamisel ole eriti tähelepanelik ja eemalda kõik segajad (kõrvaklapid, nutiseadmed jms)
•nähes või kuuldes lähenevat raudteesõidukit, anna sellele alati teed
•järgi liiklusmärke, heli- ja valgussignaale, tõkkepuu asendit ja reguleerija korraldusi


Raudteed ei tohi ületada:
•väljaspool ülekäigu- või ülesõidukohta
•foori keelava tulega sõltumata tõkkepuu olemasolust või asendist
•sulguva, suletud või avaneva tõkkepuu korral sõltumata foorituledest
•reguleerija keelava märguande korral
•viivitades


Halva nähtavuse (nt pimedal ajal, tiheda saju, pimestava päikesega) ning libedaga tuleb raudtee ületamisel olla eriliselt tähelepanelik. Autojuhid peavad libedaga arvestama sõiduki pikemat pidurdusteekonda ning alustama tavapärasest varem sõiduki kiiruse vähendamist enne ülesõitu. 

Eesti parim noor raamatukoguhoidja on Gerda Ansi

Noor ja energiline erialase kõrgharidusega raamatukoguhoidja Gerda Ansi asus tööle Kadrina valla raamatukogu Hulja filiaali 2015. aasta oktoobris. Huljal on ta toimetanud alles 2 aastat, aga selle aja jooksul on raamatukogu tundmatuseni muutunud. Koos oleme suutnud parandada raamatukogu olmetingimusi ja muutnud Hulja raamatukogu hubaseks külakeskuseks, kuhu on kõigil hea sisse astuda. Tänu Gerdale on Hulja raamatukogu saanud uue hingamise ja elu, mis vahepeal oli hakanud ära kaduma. Tunnustust vääriv on see juba sellepoolest, et Gerda tuli sinna täiesti uue inimesena ja pidi hakkama ennast kogukonnas tõestama. 

Tänu suurepärasele suhtlemisoskusele, sõbralikkusele ja abivalmidusele on Gerdal õnnestunud kasvatada lugejaskonda nii suurte kui väikeste seas. Tema loomupärane anne lastega töötamiseks ja soov tutvustada neile imepärast raamatumaailma, on muutnud raamatukogu laste jaoks armastatud kohaks. Gerda on avatud meelega ja väga koostööaldis, mistõttu ühised tegevused lasteaiaga on muutunud regulaarseks. Gerda juhendamisel toimuvad reedeti lastele meisterdamise töötoad, regulaarsed ettelugemised mudilastele, ühised rahvakalendri tähtpäevade tähistamised, laadad, erinevatel konkurssidel osalemised jne. Toredaks ettevõtmiseks Kadrina vallas möödunud aastal kujunes Ülemaaline Jõuluvanade Konverents, kus üheks eestvedajaks ja jõulurõõmu jagajaks Hulja piirkonnas oli just Gerda.
Tähelepanu ja südamesoojust jagub Gerdal ka vanematele inimestele. Kannatlikult kuulab ta memmekeste muresid ja rõõme ja vajadusel toetab hea sõnaga või otsib vastavasisulist kirjandust, mis meele rõõmsaks teeb. Et külaelu elavdada ja kogukonnatunnet tekitada, on koos meisterdatud jõulukroone, jõulupärgi, nahkehistöid, ehtekarpe ja palju muud huvitavat. Et füüsis ikka tugev püsiks, käiakse kord nädalas koos võimlemas. Raamatukogust on saanud mõnus kooskäimise koht, kuhu on alati kõik oodatud.

2017. aasta lõpus hankisime Hulja filiaali korraliku esitlus- ja kinotehnika. See andis Gerdale hea võimaluse hakata tegelema ka kinoklubi tööga. Kinoklubi eesmärk on tutvustada Hulja kogukonnale uusimaid eesti filme ja pakkuda ka mudilastele valikuliselt põnevaid filmielamusi.

Kadrina valla raamatukogu ühtehoidev meeskond on võtnud Gerda kui sõbraliku ja abivalmis kolleegi omaks. Gerda peale saab alati kindel olla, ta püüab oma tööülesandeid hästi täita, haarab kinni uutest väljakutsetest, genereerib häid ideid. Usume, et tänu Gerda Ansi aktiivsele ja sihipärasele tegevusele on Kadrina valla raamatukogu Hulja filiaal jätkusuutlik.

Ene Heide
Kadrina valla raamatukogu direktor 

Volikogu võttis vastu Kadrina valla 2018. aasta eelarve

Kolmapäeval, 28.veebruaril toimunud vallavolikogu istungil võeti ühehäälselt vastu Kadrina valla 2018.aasta eelarve ning umbusaldati vallavalitsuse liiget ja komisjoni esimees.
Möödunud nädalal, 19.veebruaril toimunud volikogu istungil luges valimisliidu Terve Vald liige Marko Teiva ette umbusaldusavalduse vallavalitsuse liikmele Erich Petrovitsile ja vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimehele Mati Tiiterile. Kolmapäevasel istungil avaldati mõlemale kümne poolt ja üheksa vastu häälega umbusaldust. 

Kadrina vallavalitsus pälvis siseturvalisuse vabatahtlike toetajate aunimetuse

Eile tänati siseministeeriumi tänuüritusel möödunud aastal erakordse panusega silma paistnud siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid ehk tunnustati erakordse panusega silma paistnud abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja merepäästjate rühmi ning nende toetajaid, kes on panustanud Eesti Vabariigi siseturvalisusesse.

Vabatahtlike toetaja aunimetusega tunnustati neid, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi, panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga. Siseturvalisuse vabatahtlike toetaja aunimetuse pälvis ühes teistega ka Kadrina vallavalitsus, toetades Kadrina vabatahtlike päästjaid uue masina soetamisega ning tuletõrjemaja rekonstrueerimisega.

Tunnustusel järel käinud abivallavanem Erich Petrovits tõi välja päästeameti peadirektori Kuno Tammearu mõtte - iga kodaniku panus on Eesti riigi turvalisemaks muutmisel, panustades oma aega tehes vabatahtlikku tööd abipolitseina ning päästetöös nii maal kui merel. “Meie oleme ainult toetav organisatsioon,” lisas ta. 

Kadrina valda esindab 34. Eesti omavalitsuste talimängudel 47 sportlast

34. Eesti omavalitsuste talimängud toimuvad 3.-4. märtsil Viljandis. Võisteldakse spordialadel: murdmaasuusatamine, mäesuusatamine (mäesuusk ja lumelaud), meeste ja naiste korvpall, kabe, male, lauatennis, ujumine ning juhtide võistlus.

Juhtide võistlusel esindab valda abivallavanem Erich Petrovits, kes on ühtlasi meie valla delegatsiooni juht. “Olen meeldivalt üllatunud, et nii suur arv harrastussportlasi on valmis oma võimeid proovile pannes esindama koduvalda. Sügav kummardus ja tänu neile kõigile,” ütleb ta.

Kadrina vald võistleb murdmaasuusatamises, mäesuusatamises nii lumelaua kui mäesuusaga, ujumises, meeste korvpallis, lauatennises ja juhtide võistluses. Kadrina vald võistleb kuni 8000 elanikuga valdade arvestuses.

Soovime meie koduvalla sportlastele edu ja eneseületamisi!


Vallavolikogu esimehe Vabariigi aastapäeva tervitus

Armsad inimesed! Me teame, et imesid juhtub harva. Täna oleme meie siin ühe ime tunnistajaks: meie riik Eesti Vabariik on 100 aastane. See paneb mõtlema, mis see riik on. See 100 aastane vaba riik oleme meie kõik.

See on ju ime, et Euroopa mandril on selline väikesearvulise rahvaga  riik, kus räägitakse eesti keelt, kus on võimalik selles keeles saada haridust  ja teha teadustööd. Nii panustab Kadrina valdki haridusse rohkem kui ½ oma eelarvest.
Me oleme rahvaarvult väike riik ja me ei tohi kaotada ühtegi inimest.  Me peame võimaldama kõikidel oma andeid igakülgselt  arendada  ja neid selles igati toetama. Elagu nad linnas või maal.  Kui tihti kuuleme inimeste suust, et mis nüüd mina, kuid igaüks on väärtus. Iga inimene on meile oluline. On vaja, et igaüks usuks iseendasse ja sellesse kui vajalik ta on. Kui tahame olla vaimult suured, peame olema töökad ja nutikad. Nii me pöörame  oma väiksuse ja mobiilsuse enda kasuks ja meie järgnevad põlvkonnad saavad tunda vaba maailma hüvesid.Täna on vabadus midagi iseenest mõistetavat. See pole olnud alati nii. Meil oli pikk okupatsiooniaeg, aga meie taasiseseisvumine oli selle võrra lihtsam, et oli alles veel iseseisvast riigist mälestus, mis anti edasi ka oma lastele, kes kandsid seda oma südames, kuigi ei teadnud täpselt, mis see on.
Mälestused on olulised. Mälestused aitavad meil teha edasisi valikuid. Praegu on Eesti riik kindlasti paremini kaitstud, kiui iial varem.  Tänases maailmas tuleb teha koostööd. Tuleb üles leida sõbrad , sest koos oleme tugevamad.  Läbi koostöö  on Eesti riik võimalik. Kadrina vallas tuleb seda veel õppida, kuid olen kindel, me tuleme toime.
Sõprade leidmine on olulne igal tasandil. Siinkohal on heameel tervitada meie sõpru Janakkalast, kellega meil on võimalus oma pidupäeva rõõmu jagada. Oli ju Soome läbi meie pika okupatsiooniaja vaba maailma eeskujuks ja taaasiseseisvumisaja algaastatel meie suurim toetaja. Suur tänu teie, sõbrad!

Head inimesed! Usaldusväärsed pere- ja sõbrasuhted on esmased turvatunde loojad. Ma soovin, et igaüks võiks seda tunda. Nii kasvab järgmine põlvkond, kes viib meie riiki edasi. Tänased noored on näidanud, et seda nad suudavad. Me mäletame, kui kiiresti organiseeriti alternatiivne tantsupidu Tallinnas Vabaduse väljakul, kasutades organiseerimise juures kaasaegset tehnoloogiat ja vahendeid. Sellega näidati, et kui vaja suudetakse  ka riiki edasi viia.

Kindlasti on Kadrina valla inimeste paremad päevad veel ees. Asume tööle, et meie riigi järgmised 100 aastat oleksid õnnelikumad. Täispurjedega järgmisse aastasajasse!
Kõigile meeldejäävat Eesti Vabariigi aastapäeva!

Kadrina vallavolikogu esimees
Madis Viise
 

Ilusat Vabariigi aastapäeva!

 

Vallavanema leidmiseks moodustati konkursikomisjon

Eile, 19.veebruaril toimunud erakorralisel volikogu istungil esitas valimisliit Terve Vald umbusaldusavalduse vallavalitsuse liikmele Erich Petrovitsile ning kultuuri- ja spordikomisjoni esimehele Mati Tiiterile.

Volikogu kuulutas välja konkursi Kadrina vallavanema kandidaatide leidmiseks. Samuti moodustati konkursikomisjon, esimeheks Madis Viise, liikmeteks Alo Laaniste ja Marko Teiva valimisliidust Terve Vald, Risto Murumägi ja Andres Nukk valimisliidust Puhas Kadrina, Jaanus Reisner valimisliidust Koduvald, Aivar Lankei Keskerakonnast ning Üllar Saaremäe IRL'ist.
 

Kadrinas tehti ettepanek valla avatud juhtimise kokkuleppeks - Terve Vald lükkas ettepaneku tagasi

Valimisliit Puhas Kadrina tegi 12.veebruaril toimunud kohtumisel volikogus esindatud osapooltele ettepaneku sõlmida Kadrina avatud juhtimise kokkulepe, mis kaasaks valla juhtimisse kõik volikogu liikmed, olenemata valimisliidust või erakonnast, mille nimekirjas volikogusse kandideeriti.
Valimisliidu Puhas Kadrina esindaja Risto Murumägi ütles, et juhtimiskriisi ületamiseks on oluline kaasata valla arengusse kõik volikogus esindatud osapooled, olenemata nende poliitilistest eelistustest. "Oluline on, kas tahetakse seista Kadrina valla huvide eest," rõhutas Murumägi. Täna, 15.veebruaril toimunud kohtumisel lükkas valimisliit Terve Vald ettepaneku tagasi, mis Murumägi kinnitusel ei näita konstruktiivset suhtumist ega soovi lahenduseni jõuda.

Osapooled jõudsid siiski ühisele seisukohale, et Kadrinale uue vallavanema leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.


 

Minister külastas kooli ja lasteaeda

Sõbrapäeval, 14.veebruaril külastas Kadrina Keskkooli ja Lasteaed Sipsikut haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Kohtumisel Kadrina Keskkooli õpilastega, vastas Reps neid huvitanud küsimustele: kas kodutöid enam ei jäeta, milline näeb välja tavaline ministri tööpäev, millised on tema hobid, kas 5 vaheaega tuleb ning kuidas motiveerida noori õpetajaharidust omandama minna?
Kokkuvõttes jäi minister Kadrina haridusasutuste tööga väga rahule ning lubas, et see ei jää viimaseks korraks Kadrinat külastada. Mailis Repsi esimene kokkupuude Kadrinaga jääb 2000. aastate algusesse. 

Koolide-lasteaedade külastuste sisuks on vestlused juhtkonna ja õpetajatega, esinemised õpilastele, ringkäigud õppeasutustes. Kohtumistel räägitakse aktuaalsetel haridusteemadel ning minister kuulab kooliperede ja lasteaednike arvamusi ja seisukohti. Ministri jaoks on väga oluline olla kursis haridusasutuste argieluga, mitte ainult pealinnas, vaid ka kaugemal. 

Kutsume valda kaunistama!


Eesti Vabariik 100 sünnipäeva eel kutsume kõiki tublisid vallaelanike enda ümbritsevat kaunistama ja märkama!

Algust tegi Vohnja Lasteaed-Algkooli pere, kes on Eesti Vabariik 100 auks valmis meisterdanud ilusa dekoratsiooni (pildil), mis nende koolimaja kaunistab.
 

Kui ka sulle on silma jäänud mõni dekoor Kadrina vallas, mis seotud EV100 sünnipäevaga, siis anna sellest teada telefonil 59008823 või saada pilt aadressile lisete.laisaar@kadrina.eeFoto: Tiina PoopuuKanna helkurit, ole nähtav ning eeskujuks teistele!

Ühel hilissügisesel varahommikul märkasin tee ääres sõitmas kahte jalgratturit, kes minule kui autojuhile vaevumärgatavad olid. Ilm oli hämar ning teed kattis „must jää“. Ratturid nägid suurt vaeva, et oma sõiduvahendeid teel hoida. Pidasin sõiduki tee ääres kinni. Mind tegi kurvaks, et nende jalgratastel puudusid vajalikud helkurid ja tuled. Noormehedki ei olnud end helkurite nähtavaks teinud. Andsin neile vajalikud vahendid enda ja liikumisvahendite nähtavaks tegemiseks.
Novembri- ja detsembrikuus kontrollisid Tapa ja Kadrina valla noorsoopolitseinik Anni Kruuse ning piirkonnapolitseinikud Aleksander Klasberg ja Martin Mikola kuues Kadrina ja Tapa valla koolis õpilaste helkureid ja nende kasutamist. Nii suurtes kui väikestes koolides oli helkuri kasutamine sama – helkur puudus pooltel.
2017. aasta veebruaris viis politsei Tapa Gümnaasiumis läbi projekti „Helkur – Mulle ja Sulle“, projekti lõpus olid praktilised katsed helkuri nähtavusest läbi autojuhi silmade. Katse leidis aset õhtuhämaruses, mil väljas oli talviselt pime ning tuiskas. Katses osalenud õpilastel avanes võimalus näha ja võrrelda helkurita, helkuriga ning heledates riietes inimest läbi autojuhi silmade ning seeläbi aru saada kui tähtis on kanda helkurit. Kontrollides projektis osalenudõpilaste helkuri kandmist oli suur rõõm tõdeda, et neil olid helkurid olemas. Tagasisidet saadeski selgus, et paljud katsetel osalenud õpilased kannavad helkureid just tänu läbiviidud katsetele.

Hooli iseendast, kinnita helkur, et oleksid nähtav ning teistele eeskujuks!


Anni Kruuse
noorsoopolitseinik

 
 

Kadrinas tehti ettepanek valla avatud juhtimise kokkuleppeks

Täna, 12.veebruaril toimunud kõikide Kadrina vallavolikogus esindatud valimisliitude vahelisel kohtumisel, tegi valimisliit Puhas Kadrina ettepaneku sõlmida Kadrina avatud juhtimise kokkulepe, mis kaasaks valla juhtimisse kõik volikogu liikmed, olenemata valimisliidust või erakonnast, mille nimekirjas volikogusse kandideeriti.
Valimisliidu Puhas Kadrina esindaja Risto Murumägi ütles, et juhtimiskriisi ületamiseks on oluline kaasata valla arengusse kõik volikogus esindatud osapooled, olenemata nende poliitilistest eelistustest. "Oluline on, et tahetakse seista Kadrina valla huvide eest," rõhutas Murumägi.

Valimisliidu Koduvald esindaja Jaanus Reisner kinnitas, et ettepanek kaasata avatud kokkuleppe raames kõiki volikogu liikmeid võimaldaks ületada valimisjärgse juhtimiskriisi ning keskenduda valla ees seisvate probleemide lahendamisele.

Osapooled jõudsid ühisele seisukohale, et Kadrinale uue vallavanema leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

 

Laps raamatukokku


 

KADRINA ÕNNITLEB aasta tegijaid!

Selgunud on konkursi "Kadrina Valla Aasta Tegija 2017" võitjad.

Need on

  • majanduse valdkonnas Aru Põllumajanduse OÜ -

personali heaolu eest seisja

  • spordi valdkonnas Cris Poll -

sportlike saavutuste eest pikamaajooksudes

  • kultuuri/hariduse valdkonnas Läsna – Loobu külakogukond -

Eesti Aasta Küla 2017 tiitli võitja

Kokku oli hääletanuid 562. Kõigi nominentidega saab tutvuda Kodukandi detsembrilehe sisekülgedel. 

Nii tegijaid kui nominete austatakse ja kiidetakse 24. veebruaril Kadrina Huvikeskuses  

HARIDUSE VALGUS: Kadrina jagas haridusstipendiume

Õnnitleme Kadrina haridusstipendiumi laureaate!


Roberta Kirsch, kelle praktiline töö „Kadrina Keskkooli õpilaste saavutused spordis 2015.-2016. õppeaastal“ (juhendaja Rutt Kuusemäe) on loetav siin.


Mariliis Tiiter, kelle Tallinna Ülikooli muusika pedagoogika eriala 2017. aasta bakalaureusetöö kandis pealkirja „Koorilaulus kasutatavate õppemeetodite efektiivsus repertuaari õppimisel mittenooditundjate seas“ (juhendaja Marit Mõistlik-Tamm) on loetav siin.


Hanno Tikkerbär, kelle Tartu Ülikooli, meditsiiniteaduste valdkonna, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi füsioteraapia eriala 2017. aasta magistritöö kandis pealkirja „Alaselja ja alajäseme piirkonna ülekoormusvigastuste registreerimine Eesti kergejõustiklastel 12-nädalase suvise treeningperioodi vältel“ (juhendajad Mati Arend, Priit Kaasik) on loetav siin.


Johanna Angela Bremen kelle uurimistöö kandis pealkirja „Minu suguvõsa nimed“ (juhendaja Liivi Heinla) on loetav siin.


Anett Altmäe – kelle uurimistöö kandis pealkirja „Jalgratastega fosforiidisõjast Eesti Vabariiki de facto“. (juhendaja Evelin Tiiter) on loetav siin.

Kristel Rannala kelle uurimistöö kandis pealkirja „Rein Siku isikustiil“ (juhendaja Liivi Heinla) on loetav siin.

Volikogu 31.01.2018 otsuse alusel on haridusstipendiumi suuruseks kõigile stipendiaatidele 400 eurot ja nende juhendajatele 100 eurot. Stipendiumid ja tunnustuskirjad antakse üle 24.veebruaril Kadrina Huvikeskuses
 

Veel üks Lääne-Virumaa omavalitsus muudab soojamajandust efektiivsemaks

Kunda soojamajanduse omanik Adven Eesti AS investeerib biokütust kasutavasse katlamajja 1,3 miljonit eurot, mille tagajärjel odavneb Kundas sooja hind.

Kõige olulisema lausena on kirjas, et uus, keskkonnasõbralikum katlamaja lubab langetada Kundas küttehinda. Täismahus Virumaa Teataja lugu on siin.

Pikemalt saab soojamajandusest Kadrinas ja kaugemal lugeda vallaveebi Soojakooli rubriigist. 
 

Kiirustage, talispordisõbrad: Kadrina suusarada ja liuväli on avatud

Kadrina Loobu jõe äärne suusarada on avatud. Saab sõita vabatehnikas kehvema suusaga. Raja pikkuseks on 1, 3 kilomeetrit, koos Tristvere parkla ringiga aga 1,7 kilomeetrit.

Kõige parem on rajale minna Tristvere parklast.

Operatiivne lisainfo Kadrina terviseraja kohta aadressilt: http://terviserajad.ee/rajad/kadrina-terviserada/

Lisaks on uisutajaile avatud kirikutaguse tiigi liuväli.

NB. Rajameistrid paluvad mitte sõita autoga tiigi juurde, sest suusarada läheb üle hooldustee. Rada on kõige mõistlikum ületada tiigi kirikupoolse otsas asuva puu juurest. Suusarajal palume mitte kõndida ja kelgutada. Kuidas parimal moel tiigi juurde pääseda näeb manustatud FB lingilt.

Fotol kuvatõmmis Kadrina terviseraja veebiküljest

 

 

Kadrinas töötab lastekaitse spetsialist

22. jaanuarist töötab Kadrina valla lastekaitse spetsialistina Kaili Kangur.

Kaili on pärit Tapalt ja lõpetanud Lääne-Virumaa rakenduskõrgkooli Mõdrikul 2008. aastal sotsiaaltöö erialal.

Varem on ta töötanud nii lastekaitse töötajana kui ka puuetega inimestega Lääne-Virumaal.

Kailiga saab kontakti aadressil kaili.kangur@kadrina.ee.

Tel 32 25 624

 

 

 

 

Kadrina korvpallurid jõudsid talimängude finaalturniirile

Laupäeval, 20. jaanuaril toimus Kadrina Spordikeskuses Eesti omavalitsuste 34. talimängude korvpalli eelturniir, kus Kadrina võistkond pääses finaali, 16 parema hulka.

Kadrina turniiril osales 5. võistkonda, kelle hulgast Kadrina võistkond saavutas esikoha ja pääses finaalturniirile koos Järva vald I võistkonnaga, keda omavahelises mängus võideti.

Kokku on turniiril kuus alagruppi, millest igaühest pääseb finaalturniirile kaks paremat. Varasemate aastate võitjatest said finaali otsekohad Väike-Maarja ja Kose vallad ning Tartu ja Viljandi linnad. Finaalturniir toimub 3. ja 4. märtsil Viljandis.

Kokku on Eestis 79 omavalitsust ja esmakordselt võistlevad talimängudel üheskoos nii linnad kui ka vallad. Korvpalliturniiril osales 35 võistkonda.

Kadrina abivallavanem Erich Petrovits ei hoidnud kokku kiidusõnu meie korvpallurite aadressil meenutades, et viimati pääsesid Kadrina korvpallurid finaalturniirile 1990ndatel aastatel. Petrovitsi sõnul näitas võistkond ennast tõeliste talviste karudena, kes küll algul ei saanud Vinni vastu vedama, aga tulemused hakkasid tulema seejärel kui treeneri tublil turgutusel sai korralik hoog sisse lükatud.

„Resultatiivseim Kadrina mängija oli Enes Kita. Lauas võitle tõelise karuna Uku Kams, tasakaalukalt mängis võistkonna vanim Raigo Pärs, tagamängijana hoidis toimuvat kontrolli alla Germo Veide,“ rääkis Petrovits kadrinlaste panusest.

Täpsemalt kogu korvpalliturniirist siit. Eelturniiri tulemused on leitavad siit.

 

Maa-amet müüb kinnisasju

Maa-amet on välja kuulutanud avaliku elektroonilise enampakkumise piirkonnas asuvate kinnisasjade müümiseks.

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 06.02.2018. Täpsemat informatsiooni saab Maa-ameti kodulehelt aadressiga www.maaamet.ee


 

Keskkooli võrkpallureile „Rakvere karika“ esikoht

Kadrina võrkpallipoisid osalesid kolme meeskonnaga vabariikliku võrkpalliturniiri "Rakvere karikas"III etapil.

Seekord oli mängimas rekordarv meeskondi -31.Oma eelmiste võistluste I kohta kordas Kadrina KK -i I meeskond. Meeskonda kuulusid:Sten Umerov, Andreas Uusküla, Marten Romet Rindberg ja Gregor Vool.

Kadrina KK II meeskond sai 7.koha ja III meeskond 21.koha.
 

Jaan Rummi, võrkpallitreener


 

Tööd Neerutis: Sadulamägi võsast puhtaks, uued vaated järvedele

„Neeruti muinaslinnuse külastustaristu projekti“ (töö nr. 1670 KP2, koostatud AB Artes Terrae OÜ poolt) alusel teostab RMK Looduskaitsetalitus kujundusraideid Neeruti maastikukaitsealal ajavahemikul jaanuar 2018 kuni 31. märts 2018.

Tööd hõlmavad Neeruti maastikukaitsealal linnuse "Sadulamägi" (ehitismälestis reg nr 10276) puhastamist võsast ning vaadete avamist matkarajalt linnusele ning Neeruti Eesjärvele ja Tagajärvele.

Raietööd on kooskõlastatud Keskkonnaameti ja Muinsuskaitseametiga. Töid teostab OÜ Annimets. RMK kontaktisik on Looduskaitsetalituse looduskaitse tööjuht Harti Paimets telef 503 6358.

 


 

Kadrina kirikutagusel tiigil saab uisutada

Kadrinas saab kiriku tagusel tiigil juba uisutada, valdavalt on jää sile, paksuseks ligi 15 sentimeetrit.

Tiigi juurde pääseb Tristvere kohviku vastas asuvast parklast Loobu jõe poole minnes.

Tiigi korrastasid uisutamiseks Loobu jõe äärde kodanikualgatuse korras terviseraja rajajad, kelle suur tänu kuulub Kadrina vabatahtlikule tuletõrjeühingule ning Raido Nagelile, kes ka varem hea seisnud Kadrina liuväljade eest.

Suusaraja avamine ootab veel lumelisa.


 

Kadrina sumoneiu Ungaris edukas

Budapesti eeslinnas Érdis nädalavahetusel toimunud traditsioonilisel sumoturniiril, kus osalesid 13 riigi sportlased, esinesid taas edukalt Spordiklubis Sakura treenivad Vaeküla kooli sumoneiud. Nelja peale toodi koju 6 medalit (1 kuld, 1 hõbe ja 4 pronksi)

Kuldmedali ja võitja karikaga naaseb koju Kadrina valas elav Kadi Arula, kes oli parim nais kadettide kaalukategoorias kuni 65kg.

Pildil võidukad sumoneiud, alates vasakult: Kaarina Igo, Kadi Arula, Annika Hochstätter ja Vika Tsajun.

 


 

Päästeamet kontrollib nädala jooksul kortermaju

15.–19. jaanuarini toimub Päästeameti „Kortermajade Kontrolli Kampaania“.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna alanud aasta üheks fookuseks ongi just tuleohutusnõuete täitmine kortermajade üldkasutatavatel pindadel, milleks on koridorid, trepikojad ja keldrid. Nädalane kontrollreid toimub Päästeameti kortermajadele suunatud tuleohutuskampaania jätkuna. Kontrolli käigus vaadatakse näiteks, kas on tagatud hoonest välja pääsemine ja trepikojad on asjadest puhtad ning millises olukorras on hoonete küttesüsteemid.

2017. aastal hukkus eluhoonetes 37 inimest, neist eramajades 19 ja korterelamutes 18. „Kõige sagedamini on probleemiks trepikodades olevad lapsevankrid, jalgrattad ja vana mööbel. Kuigi asjade hoiustamine trepikojas võib esmapilgul tunduda hea ja praktiline idee, tuleks siiski arvestada, et need saavad suitsu, elektrikatkestuse ja paanika koostoimes takistuseks majast väljumisel. Trepikoda peab olema kergesti läbitav ja see ei ole asjade ladustamiseks õige koht,“ sõnab Päästeameti ohutusjärelevalve osakonnajuhataja kohusetäitja Tagne Tähe.

„Usun, et ohutu elukeskkonna vajalikkuse küsimus saaks mistahes ühistu koosolekul kindlasti majaelanike enamuse heakskiidu. Kasu on sellest otsusest aga alles siis, kui otsusele järgneb ka tegevus. Tuleohutus, nagu ka makstud kommunaalkulud, peaks olema kõigi majaelanike ühine mure. Erisus nende kahe vahel on ainult see, et maksmata kommunaalkulud sind ei tapa, tulekahju aga küll,“ lisab Tähe. Asjade hoidmise probleemile tuleb ühiselt lahendused leida ja trepikoja ning koridoride kasutamise reeglid kokku leppida. Näiteks võiks kaaluda keldrite remonti ja ühiste hoiuruumide rajamist. Samuti on ahiküttega majades mõistlik kutsuda ühiselt korstnapühkija. Nii saab küttesüsteem terviklikult spetsialisti poolt üle vaadatud ja hooldatud. 

Lihtsaim viis igaühel oma kortermaja tuleohutuse suurendamiseks on töökorras ja lakke paigaldatud suitsuandur korteris. Tuli ei tunne korteri piire ja seega on oluline, et majaelanikud omavahel koostööd teeksid, sest sellest sõltub teie ühine turvalisus.

 

 

Kadrinale kaks maadlushõbedat

13. jaanuaril toimusid 38. korda Avo Talpase mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses. Võistlustest võttis osa 88 maadlejat neljast riigist: Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast.

Kadrina maadlejad saavutasid võistlustel kaks auhinnalist kohta.

SK Kadrina maadleja Markus Julius Holmberg, kes võitis kehakaalus -65 kg kaks vastast, kuid viimases matsis pidi tunnistama Leedu maadleja paremust. Seega tulemuseks II koht.

Anvar Sild Caaro SK-st saavutas kehakaalus -92 kg II koha.

Ivar Abner, treener

 

 

 

UUED LOOD: Vallaveeb jätkab nädalavahetuseks mõisalegendide avaldamist, nüüd on neid 7

Kadrina vallaveebis hakkasid sügisest ilmuma Kadrina kandi mõisate legendid, mis on kokku kogunud kirjanik Karin Hansson. Nüüdseks, novembri alguseks, on neid üllitatud juba 7.

Ise kirjutab ta enda kohta nii: „Minu nimi on Karin Hansson ja ma sooviks tutvustada killukesi Kadrina vallas asuvatest mõisatest, kuid seda mitte niivõrd ajaloolisest kui pärimuslikust vaatepunktist. Miks? Olen vabakutseline kirjanik. Oma esimese lookese, mis kandis pealkirja „Vanamees ja põder" kirjutasin ma 8-aastasena. Siis ei osanud ma veel aimata, et muinasjutud ja lood saavad mu elu osaks ning ka tööks.

1992-aastal pärandas mu kodukandi Triigi küla elanik, Hilda Piibeleht mulle oma ema koduloouurimuse „Virumaa mõisalegendid". Kopitanud ja näriliste poolt kõvasti „töödeldud" kaustikus olid rahvasuust kogutud ja kirjapandud vested ja pajatused mõisates toimuvast. Kes nendest lugudest päris tõepõhja otsida soovib, peab kõvasti pettuma, kuid oma võlu on neis lugudes alati olemas ja seda väikest killukest suurest ja mahukast tööst tahakski nüüd lugejale pakkuda.“

Lugusid saab lugeda vallaveebi kultuuriloo rubriigist.  

 

Rahvastikuprotsessid Kadrina vallas: 154 saabunut, 256 lahkunut

Elanike liikumine Kadrina vallas oli 2017. aastal alljärgnev.

1. jaanuaril 2017 oli vallas 5068 elanikku. Aasta jooksul registreeris end Kadrina valla elanikuks 154 inimest, lahkus 256.

Sünde oli 41, surmasid 49.

1. jaanuaril 2018 oli Kadrina vallas 4958 elanikku.

Virumaa Teataja artiklit Kadrina valla rahvastikuprotsessidest kogu Lääne-Virumaa taustal saab lugeda siit.

Fotol kuvatõmmis VT veebist


 

Kadrina vallas on 4958 elanikku

1. jaanuari seisuga oli Kadrina vallas 4958 elanikku. Aasta tagasi 1. jaanuaril oli Kadrina vallas 5068 elanikku.

Täpsem info Kadrina valla elanike arvust läbi aastate ja ka külade elanike arv on kättesaadav siit.

 

 

MUUDATUSED KESKKONNAALASTES SEADUSAKTIDES 2018. AASTAL

1. Ahvenapüügile päevalimiit

2018. aastal tohib harrastuspüüdja ööpäevas välja püüda kuni 15 kg ahvenat. Muudatuse eesmärgiks on piirata harrastajate poolt püütud kala ebaseaduslikku edasimüüki ehk n-ö. musta kalaturgu ja hoida ahvenavaru stabiilsena. Loe lähemalt siit.

2. Püüdsid kala? Anna aru!

Uuest aastast peavad kalastuskaardi alusel kala püüdvad harrastuspüüdjad esitama püügiaruande. Kui eelmise kalendriaasta kohta on püügiaruandeid esitamata, uut kalastuskaarti ei väljastata. Püügiaruandlus on oluline osa kalavarude haldamisest, võimaldades saada ülevaadet kalasaakidest ehk püügikoormusest. Loe lähemalt siit.

3. Koha alammõõt meres suureneb

Alates jääminekust 2018. aasta kevadest on koha alammõõdukskõikide püügivahenditega ja aastaringselt 46 cm. Nimetatud mõõt kehtib merel ja sinna suubuvates jõgedes nii kutselisel kui harrastuslikul püügil.

Koha alammõõdu tõstmise vajaduse kohta esitasid teadlased ettekanded juba 2015. ja 2016. aasta kevadistel kalurite koosolekutel. Alammõõdu tõstmine on vajalik kogu Eesti rannikumere kohavaru kaitseks, kuna osa potentsiaalsest kudekarjast püütakse välja enne, kui nad jõuavad esimest korda kudeda. Loe lähemalt siit.

4. Vedelsõnnik kiiremini põllule

2018. aasta sügisel algab vedelsõnniku laotamise keeld 15. novembrist. Sellel sügisel algas see keeld veeseaduse järgi veel 1. detsembrist. Keeld on vajalik veekeskkonna põllumajandusreostuse eest kaitsmiseks. Loe lähemalt siit.

5. Puhtam õhk: uued nõuded katlamajadele

19.detsembril jõustus määrus, millega karmistuvad nõuded keskmise võimsusega põletusseadmetest väljuvale õhusaastele. Keskmise võimsusega (1-50 MW) põletusseadmeid kasutatakse Eestis valdavalt soojuse tootmiseks (väiksemate linnade, külade, koolide jms katlamajad) aga ka tööstuses ning neid on kokku ligikaudu 1000. Uutele seadmetele jõustuvad nõuded alates 2018. aasta detsembrist. Olemasolevatele seadmetele (need, mis on võetud kasutusele enne 20.12.2018) antakse üleminekuaeg, kuna põletusseadmete viimine direktiivi nõuetega vastavusse võib olla väga kulukaks. Loe lähemalt siit.

6. Puhtam õhk, vähem bürokraatiat

Käesolevast aastast muutusid leebemaks saasteainete künnised, millest alates on tegevuse jaoks nõutav õhusaasteluba. Tänu sellele ei pea ligi 600 ettevõtet enam õhusaateluba omama vaid piisab oma tegevuse registreerimisest. Nüüd 1. jaanuarist tulebki oma tegevus registreerida. Loe lähemalt siit.

Muu:

Seoses maavalitsuste reformiga on nüüdsest kohaliku omavalitsuse üksusel õigus oma korraldusega keelata avalikul ja avalikult kasutataval veekogul veesõidukitega liiklemine, kehtestada liikluskiiruse piirang ja keelata veekogujääle minek. Ennem tegi seda maavanem.

Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik 6262910; 5303 6253; tel. berit-helena.lamp@envir.ee .


 

Õhusaasteloa eelnõu avalikustamise teade

Keskkonnaamet avaldas 29.12.2017 teadaande väljaandes Ametlikud Teadeanded keskkonnaseadustiku üldosa seaduse (KeÜS) § 47 lõike 2 (alates 01.01.2017, varasemalt VÕKS § 78 lg 1) alusel.

Keskkonnaamet teatab, et on valminud TB Works Osaühing (registrikood: 10176154) (aadress Raua tn 1, Kadrina alevik, Kadrina vald, Lääne-Viru maakond, 45201, edaspidi ka ettevõte) taotluse alusel Kadrina tehase muudetud õhusaasteloa nr L.ÕV/327349 eelnõu ja õhusaasteloa muutmise otsuse eelnõu. Õhusaasteluba on tähtajatu kehtivusega. Eraldi õhusaasteloa nr L.ÕV/327349 muutmise taotluse menetlusse võtmise teadet Keskkonnaamet KeÜS § 47 lg 1 p 7 alusel ei avalda.

Õhusaasteloa muutmise taotlus, mis vastas nõuetele on registreeritud Keskkonnaameti dokumendihaldussüsteemis 05.12.2017 numbri 15-2/17/10365-5 all.

Õhusaasteloa muutmist taotleb ettevõte, kuna soovib suurendada käitises kasutatavate kemikaalide koguseid.

TB Works Osaühingu tootmisüksus asub Lääne-Virumaal, Kadrina vallas, Kadrina alevikus kolmel kinnistul (Raua tn 1, katastritunnus 27304:002:0014; Raua tn 11, katastritunnus 27304:002:0015; Raua tn 8, katastritunnus 27304:002:0013).

Ettevõtte põhitegevusala on metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine (EMTAKi kood 2511). Ettevõtte tootmisterritooriumil on 5 heiteallikat, milleks on puidukatla korsten, kaks keevitustsehhi ventilatsiooni korstent ja kaks värvikambri ventilatsiooniava.

Olulisemad välisõhku eralduvad saasteainete aastased heitkogused tonnides on alljärgnevad: raud(III)oksiid (Fe2O3) ümberarvutatuna rauaks (Fe) 0,008, tahked osakesed, summaarsed 0,334; süsinikoksiid 8,984; lämmastikoksiidid 0,328; lenduvad orgaanilised ühendid põletusseadmest 0,158; vääveldioksiid 0,063 ning raskmetallid kilogrammides: plii 1,26 ja tsink 3,15. Orgaaniliste lahustite (kaasa arvatud kemikaalides sisalduvate lahustite) kasutamise tulemusena eraldub välisõhku 9,508 tonni lenduvaid orgaanilisi ühendeid aastas.

Lähimad elamud jäävad heiteallikatest ca 100m kaugusele lääne suunas.

Õhusaasteloaga kavandatava tegevusega ei kaasne olulist keskkonnamõju, mistõttu keskkonnamõju hindamist ei algatatud.

Eelnõude, loa taotluse ja muude asjassepuutuvate dokumentidega saab tutvuda Keskkonnaameti Põhja regiooni Rakvere kontoris (Kunderi 18, 44307 Rakvere; tel: 325 8401; e-post: pohja@keskkonnaamet.ee) ja Keskkonnaameti avalikus dokumendiregistris http://dhs-adr-kea.envir.ee/ .

Ettepanekuid ja vastuväiteid saab esitada suuliselt või kirjalikult e-posti aadressil pohja@keskkonnaamet.ee või postiaadressil Kunderi 18, 44307 Rakvere kahe nädala jooksul alates teate ilmumisest ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded.

Keskkonnaamet teeb ettepaneku asja arutamiseks ilma avalikku istungit läbi viimata.

Ärinimed: TB Works Osaühing, kehtetud ärinimed: HeTi Pere Osaühing.

Teadaande number 1237959

 

TARVILIST TARKUST MTÜde RAHVALE

 Koolituskava võib leida ka siit.

 

EAS pakub regionaatoetustena raha

Regionaalsete investeeringutoetuste programmi uus voor avatakse 2. jaanuaril 2018 ja taotluste esitamise tähtpäev on 01. märtsil 2018 kell 16.30.

Programmi raames saab KOV, MTÜ või SA küsida toetust investeeringuteks (ehitustööd, mööbli ja seadmete soetamine), mis parandavad laste, noorte, perede, vanurite ja puuetega inimeste õppimise, hoolekande, sportimise ja vaba aja veetmise tingimusi.

Seoses uue vooru avamise ja novembris vastu võetud muudatustega on kavas teha kaks infopäeva:

I infopäev Tartus 10.01.2018. a kell 11.00-15.00 ja II infopäev Tallinnas 12.01.2018. a  kell 11.00-15.00. Infopäevadel saab registreeruda EAS-i kodulehel: Tallinna infopäevale siit. Tartu infopäevale siit.

Infopäeval on plaanis tutvustada programmi muudatusi, vaadata üle taotlusele, taotlejale ja investeeringu objektile esitatavad nõuded. Vaatame üle hindamiskriteeriumid ning avame ka EASi e-keskkonna, et tutvuda taotluse reaalse esitamisega. Infopäev on suunatud eelkõige potentsiaalsetele taotlejatele, kuid oodatud on ka maakondlike arenduskeskuste nõustajad ning kõik teised, kes on programmist huvitatud.

Lisainfo: Terje Kuus, arenduskonsultant: +372 5698 1043; +372 627 9529; terje.kuus@eas.ee


 

Taotlusvoor vooluveekogude tervendamiseks

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutab välja kolmanda toetuste taotlusvooru vooluveekogude tervendamise projektidele. Taotlusvoorust toetatakse kalapääsude rajamist, rekonstrueerimist ning kalade rännet takistavate paisude eemaldamist jõgedel.

Toetatakse projekte jõgedel, mis on nimetatud keskkonnaministri määruses „Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaikade nimistu.“

Taotlema on oodatud kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Samuti saavad toetust küsida riigiasutused, äriühingud või avalik-õiguslik juriidilised isikud. Lisaks Ühtekuuluvusfondi toetustele on võimalik projektile omafinantseeringut küsida KIKi keskkonnaprogrammist, kui on tegemist näiteks kalade rännet takistavate paisude või paisuvarede likvideerimise või looduslähedase kalapääsu rajamisemisega.

Taotlusi saab esitada alates 15. novembrist 2017 kuni 20. märtsini 2018 E-toetuste keskkonna kaudu.

Tegemist on struktuuritoetuste perioodi 2014–2020 meetmega „Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilimine ning taastamine? mida rahastatakse Euroopa Ühtekuuluvusfondist. Meetme töötas välja Keskkonnaministeerium

III avatud taotlusvooru infopäev toimub 6. detsembril 2017 Tartu Keskkonnaameti II korruse saalis (Aleksandri 14, Tartu). Infopäevale on vajalik eelregistreerimine.

Rohkem infot leiate: https://kik.ee/et/toetatav-tegevus/vooluveekogude-tervendamine
Küsimuste korral pöörduda:

Ööle Janson, projektikoordinaator (struktuurivahendid): telefon: 6 274 191, oole.janson@kik.ee


 

Eelinfo LEADER toetustest 2018

MTÜ Arenduskoja 2018. a LEADER toetuse taotluste vastuvõtuvoor on avatud 5.–14. veebruar 2018. aastal

Meede 1.1 Elulaadiettevõtluse toetus, eelarve 70 000 eurot.
Meede 1.2 Mikro- ja väikeettevõtete arendamine
, eelarve 130 000 eurot.
Meede 2.1 Kogukonnainvesteeringute toetus, eelarve 90 000 eurot.
Meede 2.2 Aktiivne ja tegus kogukond – 2018. aastal taotlusi vastu ei võeta.
Meede 3.1 Ajaloo- ja kultuuripärandi väärtustamise investeeringute toetus, eelarve 55 000 eurot.
Meede 3.2 Kultuuripärandi hoidmine
, eelarve 20 000 eurot.
Täpsema teabe ning infopäevade toimumise ajad avaldatakse lähiajal arenduskoja kodulehel (arenduskoda.ee), Virumaa Teatajas, Sõnumitoojas ning Arenduskoja liikmesomavalitsuste kodulehtedel.
Lisainfo siit. 

Heiki Vuntus,
tegevjuht