TÄNA KÕIK STAADIONILE OLÜMPIAT VAATAMA, seekord koos Uhkete Üllatuskülalistega

Kadrina Lasteaed Sipsik kutsub TÄNA 28. aprillil kõiki Hulja ja Kadrina lasteaias käivaid lapsi ja ka nende vanemaid Sipsiku olümpiamängudele. Rongkäik algab 15.45 lasteaia juurest, mängud avatakse 16.00 kooli staadionil, kus jätkub sportlikku tegevust kogu perele, sest ka lapsevanemad saavad  proovida kiirust jooksus, osavust palliviskes ja kaugushüppes. Võistluste publikuks on oodatud kõik huvilised.

Kohal on enneolematud, Uhked Üllatuskülalised.

 

 

EELREGISTREERIGE END: Paisjärv kutsub taas!

NB! Korraldajate siiras ja tungiv soov: eelregistreerige end jooksule siit.

Või siis lehekülje www.nelson.ee kaudu.

 

TERE TULEMAST Kadrina valla 25. sünnipäeva peole

 

TÄHTIS TUNNUSTUS: Meelis-Lauri Erikson on Liikumisvabaduse Sõber!

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatus valis Kadrina kirikuõpetaja Meelis-Lauri Eriksoni paljude nominentide hulgast üheks, keda pärjatakse 28. aprillil tiitliga Liikumisvabaduse Sõber 2016.

Tiia Sihver, liidu juhatuse liige ja Kadrina elanik, meenutas: "Helistasin seoses Kadrina kiriku ligipääsetavuse küsimustega kirikuõpetajale Meelis-Lauri Eriksonile. Koheselt leppisime kokku kohtumise. Vaatasime koos üle probleemsed kohad ja arutlesime lahenduste üle. Suurepärane mõistmine, polnud vaja mingit selgitustööd! Kõik sai kiirelt ja kärata korda tehtud!"

Kaldtee, mille abiga saab altari ette ratastooliga paigaldas Kadrina kirikusse Aru Grupp eesotsas Juhan Viisega, Tegelikult kuulub tänu neile,“ mainis Erikson tunnustusest liigutatuna.

 

KARUD KUTSUVAD kutsuvad pühapäeval spordihoonesse

 

Ujularõõme saab nautida pühapäevani

Kadrina Spordikeskuse ujula on avatud sel hooajal viimaseid päevi, sulgedes uksed pühapäeva, 30. aprilli järel.

Uus ujulahooaeg stardib taas oktoobri algusest.

Spordikeskuse leilisaunad on alates teisipäevast, 2. maist avatud kolmapäeviti, reedeti ja pühapäeviti kella 17.00-21.00. Suurema leili sõbrad on oodatud Kadrina külasauna pühapäeviti kell 14 – 18 naised, 18.30 – 22 mehed. Muula ajal eritellimustega.

Esmaspäeval, 1. mail on Kadrina Spordikeskus suletud.


 

1. MAIL KÕIK MÜÜGIKS kuulutab Tristvere kohvik

1. mail toimub Tristvere kohviku Avatud Uste Päev, mille raames müügipäeval on kõikidel võimalik tulla kauplema kõigega, milleks soov.

Võimalik on soetada riideid, hoidiseid ning käsitööna valminud savikeraamikat, imekauneid heegeldatud päevakatteid. Müüjate registreerimine tristvere@gmail.com või 515 6451.

 

 

  

 

SUUR GALERII: kaitseväe pioneerid jätkavad töid Jõepere lahingupaiga tähistamiseks

Suuremahulised mullatööd Jõepere lahingupaiga tähistamiseks ja hukkunute mälestuse põlistamiseks jõuavad tõenäoliselt lõpule reedel. Et korda tegemist vajavad ka varemed ning rajamist haljastus pole täna veel selge, millal mälestusmärk avatakse.   

Meenutame: esmaspäeval alustas Pioneeripataljoni staabi tagalakompanii rasketehnika jagu nooremseersant Taavi Soodla juhatusel mulla- ja planeerimistöid endise Jõepere mõisa küüni juures, kuhu paigaldatakse mälestuskivi seal hukkunud Eesti sõjameestele.

Nimelt hukkusid Vabadussõja ajal, 22. detsembril 1918 Jõepere mõisa kaitsnud 3 ohvitseri ja 10 sõdurit mõisa küünis juhusliku mürsutabamuse tõttu. Nende mälestuse jäädvustamise oma südameasjaks võtnud kaitseliitlane Urmas Leesnurm ütles, et suuremahulised kaitseväe mulla- ja planeerimistööd käivad Jõepere mälestuskivi paigaldamiseks kuni nädala lõpuni. Mälestuskivi Jõeperes hukkunuile avatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustuste raames.

Jõepere sündmustest ja nende tähendusest Vabadussõja käigule on Kadrina rahva jaoks kokkuvõtet koostamas Eesti Vabadussõja ajaloo spetsialist Jaak Pihlak Viljandi muuseumist. Kokkuvõtte valmimisel jõuab see kohe ka lugejate ette.

Fotod esmaspäevastest ja kolmapäevastest töödest on siin. Muuhulgas on näha ka kaevamiste käigus välja tulnud esialgne ovaalne mälestuskivi, mida ega ei jõutud püsti panna, sest kehtima hakkas punavõim.

 

JÄÄTMEVEDAJA VAHETUB 1. maist

1. maist 2017 alustab Kadrina vallas korraldatud jäätmeveo raames olmejäätmete kogumist ja vedamist Ragn-Sells AS.

Kõik kinnistute omanikud, kelle kinnistul asub elamu, suvila, kortermaja, tootmis- või ärihoone-  on liidetud korraldatud jäätmeveoga.

Kui eelpool nimetatud kinnistu omanik ei ole saanud Ragn-SElls AS-ilt infot veograafiku ja lepingu sõlmimise kohta, siis palun võtke ühendust Ragn-Sells AS klienditeenindusega:

e-post virumaa@ragnsells.com või info@ragnsells.ee infotelefon 606 0439

  Rohkem infot: http://www.ragnsells.ee/wp-content/uploads/2015/05/kojv_kadrina.pdf

Või pöörduge Kadrina Vallavalitsuse poole e-posti  aadressidel:  kadrina@kadrina.ee  või  lea.uueni@kadrina.ee või telef 322 5600, 322 5620 .


 

10 TALGU OOTAMAS alates 1. maist: NB ära unusta talguhundi soodustusi!

Kadrina kandis toimuvad mai alguses vähemasti kümned talgud, annab teada portaal „Teeme ära.“ Aga see pole veel kõik!

Aprilli keskpaiga seisuga on talguveebis kirjas tööd Neeruti mõisas, Sootagusel, Jürimõisas, Vanamõisas, Ohepalus, Läsna-Loobu külades ja Kadrina jõeäärsel suusa- ning terviserajal ning kiriku juures.Talgud, kuhu oodatakse vähemasti sadat töökat abilist toimuvad alates 1. maist aga peamiselt 6. ja 7. mail, täpne nimekiri koos töökäte vajadusega on leitav siit.

Registreerunud talgulisi ootab palju soodustusi, täpsemalt siit.

Lisaks on 3. mail on vallaraamatukogu kirjandusklubi saalis mõttetalgud jaamahoone tuleviku teemadel.

Lisaks toimetab Neeruti selts kahel korral nii Neerutis kui ka Kadrinas oma seltsimaja juures.

 

Teatritalgud Läsna kandis

Rakvere Teater kutsub talgutele! Kellel vähegi võimalik, tulge appi! 
2. mail kell 11.30 Loobu mõisa juures "Viimane võllamees" mängupaigas

Lisainfo siit.

 

 

MÕTTTETALGUD 3. MAIL: Kadrina jaamahoone ei rända vabaõhumuuseumi, ... aga mõtleme edasi!

TASUB TUTVUDA: viieosaline hiigelartikkel ehk  meenutame sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liikme Merike Langi abiga Kadrina vallaveebi lugejaile EAS-i poolse rahastuseta jäänud projekti „Impeeriumi pärand Eesti külas.“

Meenutuseks: Eesti Vabaõhumuuseum taotles EAS-i meetmest „Pereturismi atraktsioonide toetamine“ raha projektile „Impeeriumi pärand Eesti külas,“ mille hulka oleks kuulunud ka Kadrina raudteejaama Tallinna, muuseumi viimine ja seal eksponeerimine. EAS seda projekti ei toetanud. Projekti esitlusmaterjalidega saab tutvuda siin . Projekti videoesitlust näeb EVM-i FB lehekülje rubriigist videod, alamjaotus „Impeeriumi pärand Eesti külas.“

Kogu lugu täies mahus on loetav siin. Maalehe kajastus on loetav siin. Virumaa Teataja kajastus on loetav siin.

Siiski veame üheskoos edasi mõttelõnga, kuis raudteejaamaga edasi talitada. Nimelt 3. mail toimuvad Kadrinas mõttetalgud raudteejaama tuleviku teemadel. Täpsem info on siin. Olete oodatud ja andke endast teada: rein.sikk@kadrina.ee .

 

SMUUTID, KOHVIK JA SIDEMED: järjekordne terviseprojekt Kadrina Keskkoolis

Kadrina tubli kooliõde Tiina Miilpalu on käivitanud järjekordse terviseprojekti, mille sihtrühmaks sel korral HEV õppurid.

Alles hiljaaegu tõmbas Miilpalu joone alla algklasside tervisliku toidu projektile „Amps aiast“ Nüüd, 1. aprillist 7. maini kestab tervisedenduslik projekt "Tervise ABC", millest võtavad osa 4.-6. klassi hariduslike erivajadustega õpilased. Projekti eesmärgiks on tõsta HEV õpilaste enesehinnangut ja näidata nende suhtes hoolivust.

Kuu aja jooksul toimusid/toimuvad erinevad tegemised. Ujulas õpiti uppuja päästmist ja kogeti vee kasulikku mõju. Koolis lisandus esmaabi: verejooksude peatamine, peahaavade sidumine, õla vigastusega hakkama saamine. Joonistati palakateid sellest, mis tervisele kasulik, mis kahjulik. Teemaks oli ka retseptikogu - minu hommikusöök. Ülemaailmsel tervisepäeval said projektis osalevad õpilasted tervisliku smuuti.

Vallaveebi fotogaleriis on jäädvustatud terviseprojekti tänulõuna Tristvere kohvikus, taustal ka tarviline toidupüramiid. Kooliveebi kajastus on siin. Kooliveebi fotodeni jõuab siit.

 

KORD KUUS NELJAPÄEVITI - vallavalitsuse infotunnid raamatukogus

INFOT IGAÜHELE: vallavalitsus alustab regulaarsete infotundidega iga kuu esimese vallavalitsuse istungi järgsel neljapäeval.

Seega: Kadrina vallavalitsuse infotunnid toimuvad neljapäeviti - 4. mail, 8. juunil, 10. augustil ja 7. septembril kell 16-17 Kadrina valla raamatukogu kirjandusklubi saalis Viru tänav 2. Huvilised tuhandest teretulnud. Küsida võib kõike! Vaba pääs. Levitage teadet, et igaüks, kellel küsimus suul, saaks tulla ja küsida. NB. Muul ajal aga saab alati vallamajja pöörduda, e-maili või kõnetraati tarvitada.

 

Kirik teeb talgukorras küttepuid

 

KOLMAS MEISTRITIITEL: Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses kadettide vanuseklassis

21.-22. aprillil toimusid Pärnumaal, Paikusel Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses kadettide (16- 17 aastaste) vanuseklassis. SK Kadrina oli esindatud 8 maadlejaga, nendest pooled võitsid individuaalse medali.

Markus Julius Holmberg, kes maadles kehakalus -58 kg alistas ilmse ülekaaluga kõik oma kolm vastast ning saavutas I koha. Nüüd on Markus Julius juba kolm korda tulnud Eesti meistriks kadettide vanuseklassis.

Tauri Altmäe kehakaalus -69 kg, Anvar Sild kehakaalus -76 kg ning Jakko Raik kehakaalus -85 kg saavutasid III koha. Kõik maadlejad pidid pronksise auhinna võitmiseks alistama kaks vastast.

Võistkondlikus arvestuses saavutati III koht.

Ivar Abner

 

Raido Parve ERR uudistes

Rakvere Triinu lasteaia juht, Kadrina vallavolikogu liige, Läsna külateatri näitleja ja saunaklubi sõber Raido Parve oli pühapäeva õhtul ERR uudistes arutlemas lasteaiaõpetajate töö üle.

Täismahus lugu on loetav ja vaadatav siit.


 

KAE PERRA: uued galeriid Kadrina elust meie fotoveebis

Kadrina valla fotoveeb täienes aprillis jõudsasti uute galeriifdega ning otselink me tuhandete jäädvustustega kogu juurde viib nüüd kogunisti vallaveebi algusest. Vaata siiasamasse kõrvale paremale, kus sinisel taustal kiri FOTOVEEB.

Vaata lisaks:

Uued galeriid igal nädalal, siin on fotol noored robotiehitajad Holger Bremeni juhtimisel.

 

EESTI 100 Kadrina värvides, lae alla ja loo lisaks ning jaga vallaveebi ning sõpradega!

Eesti esimeste valdade hulgas lõi Kadrina enesele Eesti 100 ametliku sümboolikaga spetsiaalse kujunduse ehk logo, millel Kadrina kandi rahvarõivaseeliku muster.    

Ja mis kõige olulisem - igaüks saab selle Kadrina unikaalse sümbollogo ensele EV100 veebiküljelt alla laadida ja kasutada nii veebis kui ka näiteks T-särkide või hoopis suveniirkruuside kirjamiseks.

Alla saab laadida siit, tuleb vaid õige logo üles otsida. Kasutamise tingimused on siin, tuleb vaid läbi lugeda ja järgida. 

Ja mis kõige tähtsam: kujundage ja eksperimenteerige EV100 logoga Kadrina kandi teemadel julgesti ja rohkesti, sest igaüks saab omale oma logo teha siin.  

Kadrina vallaveeb ja vallaleht avaldavad rõõmuga ja lausa hulgi teie logokatsetusi Kadrina ja EV100 teemadel kui lähetate need aadressile rein.sikk@kadrina.ee 

 

 

PILDIGALERII ehk 250 fotot 25-aastasest vallast!

Oleme kokku saanud suurejoonelise fotogalerii Kadrina valla 25. sünnipäevapeo tarbeks 22. aprillil, kus see ka  Kadrinas huvikeskusele seinale projekteeriti.

Et aga võimalikult paljud Kadrina kandi sõbrad ja tuttavad saaksid näha meie vahvat ajaloolist fotokollektsiooni, mille loomiseks kasutasime ka Eesti Rahvusarhiivi abi, siis tasub vajutada siia.

Kui aga kellegi valduses on ajaloolisi fotosid Kadrina kandist, siis oleme nende koopiate eest tuhandest tänulikud. Fotod koos kirjeldusega võib lähetada aadressile rein.sikk@kadrina.ee .

Fotol on Rakvere Tarva kuju Kadrinat läbimas 2002. aasta juunis.
 


 

UNIKAALNE KINGITUS Kadrina valla sünnipäevaks

Neeruti Seltsi eestvedaja Tiiu Uusküla tegi 25-aastaseks saanud Kadrina vallale laupäevase sünnipäevapeo eel unikaalse kingituse. 

Uusküla kingituse sisuks on Kadrina vald ja vallavanemad läbi aegade. Tegemist on 44 leheküljelise slaidikavaga ehk peenemas keeles PowerPoint esitlusega, mis viib huvilised läbi Kadrina kihelkonna  omavalitsuste ja vallavanemate ajaloo alates kasvõi Hulja, Hõbeda ja Arbavere valdadest aastal 1866 kuni tänapäevani välja. 

Peagi on kogu materjal vallaveebis igaühele tutvumiseks valla. Hetkel takistab unikaalse kingituse avalikuks tegemist aga aprillikuu Kodukandi lehes avaldatud Murumäe mälumängu küsimus, kus tuleb üles loetleda kõigi 25-aastaseks saanud Kadrina valla vallavanema nimed. Need kõik ju esitluses kirjas ...

Tänu ja kiitus Tiiu Uuskülale kena kingituse eest. Kohtumiseni valla sünnipäevapidudel 22. ja 29. aprillil.  

Illustratsioonil on leht esitlusest   

 

ÕUNAPUU KASVAMA: keskkooli 57. lend istutas lõpukella päeval Kadrinasse õunapuu

 

Kui läinud aastal istutasid keskkooli lõpetajad jõulupuu, siis tänavu jätkus eriliste puude kasutamine dekoratiivõunapuu istutamisega vastsele keskväljakule.

Koolilõpetanuile valis istutamiseks Prantsusmaa päritolu Coccinella dekoratiivõunapuu Kadrina aednik Marge Gross. Ta oli õnnelik, et puude istutusmõtted on haaramas laiemat Kadrinat, mitte üksnes nn abiturientide parki staadioni veerel, mis vajaks hädasti nii korrastamist kui märgistamist.

„Tulevikus võiksid lõpetajad Kadrinale kinkida ka näiteks pinke või muid kujunduselemente, mitte üksnes puid,“ arutles Gross lõpueksameid alustavate noorte kilgete taustal.

Puuistutamise galerii on siin.

 

 

ERICH PETROVITSi põhjalik intervjuu Virumaa Teatajale

Kergliiklusteed, valdade ühinemine, tervisekeskuse ehitamine, Kadrina Soojus tulevik ja Sauna tänava saaga, kõigest sellest on juttu vallavanem Erich Petrovitsi põhjalikus intervjuus Virumaa Teatajale.

Täies mahus looni jõuab siit.

Fotol kuvatõmmis Virumaa Teataja veebiküljelt

 

 

 

 

PEAESINEJA TEADA: Tanel Padar rõõmustab CADrinat

CADrina toimkond annab teada pidustuste peaesineja väljavalimisest.

CADrina FB ja veeb kuulutavad:

 

 Aga nüüd palume trummipõrinat ...

24. novembril toimuva CADrina 2017 peaesineja on teie ees! 

Poisid ja tüdrukud, daamid ja härrad - TANEL PADAR!“

 

 

 

 

 

Kadrina vallavalitsus vabandab

Kadrina vallavalitsus möönab, et Kadrina valla interneti koduleheküljel 24.01.2017 avaldatud teate „Vallavalitsus kutsus tagasi OÜ Kadrina Kommunaal juhatuse liikme Marko Teiva“ all avaldatu võis sisaldada ebaõigeid andmeid. Vabandame.

 

 

 

 

 

 

 

ERATEED SAAVAD TOETUST, taotluste vastuvõtmine 5. maini

Vallavalitsus kuulutas välja erateede ehitus- ja remonttööde toetuste taotluste vastuvõtmise.

Kadrina valla erateede ehitus- ja remonttööde teostamise toetust on õigus saada füüsilisel isikul või isikutel, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Kadrina vald ja kes omavad Kadrina valla haldusterritooriumil erateed või kasutavad erateed teeservituudi või kirjaliku kokkuleppe alusel.

Taotlusi saab esitada 05. maini 2017.

Täpsemalt siit.

 

 

 


 

TÄHELEPANU, KONKURSS ehk kauneid kodusid ootab kiitus

Kadrina Vallavalitsus ootab hiljemalt 15. maiks kandidaate konkursile „Lääne-Virumaa kaunis kodu 2017“. Kandidaadid esitada e-posti aadressile kaire.kullik@kadrina.ee või vallamajja aadressil Rakvere tee 14, Kadrina alevik.

Kandidatuuri esitamise eelduseks on see, et kinnistu omanik on andnud esitamiseks nõusoleku. Esitada tuleb ka kinnistu omaniku kontaktandmed.

Konkursi ”Lääne-Virumaa Kaunis kodu” eesmärgiks on osalemine Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamise liikumises, eeskujude seadmine, kodukoha kaunistamise traditsioonide jätkamine ja arendamine, elukeskkonna puhtamaks, kaunimaks muutmine, töö- ja elamiskultuuri ausse tõstmise ning väärtustamise läbi.

Konkursi “ Lääne-Virumaa Kaunis Kodu” raames hinnatakse Lääne-Viru maakonna territooriumil asuvate kinnistute  heakorda järgmistes kategooriates:

1. eramud; 2. kortermajad; 3. külad ja külaosad; 4. sotsiaal-, ühiskondlikud hooned ja rajatised;  äri- ja tootmisobjektid.

Komisjon võtab arvesse otsuse tegemisel järgmisi kriteeriume:

1. objekti üldine heakord; 2. objekti funktsionaalsus; 3. haljastus (lilled, hekid, puud, muru jne) – taimede kasutamise tervikliku välisruumi kujundamisel ja hooldatus;4. aianduslike elementide ja dekoratiivelementide (tarad, kõnniteed, trepid, terrassid, välisvalgustus, basseinid, kaminad, mänguväljakud, skulptuurid, sepised jne) kasutamine ning väljanägemine; 5. hoonete väljanägemine – kujundus, hooldatus, majanumbrite olemasolu, asutustel siltide olemasolu ja reklaami korrasolek jne.

 

SÕPRUS GRUUSIAGA: Kadrina ja Kharagauli kirjutasid alla koostöömemorandumile

Kadrina valla delegatsioon viibis 5.-10. aprillini Gruusias, Kharagaulis, kus kultuuriprogrammi lisana kirjutati omavalitsusjuhtide poolt alla koostöömemorandum. Pole välistatud, et peagi leiame Kadrina Keskkoolist ka Gruusia õppureid.

Kadrina rahvatantsurühmad "Seltsis segasem" ja "Kahevahel" andsid koos kohalike kollektiividega võimsa ja emotsionaalse kontserdi Kharagaulis ja Tbilisi Ülikoolis.

Memorandumi eesmärgiks on koostöösuhete arendamine hariduse, kultuuri ja majanduse valdkondades.

Pikemalt saab toimunust lugeda siit. 

Sündmuse kajastust Khargauli rajooni koduküljel näeb siit.

Foto Khargauli koduküljelt.

 

ERAPARKLAD SAAVAD TOETUST, taotluste vastuvõtmine 25. aprillini

Vallavalitsus kuulutas välja eraparklate ehitamise toetuste taotluste vastuvõtmise.

Parklate ehitamise toetust on õigus taotleda Kadrina vallas sõiduautode ja nendega võrdsustatud veokite parklate ehitamiseks korteriühistutel või korteriomandiseaduse tähenduses nimetatud elamute valitsejatel.

Taotlusi saab esitada 25. aprillini 2017.

Täpsemalt siit.

 

 

 

 

SÜNNIPÄEVAÕNNITLUSED ... Gruusiast

Mitmehäälsed sünnipäevaõnnitlused Kadrina valla 25. sünnipäevaks Gruusiast, kus valla delegatsioon sõprus- ja kultuurisidemeid edendab.

Vaadata saab siit.

 

 

 

 

 

 

PALJU ÕNNE: Kadrina valla rahvast tervitab tänasel valla sünnipäeval president Arnold Rüütel

Täna, 9.aprillil on Kadrina valla 25. sünnipäev. Palju õnne!

Meenutame, et 1992. aastal 9. aprillil kirjutas toonane Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimees Arnold Rüütel alla seadlusele endise külanõukogu asemel Kadrina valla moodustamiseks.

Dokumendi originaal on selline, nagu näha allpool.

Foto presidendist  Tiiu Pikkur, Eesti Kirik.

   

Täna, 25 aastat hiljem on meil esitlemiseks teinegi Arnold Rüütli allkirjaga dokument, nimelt õnnitluskiri Kadrina valla rahvale, nagu näha allpool.

 

Täname presidenti meeles pidamast. Õnne, jõudu ja tervist kõigile, kellel Kadrina vald südames! Palju positiivsust ja lennukaid ideid, et Kadrina ikka uhkelt kõlaks, et vald elujõulisena püsiks.   

 

 

 

Kadrina Keskkool ootab uusi õppureid

Kadrina Keskkool võtab

2017/2018. õppeaastal 1. klassis õppima asuvate laste dokumente

vastu alates 03. aprillist kuni 28.aprillini 2017.a.

Kooli kantseleisse esitada lapse sünnitunnistus, vanema isikut tõendav dokument, lapse tervisekaart, koolivalmiduskaart ja dokumendi pilt (3x4cm).

Info tel. 322 5640 kantselei, 322 5643 õppealajuhataja.

 

 

 

 

UUED KIRIKULEHED ilmunud, kae perra!

Ilmunud on aprillikuu  Eluläte.

Lugeda saab siit.

Märtsilehte saab lugeda saab siit.

 

 

 

 

 

 

AEG TAOTLEDA: hajaasustuse programm läks käima

2017 aasta hajaasustuse programm Lääne-Virumaal läks käima. Lääne-Viru maavanem kuulutas Lääne-Virumaal hajaasustuse programmi 2017. aasta vooru avatuks alates 30. märtsist 2017.

2017 aasta vooru avamise aluseks on riigihalduse ministri poolt 28.märtsil 2017 allkirjastatud käskkiri nr 052, millega kehtestati hajaasustuse programmi 2017 aasta programmdokument.

Lääne-Viru maakonnas saavad taotlusi esitada Haljala, Kadrina, Laekvere, Rakke, Rakvere, Rägavere, Sõmeru, Tamsalu, Tapa, Vinni, Vihula, Viru-Nigula ja Väike-Maarja valdade hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud.

Täpsemalt saab lugeda maavalitsuse küljelt ja Kadrina koduleheküljelt.

 

TÄHELEPANU, ETTEVÕTJAD! Avatud on kandideerimine 2017. aasta kontaktreisidele

Avatud on kandideerimine 2017. aasta kontaktreisidele, kuhu ootame ettevõtjaid, kes soovivad tutvuda ettevõtte jaoks uue ekspordituruga ja saada sealt esmased ärikontaktid.

Täpsem info siit.

 

 

ÖKOMÄRK OOTAB: ökoturismi kvaliteedimärgis ehe ootab taotlejaid

27. märts – 27. aprill on avatud EHE märgise uus taotlusvoor.

Tänaseks on uue hoo saanud ökoturismi kvaliteedimärgis EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti)! Viie eelnenud taotlusvooru jooksul on märgise oma tootele/teenusele saanud 55 ettevõtet, kokku 79le tootele/teenusele. Märgise omanikke näeb siit!

EHE on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid. Tunnustatud turismitooteid ja -teenuseid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine.

Plaanis on märgised pidulikult kätte anda sügisesel Turismikonverentsil. EHE märgi kriteeriumid ja taotlusvormid leiate tutvumiseks siit.

Parimate koostöösoovidega

Ly Siilak –  EHE märgise projektijuht ehe@maaturism.ee

Raili Mengel – MTÜ Eesti Maaturism tegevjuht, tel 600 9999

eesti@maaturism.ee  ja www.maaturism.ee

 


 

ERILINE JALUTUSKÄIK VEEBIS: 40 minutit Kadrina kultuurilugu koos fotodega

Neeruti Seltsil Tiiu Uusküla eestvedamisel ja taganttõukamisel sai valmis unikaalne veebijalutuskäik.

Teisitisõnu pakutakse koduloohuvilisele nüüd võimalust arvuti tagant tõusmata käia läbi kultuurilooline teekond Viitna teed ja Viru tänavat mööda kuni Kadrina raudteejaamani.

40 minutit fotosid Kadrina ajaloost koos kommentaaridega on nüüd kättesaadavad Youtube videokeskkonnas, kuhu materjal laaditud.

Materjali saab vaadata siit , arvuti kõlarid tuleb sisse lülitada.

Pildi on veebiteekonna avakaader

 

 

SÜNNIPÄEVA EELINFO: Kadrina kool 115 ja Kadrina Keskkool 60

Austatud vilistlased!

Kadrina kooli 115. ja Kadrina Keskkooli 60. aastapäeva tähistamine ning vilistlaste kokkutulek toimub 7. oktoobril 2017. aastal.

Täpsem info tulekul. Jälgige kooli- ja vallaveebi ning FB-d, rääkimata vallalehest!