Parim arvutijoonistaja õpib Kadrina Keskkoolis

"EENeti 2015. aasta arvutijoonistusvõistluse parim joonistaja 11-13-aastaste seas on meie kooli 6.a klassi õpilane Mirjam Mäekivi," teatab Kadrina Keskkool oma koduküljel.

Pakutud pilditeemadest valis Mirjam "Kuulsad hiireviud" ning tema pildil on kujutatud lipsustatud hiireviu.

Kokku osales 5087 autorit 5691 arvutijoonistusega, autoreid oli 201 koolist. Võisteldi neljas vanusekategoorias, noorim oli 5-aastane ja vanim 52-aastane.

 

 

 

 

 

Kadrinaga seotud tõstja võitis MM-il pronksi

Tõstesportlane Mart Seim lõpetas läinud nädalal Ameerika Ühendriikides Houstonis peetud maailmameistrivõistlustel suurte traditsioonidega klassikalises tõstmises Eesti sportlaste pika, üle 40 aasta väldanud medalipõua, tuues kodumaale hõbe- ja pronksmedali.

Üliraskekaalus (üle 105 kg) kahe tõste summas Eesti rekordinumbrid 438 kilogrammini viinud ja sellega tõukamise hõbedast märksa väärtuslikuma kogusumma pronksise autasu teeninud Seimi edu üle võivad rõõmu tunda ka kadrinalased, sest just siin nägi vägilane 25 aastat tagasi ilmavalgust.

Ka Mart Seimi isa Alar, kes muu hulgas Kadrinaski treenerileiba maitsnud ning vanaisa Georg, on endised tõstesportlased.
 
Fotol Mart ja Alar Seim, Siim Lõvi / ERR

 

 

Sõnaseadja PRTKR üllitas "Inventuuri"

Kadrinast pärit sõnaseadja PRTKR andis teada, et ta on valmis saanud oma teise luulekogu "Inventuur", mis ühtlasi on ka tema esimene soolokogumik.

Kogumik sisaldab 60 teksti ning on kujundatud ja küljendatud tema enda - PRTKR - poolt. Eessõna kirjutas Skilla, keeleliselt toimetas Karin Kaare, teostuse ja materjalide hankimisega aitas RUU. Trükkis OÜ Trükisilm. Rahaliselt toetasid Kadrina vallavalitsus ja OÜ Oto Ehitus. Formaat on A5 ning lehekülgi 72.

Hinnaks on ümmargused 10€. Ostusoovi korral võib saata sõnumi artisti FB lehele www.facebook.com/prtkr või kirjutada aadressil prtkr@outlook.com. Detsembri keskpaigast on luulekogu saadaval ka Kadrina valla raamatukogus.

PS! Tulemas on ka esitlusi, nii et tasub silmad/kõrvad lahti hoida!

 

 

Kadrinas süttis jõuluvalgus

Kadrinas süttis jõuluvalgus ja avati advendiaeg. Sümboolsed küünlad süüdanud vallavanem Erich Petrovits ja volikogu esimees Jaanus Reisner avaldasid lootust, et järgmiste jõulude ajal toimub advendiküünalde süütamine juba rahvamaja kõrval platsil, kuhu loodetakse istutada statsionaarne jõulupuu. 

Kohaletulnud kiitsid sel hoolega ka vormikat ja tihedat jõulukuuske.

Valguse süütamisele järgnes kontsert rahvamajas.

Fotogalerii advendaiaja algusest on nähtav siin. 

 

 

 

 

Vohnjas helgib nüüd helkuripuu

23. novembril käisid Vohnja koolis liiklusteemalist loengut pidamas abipolitseinikud Leili Kang ja Ants Gruno. Pärast arutelu sai iga laps endale helkuri ning peale selle valmis ühistööna Vohnja bussipeatuses helkuripuu. Tegemist on ohutut liiklemist soodustava ettevõtmisega, puu aitab ka hädast välja neid, kel helkur kadunud.


Monika Roosimägi,

Vohnja lasteaed-algkool

 

 

 

 

Vallaleht ootab äratükkimiseks uue aasta soove

 

Tähelepanu! Vallaleht Kodukant ootab tänavu meie paberväljaandes äratükkimiseks teie uue aasta soove. Pole vahet, kas tegemist on eraisiku, ühenduse või firmaga, kõik hääd ja erilised soovid palun lähetada kuni 5. detsembrini aadressile rein.sikk@kadrina.ee, et oleks aega need ka ära kujundada. Firmad, palun lisage ka oma logo. Raha me loomulikult heade soovide avaldamise eest ei küsi. Selle teate levitamine on aga igavesti teretulnud.

Seega: rahvatantsijad ja jahimehed, lasteaednikud ja kooliõpetajad, pensionärid ja firmajuhid, kaupmehed ja poodlejad, saunasõbrad ja spordimehed, treialid ja keevitajad ... kõik te olete oodatud 5. detsembrini meili saatma ja oma uue aasta soovi lehte pistma.

P.S Päkapikud juba piiluvad ja esimesed viis soovi on juba ka kohal.

 

Kadrina on tubli E-hankija

Rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna infoleht nimega Regi pühendab pika artikli riigihangetele. Ühtaegu on seal välja toodud see, et Kadrina vald väärib kiitust suure e-hangete arvu poolest.

Pildil olev tsitaat on pärit ajakirjast Regi 

 

 

Kunstidekool kutsub jõulukontsertidele

 KADRINA KUNSTIDEKOOLI JÕULUKONTSERDID

"MUUSIKA-AASTA JÕULURÕÕM"

Reedel, 4. detsembril kell 17.30 esinevad vanematele klaveri ja laulu huviala õpilased Kadrina huvikeskuse saalis.

Pühapäeval, 6. detsembril kell 15.00 II advendi kontsert Kadrina rahvamajas.

Reedel, 11. detsembril kell 16.00 jõulukontsert Kadrina lasteaias „Sipsik“.

Reedel, 11. detsembril kell 17.30 esinevad vanematele Kadrina huvikeskuse saalis flöödi, klarneti, saksofoni, oboe, trompeti huvialade õpilased.

Teisipäeval, 15. detsembril kell 18.00 esinevad kunstidekoolis Tõnu Klomanni klaveriklassis vanematele klassikalise kitarri, akordioni ja käsikellade huvialade õpilased.

Kolmapäeval, 16. detsembril kell 12.00 Kadrina päevakeskuses esinevad vallavalitsuse töötajatele ja päevakeskuse külastajatele klaveri, puhkpillide, viiuli, kitarri ja laulu huvialade õpilased.

Kolmapäeval, 16. detsembril kell 17.30 kunstidekoolis Tõnu Klomanni klaveriklassis esinevad vanematele viiuli huviala õpilased.

Reedel, 18. detsembril kell 11.00 jõulukontsert Vohnja lasteaed- algkoolis.

Kunstiosakonna õppurite jõuluteemaliste tööde näitused keskkoolis, huvikeskuse fuajees ja rahvamajas.

Fotol kunstidekooli särav direktriss Eve Vunk

 

 

Unikaalne võimalus - meisterdame piparkoogist Läsna ja Loobu külad

12. - 13. detsembril toimub Läsna rahvamajas piparkoogimajade meisterdamine „MAGUS TEATRIKÜLA“.

Kavas ON:
1.      Piparkoogi ajaloo tutvustamine.
2.      Piparkoogimajade valmistamine ( 20 maja ja õueala).
3.      Külaplaani järgi majade paigutamine, majade sildistamine talude nimedega. Tekivad reaalsed Loobu ja Läsna külad.
4.      Emad, isad, vanaemad ja vanaisad jutustavad oma talukoha saamisloo ning põnevaid lugusid külaelust ja siinsetest inimestest .
5.      26. detsembril toimub Läsna rahvamaja jõulupeo raames näitus „MAGUS TEATRIKÜLA“.
 
Töötoa eestvedaja ja läbiviija on Heli Napp, kellel 20-aastane töökogemus piparkoogimajade valmistamisel. Töötuppa on oodatud  kohalikud perekonnad ja kõik, kellel on huvi meisterdada  piparkoogimaja. Eelregistreerimine telefonil 521 5276.
 
 
 

Kadrina vallale kolm aasta tegijat! On aeg esitada oma kandidaat.

Kadrina vald saab kogunisti kolm aasta tegijat. Nii kirjutab vastne ajaleht Kodukant. Tähtis on ka see, et nüüdsest valib auhinnasaajad rahvas. Kuidas kõik täpselt käima hakkab on loetav manustet artiklist, mis pealevajutamisel suuremaks hüppab. 

Samuti on võimalik vaadata vallaveebist värsket ajalehte, mis asub siin.  

Lihtne juhend, kuidas esitada kandidaati on järgmine: 

1. Mõelge välja, kes on viimasel aastal olnud meie tublimad tegijad hariduses / kultuuris, spordis, majanduses / ettevõtluses.

2. Mõelge iga kandidaadi kohta ka lühike, paarilauseline tubliduse põhjendus.

3. Saatke ettepanek koos põhjendusega kas e-kirjaga aadressile kadrina@kadrina.ee või tavakirjaga aadressile Rakvere tee 14, Kadrina 45201.

4. Kandidaate saab esitada 14. detsembri keskööni. Nominentide nimekirjad ilmuvad vallalehes ja vallaveebis.

5. Hääletada saab vallaveebis ja valla raamatukogudes jõuluajast kuni 14. jaanuari keskööni.

 

 

Kadrina kogukond Facebookis

Liitu Kadrina Facebook'i grupiga Liitu Kadrina grupiga Facebookis 

   Värsked postitused:

___________________________________________________________

____________________________________________________________

Kadrinaga seotud tõstja võitis MM-il pronksi

Tõstesportlane Mart Seim lõpetas läinud nädalal Ameerika Ühendriikides Houstonis peetud maailmameistrivõistlustel suurte traditsioonidega klassikalises tõstmises Eesti sportlaste pika, üle 40 aasta väldanud medalipõua, tuues kodumaale hõbe- ja pronksmedali.

Üliraskekaalus (üle 105 kg) kahe tõste summas Eesti rekordinumbrid 438 kilogrammini viinud ja sellega tõukamise hõbedast märksa väärtuslikuma kogusumma pronksise autasu teeninud Seimi edu üle võivad rõõmu tunda ka kadrinalased, sest just siin nägi vägilane 25 aastat tagasi ilmavalgust.

Ka Mart Seimi isa Alar, kes muu hulgas Kadrinaski treenerileiba maitsnud ning vanaisa Georg, on endised tõstesportlased.
 
Fotol Mart ja Alar Seim, Siim Lõvi / ERR