SUUR KOER Uku külas, kardab pauku

Uku külas on leitud üks suur, emane koer.

Kardab väga pauku.

Infot jagab Jüri Põder tel  517 9602

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERILINE JALUTUSKÄIK VEEBIS: 40 minutit Kadrina kultuurilugu koos fotodega

Neeruti Seltsil Tiiu Uusküla eestvedamisel ja taganttõukamisel sai valmis unikaalne veebijalutuskäik.

Teisitisõnu pakutakse koduloohuvilisele nüüd võimalust arvuti tagant tõusmata käia läbi kultuurilooline teekond Viitna teed ja Viru tänavat mööda kuni Kadrina raudteejaamani.

40 minutit fotosid Kadrina ajaloost koos kommentaaridega on nüüd kättesaadavad Youtube videokeskkonnas, kuhu materjal laaditud.

Materjali saab vaadata siit , arvuti kõlarid tuleb sisse lülitada.

Pildi on veebiteekonna avakaader

 

 

Maa-amet korraldab enampakkumise

Maa-amet on välja kuulutanud avaliku elektroonilise enampakkumise piirkonnas asuvate kinnisasjade müümiseks.  

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 8.02.2017.

Täpsemat informatsiooni saab Maa-ameti kodulehelt aadressiga www.maaamet.ee

 

 

EELK koguduse täiskogu tuleb kokku

Pühapäeval, 22. jaanuaril

pärast jumalateenistust toimub leerimajas

EELK Kadrina koguduse täiskogu koosolek.

Valitakse koguduse nõukogu ja juhatus järgmiseks neljaks aastaks.

Algus kl 11

 

MEELDETULETUSEKS korraldatud jäätmeveost vabastatud kinnistute omanikele

20. jaanuar 2017 on kinnituskirja esitamise tähtaeg nendel kinnistute omanikel, kes Kadrina Vallavalitsuse korralduse alusel on vabastatud korraldatud jäätmeveoga liitumisest põhjusel, et kinnistul ei elata või kinnistut ei kasutata. Korraldatud jäätmeveoga perioodiliselt liitunud kinnistute omanikud ei pea kinnituskirja esitama. Kui kinnistu on vabastatud korraldatud jäätmeveost kuni 30.04.2017 ja on teada, et kinnistul ei elata või kinnistut ei kasutata ka pärast 30.04.2017, siis tuleb kinnistu omanikul esitada 2017.aasta aprillikuu alguses Kadrina Vallavalitsuse uus taotlus kinnistu korraldatud jäätmeveost vabastamiseks.

Kinnistute omanikud, kes on vabastatud korraldatud jäätmeveoga liitumisest ja ei ole esitanud 20.jaanuariks 2017 Kadrina Vallavalitsusele kinnituskirja, loetakse korraldatud jäätmeveoga liitunuks 21.jaanuarist 2017 arvates.

Kinnituskirjad saata e-posti aadressile kadrina@kadrina.ee või saata/tuua Kadrina Vallavalitsule aadressile Rakvere tee 14, 45201 Kadrina.

Kinnituskirja blanketi leiate: http://www.kadrina.ee/atp/index.php?id=913

Küsimuste korral pöörduge Lea Uueni poole telef 322 5620 või e-post lea.uueni@kadrina.ee

 
 

EESTI 99

 

SÜNNIPÄEVA EELINFO: Kadrina kool 115 ja Kadrina Keskkool 60

Austatud vilistlased!

Kadrina kooli 115. ja Kadrina Keskkooli 60. aastapäeva tähistamine ning vilistlaste kokkutulek toimub 7. oktoobril 2017. aastal.

Täpsem info tulekul. Jälgige kooli- ja vallaveebi ning FB-d, rääkimata vallalehest!

 

 

PALJU ÕNNE: Merili Sirvel pälvis parima noore naissportlase tiitli

Lääne-Virumaa Spordiliidu korraldatud pidulikul tunnustusüritusel langes tähesära traditsiooniliselt ka Kadrina valda - 2016. aasta parimaks nooreks naissportlaseks tunnistati jalgrattaspordiga tegelev 17-aastane Merili Sirvel.

Aasta parima noore meessportlase kandidaatide hulgas oli kadrinlastest esindatud veel kreeka-rooma maadleja Kevin Baumann ning spordiveteranide kategoorias novuse mängija Hillar Elva. Parima meessportlase tiitli noppis Kadrinas tegutseva huviklubi Nelson aerutaja Argo Raudsalu.

Margus Martin

Pildil (foto autor: Ain Liiva) on osa Kadrinale mullu au ja kuulsust tuua aidanud spordiinimesi - vasakult maadlustreener Marger Pormann, Merili Sirvel ja Kevin Baumann

Maakonnalehe fotogalerii on siin

 

Kadrina Keskkool Euroopas nr 20!

Selgunud on üleeuroopalise Best In English võistluse tulemused. 100 parema hulka jõudis Kadrina Keskkoolist 2 õpilast.

2016. aasta Best In English võistlusel, mis toimus 30. novembril 2016, osales 8104 õpilast 373 koolist 27 riigist. Koos Tšehhi Vabariigi koolidega osales võistlusel kokku 15107 õpilast, 683 kooli ja 28 riiki.

Kadrina Keskkoolist osales 35 õpilast 10.-12. klassist ja kõigil läks hästi. Koolide pingereas, kus arvesse läksid 10 parema õpilase tulemused, hõivas meie kool 20. koha (koos Tšehhi koolidega 27. koha).

NB. Kuna võistluse korraldajaks on Tšehhi Vabariik, kust osaleb väga palju koole ongi arvestused objektiivsuse huvides tehtud nii koos Tšehhiga kui ilma.

Täpsemalt kooliveebist. 

Hegi Soosaar, inglise keele õpetaja

 

LISANDUS: Karude sarja viimane lugu + GALERII: 151 unustamatut hetke

Nüüd ka viimane reisikirja osa, poiste endi muljed siit. 

Kadrina Karude korvpallivõistkonnale 3. koht koos erilauhindadega Itaaliast, Palestrinast.

Karud naasesid oma elu esimeselt välisturniirilt kilbiga ja hulga karikatega. Nii hästi pole Eesti võistkondadel sel 18-aastase ajalooga turniiril kunagi varem läinud.

Karudele saavutusest liigutatute ja edu soovinute hulgas olid ka Kadrina vallavanem Erich Petrovits, Riigikogu liige ja endine maavanem Einar Vallbaum ja Eesti Vabariigi peaminister, ammune korvpallifänn Jüri Ratas, kellega juhuslikult lennukis kohtusime, rääkimata Kadrina Keskkooli direktor Arvo Panist, kes bussiga karudele Talinnasse vastu tuli,  rääkimata paljudest teistest pöidlapidajatest

Kokku on vallaveebis võistlusreisi galeriides 151 fotot. Nendeni jõuab siit , kae perra!

Meenutagem. Vana aasta lõpul andsime teada:

"Kadrina Karude uskumatud seiklused Itaalias" - sellist nime hakkab kandma uue aasta esimestel päevadel  vallaveebi lugejate ette jõudev lugude sari. Tegemist on korvpallivõistkonna Kadrina Karud Itaalia võistlusreisi ülevaatega.    

Nimelt viibivad karud 2. - 6. jaanuarini 2017 Itaalias, Rooma ligidases Palestrina linnas, kus nad osalevad turniiril nimega “Memorial Tonino Iaia.” Esimene mäng toimus 2. jaanuari õhtul.

Täpsemalt saab piirkonnaga tutvuda siin.  Võistluse kodukülg on siin.  

Nüüd kuulutame:

Lugude sarja 1 osa: Läbi Saksa lumetormi Itaalia kevadesse on siin

Lugude sarja 2. osa: Karud rikkusid peoperemeeste õhtu ära on siin 

Lugude sarja 3. osa: Kuidas Karud basseini ehmatasid ja Rooma hävitasid on siin

Lugude sarja viimane, 4. osa: Särgiväel keset talve ... ja mida karud veel kogesid on siin   

Üles kirjutas ja pilti tegi Rein Sikk, vallalehe Kodukant korrespondent Itaalias

Virumaa Teataja kajastuse leiate siit.

Võistluse kodulehekülje galeriid on siin.

 

Ingliskeelne vallaveeb täienes galeriidega

Kadrina vallabeebi ingliskeelne osa täienes aastavahetuse eel viidetega valla fotoveebi erinevatele galeriidele.

Nüüd saab välismaine Kadrina kandi huviline kiirelt ülevaate nii valla tähtsamatest sündmustest, spordikeskuses kui ka koolis toimuvast.

Galeriideni jõuab siit.

Fotol ekraanikuva fotogaleriide küljest   

 

Kadrina naabrivalve ootab liituma

Kadrina alevik sai esimese naabrivalve piirkonna. See sündis tänu Getter Kähri kodanikualgatusele. Praegu on naabrivalve Nooruse sektoril liikmeteks elumajad aadressidega – Nooruse 2 ja 5, Põllu 14 ja Rakvere tee 3. Peagi jõuavad majadele ka plakatid kirjaga „Naabrivalve.“

Naabrivalve Nooruse sektori looja Getter Kähr ootab nüüd vastse sektoriga liitumise huvilistelt e-kirju, et üheskoos luua kogu Kadrina kortermajade piirkonda kattev naabrivalve piirkond, mis oleks turvaliseks keskkonnaks nii meile kui ka lastele. Getter Kährile võib kirjutada aadressil: getter.utsal@gmail.com . 

Naabrivalve toimib põhimõttel hooli, märka, reageeri. Täpsem info on MTÜ koduküljel. Uuel aastal peaks Kadrina toimuma ka Naabrivalvet tutvustav infopäev.

 

 

 


 

Maa-amet korraldab enampakkumise

Maa-amet on välja kuulutanud avaliku kirjaliku enampakkumise piirkonnas asuvate kinnisasjade kasutamiseks andmiseks. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 18.01.2017. Täpsemat informatsiooni saab Maa-ameti kodulehelt.

 

UNISTUSE TÄITUMINE: Kadrina jaamahoone teel Vabaõhumuuseumi poole

"Sajanditagune raudteejaam ja nõukogude kolhoosimaja hoonekompleks koos nende juurde kuuluvate puhkealadega täiendavad vabaõhumuuseumi püsinäituse kahe suure impeeriumi, Vene tsaaririigi ja Nõukogude Liidu pärandi võrra Eesti külas..."

Nii tutvustab Eesti Vabaõhumuuseum oma uut püsinäitust, mis võib valmis saada 2020 aastal. Selle üheks osaks oleks ka Kadrina ajalooline jaamahoone, mis Tallinna transporditakse ja täies mahus taastatakse. Seda loomulikult juhul kui EAS projekti toetab.

Pikem lugu koos jaamahoone uue asukohaga on nähtav siin. Video Vabaõhumuuseumi uuest ekspositsioonist koos Kadrina jaamahoonega on nähtav EVMi FB lehekülje videote alajaotuses.

 

 

 

NÜÜD VIDEOS - CADrina legendaarne avapauk

Nüüd saab igaüks videona vaadata ITi ja nutifestivali CADrina legendaarset avapauku, mis vaimustas nii Taavi Rõivast kui Indrek Saart, sadadest teistest külalistest rääkimata.

17 minutit kestev legend juba sünnihetkel, lavastajaks Erni Kask on nähtav siit.   

 

 

 

 

Märkad väärtegu - kas helistada politseisse? Või mitte?

  • Igasugune info jagamine aitab luua turvalisemat elukeskkonda, kirjutab Kadrina kandi rahva jaoks piirkonnapolitseinik Aleksander Klasberg 

 

Artiklit saab lugeda siit.

 

 

 

  

Kadrina valla kiri Kadrina valla piiridel asuvatele küladele

Alljärgnev kiri läks Kadrina vallamajast teele Kadrina valla piiridel olevatele küladele.

Austatud!

Tuginedes nii Vihula kui ka Haljala vallavolikogu esimeeste tehtud üleskutsele, teeme Kadrina valla nimel ettepaneku kõikidele ajaloolise Kadrina kihelkonna, ja tänase Kadrina valla piirialade küladele, Kadrina vallaga ühinemiseks.

Kadrina vald on stabiilselt arenev ja tugev omavalitsus, mis suudab seista oma kogukondade huvide eest, pakkuda meie lastele parimat haridust ja tagada kõigile kaasaegsel tasemel esmatasandi tervishoidu. Lisaks seadustest tulenevatele omavalitsuse ülesannetele, on Kadrina vald võimeline jätkama ka tulevikus olulisi investeeringuid taristusse ja kogukonnaprojektidesse, vähendamaks ääremaastumist ja toetamaks terve piirkonna arengut.

Leiame, et käimasoleva haldusreformiga kaasnevad võimalused kogukondade arenguks on mõistlik ühiselt maksimaalses ulatuses rakendada. Kadrina vald on valmis omapoolselt panustama kõikide meiega liituvate külade arengusse ning pakkuma lahendusi senistele probleemidele.

Eelnevast tulenevalt oleme valmis kohtuma kõikide külade ja kogukondadega, leidmaks piirkonna tulevikuks parimad lahendused.


Lugupidamisega,

 Jaanus Reisner

Kadrina vallavolikogu esimees,

Erich Petrovits

Kadrina vallavanem

 

2017. a LEADER taotluste voorud on veebruaris ja märtsis

2017. a LEADER toetuse taotluste vastuvõtuvoorud on veebruaris ja märtsis:

Meede 1.1 Elulaadiettevõtluse toetus - 6.-15. märts 2017, eelarve 170 000 eurot
Meede 1.2 Mikro-ja väikeettevõtete arendamine - 6.-15. märts 2017, eelarve 330 000 eurot
Meede 2.1 Kogukonnainvesteeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 274 000 eurot
Meede 2.2 Aktiivne ja tegus kogukond - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 110 000 eurot
Meede 3.1 Ajaloo- ja kultuuripärandi väärtustamise investeeringute toetus - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 131 000 eurot
Meede 3.2 Kultuuripärandi hoidmine - 6.-15. veebruar 2017, eelarve 67 000 eurot

Taotlejaid nõustab projektide konsultant-spetsialist Tiina Vilu (telefon: +372 515 5249. e-mail: tiina@arenduskoda.ee)
Nõustamine on rangelt soovitatav! 2016. a esitatud taotluste tase oli väga erinev nõustamisel käinud ja mittekäinud taotlejatel. 
Taotlejatele viiakse läbi infopäevad, millest teavitatakse arenduskoja kodulehel, liikmesomavalitsuste kodulehtedel ning kohalikes lehtedes. 
Jälgige reklaame! Lisainfo on koduküljel.

Heiki Vuntus,
tegevjuht

 

Tasuta kuulutamine Kadrina vallaveebis

Kadrina vallaveeb pakub Kadrina ettevõtetele ja eraisikutele jätkuvalt tasuta kuulutamise võimalust.

Aadressile

rein.sikk@kadrina.ee 

võib saata nii ostu- , müügi-, vahetamis- kui ka töökuulutusi. Võib ka helistada 322 5631 või 501 2487.

Kuu jooksul tehakse vallaveebi 4000 - 4500 külastust.

Kuulutusi saab lugeda siit.