JÄÄTMEKESKUS VÕTAB VASTU ETERNIITI

 

KOV valimiste tulemus seisuga 16. oktoobril kell 02.30

Täpsemalt siit.

 

22. OKTOOBER - ohtlike jäätmete kogumine

Lääne-Viru Jäätmekeskus korraldab Keskkonnainvesteeringute Keskuse ( KIK) toetusel pühapäeval, 22.10.2017 Kadrina vallas ohtlike jäätmete kogumisringi. Kogumisringi teostab AS Epler & Lorenz.

Vastu võetakse : pliiakud, patareid, värvijäätmed, õlijäätmed, õlifiltrid, ohtlike ainete jääke sisaldavad pakendid, elavhõbedalambid, elavhõbe, vanad ravimid, kemikaalid, taimekaitsevahendid.

Komplektsed elektroonikaseadmed - arvutid, monitorid, elektrilised kodumasinad jne, külmkapid.

Vastu ei võeta: vanu rehve, mittekomplektseid elektri- ja elektroonikajäätmeid, segaolmejäätmeid.

 

 

Kadrina 22.10.2017

Peatuspaiga täpsustus

Algusaeg

Lõppaeg

Rõmeda

Rõmeda küla teerist

9:00

                         s 9:20

Viitna

Viitna bussipeatuse juures parkla

9:25

                         s 9:45

Loobu

Loobu metskonna kontori juures asuv korvapalliplats

  9:55

                         s 10:15

Vohnja

Vohnja poe parkla

10:30

   10:50

Pariisi

Pariisi külas asuva talli juures

11:10

   11:30

Salda

Salda küla ridaelamute juures

11:40

   12:00

Udriku

Udriku-Saksi tee enne ristumist Pärnu-Rakvere mnt-ga

12:05

   12:25

Ridaküla

Ridaküla ridaelamute juures

12:35

   12:55

MTÜ Lääne-Viru Jäätmekeskus kliendiinfo telefon 6 165165 ( E-R 9.00-17.30)  AS Epler & Lorenz kontakttelefon: 639 5222 ( E-R 8.00-16.30)

 

 

Vallaveeb avaldab mõisalegende, nüüdseks on neid juba 3

Kadrina vallaveebis hakkasid ilmuma Kadrina kandi mõisate legendid, mis on kokku kogunud kirjanik Karin Hansson.

Ise kirjutab ta enda kohta nii: „Minu nimi on Karin Hansson ja ma sooviks tutvustada killukesi Kadrina vallas asuvatest mõisatest, kuid seda mitte niivõrd ajaloolisest kui pärimuslikust vaatepunktist. Miks? Olen vabakutseline kirjanik. Oma esimese lookese, mis kandis pealkirja „Vanamees ja põder” kirjutasin ma 8-aastasena. Siis ei osanud ma veel aimata, et muinasjutud ja lood saavad mu elu osaks ning ka tööks.

1992-aastal pärandas mu kodukandi Triigi küla elanik, Hilda Piibeleht mulle oma ema koduloouurimuse „Virumaa mõisalegendid”. Kopitanud ja näriliste poolt kõvasti „töödeldud” kaustikus olid rahvasuust kogutud ja kirjapandud vested ja pajatused mõisates toimuvast. Kes nendest lugudest päris tõepõhja otsida soovib, peab kõvasti pettuma, kuid oma võlu on neis lugudes alati olemas ja seda väikest killukest suurest ja mahukast tööst tahakski nüüd lugejale pakkuda.“

Jääge meiega, head lugemist juba lähiajal!

Esmalt ilmusid Jõepere ja Udriku legendid, mida saab lugeda me veebi  kultuuriloo rubriigist.  Tänaseks on lisandunud ka Neeruti lood, ootel on Vohjna, Vatku ...

 

VAATAMA-VAATAMA: KODUKANDI TV Kadrinas - juba 5. saade

Reedel, 22. septembril kell 13 läks Facebooki Kadrina kandi uudiste saidilt eetrisse esimene Kodukandi TV saade, mille saatejuhtideks on Kadrina rahvamaja perenaised Helena Mägi ja Lisete Laisaar.

Igal neljapäeval tuleb eetrisse uus saade, mida saab vaadata nii Youtube, Facebooki kanalist kui ka vallaveebist, lubasid saatejuhid Lisete ja Helena.

19. oktoobril valmis 5. saade, mida saab vaadata siit. 

12. oktoobril valmis 4. saade, mida saab vaadata siit. 

3. saadet saab vaadata siit. Teist saadet vaadata siit.  Avasaadet saab vaadata siit.

 

Vallavalitsus kiitis haridusrahvast

Õpetajate päeva puhul jagas Kadrina vallavalitsus tunnustuskirju.

 

Kadrina Keskkoolist said stunnustuse Elene Altmäe, Merike Trepp, Ebe Abner ja Rein Kriks.

Kadrina Kunstidekoolist hinnati Edvin Lipsu tööd.

Vohnja Lasteaed- Algkooli rahvast olid kiitust väärt Laura Pajussaar ja Kristi Kasemets.

Lasteaed Sipsiku perest tõsteti esile Aidi Sivard, Terje Kalda ja Eva Vakulenko.


 

KOOLITUS õpetab puitaknaid taastama

 

SUUR KANNUDE VALMISTAMINE Lauli Loovstuudios

Lauli Loovstuudios saab toimuma Suur Kannude Valmistamine.

Võimalik valmistada plaaditehnikas kaks erinevat kannu. Kahel korral meisterdame ja kolmandal korral glasuurime.  
 
Toimumisajad: 5.11.; 12.11. ja 19.11. algusajaga 13.00.
 
Oluline etteregistreerimine: lauli.loovstuudio@gmail.com   

JÕULUVANADE POSTKASTID ootavad

Alates 30. oktoobrist on Kadrina, Hulja, Kihlevere, Viitna ja Vohnja raamatukogus avatud jõuluvana postkast, kuhu lapsed võivad tuua oma kirju jõuluvanale.

Jõuluvana külastab meie raamatukogu 2. detsembril seoses Kadrinas toimuva Ülemaalise Jõuluvanade Konverentsiga, mille käigus jõuab Kadrinasse me kirjade üleandmiseks ja vastuvõtmiseks ka Jõuluvanade Liikuv Postkontor.

 

 

 

 

 

KUUSIKU TALUPERENAISELT naksakas käsiraamat

Kuusiku loodustalu perenaine Sirje Kuusik on välisministeeriumi toel üllitanud maaettevõtluse mitmekesistamise käsiraamatu, mille esimesed 1000 eksemplari jõuavad sel nädalal venekeelsetena abiks Moldovale.

Raamat pealkirjaga “Maaettevõtluse mitmekesistamine,” mille autoriteks Sirje Kuusik ja Tiiu Ohvril annab hulgi konkreetseid näiteid ja soovitusi, kuidas maal alternatiivset, mittetraditsioonilist ettevõtlust edendada ja seeläbi põllusaadusi aga ka piirkonda ja teenuseid väärtustada. Kadrina vallast leiab põhjaliku artikliga äramainimist näiteks Matsimoka kogemus.

Sel nädala jõuab 1000 venekeelset raamatut Moldova Vabariiki abina sealse maaettevõtluse edendamisele. Seejärel tehakse materjal kasutatavaks ka eestikeelsena kasutatavaks veebikeskkonnas.

Projekti rahastab välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.


 


 

JÕULUMÜÜK TULEMAS, kangasteljed huugama, vardad välkuma!

Kadrina valla raamatukogu korraldab 1. - 22. detsembrini jõulueelse käsitööde näitus-müügi.

Ootame  kõigi Kadrina käsitöömeistrite aktiivset  osalemist, töid võtame vastu 27. novembrist.
Info tel  3250107 või raamatukogu@kadrina.ee .


Fotol meenutus 2 aasta tagant

 

 

 

 

 

CADrina ja noorteaasta jõudsid hiigelgrafitile

Kadrina juurtega grafitirühmitus Seinategu, mille tegude värvikirevaid jälgi on Kadrina täis sai koostöös kooli ja vallavalitsusega hakkama järjekordse taiesega, senilooduist suurimaga, mis pühendatud nii tänavusele noorteaastale kui CADrina festivalile.

Seinategijad kirjasid Kadrina keskkooli võimla välisseina 7. ja 8. oktoobril kasutades tõstukit. Lisaks CADrina logole leiab sealt ka noorteaasta tunnuslause „Mina ka!“

Taiese loomine jäädvustati nii fotodele kui videole ning seda kasutatakse tänavuse CADrina festivali noorteaasta teemalise avapaugu lavastuses festivalipäeval, 24. novembril.

Enam fotosid siit.

 

 

 

KUUSALURAHVA TEATER tuleb külla

 

TANTSIJAD KOOS EBE ABNERIGA said kiita

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts tunnustas parimaid XII noorte laulu- ja tantsupeol osalenud Lääne-Viru maakonna kollektiive ja nende juhendajaid.

Kadrina Keskkoolist pälvis tunnustuse 8.-9. klassi segarühm Meie Vahel - juhendaja Ebe Abner.

Kadrina kiidab!

 

 

  

 

PALJU ÕNNE, tublid õpetajad!

Õpetajate päeva eel jagas maakonna omavalitsusliit taas kamaluga tunnustust tublidele õpetajatele. Neli nominatsiooni tuli Kadrina valda.

Maakonna Aasta Õpetaja nominendi tiitli pälvisid Aidi Sivard lasteaia õpetaja kategoorias, Rutt Kuusemäe ja Marika Randver aasta põhikooli õpetaja kategoorias ja Liina Suurkivi aasta klassiõpetaja kategoorias.

Kadrina kiidab!

 

 

GALERIIS 200 FOTOT ehk VIRUMAA SUURIM TEATRIETENDUS koos Konstantin Pätsiga

5. oktoobril rändas Kadrina Keskkooli enam kui 600-liikmeline pere üheskoos tagasi 1939. aasta 10. septembrisse, mil avas uksed Kadrina algkool.

Tegemist oli vaieldamatult Virumaa ajaloo suurima teatrietendusega, kus stiilseid osalisi enam kui 600, sealhulgas ka president Konstantin Päts.

Vaadake galeriist järgi, enam kui 200 unikaalset fotot ootab.

Tegemist oli ülekoolilise aktsiooniga, mil nimeks "Ajarännak." See on üks osa kooli 115. sünnipäeva tähistamisest. Kogu erilise ja enneolematu koolipäeva kava on leitav siit. Materjalid, mis aitavad taassündivat aega mõista on aga siin. Kogu kooli juubelinädala kava on leitav aga altpoolt ja kooliveebist.   

 

 

 

Aktsioon „Vilistlaste pargi tähistamine“

Auväärt Kadrina Keskkooli vilistlased!  Tuulake, palun, oma mälusahtlites ning meenutage, milline oli see puu kooli staadioni kõrval pargis, mille just teie lend istutas.

Siis on võimalik järgmiseks kooli tähtpäevaks puud ka lendude numbritega korrektselt tähistada. Abiks meenutamisele on pargi skeem, kus kõik puud ka nummerdatud.

Palun leidke skeemilt oma lennu puu number ja teatage see aktsiooni eestvedaja, vilistlaskogu liikme Risto Murumägi meilile rystom@hot.ee  . Mida enam teateid, seda suurem on tõenäosus ka õigete puude õigesti tähistamiseks.

NB! Pilt läheb sellel klikates palju suuremaks

 
 

 


 

VATKU-NÕMME: kuues naabrivalve loodud

Kadrina vald sai oma kuuenda Naabrivalve piirkonna – Vatku-Nõmme, Eestis kannab see kokku järjekorranumbrit 573.

Kadrina vallamajas andis asutamisepingule allkirja vallavanem Erich Petrovits, Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari, Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link ja vastse naabrivalvepiirkonna juht Kristjan Kuusik (fotol).

Ta sõnas, et külas on naabrivalve piirkonna loomise järel ka kokku tulla, et laiemaltki turvalisusest rääkida. Pole välistatud ka turvakaameratesse investeerimine.

 

 

 

 

 

 

Kolu küla taastamine

2.–18. oktoobrini on võimalik Kadrina vallavalitsuses ja veebilehel (www.kadrina.ee) tutvuda volikogu otsuse eelnõuga „Kadrina valla asustusüksuse lahkmejoone muutmine“, Vaiatu küla lahkmejoone muutmise ettepanekuga ajaloolise Kolu küla taastamiseks ja Kolu küla lahkmejoonte kirjeldusega.

Kõigil asjaomasel territooriumil elavatel alalistel elanikel või kinnisasja omanikel on õigus kahe nädala jooksul pärast eelnõu väljapanekut s.o kuni 18.10.2017 esitada eelnõu kohta kirjalikult Kadrina Vallavalitsusele ettepanekuid, arvamusi ja proteste.

Kaart on siin.  Eelnõu ja seletuskiri  on siin.

 

 

SAAME TUTTVAKS: piirkonnapolitseinik Martin Mikola

Politsei suurendab järgmisel aastal piirkonnapolitseinike arvu ning seoses sellega on juba praegu toimumas väikesed muudatused. Alates 1. juulist olen Kadrina valla uus piirkonnapolitseinik.

Teenistust alustasin juba 2006. aastal ning olen töötanud nii patrull- kui ka avariipolitseinikuna. Nüüd olen Kadrina ja Tamsalu valla piirkonnapolitseinik.

Minu vastuvõtule Kadrinas saab tulla iga kuu teisel teisipäeval kella 9 kuni 10, aadressil Rakvere tee 14. Tööpäevadel saab minuga ühendust telefoni teel 337 2168 või 5199 8905 või e-posti teel martin.mikola@politsei.ee .

Tuletan meelde, et kiireloomuliste sündmuste puhul, mis vajavad politsei kohest sekkumist, peab helistama hädaabinumbrile 112.

Lugupidamisega, Martin Mikola


 

CADrinal UUS KODUKÜLG ja tihe ajakava

24. novembril toimuv ITi ja NUTIfestival CADrina 2017 sai valmis uue, popi ja noortepärase kodukülje.  Seda näeb siit.

Igal tõsisemal CADrina huvilisel tasub juba praegu alla laadida ülitihe ajakava , kust enneolematuna leiab näiteks CADroboticks võistluse rahvamajas, mis mõeldud perepäevana kõige noorematele robootikahuvilistele.

Kell 18 algaval traditsioonilisele finaalšhowle kooli aulas eelneb aga kahetunnine ITi ja NUTImess, mis võimaldab uudistada parimaid ITi ja NUTIlahendusi koostööpartneritelt.

Kogu päeva jooksul toimub rohkelt ekskursioone nii koolimajja, spordihoonesse kui õpilaskodusse. Tavapäraselt pakub ITi ja NUTIpäevale kirglikku algatust CADrina CUPi nimeline korvpalliturniir. Festivali otsad tõmbab kokku Tanel Padar uues kuues.

 

 

Kadrina aiamaad ootavad uusi kasutajad

Sügis on õige aeg Kadrinas aiamaa soovijatel aiamaa kasutamisega alustada või sellest loobuda.

Avaldus aiamaa kasutamiseks või loobumiseks tuleb vormistada Kadrina vallamajas Eha Kriksi juures esmaspäevast - neljapäevani kella 9. - 16, lõuna 12-12.30 või aadressil kadrina@kadrina.ee  ja eha.kriks@kadrina.ee  , lisainfo tel 322 5612.

 

 


 

 

 

Uued konteinerid Kadrina eramajade piirkonnas

OÜ Eesti Pakendiringlus on paigaldanud Kadrina alevikus eramajade piirkonda kaks uut 5 m³ kellukese kujulist konteinerit segapakendite kogumiseks.

Raudteest lõuna poole paigaldatud konteiner asub Neeruti tee ja Aia tänava ristumiskohas (Neeruti tee 2 kinnistu vastas) ja raudteest põhja poole paigaldatud konteiner jääb kuni 23. oktoobrini Kauba tn 25 kinnistule (endine Jaama pood).

23. oktoobril pärast konteineri tühjendamist viiakse konteiner Aasa tänavale (OÜ Pixner parkla vastas) Aasa tn 13 juures asuvale haljasalale.

Segapakendite konteinerisse sobivad: Tühjad ja üleloputatud tarbe- ja toidukauba plastpakendid (näiteks jogurti- ja võitopsid, õli-, ketšupi-, majoneesi-, šampoonipudelid), plastkarbid ja muud plastpakendid, joogipudelid, kilekotid, pakkekile, metallist konservikarbid, alumiiniumist ja plekist joogipakendid, toidu- ja joogipakendite metallkorgid ja – kaaned, kartongist piima-, mahla-, veini- ja jogurtipakendid (nn tetrapakendid).

Segapakendi konteinerisse ei sobi: Määrdunud või toodet sisaldavad pakendid, plastist mänguasjad, kummist tooted, hügieenisidemed, mähkmed ja teised olmejäätmed. Ohtlike ainetega määrdunud pakendid (näiteks liimi-, värvi -ja lahusti pakendid),ohtliku aine märgisega tähistatud toodet sisaldavad pakendid.