Vald pakub teeomanikele kruusa

Laupäeval, 26. mail alates kella 8st on kõigil Kadrina valla erateede omanikel võimalus saada tasuta kaldakruusa Saksi karjäärist. Äravedamine ainult oma transpordiga, autole laadib kruusa Kadrina Kommunaal.
Kruusa soovijaile on eelregistreerimine kohustuslik:
Andres Nukk, telefon 508 9634.
 

Vallavanem kohtub saunasõpradega

 

Kadrina Kunstidekooli lõpuaktus-kevadkontsert

 

Kadrina Kunstidekooli vastuvõtt 2018

 

Artur otsib puhastusteenindajat!

 

Naismehhanisaatorite kokkutulek ja perepäev

 

Fred Jüssi näitus Kadrina Keskkoolis

Eesti Vabariik 100 auks pühendatud Fred Jüssi rändnäitus "Rajamustrid" on jõudnud otsapidi Kadrinasse. Näitus on avatud kuni maikuu lõpuni Kadrina Keskkooli B-korpuse I korrusel. Kõik huvilised on rohkem kui oodatud!

"„Rajamustrid“ on üks särav valguskiir läbi selle imelise akna. Näituse aluseks on Fred Jüssi loodusfotod. Näituse koosneb 31 pildist tema loomingu paremikust. Fotodel on kujutatud Eestimaa loodus läbi aastaaegade, looduskaunite kohtade, inimeste, loomade jne. Fred Jüssi loodusfotod on sugestiivsed ja südamlikud ning annavad edasi meie maa põhjamaist kargust, on kaunis ja õpetlik jutustus läbi looduspiltide tulevastele põlvedele. Näitusega soovime õnne 100-aastaseks saavale Eesti riigile," annab näitusest teada EV100 kodulehekülg.

Rohkem infot leiad EV100.ee leheküljelt. 

Hajaasustuse programmi 2018. aasta taotlusvoor

EAS-i hajaasutuste programmi kaudu rahastatud toetuse abil on võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme. Projektide teostumisse panustavad võrdselt nii riik, kohalik omavalitsus kui ka taotleja.

Hajaasutuse programmi taotlusvoor on avatud 9. aprill kuni 11. juuni 2018.

1. märtsil jõustus Riigi Teatajas avaldatud riigihalduse ministri 22.02.18 määrus nr 14 „Hajaasutuse programm“, mille aluseks viiakse alates 2018. aastast ellu Hajaasutuse programmi. Lääne-Viru maakonnas saavad taotlusi esitada Haljala, Kadrina, Laekvere, Rakke, Rakvere, Rägavere, Sõmeru, Tamsalu, Tapa, Vinni, Vihula, Viru-Nigula ja Väike-Maarja valdade hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud.

Taotleja elukoht rahvastikuregistri alusel peab olema sama majapidamine, millele toetust taotletakse ja rahvastikuregistrikanne ei saa olla hilisem kui 01.01.2018.

PROGRAMMIST TOETATAKSE JÄRGMISI VALDKONDI:

  • veesüsteemid
  • kanalisatsioonisüsteemid
  • juurdepääsuteed
  • autonoomsed elektrisüsteemid

Hajaasustuse programmi rahastatakse Eesti riigi- ja kohalike omavalitsusüksuste eelarvetest. Toetuse summast, mis on maksimaalselt 66,67% konkreetse toetusprojekti abikõlblikest kuludest, tuleb 50% riigilt ja 50% kohalikelt omavalitsustelt. Toetuse maksimaalne suurus on 6500 eurot ühe majapidamise kohta. Taotleja ja kaastaotleja rahaline oma- ja kaasfinantseering abikõlblike kulude osas peab olema vähemalt 33,33%.

Maksimaalse toetuse summa arvutamisel võetakse arvesse ka ajavahemikus 2012-2016 hajaasustuse elektriprogrammist, hajaasustuse veeprogrammist ning hajaasustuse programmist saadud toetuse summa.
Programmdokument, lisamaterjalid ja taotlusvormid on kättesaadavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kodulehel -https://www.eas.ee/teenus/hajaasustuse-programm/

Kontaktisik Kadrina vallas on Meelis Suvi. Loe lisaks.