Hinnapäring Kadrina valla ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava ajakohastamiseks

09.08.2018

Kadrina Vallavalitsus kuulutab lihthanke alla lihthanke piirmäära Kadrina valla ühisveevärgi ja- kanalisatsiooni arendamise kava ajakohastamiseks.

Pakkumuste esitamise tähtaeg 16.08.2018 kell 10:00 e-posti aadressile: kadrina@kadrina.ee

Hankedokument 

Kodumaised viisid Kadrina kirikus

08.08.2018

 

Eesti Raudtee teeb Lääne- ja Ida-Virumaal umbrohutõrjet

31.07.2018

Alates 1. augustist kuni 10.augustini teostab Eesti Raudtee umbrohutõrjet Tapa-Narva raudteelõigul ja -jaamades.

Täpsemini teostatakse umbrohutõrjet Tapa, Kadrina, Rakvere, Kabala, Sonda, Kiviõli, Püssi, Kohtla-Nõmme, Jõhvi, Oru, Vaivara ja Narva raudteejaamades ning jaamade vahelisel raudteel.

Inimeste ja koduloomade viibimine raudtee ääres ei ole tööde ajal soovitatav. Võimalusel peaks sulgema ümbruskaudsete mesilastarude lennuavad ning pärast vältida kariloomade söötmist kemikaalidega töödeldud piirkonnas. Umbrohutõrjeks kasutatakse vahendit Rodeo XL.

Vihmase ilma ja tugeva tuulega umbrohutõrjet ei teostata ja tööd lükkuvad edasi, sellest teavitatakse täiendavalt. AS Eesti Raudtee vabandab võimalike ebameeldivuste pärast.

Rohkem infot:
Kaido Lanno
AS Eesti Raudtee ida teeosakonna juhataja
5062881 

Taizé-palvus Kadrina kirikus

30.07.2018

 

PÄÄSTEAMET: PÄÄSTEAMET KEHTESTAB KÕIKJAL EESTIS SUURE TULEOHUGA AJA

27.07.2018

Eesolev nädalavahetus tõotab tulla suviselt kuum ja kuiv. Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti Vabariigi territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg. Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel. Päästeametile tähendab suure tuleohuga aeg kõrgendatud tähelepanu pööramist inimeste käitumisele looduses ringi liikudes ja toimetades.

Alates laupäevast on metsas lahtise tule kasutamine keelatud. Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet teevad koostööd ujumis- ja lõkkekohtades patrullimisel.

„Sel nädalavahetusel jälgivad nii Päästeamet kui ka Politsei- ja Piirivalveamet kõrgendatud tähelepanuga inimeste ohutut käitumist nii veekogu ääres kui ka looduses,“ ütles Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi. Tegemist on esimese taolise ühisaktsiooniga ning Suurkivi sõnul on tänuväärne, et oma põhitöö kõrvalt jätkub politseinikel jõudu pöörata tähelepanu ka päästealasele turvalisusele. Samuti on Politsei- ja Piirivalveameti helikopter kõrgendatud valmiduses reageerimaks koheselt ka väiksematele sündmustele.
Suurkivi kutsus üles ka vabatahtlikke andma tavapärasest veelgi suuremat panust oma kogukonnas turvalisuse hoidmiseks. „Ainult üheskoos tegutsedes muudame Eestimaa turvalisemaks,“ toonitas Suurkivi.

Suure tuleohuga ajal pea meeles:

  • metsas ja maastikul on keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sh selleks ettevalmistatud kohtades, st RMK lõkkeplatsidel.
  • väldi mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Ujuma minnes pea meeles:

  • ära hüppa tundmatus kohas vette! Enne vette minekut hinda alati kriitiliselt vee temperatuuri, läbipaistvust, sügavust, voolu, lainetust, veekogu kaldaid ja põhja tüüpi;
  • ujumise puhul arvesta, et vesi ja alkohol ei sobi kokku. Kutsume üles seltskondi enda seast valima välja inimest, kes hoiaks sõpradel silma peal seda nii ujumise, kui ka alkoholi tarvitamise osas. Hea sõber ei lase purjus sõpra vette!;
  • hoia veekogu ääres lastel kindlasti silm peal. Uppuv inimene ei hüüa appi ning seetõttu on eriti tähtis rääkida oma lapsele veega seonduvatest ohtudest ja õpeta, kuidas vees käituda;
  • ujuvahendid ja madratsite kasutamine toob kaasa igasuguseid riske. On selleks siis tuule abil vaikselt sügavasse vette triivimine või pisikene auk, mille tõttu ujuvvahend tasapisi tühjeneb. Tulemuseks võib-olla ootamatult ohuolukorda sattunud laps.

Muud ohud:

  • ära jäta lapsi ega lemmikloomi autosse;
  • võimalusel ära tegele õues intensiivse füüsilise koormusega (raske töö, sportimine jm);
  • tee puhkepause, tarbi palju vett, viibi võimalikult palju varjus, kanna peakatet;
  • kui näed, et kellelgi on terviserikkele viitavaid tunnuseid, küsi, kas ta vajab abi, helista 112.


Rohkem infot veeohutuse kohta leiab: https://veeohutus.ee/suvi ja tuleohtuse kohta siit: http://kodutuleohutuks.ee/esilehe-kampaaniad/peamised-tulekahju-tekkepohjused/grillimine-lokke-tegemine-kuunlad/ 

Eesti ilusaim postkast asub Kadrinas?

23.07.2018

Ajaleht Postimees ja Omniva asuvad Eesti ilusaima postkasti otsingutele. Konkursi raames palutakse inimestel saata pilte oma kodu kaunistavatest põnevatest postkastidest.

"Hooldatud postkastis ei saa saadetised kahjustada, need teevad meie ümbruse ilusamaks ning nende üle tunnevad heameelt ka kirjakandjad, kelle töö läheb kiiremini. Teeme oma kodu visiitkaardid Eesti sajandaks sünnipäevaks ilusaks," kutsus Omniva jaotusvõrgu juht Jaak Saar üles kõiki konkursil osalema.
Et meisterdamise rõõm oleks suurem, panevad Omniva ja AS Eesti Meedia välja hulganisti toredaid auhindu. Peaauhinnaks on 500-eurone Bauhofi kinkekaart. Maakondade lõikes auhinnatakse kolme ilusaimat postkasti igas maakonnas Postimehe paberlehe aastatellimusega. Lisaks saavad kõik pildi saatjad lugeda kõiki Postimehe digiartikleid kuu aega tasuta.

Selleks, et töö ladusamalt läheks, on Omniva ette valmistanud ka sobiva postkasti joonise ning meisterdamise video. Ühtlasi tasub inspiratsiooniks jälgida Omniva Facebooki ja Instagrami, kus jagatakse näiteid eeskujulikest postkastidest.

Fotosid oodatakse veebiaadressil postimees.ee/postkast kuni 6. augustini, misjärel algab 13. augustil Postimehe keskkonnas rahvahääletus. Võitjad kuulutatakse välja 27. augustil.

Peaauhinna võidab rahvahääletusel, kirjakandjatelt ja žüriilt enim hääli saanud postkast. Rahvahääletusel enim hääli saanud postkast pärjatakse rahva lemmiku tiitliga. Žürii valib võitjad kategooriates "Žürii lemmik" ja "Fantaasiapostkast" ning kirjakandjad "Kirjakandjate lemmiku". 

Spordikeskus otsib tegevjuhti!

11.07.2018

 

Flexa pakub tööd!

04.07.2018

 

Kadrina Vald otsib raamatupidajat

03.07.2018

 

Üle-eestiline avatud talude päev

02.07.2018

Pühapäeval, 22. juulil toimub neljas üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed erinevad talud ja põllumajandusettevõtted. Kadrina vallas on võimalus külastada nelja omanäolist talu. Leidke aega ning külastage lähemaid ja kaugemaid kohti!

 

Teave

02.07.2018

Ajavahemikul 09.07. - 22.07.2018 on vallavalitsuse töötajad kollektiivpuhkusel. Sünni ja surma registreerimiseks palume sel ajal pöörduda lähima kohaliku omavalitsuse poole. Rakvere Linnavalitsuse vastuvõtuajad: esmaspäev ja kolmapäev kella 9-12 ja 13-16, reede 9-12. Rahvastikuregistritoimingud (elukoha registreerimine, sünni registreerimine  saab teha läbi riigiportaali www.eesti.eeValgus toob rõõmu Kadrina

29.06.2018 

Kardemoni röövlid taas liikvel

25.06.2018

 

KULDPULMAPAARE oodatakse septembris austamispäevale

21.06.2018

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Rakvere kristlike kogudustega korraldab austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat.

Samuti on oodatud üritusele kõik need paarid, kel tänavu täitunud 5-aastase sammuga (55, 65 jne.) kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

Kõik on oodatud austamisüritusele kirja panema oma tänavu väärikat pulma-aastapäeva tähistavaid vanemaid, vanavanemaid või teisi lähedasi, teatades nendest hiljemalt 13.augustiks, kas e-posti ingrid.parnamae@virol.ee või telefoni 53040823 teel.

Maakonnas toimub austamisüritus juba 8. korda ning leiab sellel aastal aset 14. septembril kell 13.00 Rakvere Kolmainu kirikus.


Lisainfo:
Sven Hõbemägi
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit
Tegevdirektor
sven.hobemagi@virol.ee
tel. 53005652
 

Tähtsad saunakuupäevad

20.06.2018

 

19.06.2018 Kontsert Kadrina raudteejaamas

19.06.2018 Meeldetuletuseks kinnistute omanikele

19.06.2018 Jäätmejaam sai uue hoone ja piirdeaia

19.06.2018 Kadrina Segakoor hakkab sõnama!

18.06.2018 Päästeamet: Kutsume Eesti elanikke üles tegema jaanituld ohutult

14.06.2018 Kadrina valla raamatukogu lahtiolekuajad puhkuste perioodil:

12.06.2018 Suvine leerikursus

12.06.2018 Kadrina poisid maailma suurimal noorte võrkpalliturniiril kolmandad

12.06.2018 Taizé-palvus Kadrina kirkus

12.06.2018 Leerilaager kutsub osalema

12.06.2018 Orelikontsert Kadrina kirikus

11.06.2018 Vohnja vibu- ja loovuslaager ootab lapsi laagrisse!

01.06.2018 Maakaitsepäev Kadrinas

29.05.2018 KIK-i järjekordne taotlusvoor

29.05.2018 Minu lemmiklood


Arhiiv