SÜNNIPÄEVAÕNNITLUSED ... Gruusiast

Mitmehäälsed sünnipäevaõnnitlused Kadrina valla 25. sünnipäevaks Gruusiast, kus valla delegatsioon sõprus- ja kultuurisidemeid edendab.

Vaadata saab siit.

 

 

 

 

 

 

Video: Kadrina Karude juht korraldab CADrina spordiprogrammi

Esmakordselt on kadripäeval, 25. novembril Kadrinas toimuva CADrina konkursi kavas ka spordivõistlused, mis algavad kell 10 spordikeskuses. Nüüd saame tuttavaks spordivõistluste vedaja Kadrina Karude korvpallivõistkonna peatreeneri Raivo Tribuntsoviga.

Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Pille Riin Erikson.

CADrina tervikkava on siin: www.cadrina.ee , lisamaterjalid siin http://bit.ly/CADrina .

Kõik huvilised lähedalt ja kaugelt on oodatud! 

  

Video: lugu sellest, kuidas Läsna-Loobu külakoor Viljandisse läks


 Segakooride kontsert-simman toimus Viljandis 11.juunil, Läsna -Loobu külakoor oli osaline.

 

 

 

Videomeenutus: 3 x Kuldne Sügis Kadrina Rahvamajas

Eestis tegutseb kokku 4 pensionäride klubi nimega Kuldne Sügis - Aegviidu, Ardu, Imavere ja Kadrina. Möödunud nädalavahetusel, 7.mail, said Kadrina Rahvamajas kokku Aegviidu, Ardu ja Kadrina. 

 

Video: Kadrina Keskkooli tutvustav värvikas salvestis

 

 

 

 

Kadrina räpparid võlusid Tartu Maratoni ära

Muusikalembesed spordimehed (või siis spordilembesed muusikamehed) on kindlasti kursis sellega, et Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Autorite Ühing korraldasid koostöös Muusika-aastaga möödunud suvel "Eesti spordilaulu" konkursi.

Konkursile laekus kokku 46 lugu, millest finaali jõudsid viis - teiste hulgas ka "Spordiminutid", esitajaks Kadrina juurtega räpiduo Vesikas & Fofkin. Nüüd, üle poole aasta hiljem on loole Klubi Tartu Maraton kaasabil valminud ka visuaal, kus võib näha klippe klubi arhiivimaterjalidest. Video monteeris kokku Peeter Liik, järeltöötluse tegi Tanel Leiner.

Loo sõnade autoriks on Vesikas & Fofkin ning taustamuusika produtseeris Gee.

Mõnusat vaatamist ja mõnusat sportimist! Ärge siis Tartu jooksumaratoni unustage - see juba 8. mail! ;-) 
 

 

ERRi video: Kadrina piirivalvur hoiab Lesbosel korda

ERRi 17. aprilli uudistelõigus, kus jutuks olukord Keekas, Lesbose saarel, on toimetamas ka Kadrinas elav piirivalvur Veigo Sepp.

"Meie ülesanne on avastada pagulaste paate, kes on rannale saabunud või saabumas ja kindlustada see piirkond, kuhu nad saabuvad, et ei tuleks kõrvalisi isikuid, et pagulased nagu püüpojad laiali ei jookseks mööda saart," rääkis vanempiirivalvur Veigo Sepp Aktuaalsele Kaamerale.

Viimased kaks nädalat on Eesti piirivalvurid patrullinud 60-kilomeetrisel rannikulõigul saare põhjaosas.
 

ETV video: Kadrina Keskkool kattus gräfitiga

ETV andis 11.aprillil Aktuaalses Kaameras teada: „Kadrina valla aasta tegija – ühendus "Seinategu" andis Kadrina Keskkooli garderoobi hallidele seintele grafitiga uue värvilise ilme. Kokku on seintel sadu uudistamist ja ülesleidmist ootavaid detaile.“

Muu hulgas sai uudisloos ära mainitud ka kooli garderoobitädi Melaine Liiva tänuväärne panus garderoobigräfiti sünni juures. Just tema peas lõi särama jumekas idee seinte katmisest joonistustega ja nii ta siis direktori juurde sammud seadiski. 


 

Vahvad videod: Hulja lapsed uudistasid Sinivanti ja draakon Tõnni

Lääne - Virumaa Keskraamatukogu kiitis Hulja lapsi Liisbet Vilu, Elise-Helene Pohlat ja Anna - Maria Kaisi toredate uudislugude eest Nukitsa konkursi projektis „Lastekirjandus ületab uudiskünnise?. Selle raames tuli lisaks parima lasteraamatu valimisele sellest ka uudis teha.

Esimeses videos esinevad Liisbet Vilu ja Elise-Helene Pohla, lugu kannab pealkirja „Sinivant läheb lasteaeda.“

 

 

 

 

Selles videos esineb Anna-Maria Kais ja lugu kannab pealkirja „Draakon Tõnn ja vares Vilma.“

 

Maahommik Läsna kultuurijuhil külas

Saadet saab näha siit

Fotol väljavõte ERR-i veebist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Aateline telesaade Eesti sünnipäevaks - Otto Strandman

Kadrina kandi riigivanem Otto Strandman on saanud telesaateks, mida vallaveeb soovitab sünnimaa sünnipäeva puhul lahkesti vaadata.
Tegemist on ERR-i legendaarse saate Ajavaod osaga Riigi Mehed, mis oli eetris 21. veebruaril.
Saate tegid Mati Talvik ja Inderk Kangur. Saate sünnis lõid kaasa ka mitmed kadrinlased ja Kadrinaga seotud isikud, kasutati ka Neeruti Seltsi materjale.
Videostriim tuleb ERR-i koduküljelt

 

 

 


 

Contra tegi Kadrinast luuletuse

 Kadrina Rahvamajas luulehuvilist rahvast väisanud rahvapoeet ja jooksufänn Margus Konnula ehk Contra pühendas Kadrinale oma värskeima luuletuse, mis räägib sellest, kuidas

buss mis sõitis Rakverest Kadrina hakkas tundma ennast Kadrina hakkas jooksma kadrisanti ...“

Kena nautimist!

 

 

 


 

Vana video ehk kahe aasta eest Kadrina Rahvamajas

Vallaveeb toob Kadrina rahvani kahe aasta taguse salvestuse ERR-i arhiivist, muusikasaate MI veebruarist 2014, kus jutuks oli Kadrinasse jõudnud August Pulsti kontsertreis. "Pulsti pidu Kadrinas," on saate nimi.

 

 

Video: Kadrina Rahvamaja 85. sünnipäeva kontserdi kokkuvõte


Pildi võttis üles ja pani kokku Jüri Suurkivi

 
 

Video: CADrina reklaamvideo kutsub 20. novembril külla

Reklaamvideo tutvustab CAD joonestamise võistlust Kadrina Keskkoolis 20. novembril 2015.
Vaata lähemalt www.cadrina.ee 

 
 

Video: AK Neeruti tornikiivri tagasitõstmise kajastus

"Lääne-Virumaal tõsteti tagasi Neeruti mõisa tornikiiver, mis augustis kiivri mahavõtmisel kraana murdumise tõttu alla kukkus ja purunes." Nii teatas Aktuaalne Kaamera  5. novembril 2015.

Allikas: ERR veeb
 

 

  
 

Video: Maahommik käis Matsimokat kaemas

 ETV 7. novembri maaelusaate Maahommik  üheks teemaks oli Huljal tegutsev Matsimoka lihatööstus, kus toimetab isa Aivar Inno koos poegade Steni ja Jani ning minia Maiken Noorega. Matsimokat käsitlev lõik on nähtav minutitel 10.48 - 20.48.
Allikas: ERR veeb

  
 

Video: 13 minutit Kadrina suvemeenutustAutor: Andres Rom, allikas: Youtube.Kadrina maitsete raamat nii ETV-s kui Apollos

Kevadel üllitatud valla kokaraamat, mis kannab nime „Kadrina Kandi maitsed“ tekitab jätkuvalt huvi. 27. septembril tegi raamatust juttu ETV saade prilliroos Reet Linna juhtimisel. Maitsete raamatut puudutava lõik algab 9. minutil.

Just ETV käsitlus oli üheks põhjuseks, miks vallaga võttis kontakti raamatukaupluste keti „Apollo“ raamatute ja trükiste tootejuht Annika Pilt, kellel Kadrina juured. Lähiajal peakski Kadrina kokaraamat jõudma enamikku Apollo poodidesse.

Kadrinas on see nii kinkimiseks kui gurmaanlikeks katsetusteks sobilik eesti - ja /inglisekeelne üllitis müügil raamatukogus.

 
 

Video: kadrinlased kohtusid Vanemuise laval, Aasta Õpeaja Galal

Haridusministeerium kuulutas aasta 2015 klassiõpetajaks Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli õpetaja Lemme Sulaoja, kes on töötanud üle 20 aasta ka Kadrina Keskkoolis. Aasta Õpetaja Galal Tartu Vanemusie teatri laval oli talle auhinda üle andmas aga endine õpilane Kadrina vallavolikogu liige Marko Teiva.

Vallavolinik selgitas: „Tundsin ka ise korraldajatelt huvi, miks just mind välja valiti. Ega ma täpset vastust saanudki. Mainiti, et valik tehti 3 - 4 kandidaadi hulgast ja komisjoni poolt. Aga kuidas ma nimekirja sattusin ei öeldud, seega ei tea seda ise ka. Oli aga suur rõõm ja au seda auhinda üle anda õpetajale, kellega kohtusin esimest korda 1. septembril 28 aastat tagasi.“ On huvitav, et Sulaoja kõrval oli teiseks nominendiks kadrinlanna, endine Kadrina Keskkooli õpetaja Mare Kütt, kes praegu töötab Rakvere Gümnaasiumis.

Teiva ja Sulaoja kohtumist saab vaadata ERR-i ülekande minutitelt 41 – 43.

 

 
 

Video: perearst Laili Konist räägib Kadrina Tervisekeskuse sünnist

Kadrina Tervisekeskus on taas (ja juba kolmandat aastat jutti!) kuulutatud Eesti 40 parima perearstipraksise hulka kuuluvaks.
Palju õnne!
Videol, mis on salvestatud sel kevadel messil "Maale elama" räägib perearst Laili Konist maatohtriks saamise loo.


 

Aktuaalne Kaamera tutvustas Kadrina ristisalu

 

10. augustil käsitles Rahvusringhäälingu uudistesaade Aktuaalne Kaamera Kadrina ristisalu teemat. „Paljude kalmistute haldajatele teevad muret omasteta haudadelt kokku kogutud vanade ristide saatus, sest vanametalli kokkuostu viia pole neid eetiline. Kadrina kogudus soovib kiriku seina äärde kogutud metallristid koondada ristisalusse,“ nentis reporter Olev Kenk.

 

  
 

Uskumatu: Kadrina kiikingu vaatajaskond ületas pool miljonit!

Pühapäeva, 9. augusti keskööks oli Kadrinas ülesvõetud kiikingu videoklippi vaadatud enam kui 500 000 korda! Kunagi varem pole ükski Kadrinaga seotud salvestis sellist rahvusvahelist edu pälvinud.

Maakonnaleht Virumaa Teataja pühendas 29. juulil pika artikli Kadrina vallavolikogu liikmele, üliõpilasele ja ettevõtjale Rait Karusele (26). Põhjuseks noore mehe enneolematu ja uskumatu edu kiikingu reklaamimisel interneti Youtube keskkonnas.

Paljude Karuse kiikingut kajastanud meediakanalite ritta liitus 3. augusti õhtul ka Aktuaalne Kaamera. Saatelõiku saab näha siin.


 

 

 

 

Kuula ja vaata: Briti kitarrist salvestas Kadrina kirikus video

Briti kitarrist Jason Carter, kes on andnud kontserte rohkem kui 90 riigis ja salvestanud 16 albumit teeb nüüd kuulsaks Kadrina kirikut. Nimelt salvestas ta oma uut, septembris ilmuvat heliplaati tutvustava video just nimelt Kadrinas.

Kadrina kirikuõpetaja Meelis - Lauri Erikson selgitas, et Kadrina leerimaja pakkus Carterile juunis Rakveres toimunud kontserdi järel majutust. „Talle hakkas siin nii meeldima, et ta jäi kolmeks päevaks. Sel ajal ta filmiski kirikus video „The colour of silence / Vaikuse värv“, kus mängib oma kannelkitarril,“ lisas Erikson. Carter on inglane, elab Lõuna-Prantsusmaal Provence´is. Ta lubas kindlasti Kadrinasse tagasi tulla ja ands kirikus kontserdi.

Carter teeb koostööd muusikutega erinevatest kultuuridest. Tema viimased projektid on olnud kontserdid koos Huong Thanhi (Vietnam), Araabia Ühendemiraatide ja Kuveidi muusikute, Novosibirski filharmooniaorkestri ja Praha filharmooniaorkestriga ning Ühendkuningriigi laulja ning muusikakirjutaja Verity Smithˋiga
 

 

 

Nädala pilt ja videod - 6.märts: kadrinlanna kunst Vanemuise kontserdimajas

Kadrina juurtega noor kunstnik, 23- aastane Aivi Raja avas oma näituse Tartus, Vanemuise kontserdimajas.

Kadrina keskkoolis ja kunstidekoolis õppinud Raja näitusel Tartus on kokku väljas 23 tööd: 5 joonistust esimesel korrusel ja 18 akrüül- ja õlimaali teisel korrusel.

Näha võib nii fotorealistlikke, abstraktseid kui ka popkunsti stiilis töid. Näitus on avatud 7. aprilli õhtuni.

Raja puhul ei pälvi tähelepanu mitte üksnes tema fotorealistlikud taiesed vaid ka julge video võimaluste kasutamine sotsiaalmeedias oma töömeetodite tutvustamiseks kui nüüd ka huviliste Vanemuisesse juhatamiseks.


Vanemuise näitust tutvustav video on Facebooki kasutajate jaoks nähtav siin.  
Erinevate tööde valmimist saab näha allolevatest videotest. 

 

Video: Kas HAKA Plast tegi uppumatu paadi?

Kadrina tuntud torufirma HAKA Plast on jõudnud ... ka paatide tootmiseni. Allpool nähtav video pärineb HAKA Plasti koduleheküljelt. Pikemalt oli paatidest juttu Maalehe artiklis : "Virulased: tegime uppumatu ja eluaegse paadi", mida saab lugeda siit. Lisaks võib Maalehe veebist leida video paadi katsetamisest Kadrina paisjärvel. 

 

Enneolematu tantsuetendus nüüd ka vallaveebis

Kadrina tantsuline visiitkaart, huviklubi Cadencia lavastas oma 12. hooaja lõpuks tantsuetenduse Aja Lugu. Selles leiab noppeid maailma ja Eesti ajaloost alates suurest paugust kuni Balti ketini. Läbi tantsude kajastati ürgaega, maffiat, barokiajastut, egiptlasi, sõda, küüditamist. Lavalaudadel esitleti kuulsaid persoone - Marilyn Monroe, Elvis, Charlie Chaplin, Michael Jackson, Hitler. Esimene laulupidu, Eurovisiooni tipphetked, katk, ninjad, mitmed leiutised ning mõisaaja idüll toodi vaatajateni videote vahendusel. Aja Lugu esietendus 28. mail Kadrina kultuurifestivali raames.

Nüüdsest on 18 minutit tantsuetenduse hetki ka vallaveebis vaatamiseks.