MEENUTUSEKS Mereteemalise CADrina 2016 kava

      

         25.11.2016 :

         Vaba pääs kõikjale

         ja kõigile, olete oodatud!

CADrina kutsub

kadripäeval

Kadrinasse!

 

 • Kell 10 Kadrina Spordikeskuses sportmängude kava mürtsuga avamine, 3 x 3 koss, sõudeergomeetri CADrina Cup ja süstashow basseinis. NB. Huvilistel kaasa ujumisriided

 • Kell 11.45 Kadrina Spordikeskuses spordihommiku lõpetamine ja autasustamine

 • Kell 13 -15 Kadrina Keskkoolis mereteemalised töötoad, enneolematuid kogemusi mere alt ja pealt, CAD joonestamise konkursi eelvõistlused. Huvilisi ootavad paadiralli, Eesti Meremuuseumi töötuba, TTÜ Eesti Mereakadeemia töötuba, süstad, Eesti Energia töötuba, Eesti Kaitseväe tuukrirühma töötuba, lohesurf, 3D printimine

 • Kell 16.30 Kadrina Huvikeskuses – suurejooneline ja enneolematu CADrina 2016 avapauk Kadrina Keskkooli lauljate, mängijate, tantsijate osavõtul, veerandtund millest hakatakse rääkima legende

 • Kell 16.45 CADrina finaalvõistlus koos vahvate külaliste ja mõnusa muusikaga. Osalevad Kadrina Keskkool, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Tamme Gümnaasium

 • Kell 20.30 Kadrina Huvikeskuses Karl - Erik Taukari kontsert 
   

Korraldajate koordinaadid:

 


   CADrina 2015 fotogaleriid

 Kadrina Keskkooli koduküljel asuva galeriini jõuad siit 

 

Virumaa Teataja fotod on siin 

 

Maalehe jäädvustused aga siin

 

 

  


Kadrina Keskkooli võimla sein saab hiigelsuure CADrina grafiti

  

Samal ajal kui pealinnas jätkub Linnahalli grafitiskandaal on Kadrina Keskkooli võimla sein saamas tõhusas koostöös kooli ja vallaga hiigelsuurt CADrina festivali teemalist maalingut, autoriks kohalike juurtega rühmitus Seinategu.

Grafiti kantakse koolimaja seinale 7. ja 8. oktoobril kasutades tõstukit. Seega saavad vastsest taiesest osa nii Kadrina kooli 115. sünnipäevale saabujad kui ka järjekordsest CADrina festivalist osavõtjad.

Seinateo liikmed selgitasid, et seinale kantavaks motiiviks on ITi ja NUTIfestivali CADrina logo, millele lisanduvad muud noorte toimetamistega ja tänavuse noorteaastaga seotud sümbolid. Taiese miinimumsuuruseks on plaanitud 6 x 6 meetrit, aga pole välistatud ka suurema pinna hõivamine.

Taiese loomine jäädvustatakse fotodele ja filmile, mida kasutatakse tänavuse CADrina festivali noorteteemalises avapaugu lavastuses 24. novembril.

Fotodel on Seinateo näituse ekspositsioon Rakvere Galeriis ning nende logo.

 

 

PEAESINEJA TEADA: Tanel Padar rõõmustab CADrinat

CADrina toimkond annab teada pidustuste peaesineja väljavalimisest.

CADrina FB ja veeb kuulutavad:

 

 Aga nüüd palume trummipõrinat ...

24. novembril toimuva CADrina 2017 peaesineja on teie ees! 

Poisid ja tüdrukud, daamid ja härrad - TANEL PADAR!“

 

 

 

 

 

CADRINA: Kadrina ja Sõmeru ühendavad robootikas jõu

Kadrina ja Sõmeru koolid, lasteaiad ja noorekeskused panevad seljad kokku, et üheskoos kasvatada Eesti parimad robootika- ja tehnoloogiaspetsialiste.

Koostöö algas Sõmeru vallavanema Peep Vassiljevi initsiatiivil selleks, et Sõmerul Eesti ja ka Euroopa tipptasemel olevad noored robootikud omandatut põhikooli lõpetades ei kaotaks, vaid tehnoloogiahariduses edasi areneks. „Hakkan soovitama oma õppureile kindlasti jätkata Kadrina Keskkoolis õppimisega, kus on CADrina konkurss ja tugev reaaltehniline suund,“ rääkis Vassiljev. Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani lisas, et Sõmeru robootikakogemused kuluvad Kadrinas marjaks ära kasvõi CADrina festivali laiendamisel, mille põhivõistlusele lisandub CADrobot mõõduvõtmine Kadrina rahvamajas.

Kadrina ja Sõmeru robootikaõpetajad ja noorejuhid kohtuvad sügisel Vainupea puhkekeskuses, et koostöö veelgi detailsemaks viia.

TÜ veebist pärineval fotol on Sõmeru noored robootikud, Eesti esindajad robootikavõistlusel Tenerifel


 

FOTOGALERII: CADrina tänas tegijaid, wAxXeRs mängis pilli

Kadrina kandi tunnustegu – ITi ja NUTIfestival CADrina tänas 2016 aasta tegijaid ja kuulutas välja 2017 aasta rammukatsumised, mis toimuvad 24. novembril.

7. märtsil huvikeskuse saalis toimunud tänuüritusel vaadati üheskoos CADrina 2016 avapaugu salvestust, mis teenis taas võimsa aplausi. Koolidirektor Arvo Pani käest said kiidukirja kõik kaasalöönud, abistanud, õpetanud. Nutikust sümboliseeriva puust käekella aga CADrina idee autor ja usin vedaja Juhan Viise, kes pälvis tänavu maakonna kõrgeima autasu – vapimärgi.

Viise rõhutas oma kõnes, et CADrina on kogu Kadrina Keskkooli ja ka Kadrina aleviku ning valla ühine ettevõtmine, kus iga kaaslööja on hinnatud ning kiidetud. Ta rõhutas, et me kõigi tulevik on tehnoloogiast läbipõimunud alates loodus- ja humanitaarteadustest kuni reaaleineteni välja. „Et püsima jääda peame kõiges olema maailma parimad,“ rõhutas ta.

Meeleoluka tänamise lõpetas krutskilise kontserdiga koolibänd wAxXeRs.

Fotogaleriid näeb siin.  


 

LAULULAVA: uus CADrina tuleb uuendustega, teemaks „Laululava“

Kadrinas kadripäeva eel, 24. novembril toimuva ITi ja NUTIfestivali CADrina tänavuseks teemaks on „Laululava.“

Teema kätkeb eneses nii arvutijoonestamise ülesannet kui annab ka sisu festivali raames toimuvatele kultuurilistele ettevõtmistele. Teema valik on ajendatud nii tänavusest noorte- ja lastekultuuri aastast kui noorte laulupeost.

Praeguse kava kohaselt algab festival taas korvpallurite „CADrina CUP“ võistlustega kell 14 ja pakub seejärel riburada sündmusi nii kodukandi kui võõrsilt tulnud huvilistele kella 22ni välja. Uuenduslikult toimub rahvamajas robootikateemaline ettevõtmine, traditsioonilised laululava teemaga seonduvad töötoad viiakse kokku ühtseks messiks.

Mitmetest sündmuspaikadest veebi paisatav pilt peaks tegema ettevõtmise jälgitavaks ükskõik millisest netiühendusega paigast maailmas.

 

CADrina toimub Kadrinas Kadrilaupäeval, 24. novembril

CADrina toimub Kadrinas Kadrilaupäeval, 24. novembril 2017 konstanteeris 23. jaanuaril Kadrina vallamajas koos olnud ITi ja NUTIfestivali CADrina toimkond, kes kuulas ära ülevaate mulluse tunnusteo meediatemaatikast. Vaagiti õnnestumisi ja vajakajäämisi.

Kahe nädala pärast on toimkond taas koos, aga siis juba selleks, et panna paika tänavuse CADrina teema. Mullu oli selleks "Meri." Ettepanekud on teretulnud aadressile rein.sikk@kadrina.ee .

 

 

NÜÜD VIDEOS - CADrina legendaarne avapauk

Nüüd saab igaüks videona vaadata ITi ja nutifestivali CADrina legendaarset avapauku, mis vaimustas nii Taavi Rõivast kui Indrek Saart, sadadest teistest külalistest rääkimata.

17 minutit kestev legend juba sünnihetkel, lavastajaks Erni Kask on nähtav siit.   

 

 

 

 

Tere tulemast CADrina 2016 meediakajastuste leheküljele!

Olete sattunud paika, kuhu koondasime kõik Kadrina Keskkooli tunnustegu –  ITi ja nutifestivali  CADrina puudutavad materjalid Kadrina vallaveebist.

 

 

Varahommikust hiliste õhtutundideni toimuv ITi ja nutifestival CADrina on Kadrina Keskkooli tunnustegu, mis kasvas välja CAD programmis arvutijoonestamise võistlusest.

Täna tähendab CADrina nii CAD cupi spordivõistlusi kui kogu kooli tippkollektiivide efektset avapauku.

Aga eelkõige ikkagi Eesti arvutijoonestamise mitteametlikku meistrivõistlust, mis pikitud efektsete ülesastete ja prominentsete külaliste jadaga. 

CADrinlane kadripäevast Kadrinas käiku ei kahetse!

 

 

 

CADrina oli suurejoonelisem kui kunagi varem, kirjutab VT

"Selleaastasel projekteerimisvõistlusel CADrina toodi välja raskekahurvägi: suurejooneliselt ürituselt ei puudunud närvekõditava võistlusprogrammi kõrvalt kaskadöörid, mereröövlid, laibad, ihukarvu tõstev koorilaul ega Karl-Erik Taukar," kirjutab Virumaa Teataja.

Kogu lugu on loetav siin. CADrina teemaline VT juhtkiri on siin. 

Fotol VT veebilõige

 

 

 

Huvi CADrina vastu kasvab

"Juhan Viiset võib pidada CADrina vaimseks isaks. Tema eestvedamisel hakati Kadrina Keskkoolis 2005. aastal õpetama valikainet „Ärijuhtimine ja tehnoloogia alused“, millest tänaseks kasvanud välja reaal-tehniline õppesuund. CADrina kutsuti ellu, et testida mõõdetavate parameetritega oma oskuste taset projekteerimistarkvara AutoCad kasutamises..."

Nii algab ajalehe Kuulutaja CADrina teemaline kirjutis.

Täies mahus on lugu siin.

Fotol kõige Kuulutaja veebist

 

 

 

CADrina tänab ja kiidab

 

 

 

ITi ja nutifestival CADrina tänab ja kiidab kõiki, kes tegutsesid selle nimel, et Kadrina kandi tunnustegu teoks saaks, säravamalt ja vägevamalt kui kunagi varem.

ITi ja nutifestival CADrina tänab ja kiidab kõiki, kes said me ühistest toimetamistest osa ikka selle nimel, et Kadrina kandi tunnustegu taas teoks saaks, säravamalt ja vägevamalt kui kunagi varem.

Üheskoos oleme ajaloo tegijad nii siin Kadrinas, kui ka Eestis ja kogu Euroopas, sest CADrina on tõeliselt unikaalne ettevõtmine. Nii kõlasid ju tunnustussõnad festivali finaalis auväärsete külaliste suudest.     

Seega: kes pole CADrinal käinud, see pole Kadrinat näinud!  

Aasta pärast teeme seda jälle.

PS. CADrina arvukate muljete ja kajastuste ilmumine jätkub ka uuel nädalal 

 

7. korda toimunud CAD joonestamise võistluse CADrina peaauhinna võitis neljandat aastat järjest Tallinna Tehnikakõrgkool.

CADrina 2016 finaali tulemused:

1. koht - Tallinna Tehnikakõrgkool
2. koht - Kadrina Keskkooli võistkond
3. koht - Tallinna Tehnikaülikool
4. koht - Kadrina Keskkooli vilistlased

Eelvoorus võistlesid veel Tartu Tamme Gümnaasiumi võistkond ning meie kooli 12. klassi naiskond ja 12. klassi meeskond.

Loe lähemalt SIIT ja SIIT.

Marko Pomerants: CADrina on mu elu osaks saanud

Keskkonnaminister Marko Pomerants on väga teadlik, mida CADrina enesest kujutab. Põhjusega – ta on ju festivali patroon. Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Liisa Vakulenko.

Kas teil on oma lemmikvõistkond?

Minu lemmik on olnud juba eelmisest aastast peale Kadrina kooli naiskond. Neil pole kahjuks veel õnnestunud finaali pääseda, aga sellegipoolest on nad saanud minult auhinnaks ajakirja „Inseneeria.“ Kingituse mõte on saada noored inseneeriaga kaasa mõtlema ja miks mitte ka tüdrukud. Et miks mitte valida inseneri amet? Vahet ei ole kes joonestab, kas tüdruk või poiss.

Kuidas oli tänavune festival võrreldes eelmise aastaga?

Tegelikult see põhi ja võti on ju samad. Mis tähendab seda, et noored võistlevad. Mis aga on väga äge - kaasatud on ka vilistlased. Näiteks tuukrid, kes on Kadrina Keskkooli vilistlased.

Millal hakkasite CADrina vastu huvi tundma?

Kooli direktori Arvo Pani on see, kes mind kutsus. Põhjus lihtne: ma olen ise inseneri diplomiga. Lõpetasin Tartu ülikooli 1989 geoloogiainsenerina. Mul on kaks poega, kes lõpetanud Tallinna Ülikooli inseneridena. Õppige alati enesele mingi päris amet, millega on võimalik raha teenida.

Kaua olete olnud CADrinaga seotud?

Kui ma hakkan meenutama, milliseid ülesandeid siin on lahendatud, siis alguses oli maja projekteerimine, siis tehti Kadrina järve peale saarele silda. Jalgratast on tehtud, lennukit on ja nüüd siis purjekat. Et viiel korral olen kohal olnud.

Mis tekitab soovi tagasi tulla?

See üritus on mulle elu osaks saanud. Kui tegemist on viimase novembri kuu nädalaga, siis on teada – CADrina on lähenemas. Muuseas, Tartus ülikooli lõpetamise järel oli mu esimene kodu Kadrinas. Elasin siin 6 aastat. Lapsed on aga lasteaed Sipsiku vilistlased.

Miks on CADrina vajalik?

Me oleme selle juba kõik vist selgeks saanud, et Kadrina koolis säilimiseks on vaja saada ka väljastpoolt õpilasi. Missioon, on, et õpilased tahaksidki inseneriks õppida.

Kuhu CADrina tulevikus jõuab?

Oht on muidugi, et korraldajad väsivad. Aga samas on võimalus, et tulevad uued korraldajad ja üritus muutub. Ja see äkki olekski hea variant, et üritus püsiks, kui noored tuleksid peale.

 

 

Karl-Erik Taukar: CADrina publik oli energiline!

Kui palju aga CADrina festivaliõhtul esinenud Karl-Erik Taukar CADrinast tegelikult teab? Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Liisa Vakulenko

Kas teate mis on CADrina ja mis on joonestamine?

Ma nii palju tean, et see on mingi kift tarkvara mille abil saab joonestada. Kui kohale tulin siis hakkasin ka kohe uurima, mis toimub. Meie võõrutaja, kes meid siin vastu võttis, ikka rääkis millega siin tegeletakse. Ja et TTK võitis. Alati kui ma lavale lähen viin ennast kurssi, et kellele ma laulma hakkan.

Olete varem Kadrinas käinud?

Ja, ma olen siin samas koolimajas käinud kooli kontserti andmas. See oli kas 2015 või 2014 aastal.

Kas teile on ka võimalus töövarjuks tulla?

Üldiselt on mul on olnud ühel päeval korraga kolm töövarju. Mul on tõsine mõte, et mingil aastal rendin endale väikebussi ja siis sõidan oma 25 töövarjuga mööda linna ringi. Näitan, kuidas siis muusiku elu käib. Aga see on alles plaan.

Kuidas hakkasite täiskohaga muusikuks?

See muusika igapäevaseks tööks muutus, seda ei saanud nagu ette planeerida. Kitarrimänguga tegelen juba 15 aastat. See, mis viimase 4 aasta jooksul toimunud on lihtsalt avalikkusele tuttavam. Noortebändides osalesin juba ammu.

Kust sai kutselise muusiku tee alguse?

2012 ja Eesti otsib superstaari

Kas laulmisest, kontsertidest ka tüdimust on?

Üldsegi mitte. Väga hea meelega teen seda, ootan alati millal saab laulda. Kui vahest on pikem paus kontsertidel sees siis juba unistan, et oh saaks jälle lavale minna.

Kuidas läks CADrina esinemine? Milline oli publik?

Kõik läks hästi. Rahvas oli mõnus ja laulis kaasa. Minu arust oli publiku energia väga hea.

Foto Taukari FB küljelt

 

GALERIIS 65 fotot: CADRina 2016 algas spordikeskuses CADrina CUPiga

Vallaveebi fotogaleriisse pääseb siit.

 

Indrek Saar ennustab CADrinale õitsavat tuleviku

CADrinal osales ka kultuuriminister Indrek Saar, kes oli üritusel esimest korda. Aga miks pole ta varem ettevõtmisele jõudnud? Huvi tundis ja intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi õpilane Liisa Vakulenko.


 

Kas teadsite juba varem, et avapauku lavastab Erni Kask?

Nägin Erni Kaske saalis ja kahtlustasin, et see võib tema abiga tehtud olla.

Kas ürituse jooksul on juba välja tulnud oma lemmikvõistlejad?

Eks ma hoian ikka omadele pöialt. Kohalikud ja ikka Kadrina omad.

Kuidas tärkas teie huvi CADrina vastu?

Minu teadvuses on see üritus juba esimesest korrast peale. Kohaliku lehe ja kohalike juttude põhjal. Selle kooliga on minul ka isiklik suhe, näiteks tütar käib siin koolis. Huvitav oli nüüd siia tulla ja näha ka kohapeal, kuidas siin asi käib.

Kes teid kutsus?

Kooli direktor ja argument oli see, et kuna on merekultuuri aasta ja kultuuriministeerium on selles „süüdi“, siis kohal võikski olla kultuuriminister.

Kui teid poleks kutsutud, kas siis oleksite tulnud?

Kes seda teab, kuna tööpäev on mul selline, et tuleb veel Tallinnasse tagasi sõita, siis ei oska öelda.

Mis tekitab tunde siia taas tagasi tulla?

Juba selle avalöögi pärast tasuks tagasi tulla, näha mis järgmine aasta toimub. Iseenesest on ülesande püstitus põnev, just see, kuidas püstitada ülesannnet, et oleks seotud merekultuuri aastaga. Ja kuna järgmine aasta on laste ja noorte kultuuri aasta siis oleks põnev teada, mis teema üritusele tuleb.

Kas see üritus oleks teie jaoks oluline kui te poleks kultuuriminister?

Ja kindlasti, kuna ma olen Kadrina valla elanik. Ja tahan ikka kursis olla.

Kes hoiab teid üritusega kursis?

Ma loodan, et mõnda aega hoiab mind kursis minu tütar.

Millis tuleviku ennustate CADrinale?

Õitsvat.

Foto valitsuse veebist

 

Küsitlus CADrina külaliste emotsioonidest ja ootustest

Miks Te siin olete? Mis emotsioonid ja ootused Teil on tänase õhtuga? Nii uuris CADrina ajal külalistelt Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Caroline Karus. Vastajate hulgas on nii kadrinlasi kui ka mujalt külalisi.

Birgit

Mind huvitab joonestamine ja selle jälgimine ning saan siit kindlasti ka uusi teadmisi. Minu emotsioonid on väga positiivsed ja tänane tuleb väga huvitav ning lootuses on ikka, et Kadrina võidaks.

Kristi

Saadan siin ühte võistkonda, mulle väga meeldib CADrina, arendab ja annab uusi teadmisi. Emotsioonid on jumala laes, aga Taukariga lähevad veel kõrgemale. Täna saab kindlasti palju nalja ja õhtu tuleb ülilahe.

Joosep

CADrina on väga äge, vahepeal on natuke igav, kuid siis tõstavad super esitused tuju jälle üles. Ootan, et Kadrina teeks TTÜ-le ära ja Taukar teeks ägeda esituse.

Liili

See on ikkagi ju aasta sündmus nii Kadrinale kui ka Kadrina Keskkoolile ning ma väga pooldan CADrinat. Võistlust võiks rohkem promoda, et tuleks külalisi üle Eesti kokku. Muidu on üritus super hea ja ma naudin väga meelelahutusliku poolt. Emotsioonid on väga head ja ootan huviga võistluse lõppu.

Mirja

Ma olen esimest aastat ja juba praegu võin öelda, et olen järgmine aasta ka kohal. Emotsioonid on laes ja siin on väga äge. Ootan Kadrina võitu ja Taukarit.

Henri

Tulin seltskonda nautima ja loosiga võitma. Räpparid on päris head ja tuju väga tore. Mitte ükski reede pole ilma peota hea!

Mairin

Olen käinud siin aastaid, kuna olen üks esinejatest ja mulle meeldib siin, saan asjadega kursis olla. Lava taga olin ma väga närvis, kartes, et midagi läheb sassi esinedes. Olen oodanud CADrinat, kuid ja terve see aeg on mul ärevus ja põnevus sees olnud. See aasta on päris palju rahvast, aga võiks veel rohkem olla. Ootan võimsat olemist ja, et Taukari esinemine oleks super.

Evelin

Käinud olen siin CADrina esimesest üritusest peale ja mulle meeldib siin. Emotsioonid on rõõmsad ja väga elevil, kuna hoian pöialt võistlejatele. Tahaks Taukarit kuulata.

Minna

Ma soovin olla Kadrina Keskkooli üritustega kursis ja siin on väga huvitav. Mu meeleolu on positiivne ja see on väga kõrgel laes ning rahvas on ka köetud juba üles. Loodan, et rahvas on super ja, et Taukarit kuulata oleks äärmiselt huvitav ja meeldejääv.

Liis

Tulin võistlust jälgima, et saaks ka kaasa elada enda inimestele. Siin on väga lõbus ja naljakas ning väga ägedad inimesed. Kõik on laes.

Maryte

Mind kutsusid sõbrannad ja nad rääkisid kui äge see on ning siiamaani olen ma nendega täiesti nõus ning loodan, et nii jääb õhtu lõpuni. Tuju on väga positiivne, naljakas ja lõbus.

 

 

“Joonte tegemisest ei piisa, peab oskama ka korrektset tööd teha,” Jari Julge, Tallinna Tehnikakõrgkool

 • Tarvilist teavet, kuidas võistlust võita

CADrina konkursil osalenuid küsitles Kadrina Keskkooli meediagrupi õppur Anna Elisabeth Viise kes annab teada, et CADrina 2016 kujunes edukaks nii pealtvaatajatele kui ka võistlejatele. Kõige rohkem emotsioone said arvatavasti aga võistlejad. Kuidas võistlejad CADrinale jõudsid, mida nad selle nimel tegid? Käisin küsitlemas pea kõiki võistkondi ja sain päris palju infot. Mitmes teemas on kõik võistlejad ühel meelel, aga mõni vastus täitsa erineb. Fotol on võitjad - tehnikakõrgkooli võistkond.

Miks just valisite selle kooli, kus käite?

Tehnikakõrgkool: Meil on insenerialased huvid ja selles koolis antakse rohkem praktikat, kui TTÜ-s või teistes koolides.

KadrinaKK: Head õppesuunad, lisaks veel kodule lähedal ja lähimad sõbrad käivad siin.

Tamme: Tammes on teiste Tartu koolidega võrreldes palju praktikat, meil on ka lahe ja uus maja on nüüd. Ootame teid külla!

KadrinaPoisid: Reaaltehniline suund huvitas meid. Kadrinas on tuttav keskkond ka. Kõik sõbrad, vanad tuttavad, õpetajad on siin.

KadrinaTüdrukud: Koht ja kool on tuttavad ja elame ligidal.

Kas olete varem käinud Kadrinas? CADrinal? (Kohalikelt ei küsinud :-))

Tehnikakõrgkool: Ainult läbisõidul.

Tamme: Üks meie seast on käinud korduvalt. Esimest korda oleme üritusel.

Kuidas valmistasite end võistlusteks ette?

Tehnikakõrgkool: Iga nädal kuu aega üks kord trenni, viimasel nädalal kaks korda. Tegime kõik eelmiste aastate ülesanded läbi.

KadrinaKK: Peamine õppimine toimus tundides, aga iseseisvat tööd polnud vaja teha.

Tamme: (naeravad) See on hea küsimus. Päev enne toimus suurem harjutamine, enne seda õppisime rahulikult, iga nädal paar tundi.

KadrinaPoisid: Tegime eelmise aasta ülesandeid päev kuni nädal enne võistlust. Käisime tunnis. Ettevalmistumine oli pigem füüsiline (naeravad). Oleks võinud põhjalikum olla.

KadrinaTüdrukud: Päev enne saime teada, et võistleme. Valmistasime 2 tundi ette.

KadrinaVilistlased: Võistlusteks valmistusime koolis käies.

Kuidas võistkond välja valiti?

Tehnikakõrgkool: Meie seast valiti paremad välja.

KadrinaKK: (Johanna) Kristjan küsis minult, kelle me kolmandaks võtame. Ega keegi teine ei tahtnud väga minna ka.

Tamme: Meil oli koolis valimine, kes võiksid minna. Meie kolm otsustasime, et võiks selle asja ära proovida ja siin me nüüd oleme.

KadrinaPoisid: Õpetaja pakkus välja. Eelmine aastal võistlesime ka. Mõtlesime, et võtaks sel aastal uuesti osa ja teha paremini.

KadrinaTüdrukud: Õpetaja soovil, et oleksid ainult tüdrukud võistkonnas. Pakkusime end õpetajale välja.

KadrinaVilistlased: Eile õhtul kell 4 saadeti koolist sõnumi, et peame võistlema tulema. Algselt pidime võistlema järgmisel aastal. Tulime kahekesi, sest üks meie võistlejatest ei saanud sõjaväest välja.

Kellelt kuulsite CADrina üritusest? (Kohalikelt ei küsinud :-))

Tehnikakõrgkool: Kool andis teada, et otsitakse meie koolist võistlejaid.

TTG: Õpetajad informeerisid võistlustest.

Kas rahalised auhinnad motiveerivad?

Tehnikakõrgkool: Abiks on alati, eriti tudengile.

KadrinaKK: Natuke ikka.

Tamme: Muidugi on, aga tulime ka kogemuste pärast siia. Oleme kõik motiveeritud uusi asju proovima ja kogemusi omandama.

KadrinaPoisid: Raha läheb kõigil vaja, aga meid motiveeris pigem teadmiste omandamine ja tulemus.

KadrinaTüdrukud: Me arvame, et ikka on. Saab rohkem vajalikke asju osta selle rahaga.

KadrinaVilistlased: Ikka motiveerivad.

On teil noortele nippe jagada, kuidas saada heaks (arvuti)joonestajaks?

Tehnikakõrgkool: Joonte tegemisest ei piisa, peab oskama ka korrektset tööd teha. Peab harjutama korralikult tegema. Peab olema suur huvi ja kontrollima oma arvutusi. Meil läkski kõige rohkem aega kontrollimise peale.

KadrinaKK: Harjutage, F1 on hea command. Õppige teisendama, kasutage abi.

Tamme: Kui on väga suur himu, õpi ja tegele sellega iseseisvalt. Harjuta igapäevaselt.

KadrinaPoisid: Käige tunnis kohal ja kuulama. Iseseisvalt peaks ka juurde õppima.

KadrinaTüdrukud: Harjutama, tunnis korralikult kohal käima, nagu ikka see käib. Sa pead lihtsalt autocadi tundma.

KadrinaVilistlased: Mõne jaoks on see piisavalt hea, kui oskad joont teha, aga, et võistluseid võita, peab rohkem vaeva nägema iseseisvalt. Peab aega varuma, mõõtma oma kiirust ja täpsust, et neid paremaks teha.

Kas plaanite CADrina 2017st osa võtta?

Tehnikakõrgkool: Kooli esindajatena me enam ei tule, tulevad uued õpilased, aga eks tulevikus paistab, kas vaatama jõuame.

KadrinaKK: Tõenäoliselt. Arvatavasti võtame võistlusest osa ka.

Tamme: Kui meie kool osa võtab võistlustest, siis ikka. Seega pakume oma koolile mõtte välja osaleda võistlustel.

KadrinaPoisid: Seda on raske öelda. Eks tulevik näitab, kus keegi on sellel ajal. Võimaluse korral paneme grupi kokku ja tuleme.

KadrinaTüdrukud: Enne võistlust tekkis mõte küll. Aga võistlemisel on see iseasi, kuidas gruppi kokku saada.

KadrinaVilistlased: Nagu eelnevatel aastatel oleme võistelnud, võtame järgmine aasta ka arvatavasti osa.


***

Vastasid

I koht Tallinna Tehnikakõrgkool

Madis Jürison

Taavo Land

Jari Julge

II koht Kadrina Keskkool

Kristjan Laugesaar

Johanna-Angela Bremen

Martin Paat

Tartu Tamme gümnaasium

Karl-Erik Kirs

Karl Pree

Amanda Oras

Kadrina Keskkooli poisid

Kevin Kivro

Peeter-Erik Rummo

Renno Laaniste

Kadrina Keskkooli tüdrukud

Ave Jalakas

Tiffany Lebenev

Merilin Särg

Kadrina vilistlased

Kaarel Haavajõe

Tõnis Luts

 

Mis toimus CADrina hommikul spordikeskuses

Liisa Vakulenko Kadrina Keskkooli meediagrupist vaatas hommikuis spordivõistlusi ja sai teda, et esmakordselt toimunud CADrina CUPil osalenuil nappis infot õhtuste sündmuste kohta, küll aga oldi toimuvaga rahul.

Saabusin CADrina festivali hommikul, 25. novembril Kadrina Spordikeskusse ja nägin juba kell 10 oli maja oli rahvast täis. Saalis toimus korvpallivõistlus CADrina CUP. Väljas oli ka sõudeergomeeter. Selle võistluses oli kõige kiirem meie kooli õpilane Krislin Mägi.

Ujulas sai aga süstaga sõita. Enamus rahvast oli siiski kogunenud saali vaatama sõudeergomeetrit ja korvpalli. Korvpallile elasid kaasa Rakvere Amici tantsutüdrukud, kes ka tantsu lõid.

Uurisin muljeid erinevatelt inimestelt ja sain teada, et enamus spordis võistlejad polnud kursis, mis toimub õhtusel CADrina üritusel.

Näiteks võistkonna Kadrina Karud noormees Hugo, kes elab Haljalas ja võistles korvpalliturniiril polnud üritusest CADrina varem midagi kuulnud, samuti polnud ta kuulnud sellest, mis toimub õhtul.

Ülenurme võistkonna treener Paavo Russak oli Kadrinas juba mitmendat korda. Üritustega hoiab teda kursis Kadrina Karude võistkonna treener Raivo Tribuntsov.

Rakvere Reaalgümnaasiumi õpilane Mart oli üritusel esimest korda ta mängib Rakvere Tarvase võistkonnas. Korvpalliturniirist kuulis ta oma kehalise õpetajalt, aga õhtuse üritusega polnud kursis.

Meie Kadrina Keskkool õpilane Kristjan, mõõtis sõudeergomeetrite aega. Infot CADRina kohta oli ta saanud internetist. Kristjan on CADrinal mitmendat korda ja lubas ka õhtusele üritusele tulla.

„Iga aastaga aina paremaks,’’nii ütles Mirell, kes oli spordivõistlus vaatama tulnud.

Pildil: korvpallile elasid kaasa Rakvere Amici tantsutüdrukud, kes ka tantsu lõid.

 

Delfis fotod CAD CUPi turniirist

"Kadrina Spordikeskuses toimus nädalavahetusel CADrina spordivõistluse raames 3X3 korvpalliturniir," kirjutab Delfi. 

Lugu saab lugeda siit

Pildil lõige Delfi veebist 

 

 

 

 

 

 

 

MereCADrina Kadrinas – unustamatu õhtu, väidavad õpetajad

Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Sten Liiva küsitles mereteemalise CADrina ajal seitset Kadrina Keskkooli õpetajat. Fotol võistluse järgne pidu Karl-Erik Taukari bändiga.


 

Mida arvate CADrinast siiamaani?

Elene Altmäe – muusikaõpetaja: Suurepärane üritus on olnud, Kadrinale suureks firmamärgiks üle Eesti.

Kirsti Kasemets – geograafiaõpetaja: Kadrinat promov üritus, positiivses mõttes. Siiamaani olen sellega väga rahul olnud.

Merike Lillemägi – eesti keele ja kirjanduse õpetaja: See on Kadrinale vajalik üritus, et teha Kadrinale nimi nii vallas, maakonnas kui ka üleriigiliselt.

Marge Abner – algkassiõpetaja: Väga rahul, kõik on tipp-topp.

Holger Bremen – arvutiõpetaja: Väga meeldiv üritus on siiamaani olnud. Loodan, et meie poisid saavad hakkama.

Reesi Sirvi – inglise keele õpetaja: Suurepärane üritus.

Kadi Haavajõe – algklassiõpetaja: Olen uhke, suur promo Kadrinale.

Mis võiks CADinaga seoses parem olla?

Elene Altmäe: Rohkem võiks olla rääkimist CADi teemast, joonestamisest. Minu arvates on üritusel natuke liiga palju pidu.

Kirsti Kasemets: Infoedastus seoses üritusega võiks natuke parem olla.

Merike Lillemägi: Iga aastaga on üritus aina paremaks läinud. Ei oskagi öelda hetkel, mis veel parem olla saaks.

Marge Abner: Võistlejad peaksid kindlasti kärast eemal olema. Ma ei usu, et neil selle müra sees hea tööd teha on.

Holger Bremen: Rahvast võiks rohkem olla.

Reesi Sirvi: Rahvas võiks paigal püsida, selle asemel, et ringi sabida ürituse ajal.

Kadi Haavajõe: Kõik on ideaalne.

Teie emotsioonid?

Elene Altmäe: Suurepärane.

Kirsti Kasemets: Väga suurepärane, ei oskagi kirjeldada.

Merike Lillemägi: Heas mõttes emotsioonitu.

Marge Abner: Siiamaani väga meeldiv olnud.

Holger Bremen: Ootuseärevus.

Reesi Sirvi: Väga head emotsioonid.

Kadi Haavajõe: Enam lahedam ei saakski olla.


 

TTÜ võistkonna naisvõistleja: "Harjutamine teeb paremaks harjutajaks, meistriks sünnitakse!"

Laura Tervonen Kadrina Keskkooli meediagrupist intervjueerisin CADrinal osalenud Tallinna Tehnikaülikooli võistkonda. Intervjuu toimus enne finaalvõistlust, kus selgus et TTÜ jäi III kohale. TTKK ja Kadrina Keskkooli järel

 

 

Miks läksite just TTÜ-sse õppima?

Priit: Ma läksin TTÜ-sse, sest muidu õpetati maastikuarhitektuuri Tartus, aga siis hakati TTÜ-s seda õpetama ja ma arvasin, et võiksin endale seal kraadi ära teha.

Kerttu: Ma käisin reaalgümnaasiumis ja loogiline käik oleks edasi olnud minna tehnikaülikooli. Õpin ehitust ja olen väga rahul. 

Egert: Käisin majandusgümnaasiumis ja ma ei tahtnud enam neid samu asju edasi teha ja läksin hoopis tehnikaülikooli.

Kas olete varem Kadrinas käinud või CADrina võistlusest kuulnud?

Kerttu: Ma olin kuulnud Kadrinast, aga sellest võistlusest, mida on CADrina, küll mitte.

Egert: Mina ka polnud võistlusest enne kuulnud, aga Kadrinast olin kuulnud ja olin isegi käinud Priit: Mul on praeguse seisuga kolmas CADrina võistlus käsil.

Kuidas nägi välja teie ettevalmistus siia tulekuks?

Kerttu: Otseselt võistluseks ettevalmistust ei teinud, aga kuna ma käin tööl, mis nõuab selle programmi kasutamisoskust, siis ma tegelen cad-joonestamisega igapäevaselt.

Egert: Nädal aega tagasi vaatasin üle. Enne seda polnud kaks aastat midagi teinud, vaatasin natuke. Eile mõtlesin tõsisemalt vaadata, siis tekkis paanika.

Kas rahalised auhinnad motiveerivad võistlustel osalema?

Kerttu: Kindlasti, aga see, et saab TTÜ-d esindada on minu jaoks juba piisav motivatsioon.

Priit: Ma olen nüüd kaks korda osalenud ja iga kord mingi auhinna saanud, et tegelikult on äärmiselt lahe üritus, rahaline auhind on kõrvalprodukt. Motiveeriv on ta kindlasti, kuid see pole peamine põhjus.

Nippe noortele, kuidas saada heaks joonestajaks?

Priit: Üks hea nipp on - harjutada, harjutada, harjutada.
Kerttu: Harjutamine teeb paremaks harjutajaks, meistriks sünnitakse.

Emotsioonid enne finaali? Mida ootate?

Priit: Võitu! Saaks TTKK-le ära teha üks kord, olen kaks korda juba kaotanud, nüüd võiks võit tulla küll.

 

 


 

Kuidas sünnivad CADrina avapaukude tantsud?

Intervjueeritavaks on CADrinaga tihedasti seotud tantsuõpetaja Marge Mägi, ilma kelleta poleks CADrina festivalide avapaugud nii tantsurohked. Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Sten Liiva.

Kuidas tekkis idee selle aasta avapaugu jaoks?

Nii nagu viimastel aastatelgi, kui on teema ees, siis on asi palju lihtsam. Hea muusika on väga tähtis. Samuti peab hea muusika kuulajaid kõnetama ning kõik ülejäänud tuleb ise. Sellel aastal on meil ka mõned rekvisiidid, mille jaoks peab välja mõtlema, kuidas neid efektiivselt kasutada.

Kui igal tantsul on oma kostüüm/riietus, siis kuidas Te selle valite?

Tihtilugu on nii, et mul on riietus tükk maad enne valmis mõeldud kui tants. Kui on hea muusika, ning tuleb ka teema, või siis mõlemad koos, on riietus olnud peaaegu alati ennem valmis mõeldud kui tants ise. Kostüüm on selline asi, mis inspireerib hästi. Kõigepealt tuleb mõelda, kuidas seda kindlat kostüümi just selle kindla tantsuga kasutada, ja alles peale riietuse valimist hakkab tantsu õppimine pihta.

Kuna olete siiani olnud iga avapaugu tantsude autoriks, siis milline on siiamaani teie lemmikuks olnud?

Mul ei ole kindlat lemmikut, sest hiljuti just vaatasin eelnevate tantsude videoid üle ja ma endale positiivseks üllatuseks ei mäletanudki neid kõiki. Igas kavas on midagi sellist lahedat, mis tekitab VAU efekti ning samuti läheb mõnes kohas mõni asi paremini ja mõni halvemini. Aga ei, kindlat lemmikut ei ole mul välja tuua.

Mille järgi valite Te tantsule muusika? Kas on mingisuguseid kindlaid eelistusi muusikastiilile?

See oleneb, ilmselgelt tuleb enne muusika valimist tantsijatega rääkida. Tegelikult tantsude tegemise juures on hea muusika leidmine väga raske. Vahel juhtub ka nii, et kuuled raadiost ja VOHH, see lugu sobib päris hästi. Tihtilugu tuleb enne mõelda, kas lugu on ainult kuulamiseks hea või on laul ka tantsimiseks hea. Need on väga erinevad asjad.

Kuidas te leiate sobivad tantsijad avapaugu jaoks? Kas kõigil on võimalus või sobivad ainult kindlad tantsijad?

Praegu on ikka olnud nii, et kui tegu on minuga, siis on ikka olnud Cadencia tantsijad. Aga olen ka sellele mõelnud, et kui järgmisel aastal tahetakse samuti tantsijaid kasutada, ja praegusel hetkel Cadencia tõmbab oma otsi koomale, siis on järgmine aasta võimalus selline, et kes tahab, see proovib. Ma ei ütle, et see halvem on, aga siis peab ettevalmistuse aeg olema palju pikem.

 

"CADrina Kadrina visiitkaardiks, Eesti esimeseks kadripäevafestivaliks!" Soovitab Rein Sikk, kooli meediagrupi juht, vallalehe toimetaja

Tänavune, seitsmes Kadrina Keskkooli CADrina konkurss: see on midagi enamat kui esimene arvutijoonestamise võistlus aastal 2010. Nüüdsel ITi - ja nutifestivalil, kadripäevasel CADrinal Kadrina Keskkoolis on vägev potentsiaal saada kogu valda haaravate Kadrina kandi tunnuspidustuste visiitkaardiks ja emapuuks, tuntuse tugisambaks.

Täna tähendab CADrina juba spordivõistlusi, töötubasid, koolirahva kultuuritippude võimast avapauku ja joonestamisvõistlust koos vinge kontserdiga, kuhu kõikjale oodatud Kadrina ja CADrina uudistajad lähedalt ja kaugelt.

Siit ongi aeg ülevallaliselt edasi minna, et CADrina loodud tähelepanu fookusse tõmmata teisigi tublisid tegijaid. Et lisaks eelmainitud kooli ja spordihoone sündmustele toimuksid kogu valla kultuurisfääris tähelepanu äratavad ja pilku püüdvad kadripäevapidustused, millesarnaseid mujal ei ole. Ja kes siis veel kui mitte püha Kadri nimega vald peaks korraldama näiteks ülemaalist kadrisantide konkurssi või kokkutulekut? Või siis Kadri kultuse teemalised (kunsti)näitused, aruteluõhtud, häppeningid? Muud ettevõtmised vilja-, karja-, pereõnne suurendamiseks. Siin võiks olla võimalusi edasi minekuks, sest kadripäevaga seotud nišš on Eesti kultuurikalendris tühi, ootab täitmist.

Mõnusat mõtlemist, tarmukat tegutsemist soovides.

 

 

 

 

 

 

 

 

Juhan Viise, CADrina festivali isa: „CADrinast saagu Kadrina valla nutikuse taseme test“

CADrina vaimse isa tulevikupilt päevadest, mil CADrina on Kadrina valla sünonüümiks ja koolis uus unikaalne õppeaine - projektijuhtimine. Vahetult 7. CADrina festivali künnisel vastas küsimustele Juhan Viise - Aru Grupp AS juhataja, üks CADrina peaorganisaatoritest. Küsis Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Anna Elisabeth Viise.

Fotol on Juhan ja Helena Victoria Viise, oktoobrikuus Neerutis

 

 

Olete CADrina idee autor. Millest sai mõte alguse?

Olime 2005.a. Aru Grupi ja Kadrina Keskkooli koostööprojektina käivitanud gümnaasiumiastmes insener- tehnilise õppesuuna, kus AutoCad tarkvaraga joonestamise õpetamisel oluline koht. 

Õppetöö edenedes tahtsime olla veendunud, et meie AutoCad´i koolitus on piisavalt heal tasemel, ning otsisime võimalust oma taset konkreetse mõõdetava parameetriga järjekindlalt testida. Otsustasime käivitada iga-aastase arvutijoonestamise võistluse. Et teha asju väga heal tasemel, siis tuleb end võrrelda tugevamatega – nii said meie olulisteks võistluspartneriteks TTÜ ja TTKK.

Ja nimi CADrina?

See tuli kuidagi iseenesest, CAD + Kadrina, tundus sobivat.

Missugusena näete CADrina tulevikku?

Näen võimalust arendada arvutijoonestamise võistlus Kadrina kooli ja võib olla kogu valla nutikuse tasemetestiks, kus iga- aastaselt paneme välja, mis meil kogunenud on ning samas kutsume võistlejaid nii Eestist kui väljastpoolt. Kõik tegevused peavad olema väga professionaalsel tasemel alates CAD joonestamise- ja spordivõistlusest, ürituse organiseerimisest, esinejatest meediatöö ja sponsoritega tegelemiseni välja.

Püüame kaasata erinevate tegevuste arendamisse järjest enam Kadrina Keskkooli õpilasi ning oma ala meistritest kooli vilistlasi. CADrina on hea võimalus vallavalitsuse, kooli, kohalike ettevõtete, samuti kooli vilistlaste ning valla inimeste, sponsorite ning koostööpartnerite omavahelise sünkroniseeritud koostöö arendamiseks. CADrinat arendades ja arukalt ära kasutades saame koolile ja vallale mainekujunduses kaasa aidata ning sellega inimesi, mõistust ja raha rohkem Kadrinasse kutsuda.

Oleme vaikselt edenenud. Lisaks eelnevate CADrina tegevustele kutsusime sel aastal ellu hommikuse spordiürituse, kus ruulib korvpallivõistlus CADrina CUP. Õhtul finaalvõistluse avalöögil löövad kaasa kooli erinevate kunstidega tegelejaid, kes professionaalse lavastaja, meie kooli vilistlase Erni Kase käe all oma oskused õhtusel lavashowl tervikuks seovad. Sponsorite ja koostööpartneritena kaasa aitamas on sellel aastal oluliselt rohkem ettevõtteid ning ka eraisikuid kui kunagi varem.

Kas CADrinat saaks ka kooliõpetuses rohkem rakendada?

Saab. Soovin, et käivitaksime järgmisel õppeaastal Kadrina Keskkoolis lisaks uue õppeaine: Projektijuhtimine. Oskame tihti erinevat soovida, kuid vahel tuleb ette, et puudu jääb oskusi oma soovid ellu viia, jääb vajaka siduda tulemuseks 3 komponenti: oma tahe, oskused ning ümbritsevad võimalused. Seda oskust võiksime Projektijuhtimise õppeaine abil oma kooli õpilastes arendada.

Meil on oma kooli vilistlane, kes selles valdkonnas tipptasemel õppejõuna nii Eestis kui ka väljaspool. Ehk õnnestub ta kaasa kutsuda ning tugev ainekava kokku panna.. Sellise professionaalsel tasemel valikaine lisamine Kadrina Keskkooli õppekavasse võiks olla oluliseks lisamotivaatoriks väljastpoolt meie keskkooli õppima tulijatele. 

CADrina tegevusi saaks sel juhul kasutada praktilise osana õppeainest, kus teoreetilised teadmised ellu rakendatakse ning õpilaste oma käe all metoodilise õppe raames hakkavad sündmused arenema. Ja hiljem kui üritus läbi, saab teha korraliku projektianalüüsi, mis ühtlasi võiks olla Projektijuhtimise õppeaine lõputöö üks osa.

Õpilased saavad olla ise nii tegijad kui kriitikud. Iga järgmine CADrina pannakse võistlema koolinoorte poolt läbi metoodilise analüüsi eelmiste aastate tegemistega. Saab siduda õpet ning praktikat pidevalt parema tulemuse genereerimisel, paraneb koolitus ja areneb CADrina. Läbi sellise kogemuse kaob noortel tulevikuks hirm alustada ägedaid asju, need võetakse ette ja tehakse ära kasutades Kadrina Keskkoolis õpitud metoodikaid ning toetudes kogemusele, mis omandatud CADrina üritust läbi viies ning analüüsides.

Mis on Teie soov?

Kadripäeval toimuv CADrina peab eelkõige meile endile meeldima ning andma koolile ja piirkonnale jätkusuutlikkuse energiat.

 

Video: Esmakordset CADrinal - spordiprogramm

Esmakordselt on kadripäeval, 25. novembril Kadrinas toimuva CADrina konkursi kavas ka spordivõistlused, mis algavad kell 10 spordikeskuses. Nüüd saame tuttavaks spordivõistluste vedaja Kadrina Karude korvpallivõistkonna peatreeneri Raivo Tribuntsoviga. Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Pille Riin Erikson.

Videot saab vaadata siit.

 

 

CADrina ootab esmakordselt ka sportima

Esmakordselt on CADrina kavas ka spordivõistlused enne kui kõik huvilised on oodatud koolimajja.

Lisainfo lisandub peagi

 

CADrina ootab kadripäeval

PS Plakat läheb suuremaks kui peale klõpsata

 

Arvo Pani CADrina festivalist: „Mõelda tuleb alati suurelt“

Ehk kunagi saab CADrinast üle ilma tuntud üritus ja siis ei võistle ainult Eesti koolid omavahel vaid ka teiste riikide omad,“ rääkis Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani, keda intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Caroline Karus

 

 

Kuidas sai CADrina alguse?

CADrina võistluse idee on tegelikult pärit meie vilistlaselt ja Aru Gruppi juhatuse esimehelt, härra Juhan Viiselt. Tema on ka praeguse reaaltehnilise suuna mõtte algataja. 11 aastat tagasi, ettevõtjana nägi ta, et tema ettevõtetesse on vaja kvalifitseeritud tööjõudu. Sel ajal oli tehnoloogia kiiresti arenemas ning oli vaja inimesi, kes oleksid võimelised neid uusi seadmeid juhtima, nendega töötama. Härra Viise tegigi ettepaneku koolile ja me olime sellega päri ning nii saigi välja töötatud reaaltehniline õppesuund. Et seda suunda ja seega ka tehnilisi erialasid (õppeaineid) rohkem õpilastele tutvustada ja lähemale tuua, siis tuligi idee korraldada üritus nimega CADrina.

Mis on Teie osa CADrinas?

Minu osa? Noh eks ikka keegi peab kogu seda CADrina võistlust koordineerima, ehk siis tuleb kokku leppida ja kinnitada valdkondade kaupa neid inimesi, kes spetsiifiliselt juba ettevalmistusi teevad – alates avalöögist kuni auhindadeni. Kõige suurema töö teevad ära ikkagi õpetajad ja õpilased projektijuht Raimo Maasiku ja huvijuht Kristi Aimla juhendamisel. Siinkohal suur tänu nii neile kui ka kõigile, kes seda sündmust aitavad ette valmistada ja läbi viia! Kuna selle sündmuse eelarve on küllalt suur, olen mina ka see, kes peab leidma rahalisi võimalusi võistluse läbiviimiseks. Midagi pole parata, raha on väga oluline!

Mis kasu CADrinast on koolile, õpilastele või Kadrinale?

Eeskätt me peame mõtlema tuleviku, noorte ja laiemalt mõeldes, me peame mõtlema meie väikese Eesti peale, et ta oleks jätkusuutlik. Me ei saa võtta ainult Kadrina seisukohalt. Tähtis on, et Eesti riik säiliks. Selleks on vaja tugevat majandust ja erinevaid spetsialiste, kes seda majandust ülal peaksid. Peame vaatama ka Lääne-Virumaa ning kindlasti ka oma valla arengut. Et meil oleks noori, kes peale gümnaasiumite ja kõrgkoolide lõpetamist ning ameti omandamist, tuleksid kunagi siia tagasi. Eesmärk on säilitada Kadrina valla jätkusuutlikus.

Kui suureks peaks CADrina saama?

Kindlasti me peame leidma võimalusi võistkondade geograafiat laiendada, et võistkondi tuleks juurde, siiamaani oleme me võistelnud ainult kõrgkoolidega, aga see aasta on juba üks gümnaasium meiega võistlemas – Tartu Tamme Gümnaasium. Võistluse võimalusi on plaanis laiendada spordi poolele, sellest aastast algab CADrina päev spordiga. Mõte on selles, et pakkuda õpilastele erinevaid võimalusi spordist-arvutijoonestamiseni.

Hetkel kasutame AutoCADi, aga on palju teisigi joonestamisprogramme, mida võiks kasutada. Siin on mõttekoht kui saame uute arvutiprogrammide abiga tuua võistlusele uusi koole.

Minu ja ka teiste organiseerijate nägemus on, et tulevikus võiks kujuneda kujuneb CADrinast ülemaaline festival. Ehk kunagi saab CADrinast üle ilma tuntud üritus ja siis ei võistle ainult Eesti koolid omavahel vaid ka teiste riikide omad. Muidugi peame me siis huvikeskuse saali laiendama, aga ma ei usu, et see on suur probleem.

On Teil kokkupuuteid olnud AutoCADiga?

Ei ole, kuna ma seda väga ei kasutaks, aga põnev on jälgida kui teised sellega tegelevad. Mul seda vaja ei lähe ja ma arvan, et hetkel ma seda oskust ei omanda ka, eks vaatab, mis tulevik toob.

Mis on Teie esimene mälestus CADrinast?

Esimene, mis meenub, on meie poiste võit sellises konkurentsis.

Milline tuleb CADrina 2016?

Loodan, et põnevam ja huvitavam kui kõik eelnevad. Selle nimel oleme ka rohkem vaeva näinud.

Ma loodan, et see jääb mulle ka meelde sellega, et meie poisid jälle võidavad, nad pole ju tükk aega võiduradadel olnud. Meelde jääb see kindlasti ka seetõttu, et meile on toetajaid väga oluliselt juurde tulnud, just ettevõttete näol. See näitab, et me teeme õiget asja.

Teie eelmine amet oli võimlemisõpetaja, kust tuli direktori amet? Kas Teile meeldib?

Ma olen terve oma teadliku elu hariduse valdkonnas töötanud. Loomulikult meeldib. Igat tööd, mida sa teed, tuleb teha pühendunult. Teatud mõttes võib öelda, et mul on haridusgeen ka sees, sest mu ema ja väga paljud sugulased on haridusvaldkonnas töötanud. Ma arvan, et see pisik on sealt pärit. Noortega on mõnus koostööd teha ja nende seltskonnas ringi liikudes tunnen end ka paremini.


 

CADrina laevuke ujus Kultuurikatlas

"Oli hea võimalus tutvustada ilmarahvale Kadrina kandi inseneeria alaseid tegemisi. Tutvustasime kohalolijatele CADrina võistlust. Paadikese, mis oli osa meie masinast, purjedekski oli just CADrina logo."

Nii kirjutab Reio Opromei Kadrina Keskkooli noorte osalemisest Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud erilisel võistlusel.

Jõukatsumine toimus Kultuutrikatlas, pikemat lugu saab sellest lugeda kooliveebist. 

Pildil CADrina laevuke võistluse otseülekande salvestisest, mida saab näha siit.

 

 

Mootorratturist habemik Maasik: „See CADrina tuleb parem kui eelmine“

 • Siiamaani on Kadrina Keskkool võistelnud ülikoolidega, kuid see aasta saame ka mõõtu võtta teise üldhariduskooliga.

Intervjuu Kadrina Keskkooli info- ja projektijuhi ning ühe CADrina peaorganisaatori Raimo Maasikuga. Küsis Caroline Karus, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

Milline on Teie osa selles ürituses?

Hoian kogu üritusel silma peal; vaatan, et kõik sujuks; jagan infot; otsin võistkondi, raha, töötubade tegijaid; mõtlen, kuidas teha seda üritust paremaks ja huvitavamaks. Üksi teen ka mõningaid asju, aga põhiliselt töötan ikka meeskonnaga, kellega püüame üritust paremaks teha.

Mis on Teie esimene mälestus CADrinast?

Esimene mälestus on märtsist 2012, kui ma polnud veel siia majja tööle tulnud. Siis oli minu esimene CADrina koosolek ja mulle meeldis, kuidas seda suurt üritust organiseeritakse juba varakult – komisjon koos, arutatakse, kuidas teha ja mida teha ning kes teeb. Ja nüüd olen juba mitu aastat ise selle komisjoniga koos tegutsenud ja tegemist ning organiseerimist-mõtlemist-jooksmist on nii palju. Igal sügisel olen ma mõelnud, et kui CADrina läbi saab, hakkab mul puhkus. Loodan, et suur proovikivi saab läbi ja on rahulikum, aga tõsiasi on see, et ükski aasta pole seda puhkust tulnud. Mul seostub CADrinaga veel suhtlemine, nii meili kui ka telefoni teel. Arvuti taga istumine, seal meilidele vastamine ja plakatite ning muude asjade koostamine - silmanägemine läheb sinna.

On Teil kokkupuuteid AutoCADiga? Miks Teil seda oskust üldse vaja läheb?

Ei ole kahjuks, aga ma olen mõelnud selle peale, et võiks ju käia õpetaja Holgeri tunnis ja õppida algtõed selgeks. Mulle on alati meeldinud AutoCAD joonestamine, aga Paint-is saab ka kõik tehtud, isegi 3D joonised. Mul läheks AutoCAD oskust vaja täiesti huvi pärast ja kui siin midagi tehakse, et oskaks kaasa rääkida. See aasta ma ei leia aega seda õppida, aga kunagi teen selle raudselt ära.

Mis töötoad see aasta välja panete? Kuidas leiate sobivad töötoad?

Töötoad on meil 7.-12. klassile. Töötubadeks on meil praeguse seisuga 8 töötuba, millest 2 on enda kooli omad-3D printimine ja paadiralli õpetaja Meosiga. Mujalt tulevad siis kaitseväe tuukrid, Nelsoni klubi-kohalikud süstavennad, Mereakadeemia, Meremuuseum, lohesurfamine ja Eesti Energia, kes tuleb rääkima taastuvenergiast. Eesti Energia töötuba on mõeldud rohkem keskkoolile, sest seal tuleb arvutada ja mõelda ning see on kindlasti huvitav, kuid see pole väikestele. Töötoad ei ole lihtsalt meelelahutus, vaid harivad ikka.

Kuidas Te teate, et noori need huvitavad?

Töötubade temaatika on igal aastal võistluse teemaga paigas, sel aastal on mere teema, sest on merekultuuri aasta. Seepärast on võistlusülesanne ja töötoad mereteemalised. On väga keeruline teha selgeks, kas noortele läheb peale või mitte. Kui õpilaste käest küsida, mis neile meeldib, siis ega tegelikult väga suuri vastuseid ei saa. Sellest aastast oleme kaasanud oma meeskonnaga rohkem noori ja küsinud palju nõu ja abi, aga ega noored ei avalda kahjuks väga arvamust.

Kas on olnud piinlikult vähe õpilasi töötoas?

Oleme oma korraldavasse meeskonda kaasanud õpilasi, nii õpilasesindusest, õpilasvolikogust ja ka niisama noorte käest küsinud, et mis neile meeldiks, et ei oleks sellist olukorda, kus töötoas on piinlikult vähe õpilasi. Selline olukord on muidugi tegelikult ka välistatud sellega, et töötoad toimivad peamiselt tundide ajast, kell 13.00 – 15.00 ja mõeldud kõikidele õpilastele alates 7.klassist ning kõik peavad omale töötoa valima. Aga jah, meil on siin käinud igasuguseid põnevaid töötubasid, kus õpilaste osavõtt on olnud vahepeal väike, eks need on olnud ka natuke keerulisemad. Näiteks EstCube-i ja kosmose teemalises töötoas käisid korralikud ülikooli teadurid, aga õpilaste huvi oli selle vastu väga väike.

Milline tuleb Teie arvates CADrina2016?

Selle aasta CADrina tuleb ikka parem kui eelmise aasta oma ja eelmine aasta oli parem kui üleeelmise aasta oma. Ning järgmine aasta parem on CADrina parem kui see aasta. Sel aastal oleme kaasanud noori tegemistesse ja ettevalmistustesse. Selles mõttes on see aasta eriline. Ja sel aastal on palju energiat kulutatud CADrina võistluse avamisele, seda lavastab Erni Kask. Eriline on sellel aastal veel see, et lisaks Kadrina Keskkoolile osaleb Tartu Tamme Gümnaasium. Siiamaani on Kadrina Keskkool võistelnud ülikoolidega, kuid see aasta saame ka mõõtu võtta teise üldhariduskooliga. Sellest aastast on CADrina ja sport ühendatud, CADrina päeva raames korraldame hommikul spordivõistlusi noortele, et saaks maakonna õpilased kokku sporti tegema, töötubades osalema ja meie kooliga tutvuma ning showd vaatama jääda. See aitab meil tutvustada Kadrina Keskkooli.

Miks Teil selline habe on? Sümboolne?

Eks see habe lihtsalt kasvab. Ja on tõesti juba päris pikk. Rohkem on küll patsis, sest ta on juba nii pikk ja ei allu teisiti, muidugi ta on vahel lahti ka. Eks tal ikka ole mingi sümboolne tähendus, kuna mul on habe kogu aeg olnud ja ta seostub mu mootorrattahuviga. Nüüd juba küll tuntakse mind selle järgi ära.


 

„Avalöögis on kõike“ lubab lavastaja Erni Kask

Intervjuu Erni Kasega, kes on Kadrina Keskkooli vilistlane, õppis Viljandi Kultuurikolledži teatrikateedris, mõned aastad töötas Viljandi teatris Ugala. Rakvere Teatris töötab alates 2005. aastast Alates jaanuarist 2014 on ta ametis teatri välissuhete korraldajana.

Küsis Liisa Vakulenko Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

 

Kuidas te sattusite ürituse toimkonda ?
Mind kutsus CAD-rina avalööki lavastama Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani. Muidugi kõige tähtsam on, et olen selle kooli vilistlane.

Kuidas teil ajaga on? Olete väga hõivatud?
2016. aastaga lõpeb minul näitlejana töö ära, on jäänud veel mõned etendused Rakvere teatris..Hetkel aga töötan ka Rakvere teatris välissuhete korraldajana ja teen kultuurisaadet „Koolon“

Kes on need inimesed keda esinemises kasutate?
Need on kooli poolt väljapakutud inimesed. Sain aru et need on Kadrina Keskkooli ühed paremad ja jõulisemad muusikalise, tantsu ja näitlemiseg seotud, nii öelda parimad pojad ja tütred koolis. Pluss vilistlased.

Kas kasutate ka isiklike tutvusi?
Minu põhipartner ja sõber Tarmo Keskküll. Tema ametit on raske öelda ta on helilooja, muusikaline kujundaja tetris, teatris töötab helitehnikuna, ta aitab muusikalise poolega CADrina avalöögil.

Rohkem avalöögi kohta?
Avalöögis on kõike, siin on tantsu, instrumentaali muusikat, koori laulu ehk kõike. Teemal Kariibi mere piraadid.

 

Unikaalne auhind: Kadrinas on ... viietärniline digikool!

"Kadrina Keskkooli tunnistati HITSA poolt digitaalse aktiivsuse eest lausa viie tärniga, mis asetab meid Eesti (ja ilmselt ka maailma) mõttes digieesrindlikumate koolide sekka. (Skänni ka QR koodi)," nii annab teada Kadrina Keskkooli FB lehekülg.

HITSA on äraseletatult Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Auhindu ja tärne Digitaalselt Aktiivne Kool jagas HITSA tänavu esmakordselt. Austamine toimus Tallinna Reaalkoolis , HITSA ülemaalisel seminaril pealkirjaga „Digitaalselt aktiivne kool“. Digitaalse kuldtaseme saanute nimekiri on leitav siit.

 

 

CADrina kutsub õlga alla panema

Hää Kadrina kandi sõbrad lähedal ja kaugel!

Kui teile läheb korda

meie aasta üks tähtsamaid sündmusi Kadrinas -

seitsmendat korda toimuv ITi ja nutifestival CADrina

ning te soovite CADrina tuntusele, edule ja õnnestumisele ka ise jõudumööda kaasa aidata, siis ootab teie kontaktivõttu 

Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani : kirjutage arvo@kadrina.edu.ee  või helistage 5094734

Oodatud on näiteks sponsorlus, teie tooted tublimate premeerimiseks, hea nõu või ka kaasalöömine korraldamises.

Rohkem CADrina infot on siin:
www.kadrina.eehttp://bit.ly/CADrinahttp://www.cadrina.ee/cadrina/http://www.kadrina-kool.edu.ee/est/ 

Kohtumiseni kadripäeval, 25. novembril Kadrinas CADrinal!


 

Ja saalis vallandus enneolematu mürgel ...

 • Kadrina Keskkooli arvutiõpetaja Holger Bremen ennustab: 25. novembri õhtu CADrina konkursil kujuneb tihedaks rebimiseks

 

 • Kadrina Keskkooli meediagrupi liikme Laura Tervoneni intervjuu

 

Holger Bremen on Kadrina Keskkooli arvutiõpetaja ning ühtlasi annab ta CAD-joonestamistunde gümnaasiumile. Holger on lõpetanud Kadrina Keskkooli ja õpib hetkel Tallinna Tehnikaülikooli tehnikaõpetaja ning tööstus - ja tsiviilehituse erialadel.

Esimene mälestus, mis Teile seoses CADrinaga kohe pähe torkab?

Kõige enne meenub loomulikult esimese CADrina hetk, kui teatati lõplikud tulemused - Kadrina meeskond jättis sel korral ju karika koju. See mürgel, mis saalis selle peale vallandus, oli midagi enneolematut. Ma ei tea, kas esimese võistluse võit rikkus publiku ära, aga taolist kaasaelamist pole hiljem ette tulnud.

Milline on Teie panus CADrinal? Mida täpsemalt teete?

Minu osaks on Kadrina Keskkooli võistlejate ettevalmistamine. Püüan anda võimalikult paljudele piisavad oskused, et nad oleksid suutelised oma kooli esindama. Tihtilugu ongi mõned väga tublid võistlejad jäänud võistkonnast välja, kuna "varumeeste pink" on meil reeglina väga pikk.

Oskate välja tuua ehk mõned nimed, kes sel aastal suure tõenäosusega osalevad või on need juba kindlalt otsustatud?

Võistkonnad moodustavad õpilased ise, seetõttu ma kindlaid nimesid hetkel välja ei pakuks. Ilmselt on esindatud nii 12. kui ka 11. klass ja nagu meie koolis tavaks saanud, ei pane me välja ainult mehiseid võistkondi.

Väike ennustusmäng: milliseks kujuneb 25. novembri õhtu? Kes võidab? Kuidas Kadrina võistkonnal seejuures läheb?

25. novembri õhtu kujuneb otseloomulikult tihedaks rebimiseks, mille absoluutselt kindlasti võidab Kadrina esindus... või keegi teine. Loodetavasti on kohal publik, kes tunneb iga võitja ja iga tulemuse üle rõõmu.

Milliseks kujuneb aga CADrina tulevik?

Seni on igal aastal CADrina kasvanud ja arenenud. Olen kuulnud, et korraldajail on uusi ja põnevaid mõtteid küllaga. Pole kahtlustki, et üritus on tulevikus veelgi suurem, huvitavam ja parem.


 

Kogu tõde AutoCADist ehk milleks meile seda joonestamist küll vaja on

 • Intervjuu Mart Suurkiviga, kes on Kadrina Keskkooli vilistlane, lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja nüüd töötab Universal Industries OÜ-s arendusosakonna juhatajana
 • Intervjueeris Caroline Karus, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

Kuidas on seotud Teie igapäeva elu AutoCADiga?

Päris igapäevaselt AutoCAD'ga kokku ei puutu, kuid üsna tihti sellegipoolest. Samas kasutan seda ainult lihtsamateks joonestustöödeks väga pinnapealsel tasemel.

Miks üldse tahate tegeleda sellega?

Taolised joonestusprogrammid on heaks abivahendiks, kuidas objekte enne valmistamist kujutada 3D mudeli kujul - seda küll AutoCAD'ga on raske teha ning on kordades paremaid tarkvarasid. Ei kujuta enam tänapäeva tootmisettevõtet ette ilma 3D mudelite maailmata.

Kus ja miks õppisite AutoCAD joonestamist? Kas see oli kindlal eesmärgil?

AutoCAD joonestamist õppisin keskkooli ajal Kadrinas, mis tol ajal oli veel valikaine raames. Valisin selle aine teadlikult, sest soovisin oma edasise tee siduda mehaanikainseneri elukutsega.

Kas Teile meeldib sellega tegeleda? Miks?

AutoCAD on kasulik abivahend 2D jooniste tegemiseks, mis on vajalikud näiteks frees-, plasma- ning laserlõike pinkidele. Samuti annavad kahemõõtmelised joonised baasi 3D mudelitele, seega on need teadmised väga olulised.

Miks Teie arvates peaksid noored oskama AutoCAD joonestamist?

Kas või kõige algsemad projekteerimist-/joonestamisoskused aitavad kaasa ruumilise mõtteviisi kujunemisele, mis tuleb kasuks igas eluvaldkonnas. Samas aitab tarkvara tundmine oma ideid edasi anda jooniste kujul - need on arusaadavad kõigile ühtemoodi ning seeläbi on igal inimesel võimalus mingile tootele/detailile kuju anda.

Mida Teie teate CADrinast?

Üsna palju - osalesin kõige esimesel CADrina võistlusel, mis õnnestus ka võita. Samuti olen hilisemalt antud üritusel osalenud nii kohtuniku kui ka võistlejana vilistlaste võistkonnas. Arvan, et CADrina on heaks reklaamiks nii koolile kui ka konkreetsele õppesuunale.


 

CADrina: käsi katkematult pulsil

 • Laura Tervonen Kadrina Keskkooli meediagrupist arutleb ITi ja nutifestivali CADrina olemuse üle

CADrina suurüritus

pole mitte ainult üritus, mida tähistatakse kord aastas, vaid protsess käib läbi mitmete kuude. Terve aasta vältel töötatakse selle nimel, et igaaastane ettevõtmine oleks eelmisest korrast mõne võrra parem, professionaalsem. 

Teadmiste praktikas

kontrollimiseks ja ka võrdlemiseks paneme meie, Kadrina Keskkool, välja kõik, mis välja panna on: parimad õppurid, organisaatorid, korvpallurid, tantsutüdrukud, meediainimesed. Kuna nüüdisajal on relevantseks teemaks saanud koolide jätkusuutlikus on esmatähtis perspektiiv - meie pistame mulda seemne, millest ükskord puu saama peab.

Lisaks, tugevdame seda baasi, et inimestel oleks julgus mõelda, julgus öelda, julgus teha. Kaasame järjest enam õpilasi - ka organisatoorse poole pealt, et õpilased ISE teeks. 

CADrina on strateegiaüritus,

mida saab võrrelda igasügisese viljakoristusega - me paneme korvi oma parima saagi. Üheskoos teeme sellest väga hea asja!

Meelis Meilbaumi fotomeenutus 2015. aasta konkursist 
 

 

Kümme kadrinlast ennustas CADrina tulevikku

Pille Riin Erikson, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

 • Tulemused kui hambapasta reklaamist – üheksa kümnest olid ülimalt optimistlikud

25. novembril toimub Kadrina Keskkoolis ja huvikeskuses üks aasta tippsündmusi – arvutijoonestusvõistlus CADrina. Sellel aastal seitsmendat korda korraldatav võistlus on siiani kogu vallas suure tähtsusega olnud, kuid mind põletas küsimus, kas see ka tulevikus jääb nii kauaoodatud ürituseks. 

Otsustasin küsida kaaskadrinlastelt abi ning palusin kümnel juhuslikul vastutulijal aidata tulevikku ennustada. Võiks öelda, et tulemused olid justkui hambapasta reklaamist – üheksa kümnest jutukast jalakäijast, kes mulle vastu sattusid, olid ülimalt optimistlikud CADrina jätkusuutlikuse suhtes.

Kadrinat peetakse heaks traditsioonide hoidjaks ning usutakse, et kuni on eestvedajaid, on ka CADrina. „Minu arust on CADrina üks väga prestiižne üritus. Eriti vinge on, et siia tulevad võistkonnad lausa ülikoolidest!“ arvas Marko, keda kohtasin Pargi tänaval ja kes ise oli CADrinal juba viis aastat käinud.

Kooli mänguväljaku kõrvalt leidsin Nele, kes oli samuti juba pikemat aega CADrinaga kursis ning kes väga kiitis CADrinat kui üritust, kuid kellel oli ka väike mure: „Kas üks areng ei toimu mitte teiste asjade arvelt? Äkki peaksime arendama ka käsitsi joonestamist?“

Raivo, noormees, keda kohtasin bussijaamas, arvas nii: „CADrina on üritus, kus iga noor kadrinlane peaks ikka vähemalt korra käima.“

Loodame siis, et CADrina läheb samas ja aina paremas suunas edasi, suudab ajaga kaasas käia ning tõeks ei saa kümnenda küsitletu mõnevõrra pessimistlik oletus: „Kui iga aasta sama asja teha, läheb asi lõpuks igavaks!“

Fotol on ärevaid hetki mulluselt konkursilt. Pildistas Meelis Meilbaum.

 

 


 

CADrina – kindel põhjus Kadrina Keskkooli tagasitulekuks

Küsis Anna Elisabeth Viise, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

Vastas Kristi Aimla, Kadrina Keskkooli huvijuht, üks CADrina peaorganisaatoritest:

Mis on Teie ülesanne CADrinal?

Üldiselt on mul mitmeid ülesandeid. Põhiline on mul reageerida kõigele, mis tuleb ootamatult ja mida tuleb kiiresti lahendada, siis ma pean olema valmis jooksma ja toimetama. Samal ajal ajan meeskondi ja õpilasesindust taga, tegelen bändide, meelelahutustega ning erinevate ülesannetega lava taga. Põhiline on see, et ma teen seda, mida on parasjagu vaja teha.

Mis aastast olete CADrinaga koostööd teinud?

2010. aastast, ehk olen ürituse loomise ajast olnud kohal ning mul on selle üle väga hea meel. Kui ma vahepeal kodus olin, siis üks kindel põhjus, miks tulla Kadrina Keskkooli tagasi tööle, oli CADrina. See on mulle kui mu oma laps, keda ei saa maha jätta.

Mis on Teile kõige meeldejäävamad sündmused CADrinast?

Mulle endale on kõige meeldivamateks aastateks jäänud CADrina 2012 ja 2013. Need mõlemad olid ühed kõige eredamad aastad. 2012 võitis Kadrina Keskkool ise võistluse ja see oli miski, mis jääb mulle eluks ajaks meelde. Kogu võistlus oli üldiselt väga hästi õnnestunud. 2013. on kuidagi teistmoodi südamelähedane, samamoodi kõik asjad sujusid ja sel korral esines Smilers. Mis seal salata, Smilers on mu lemmikbänd. Meeldejäävad sündmused on kindlasti ees CADrina tulevastel aastatel.

 • ITi ja nutifestival CADrina toimub Kadrinas kadripäeval, 25. novembril.

Foto FBst - Kristi Aimla koduküljelt

 

Kadrina CADrina Keskkool jätkuvalt tipus!

Palju õnne! 114-aastane Kadrina Keskkool, mille tunnusteoks festival CADrina on maakonnas number 2 ja Eestis 29. - 37. kohal 180 kooli hulgas.

Nii selgub haridusministeeriumi ja meediaettevõtete kokkuvõtteist.

Pikemalt saab lugeda siit.

 

 

 

 

 

Piraadid ja tuukrid vallutavad Kadrina

CADrina festival üllatab mitmel eri moel

10. oktoobril olid Kadrina Keskkoolis koos ITi ja nutifestivali CADrina korraldajad. Tõdeti, et tänavune mereteemaline rinnapistmine kadripäeval, 25. novembril, tuleb varasematest suurejoonelisem, sest algab juba hommikupoolikul huviliste spordivõistlustega spordikeskuses. Rammu saab katsuda näiteks sõudeergomeetril rahmeldades. Pärastlõunased töötoad avavad mereteemat nii vee alt kui vee pealt. Veebis üle kantavale CAD projekteerimise võistlusele on oodatud kümmekond võistkonda. Sellele eelneva pompöösse ja enneolematu avapaugu lavastab kooli taidlejate abiga Erni Kask, teemaks „Kariibi mere piraadid.“ Õhtu lõpetab noore suure lemmiku – Karl Erik Taukari kontsert.

Koolinoorte eneste toel on valminud ka CADrina popp, noortepärane ja nutisõbralik koduleht, mis saab peagi suurema sisu kooli meediagrupi abiga.

Kadrina tunnusfestival CADrina on 25. novembril avatud kõigile huvilistele nii lähedalt kui kaugelt.

Fotol lõige uuest CADrina kodulehest

 

Koolinoorte arvamused CADrina konkursist ja selle mõttest. Kae perra!

Kadrina Keskkooli meedia valikaine õpilased avaldasid oma arvamusi teemal „Milleks Kadrinale CADrina?“ Silmas peeti nimelt populaarset ITi ja nutifestivali CADrina, mis tänavu toimub 25. novembril 2016 Kadrina Keskkoolis ja Kadrina Huvikeskuses ning on mereteemaline.

Sel aastal ongi Kadrina Keskkooli meediagrupi tööks ja sisuks CADrinaga seostuva vahendamine ja jäädvustamine. Meediagruppi juhendab Rein Sikk.

Arvamused täies mahus on loetavad siit.

 

  

Õppurid arvavad - milleks Kadrinale CADrina II osa

Kadrina Keskkooli meedia valikaine õpilased jätkavad arvamuste avaldamist teemal "Milleks Kadrinale CADrina?" Silmas peetakse nimelt populaarset ITi ja nutifestivali CADrina, mis tänavu toimub 25. novembril Kadrina Keskkoolis ja Kadrina Huvikeskuses ning on mereteemaline.

Sel aastal ongi Kadrina Keskkooli meediagrupi tööks ja sisuks CADrinaga seostuva vahendamine ja jäädvustamine. Meediagruppi juhendab Rein Sikk.

Noorte arvamusi saab lugeda siit.

 

 

CADrina küsitlus kestab 1 maini, kõik kaasalööjad oodatud!

ITi ja nutifestivali CADrina korraldajad algatasid Kadrina Keskkooli Õpilasesinduse ja Kadrina Noortevolikogu abiga küsitluse, et CADrinat veelgi paremaks muuta. 

Sellele vastamine võtab aega umbes 3 minutit.

Palume lahkesti osaleda, küsitluseni jõuab siit.

 

 

 

 

 

 

Merevald Kadrina ootab merevideoid CADrina konkursi jaoks!

 

 

CADrina konkurss otsib naksakaid itimehi.

 

Kadrina CADrina toimub kadripäeval, 25. novembril

Järjekordne Kadrina Keskkooli vapiüritus, suurejooneline CADrina konkurss toimub sel aastal Kadrina kaitsepühaku Katariina mälestuspäeval, kadripäeval 25. novembril.

Suure tõenäosusega on tänavuseks teemaks meri, pühendatuna ka vastalanud merekultuuri aastale Eestis.

Lähiajal kuulutab keskkool välja mitu CADrinaga seotud õpilaskonkurssi.

Jälgige infot!

 

 

Virumaa Teataja püsib CADrina lainel

Kolmapäeva, 25. novembri maakonnaleht Virumaa Teataja tõi ära nii pooleleheküljelise kirjutise Kadrina Keskkooli vapiüritusest CADrina kui ka väikese videoülevaate.

Artikkel on loetav siit.

Videot näeb siit.

Meeleolukat galeriid näeb siit.

Pildil on lõige Virumaa Teataja veebiküljest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerii: vahvaid hetki CADrina konkursilt

Maalehe veebiväljaandes on vaatamiseks galerii reedel, 20. novembril toimunud CADrina konkursist.

Galeriini jõuab siit.  

 Virumaa Teataja galerii on nähtav siin.

 

 

 

 

 

 

 

CADrina näitab lennukeid ja elevante. Tere tulemast!

 

 

Tutvustame: novembri kõige olulisem sündmus

Kirjutab Liisa Vakulenko, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige

 

 • Selle aasta CADrina teema on meri ehk joonestada tuleb purjepaat

 

 

CADrina ehk joonestamisvõistlus, on kooli kõige olulisem sündmus igal aastal. See on kestnud juba 6 aastat.

Inimesed kes korraldavad CADrinat sellel aastal on Juhan Viise, Raimo Maasik, Kristi Aimla, Marge Mägi, Erni Kask, Rein Sikk, Arvo Pani ja Raivo Tribuntsov.

Igal aastal lisandub üritusele midagi uut ja põnevat juurde. Sellel aastal on see sport. Nagu Juhan Viise on öelnud „Me paneme kõik välja, mis meil on“ ja „Kõik mis teeme on proffesionaalne“.

25. novembri hommik algab põnevate tegevustega, näiteks lohesurfi töötuba. Päeva olulisem oma on muidugi joonestamine. 2016 aastal on võistkondi umbes 10. Selle aasta teema on meri ehk joonestada tuleb purjepaat. Ürituse lõpus selgub parim ehk võitja.

Vahepeal loositakse välja mõned kinkekaardid ja õhtu lõpetab Karl-Erik Taukar.

 Meelis Meilbaumi fotol on meenutus mullusest võistlusest