Narva-Jõesuusse ehitatakse 1,2 miljoni euroga biokütuste katlamaja

  • Täienduseks Kadrina Soojakooli lugudele.


Virumaa Teataja annab teada, et energiaettevõte Adven allkirjastas Narva-Jõesuu uue biokütuse katlamaja ehituslepingu. Ligi 1,2 miljonit eurot maksva katlamaja ehitust finantseerib ligikaudu poole investeeringu ulatuses keskkonnainvesteeringute keskus Euroopa Liidu struktuurifondide vahenditest. Katlamaja võimsusega 2,5 megavatti valmib 2018. aasta sügisel.

Virumaa Teataja kirjutab: "Analüüsid näitasid, et puiduhake on kaugküttes võimalikest valikutest parim, sest aitab tagada tarbijatele stabiilse ja soodsa soojuse hinna ning kohalikul taastuval kütusel on tagasihoidlik keskkonnamõju."

Loe tervet artiklit siit. 

ERAFIRMA TOOB KATLAMAJJA ligi 1 000 000 eurot ja langetab hinda

  •  Täienduseks Kadrina Soojakooli lugudele.

Virumaa Teataja annab teada, et meie naabrite juures Väike-Maarja vallas, kus soojamajandus on erakätes investeeritakse energiaettevõte Adven ja keskkonnainvesteeringute keskusepoolt 580 000 eurot uue katlamaja ehitusse, millele lisandub soojustorustike projekteerimise ja ehitamise maksumus. Kokku on investeeringu suuruseks ligi 1 000 000 eurot.

On oluline märkida, et Adven lubab investeeringute järel soojahinda langetada. Tsiteerime“ “Energiaettevõtteid vaadatakse ikka kahtlustavalt, kui investeeringutest juttu teeme, kuid pikaajaliselt on kasulikum leida tarbijatele toasooja pakkumiseks kõige soodsam viis," selgitas Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit, kelle sõnul tähendab suur investeering hoopis korralikku hinnalangust.“

Kogu lugu saab lugeda siit. 

Kadrina vallakodanikke soojamajanduse asjus hariva Kadrina soojakooli lood on loetavad siit. 

Fotol kuvatõmmis VT veebiküljelt


 

SOOJAKOOL ehk viigem ennast enam kurssi soojatootmise temaatikaga

Kadrina vallaveebi rubriik Soojakool, haris ja harib lugejaid soojamajanduse küsimustes, sest arvamusi Kadrina Soojuse tuleviku ümber oli ja on rohkelt.

Mida rohkem need arvamused faktidel, mitte emotsioonidel põhinevad, seda parem.

Sojakooli artiklid ilmusid vallaveebis 2017. aasta kevadel. 

Soojakool 1 ehk Krediidiinfo AS-ist Kadrina soojus

Soojakool 2 ehk Kadrina soojamajandus Kadrina vallaveebis

Soojakool 3 ehk EMOVL-i energeetikanõuniku arvamused valla soojamajanduse korraldamisest

Soojakool 4 ehk milleks meile Konkurentsiamet?

Soojakool 5 ehk kas erafirma soojus on kallim kui vallafirma oma?

Soojakool 6 soojahindade edetabel ja edasimineku võimalused 

Soojakool 7 ehk soojahinnad kõneka tabelina NB. Kuna AS-i Kadrina Soojus viimane hinnaregulatsioon pärineb aastast 2009 olles 56.63 eurot/MWh käibemaksuta siis tabel seda ei kajasta, sest toona polnud Kadrina Soojusel kohustust hinda Konkurentsiametis kooskõlastada. 

Soojakool 8 ehk tutvustame nüüd erinevaid soojafirmasid, kellest paljusid koondab Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte ühing. Seega saagem tuttavaks: SW Energia ja selle juhatuse esimehe Tarmo Saartsi ettekanne Kaugküte versus lokaalküte.

Soojakool 9 ehk Danpower.

Soojakool 10 ehk Adven.

Kui lugejatel on ettepanekuid, mis teemasid veel soojamajandusega seotuna käsitleda, andke lahkesti teada rein.sikk@kadrina.ee