Sõiduleht number 2 ehk Mega Staarid Megastaril

Sõiduleht number 2 ehk Mega Staarid Megastaril

Leidsime laeval teineteist buffee söögikoha sabast. Nii olime ka varasemalt kokku leppinud, sest toit sai juba mandril välja valitud.

Sabad lookleksid toiduvaagnate vahel, kuhjusid taldrikud, aurasid kohvitopsid ja millest  olid esimeste suutäite järgsed jutud! Mis on tänapäeva lemmikteema - ikka dieet! Samas ei lähe eestlase unistused ja tegelikkus alati kokku. Evelin on jätkuvalt truu oma pudruportsule. Pidi ta ka koolis olema väga stabiilne oma söögivalikutes. Jutud lauas jõudsid ka toidulisanditeni, mille peale meie koori oma ihuarsti Laili kaastundega tõdes, et mis te ennast piinate.

Kui magu äratatud sai,

muutusid ka jututeemad ning arutati oma töö ja perekonna juhtumeid. Siin ju võib seda vabalt teha, sest õhtustes kooriproovides peab see olema välistatud. Vahel on koorijuhid lubanud ka mobiiltelefonid kokku korjata, nagu mõnedes koolides seda tehakse. Ja kui sa juhtud ennast unustama ning mõnd põletavat uudist püüad vaheldumisi Tormise koorilauludega edasi anda, on koorijuhid proffidena sekkumas. Tegelege siin ikka laulude õppimisega ja olgem pühendumad, on Silja ja Saale järjepidevad sõnumid. Küll on tore, et meile tüdrukud jaksavad ikka sealt Tallinnast sõita. Austame ja hoiame neid. Seda viimast peame endale ikka aeg ajalt kõva häälega kordama.

Isegi kõigutab natuke,

sai meile selgeks juba üsna Naissaare järgselt.

Liisa Soomemaal on juba ärganud, tuvastas Mati oma telefoni kaudu. Juba muretseb. Ja ta on seda teinud kümneid aastaid. Just nii kaua saab mõõta Kadrina Segakoori ja Janakkalan Viihtekuoro sõprust. Oleme vastastikku külas käinud kordi ja kordi. Teinud esinemisi Kadrina vallas ja Janakkalan Kuntas. Peetu koos laagreid, tehtud sauna, lõhutud tantsu vihtuda hommikuni. Kus tuled nii vara hommikul, on nii mõnegi koorikaaslase kaasad kodus hiljem küsinud. Vastus oli aga alati olemas - no keegi pidi selle kõva peo järgi nõud ka ära pesema, lauad toolid kokku korjama ja põrandad pesema. Kas see just alati nii oli, jäägu seekord ajaloolaste tuvastada. Igal juhul miski seda kampa koos hoiab. 

Annelil on ikka seda

isukest. Teised kõrval püüavad laulusõnu pähe tuupida. Ei mingeid noote, oli koorijuht Silja oma selge sõnumi edasi andnud.

Mind ristiti vahepeal a-kontaktseks. Aga kuidas sa sõnumeid ikka ülesse tähendad. Käed teevad tööd ja kõrvad suhtlevad.

Õekesed ollale, hellakesed ollale

jne. Kui sopranil on sõnad peas, siis bass ei pea sellega vaeva väga nägema. Muidugi vaid ühel tingimusel, kui saalis on hea akustika. Siis tekkib ka tunnetus ja sõnad justkui peegelduvad esirea tüdrukute silmadelt meeste suudesse. Teistmoodi ei oska seda fenomeni selgitada. Muidugi tunnetus on ka selle asja nimi.

... kas sa nägid ollale, meie hobust ollale.

Hobu laevas ollale, omal tekil ollale,

Ootab koori ollale, et saaks Soome ollale!

Ei tea kas meid visatakse siit söögikohast välja enne randumist, tekkis vahepeal väike mure. Aga õhtul ei, kena laevapersonal tegi nõudest platsi puhtaks ja noodivihikud sai laiali laotada.

Vahepeal meenub viie

aasta tagune kontsert Soomes, kus kooli saal oli rahvast täis. Huvitav, kuidas seekord?

Kas nad enesesetingu aega ka annavad, hakkasid tüdrukud juba varakult muretsema. No, minna veel laevaga ja siis 100 kilti maad mööda. Peaasi, et enne meikimist stressi ei teki! Ja siis laulusõnad kõik sassis.

...vellekene ollale, kas sa nägid ollale, meie hobust ollale

Vahepeal kraamiti välja kodust kaasa võetud pildialbumid (loe mobiiltelefonid) ning vaadati ja vahetati viimaseid sündmusi ja laste ja lastelaste pilte, mis sinna talletatud. Küll tänapäeval on lihtne, oluline osa elust mahub daamidel ridikülil ja meestel lihtsalt taskusse. 

Sirge siidilinn,

Ilus helmelinn, 

Kaunis kaubalinn

Küll on kena ja rohke see eesti keel! Katsu sa seda rohkust usutavalt edasi anda, aga valmistume selleks.

Tamara ja teise laua

tüdrukud on juba laeva kaubandust kammima läinud. Kodust ülesanded kaasas ning eks see naiste veri voola seal keskkonnas ka organismis kiiremini ning paneb seeläbi südame põksuma. Kaunis kunst ja kaunid naised kuuluvad meie kõigi igapäevaeludesse. Seega pole meil meestel vaja seda rahvaliikumist pidurdada vaid pigem hoogu anda.

Oli tants, kus ma olin

lüliks kahe rühma vahel, hakkas Aive koos väikese Anneliga meenutama oma tantsumälestusi. Ei teadnud, kuhu poole seal suurel platsil hoida ja nii moodustasingi ühe inimese trupi. Anneli seevastu kõneles oma unistustest ja seostest tantsuga. Samas oli tal vahvaid mälestusi vanema poja tantsuaegadest, kus esinemiskord lõppes jooksuga üle tantsupõranda ema süles.

Veel täiendused reisikotti

a kohe randuma 100 aastat iseseisvust nautinud Soomes. On see linn Talsinki või Helsinki, aga sugulased igal juhul. 

... kas sa nägid ollale, meie hobust ollale...

Järgmised uudised juba mandrilt

Ain, bussijuht, bass