Sõiduleht number 7 ehk suveniirid sai ostetud toidupoest

 

Sõiduleht number 7 ehk suveniirid sai ostetud toidupoest

Turenki Lidli põhikäibe moodustasid täna karjala pirukas ja Soome heeringas glögi kastmes. Sopranite - altide sadu poodi ja järjekorrad olid kindlustatud. Nobedate näppudega kassapidajad murdsid sellest edukalt läbi ning jälle leidis tõestust teadmine, et siit võib huvitavaid palakesi leida ka Eestlasele rahakotisõbralikult.

Parklas oli näha

juba suhteliselt kõrgeid sahahangehunnikuid ning tänane päev ei toetanud nende sulamist kohe mitte kuidagi. 

100 km Helsinki suunal möödus raadio Helmi vanade hittide taustal. Linn tervitas meid keskmist suurust ummikutega. Ikkagi pühapäeva õhtu, mil soomlaste pered oma linnakorteritesse kogunevad, et töönädal saaks alata. 

Olime kokku leppinud,

et nii nagu oli see aastal 1991, teeme ka seekord peatuse Sibeliuse juures, mille kinnituseks sai ka pilt tehtud. Soome suurkuju on muusikamaailmale palju andnud ning kelle väikeseks teemakandjaks me ka endid julgeme pidada. 

Mati kontrollis vahepeal

oma bussiseltskonnalt, et kas tema juhitud liikurit võiks bussiks nimetada, et selles aeglaselt loivavas linnaliikluses saaks ühistranspordi rada kasutada. Saanud sellekohase kinnituse, kasutas ta võimaluse ära. Mis siis teisel “bussilgi” üle jäi, kui teha “sugulase” järgi. Meid nimetati siis eessõitva bussi käruks. Ei tea, kas see lahendus oleks kohalikule politseile ka meeldinud. Igal juhul läks õnneks ja jõudsime mõistlikult sadamasse.

Nüüd oli selle bussikäru

kord rõõme nautida - väike käeviibe sadamakorraldajalt ja business klassi check in oli avatud. Ei mingit järjekorda ja libises see auto teistest vaikselt mööda. Muidugi on see lühike rõõm, sest laev väljub kõigi jaoks ikka samal ajal.

Siidilipp ja hõbepujed, Megastar läeb merele...

Ain, bussijuht

Pildistas Kaisa Nele Hendla