Tähelepanu! Kuni 1. juuli 2019 ei registreerita Kadrina Vallavalitsuses seoses kantseleispetsialisti vahetumisega sünde ning surmasid. Antud ajavahemikus on võimalik sünde ja surmasid registreerida teises teile sobivas valla- või linnavalitsuses. Vabandame ebameeldivuste pärast.

 

Tapa-Rakvere lõigul liiklevad taas rongid

Alates eelolevast esmaspäevast, 17. juunist on muudatusi Rakvere ja Narva suunaliste rongide sõiduplaanis. Tapa-Rakvere lõigul asendusbusse kasutada enam ei tule, reisijaid teenindatakse taas kogu reisi ulatuses üksnes rongidega.

„Kui seni tuli osadel nädalapäevadel mõningatel reisidel Tapa-Rakvere lõigul asendusbussi kasutada, siis tuleva nädala algusest pole see enam vajalik. Saame sõitjaid taas kõikidel väljumistel kogu reisi ulatuses teenindada rongiga. Seejuures muutub ka õhtune viimane Narva-Tallinna reis 6 minuti võrra kiiremaks," sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Muudetud sõiduplaanid on leitavad Elroni kodulehelt ning peatustes olevatelt infostendidelt. Tasuta rongiinfot jagab ka ööpäevaringne infotelefon 616 0245.

 

 

 

Kuldpulmapaare oodatakse austamispäevale

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Rakvere kristlike kogudustega korraldab austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat. Samuti on oodatud üritusele kõik need paarid, kel tänavu täitunud 5-aastase sammuga (55, 65 jne.) kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

Kõik on oodatud austamisüritusele kirja panema oma tänavu väärikat pulma-aastapäeva tähistavaid vanemaid, vanavanemaid või teisi lähedasi, teatades nendest hiljemalt 5. augustiks, kas e-posti ingrid.parnamae@virol.ee või telefoni 5304 0823 teel.

Maakonnas toimub austamisüritus juba 9. korda ning leiab sellel aastal aset 6. septembril kell 13.00 Rakvere Kolmainu kirikus.

 

 

Taas muudatused sõiduplaanides

 Raudtee remonttööd toovad taas sõiduplaanidesse muudatusi!

Seoses raudtee remontööde edenemisega on alates 17.06.2019 muudatusi Tallinna-Narva ja Tallinna-Rakvere liini sõiduplaanides. Rakvere liini teenindame kõikidel päevadel rongidega ning muutub ka õhtuse Narva-Tallinna rongi sõiduplaan. Sõiduplaani alates 17.06 leiate meie kodulehelt.

 

 

Esinda Kadrinat Eestimaa suvemängudel

 

12.-14. juuli toimuvad Tartus 15. Eestimaa suvemängud ning Kadrina vald on ka oma esindusega väljas. Parimad omavalitsused selgitatakse välja kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, jahilaskmises CSP, discgolfis, petangis, juhtide võistluses, meeste võrkpallis, naiste võrkpallis, mälumängus (võistkond juba komplekteerimisel), tennises ja köieveos. Kui sa tunned soovi Kadrina valda oma panusega mõnel alal aidata, siis palun anna endast märku sport@kadrina.ee.

 

 

Sipsik ja Anu

 

Kadrina lasteaia Sipsik direktori leidmiseks loodud komisjon on teinud oma otsuse – Sipsiku uueks direktoriks saab Anu Faelmann-Klaus. Anu Faelmann-Klaus on Kadrina lasteaiaga Sipsik seotud juba aastast 2003, mil asus sinna tööle liikumisõpetajana. Kolm aastat hiljem lisandus töö beebikooli juhendajana. Viimane muudatus töökorralduses tuli 2016. aastal, mil temast sai rühma Pöialpoiss õpetaja. Anule on tuttavad meie lasteaia traditsioonid, töökeskkond ja inimesed, samuti õppe- ja arengukava, mis annavad talle eelise antud ametikohal töötamiseks. Lisaks omab Anu ka varasemat lasteaia juhtimiskogemust. 1999. aastal asus ta juhtima Sillamäe ainsat eesti keelset lasteaeda Pääsupesa, olles ise vaid 24-aastane. Anu oli tol ajal Eesti noorim lasteaia juht.

„Lasteaiaõpetaja, see pole lihtsalt amet, see on kutsumus- elustiil. Minu jaoks on olnud mu töö alati suur osa minust. Kadrina Sipsik on olnud mulle teiseks koduks 16 aastat. Hoolin lasteaia arengust ja tahan jätkuvalt olla osaline Kadrina lastele rõõmsa ja turvalise õpi- ning kasvukeskkonna loomisel. Soovin ka lasteaia juhina panustada sellesse täie pühendumisega. Seda tööd ei saa teha ilma meeskonnata, hea koostöö, sõbralikud suhted, üksteisest lugupidamine, kaasatus ja avatus on kindlasti minu prioriteedid. Tänan komisjoni ja vallavalitsust usalduse eest," sõnab Anu Faelmann-Klaus. Uus juht asub ametisse hiljemalt 1.augustiks.

 

Mugav võimalus ööpäevaringselt raamatuid tagastada

 

Et parandada Kadrina valla raamatukogu teenindust ja teha raamatute tagastamine senisest mugavamaks, annab Kadrina valla raamatukogu direktor Ene Heide teada, et raamatukogu peaukse kõrvale paigaldati raamatute tagastuskast. "Kui raamatukogu on suletud, saab laenutatud raamatuid ja ajakirju tagastada tagastuskasti," sõnab direktor. Teenust pakutakse kõigile Kadrina, Hulja, Kihlevere, Viitna ja Vohnja piirkonna lugejatele. Kasti tühjendatakse raamatukogu lahtiolekuaegadel.

 

 

Uudised ja teated

Algas Päästeameti veeohutuskampaania

07.06.2019

Esmaspäeval, 20. mail algas Päästeameti veeohutuskampaania „Ka tšempionid väsivad", mis seekord keskendub eakate inimestega juhtuvate õnnetuste ennetamisele. Ehkki uppunute arv on aasta-aastalt oluliselt vähenenud, kasvas eelmisel aastal hüppelis...  Loe edasi »

Statistika

Rahvaarv: 4907 (01.01.19)
Pindala: 358,92 km²
Suurim asula: Kadrina (2165)
Koole: 2
Lasteaedu: 1
Külasid: 40 küla ja 2 alevikku
Huvikoole: 1