« Tagasi

Probleemid jäätmete graafikujärgse äraveoga

Seoses raskete teeoludega on tekkinud probleemid jäätmete graafikujärgse äraveoga.

Jäätmeveofirma Ragn-Sells AS palub jäätmevaldajatel juhinduda alljärgnevatest soovitustest.

Parim moodus hoida ära soovimatuid tühisõite on jäätmevedajaga info vahetamine (infotelefon 6060439, e-posti aadress virumaa@ragnsells.com või info@ragnsells.ee). Ragn-Sells AS soovitab kasutada ka nende iseteenindust www.ragnsells.ee/iseteenindus - seal on võimalik saata teateid/tellimusi, vaadata graafikujärgseid veopäevi, tasuda arveid ja ka uuendada kontaktandmeid. Iseteenindusse sisse logimine on võimalik mobiil-ID või ID-kaardi abil.

Talvel lume tõttu või kevadel teede lagunemise ajal läbipääsmatute teeolude korral oleme väga tänulikud, kui jäätmevaldaja meile kirjutab või helistab ja teatab, et tee on läbimatu, jäätmevedu pole sel korral vaja (ainult siis ei kajastu arvel tühisõitu) ja ühtlasi annab meile infot, kas jäätmevedu tuleks teostada lähiajal (ei fikseerita kui graafikuvälist tellimisel tühjendamist) või soovitakse jäätmed järgmisel veopäeval ära anda.

Olenevalt jäätmetekkekohast, tuleks nimesildiga märgistatud jäätmemahuti/jäätmekott tuua üldkasutatava tee äärde (tulenevalt ilmaoludest) ja meid sellest teavitada, et autojuht teaks mahutit märgata või märkida.

Kasutada võib ka võimalust, et tuuakse nimesildiga märgistatud jäätmekott naabri jäätmemahuti juurde, kuhu on jäätmeautoga ligipääs. Kindlasti on vajalik jäätmevedajat sellest teavitada, sest muidu võib juhtuda, et mahuti juurde jäetud jäätmekott kajastub naabri arvel mahutiväliste jäätmetena.

Kui jäätmemahutile puudub ligipääs nii talvel kui vihmasel perioodil- siis peaksid kinnistu valdajad jäätmevedajat  takistusest teavitama ja ühiselt on võimalik leida jäätmemahuti/jäätmekoti võimaliku tühjendamise päev (kui soovitakse enne järgmist graafikujärgset veopäeva).