« Tagasi

Agderi stipendium ootab kandidaate

Lääne-Viru sõprusmaakond Agder Norrast annab kolmeteistkümnendat korda välja 25 000 Norra krooni (2500 EUR) suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

Stipendiumi eesmärgiks on edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikele kunstnikele või kultuuritegelastele arenguvõimalusi. Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on tal äärmiselt hea meel, et meie Norra sõbrad on taaskord nõus VIROL-iga koostöös maakonna tublisid kultuuriinimesi märkama ja tunnustama.

Stipendium võib jaguneda mitme kandidaadi vahel. Stipendiumitaotlus peab sisaldama kunstniku või kultuuritegelase isikuandmeid (sh pangakonto numbrit), loetelu 2021. aasta tähtsamatest töödest-projektidest ja kirjeldust stipendiumi kasutamise kohta. Taotlus peab olema vormistatud eesti ja inglise keeles.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu moodustatud komisjon valib esitatud kandidaatide seast vähemalt ühe inimese ning annab kandidaadi andmed edasi koostööpartneritele Norras.

2020. aasta stipendium läks jagamisele kultuurivaldkonna eestvedaja Indrek Jurtšenko ja kunstnik Mari Riina Mölderi vahel.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) ootab märgusõnaga "Agderi kunsti­stipendium" vabas vormis taotlusi 29. novembri kella 17 elektrooniliselt aadressil virol@virol.ee või postiaadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere.