« Tagasi

Täiskasvanuhariduse andmist kiideti puude istutamisega

Täna istutati Kadrina tervisekeskuse ümbrusesse kolm tähenduslikku mändi.

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonil Andras täitub tänavu kolmekümnes tegutsemisaasta. Aastate jooksul on Andras ühendanud täiskasvanute koolitajaid ning tegelenud elukestva õppe väärtustamise ja edendamisega.

Elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse populariseerimine on nende aastate jooksul teoks saanud tänu vabatahtlikkuse alusel tegutsevatele võrgustikele, Andrase liikmetele ja koostööpartneritele.

Puu istutamine on Andrase jätkusuutlikkuse ja kestmise jaoks kena traditsioon. Andras jätkab puu istutamise kommet, mis sai alguse Andrase 20. juubelil, kui 2011. aastal istutati Tallinnas Viru värava mäele must mänd (Pinus nigra) – elukestva õppe puu, mis kasvab seal kenasti tänaseni. 

Andrase juhatuse esimehe Ene Käpa sõnul on inimese elu nii mõneski mõttes nagu puu – nii nagu puu oma juurtest, ammutab inimene tarkust, jõudu ja kindlust oma teadmistest ja elukogemusest.

„Andrase 30. juubelil kaasame puude istutamisse Andrase liikmed, võrgustikud ja koostööpartnerid üle Eesti, et iga maakond saaks oma elukestva õppe puu. Sellega tähistame õppimist kogu elukaare vältel ," lisas Ene Käpp.

Kolm mändi Kadrina tervisekeskuse ümbrusesse istutasid Kadrina vallavalitsuse, Kadrina kultuurikoja, Neeruti seltsi ja Kadrina valla raamatukogu esindajad.