« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubik väisab Kadrinat

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 11. septembril Kadrinasse ja peatub kell 14.00–16.00 lauluväljakul, et vastu võtta kodudes liigseks muutunud asju, mis on jätkuvalt heas korras ja võiks kellelegi teisele veel tarvilikuks osutuda. See on mugav võimalus kodu lähedal anda asjata seisma jäänud asjad uuesti kasutusse.

Uuskasutuskeskus teeb selliseid kogumisringe üle Eesti aasta ringi, et heas korras asjad ei lõpetaks prügis. Andes korralikud asjad, mida ise enam ei kasuta, uuele ringile, saab koju ruumi juurde ning keegi teine rõõmu talle vajalikust esemest. Mõte korraldada Kadrinas kogumisring võrsus Kadrina rahvamaja algatusel juba suve hakul ning saab nüüd teoks traditsioonilisel vanavara- ja käsitöölaadal.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid, ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks sügisel suviseid rõivaid ja hobitarbeid või suvel kelke.

Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlusel turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid, lisaks katkiseid ja määrdunud esemeid. Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga müüki. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava organisatsioonina kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Alates 2004. aastast tegutseval Uuskasutuskeskusel on tänaseks 16 poodi, neist uusim ja Kadrinale ühtlasi lähim asub Rakveres Kroonikeskuses. Samuti on Uuskasutuskeskusel e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste kriisikodusid, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku ja teisi abivajajaid. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda.