« Tagasi

Suur Eesti rahva e-loendus

2021. aasta rahvaloendus toimub esmakordselt Eestis peamiselt registripõhiselt. Andmete korrektsuse nimel palume inimestel rahvastikuregistris oma andmeid (elukoht, haridus, rahvus, kontaktid) kontrollida ja vajadusel parandada.

Kõige lihtsam on seda teha sisenedes lehele www.rahvastikuregister.ee tuvastades ennast ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga. Peale sisse logimist kuvatakse teile teie rahvastikuregistris olevad andmed. Palume need vajaduse korral ajakohastada ning kinnitada. Andmeid saab vaadata ja parandada soovi korral ka kohalikus omavalitsuses kohapeal.

Rahvastikuregistri andmeid ei kasutata ühekordselt ainult rahvaloenduse jaoks, vaid riigile ja omavalitsusele pandud avalike ülesannete täitmiseks, näiteks arstiabi osutamine, toetuste andmine, koolihariduse pakkumine või ka teede korrastamine. Seetõttu on oluline, et igaüks meist tunneks ka vastutust oma andmete õigsuse eest hoolt kanda ja neid vajadusel uuendada. Ainult nii saame tagada selle, et vajalik info, abi või toetus jõuaks võimalikult kiirelt õige inimeseni.

Eesti 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse loendusmoment on 31. detsember 2021 kell 00:00.