Varade publitseerija

« Tagasi

Kadrina lasteaia Sipsik liikumisrühm osales Ernst Idla liikumisfestivalil Kohilas

Laupäeval, südamekuu teisel päeval, korraldas Idla Eesti Selts koostöös Kohila Tantsu, Laulu ja Mängu Seltsiga Kohila gümnaasiumis ja spordihoones III üle-eestilise Idla päeva.
 

Kadrina lasteaia Sipsik 16 võimlejat esines liikumisfestivalil 5-minutilise rütmi-, jooksu- ja pallikavaga. Meie Kadrina mudilased olid selle festivali kõige nooremad võimlejad, kes esinesid enesekindlat ja südikalt, osavalt palli veeretades, põrgatades ja püüdes.

Kadrina lasteaia Sipsiku liikumisringi tüdrukud on alates sügisest harjutanud ja võimelnud. Pikk epideemiaperiood ei ole andnud võimalust esinemisteks, tihtilugu segab see ka treeninguid. Seda suurem oli elevus ja tegutsemistahe Kohilas.

Idla liikumisõpetus sobib kõigile – täiskasvanutele ja lastele. Olulisel kohal on liikumisrõõm, rütm ja muusika. Idla liikumissüsteemis on oluliseks vahendiks pall. Pall on võluv, lihtne, iidne ja täiuslik mänguvahend. Pall suunab meid lummavasse liikumismaailma. "Liikumine on hingeelu peegel," ütles Ernst Idla, kes on eesti rahvusliku võimlemise rajaja. Loodame, et Kadrinas saab Idla liikumisõpetus tiivad ja levib huvilisteni.

Aitäh mudilastele ja nenede vanematele, kes Kohilas abiks olid ja kaasa elasid!

Palju tänu dirktor Anu Faelmann-Klaus igakülgse toetuse eest!

Rühikalt kevadesse ja liikumisrõõmu!

 

Maarit Vaikmaa,

Kadrina lasteaed Sipsik,

liikumisõpetaja ja liikumisringi juhendaja