Varade publitseerija

« Tagasi

Kadrina vallal on varuks eriti vinge uudis – Eestis rohkelt auhindu võitnud loovagentuur Tabasco kujundas meile uue ja värske identiteedi

Meil on veel valla sünnipäeva eel varuks uuendusi, mis annavad Kadrina vallale värske ilme!

 
Eestis rohkelt auhindu võitnud loovagentuur Tabasco kujundas meile uue ja värske identiteedi. Loomeprotsess veel kestab, kuid identiteedi peamine printsiip on loodud.
 

Miks see vajalik on?

 
Kadrina vald on täna 30 aastat noor. Karastunud muutuvate aegade turbulentsis - on vald arenenud omanäoliseks, tugevaks, iseteadlikuks, iseseisvaks ja ühtehoidvaks. Nüüd, kui valla areng on jõudnud punkti, kus esmavajalik on valla toimimiseks loodud, hakkab Kadrina - kasvanuna seestpoolt - vaatama väljapoole. On aeg tõmmata selga uus kuub, nägu, mis tervitab ühtemoodi sõbralikult ja tulevikku vaatavalt nii valla elanikku kui ka külalist. Unustamata seejuures, kes me oleme ja kust me tuleme.
 

Mida see endast kujutab?

 
Mida endast kujutab Kadrina valla uus visuaalne identiteet? Tegemist on terviklahendusega, mida vald saab kanda ametlikel puhkudel, pidupäevadel ja argiolukordades. See saab olema tuttav nii vallahoonel, peokutsel kui ka külaviidal, plakatil ja kohvikruusil. Meie uus nägu on sõbralik ja selge - sümboliseerides kasvu, avatust ja värskust. Kõik ikka selle nimel, et Kadrina vald oleks ka visuaalselt ühtne, kokkuhoidev ja läbimõeldud paik, mis jääb silma ja meelde.
 
 

Kes on loojad?

 
Uue imago lõi loovagentuur Tabasco disainer Stepan Solodkov, kes on pälvinud Eestis aasta parima disaineri tiitli.
 
Loovagentuur Tabasco ise on jällegi laialdaselt tuntud Pakendikeskuse humoorikate videote poolest, kus Argo Aadli kehastab erinevaid koomilisi karaktereid ostmas küll pakkekilet ja pappkaste. Tabasco portfoolios on suur hulk loovfestival Kuldmuna auhindu – nende seas ka Aasta Agentuuri preemia. 2021. aastal pälvis Tabasco suisa 16 muna – nendest viis olid kuldmunad. Seega usaldas vald end kindlatesse kätesse.
 

Millest lähtuti ja miks sellised sümbolid?

 
Kadrina valla identiteedi kujundamiseks ammutati inspiratsiooni tema rikkalikest territoriaalsetest eripäradest. Seda piirkonda kaunistavad looduslikud vaatamisväärsused nagu järved, metsad ja põllumaad. Peamisteks sümboliteks valiti kaks elementi - puulehe, mis kujutab loodust ja sümboliseerib kasvu, ning põldude siluetid, mis peegeldavad piirkonna põllumajandusliku osatähtsust ja teisalt tähistavad kihtidena Kadrina valla mitmekesisust eri tasanditel - nii kultuuris, spordis kui ka ettevõtluses.
 
Graafilised elemendid on abiks, et luua paindlikum kommunikatsioon, milles on ruumi nii ametlikumaks kui ka mitteametlikuks kommunikatsiooniks. Identiteedi loomisel lähtuti sellest, et tema uus ja kaasaegne väljanägemine oleks kooskõlas Kadrina maalähedase ja vaoshoitud esteetikaga.
 

Vaata uut identiteeti tutvustavat videot siit: