Varade publitseerija

« Tagasi

Vaata, mida toredat nähti Kadrina valla turismiteenuste õppereisil

22. aprillil toimus Kuusiku talu perenaise Sirje Kuusiku korraldatud õppereis "Kadrina valla turismiteenused," mis oli suunatud Lahemaa Turismiühingu esindajatele ning sama piirkonna turismiettevõtjatele. Valla esindajatena sõitsid teekonna kaasa Kadrina Kultuurikoja direktor Ahto-Lembit Lehtmets ja  kommunikatsioonispetsialist Kevin Volter.

Fotod: Visit Saaremaa

Vastu võttis legendaarne Viitna kõrts

Päikselisel aprillikuu hommikul oli Viitnale kogunenud 10-liikmeline seltskond, kes said alustuseks maitsta kuulsaid Viitna kõrtsi (www.viitna.eu) ümmargusi võileibu.
Pärast kaasteelistega tutvumist, Viitna kõrtsi pakutud kehakinnitust ja lühiülevaadet paiga ajaloost, oligi aeg liikuda edasi järgmisse punkti, milleks oli valmiv Garri seminarimaja.

Loobu jõe kaldale peagi valmiv seminarimaja saab kindlasti kohaks, mis omapärase majutuse ning sauna- ja seminariruumidega kutsub külalisi nii meie maakonnast, kui ka kaugemalt. Sama meelt olid ka Visit Lahemaa esindajad.

Rasked ajad pole motivatsiooni alla toonud

Edasi liiguti üheskoos Arbavere puhkekeskusesse (www.arbavere.ee), mille pererahvas tegi muuseas kaasa terve õppereisi. Tutvuti Arbavere peahoone ja saunamajaga ning oli hea meel kuulda peremehe Tõnu Mägi sõnu, et ka viimaste aastate pole rasked ajad mõjutanud motivatsiooni tegeleda ettevõttega edasi. Hea on tõdeda, et meie vallas on täiuslik kompleks aktiivse puhkuse veetmiseks!

Uhked linnud siidikanadest paabulindudeni

Kuid kuna aeg ei hellitanud, siis oli tarvis liikuda edasi, Läsna külla, kus teelolijate suureks rõõmuks näitas Suuretüki hobilinnutalu (Facebook: Suuretüki talu) perenaine erinevaid sulelisi, alustades siidikanadest, lõpetades graatsiliste paabulindudega. Kaasa lõi ka pererahva koer, kes reisiseltskonnalt pai tuli nuruma.

Märkamatult oli möödunud juba ligi pool päeva, mistõttu järgmises peatuspaigas, Õnnela külalistemajas (www.onnela.ee), Ohepalu külas ootas meid sealne peremees Ahto Neidek, kes küll ise enda sõnul toiduvalmistamises kaasa ei löö, kuid tema abikaasa ja tütre valmistatud söök maitses imeliselt. Pärast kosutavat lõunat näitas Ahto meile valmivat Õnnela külalistemaja sauna- ja spaakompleksi, kust ei puudu ei kadakahõnguline leiliruum ega ka kosutav bassein. Tasub kindlasti hoida nende tegemistel silm peal ja oodata uute teenuste valmimist.

Nostalgiakeskus on tõeline kullaauk

Järgmine peatus - Kadrina! Olime saabunud märkamatult Kadrina alevikku ja esimeseks peatuseks ilmselt Eesti ühe suurima nõukogudeaegse sortimendiga Nostalgiakeskus (Facebook: Nostalgiakeskus Kadrina). Ja tõesti, Lahemaa turismiühingu inimesed veendusid, et siin on kõike - mummulistest kuivainetekarpidest traktorini. Pole siis ime, et suur osa Eesti antud ajastu filmidest ja seriaalidest hangivad rekvisiidid just Kadrina Nostalgiakeskusest.

Järgnes lühike sõit Kadrina Maanaiste Seltsi (Facebook: Kadrina Maanaiste Selts), kus veel leivahõngu täis olevas majas võttis meid vastu Jaanus Reisner, kes tutvustas sealse maja ajalugu ning teenuseid. Maanaiste Seltsis saad ühes maja otsas tegeleda keraamikaga ja teises küpsetada värsket leiba.

Hingeline kosutus loovstuudios

Kadrina leerimaja poes (Facebook: Risti pood) sai maitsta värsket koduleiba ning tuleb tõdeda, et nii mõnigi õppereisil osalenu lubas tagasi tulla.

Märkamatult oli päev jõudnud õhtuss ja mis saaks olla veel parem, kui teha kokkuvõte Lauli loovstuudios (www.lauliloovstuudio.ee) tulise taimetee ja perenaise Heli Preismanni enda meisterdatud harmoonilise heliga harfimängu taustal. Heli tutvustas meile ka Lauli loovstuudio lugematuid võimalusi pakkuda soovijatele veidi hingelist kosutust. Olgu selleks siis djembe põristamine või kaasa lüües erinevates käsitöö õpitubades.

Võib kindlalt väita, et kõik õppereisil osalenud jäid päevaga rahule, said palju uut informatsiooni Kadrina valla võimaluste kohta ning jääb üle vaid oodata, et tänu sellistele kontaktide vahetusele jõuab siia senisest palju rohkem turiste, kes maalähedast ja autentset elu hindavad.