« Tagasi

Ees on ootamas konstruktiivne kahekõne

„Kadrina valla koostöö Eesti Arhitektide Liiduga koolihoonele parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks algas kevadel 2019. Lähteülesande koostamiseks kogusime visioone õpilastelt, õpetajatelt ja lapsevanematelt. Hiljem tegeles sügavama analüüsi ja ruumiprogrammi kokkupanekuga Kadrina hariduskogu Aivar Soe eestvedamisel. Täname kõiki, kes meiega on kaasa mõelnud," sõnas Kadrina vallavanem Kairit Pihlak.

„Me tahaksime seda veel kõvasti edasi arendada, me täna ei näe seda kui lõplikku tööd. Ma loodan, et sellest tuleb hea koostöö ja mõttevahetus vallaga," sõnas arhitektuuribüroo Arhitekt Must OÜ töö üks autoritest Ott Alver.

„Me tõstsime algklassid muust kooliosast natukene eraldi, et nad saaksid oma maailma, kus on väga head ja lihtsad võimalused loodavale välialale pääseda. Ideaalis võiks iga klass saada otsese väljapääsu terrassialadele," tutvustas Alver nende tööd. „Meie jaoks on kõige suurem küsimärk olnud vana koolihoone kasutus ja kuidas seda siduda uue majaosaga. Ma loodan, et selles osas saame me veel kõvasti oma mõtteid edasi arendada."

2022. aastal algab võidutöö põhjal koolimaja projekteerimine. Vallavalitsus on esitanud volikogule eelarvestrateegia 2022–2025, mille järgi alates 2024 aastast on võimalik koolimaja ehitamiseks investeerida 7,5 miljonit eurot.

 

Kes soovib töid oma silmaga näha, siis on nendega võimalik tutvuda kuni 1. oktoobrini Kadrina huvikeskuses teise korruse fuajees tööpäeviti kell 10–17.