« Tagasi

Kojale tigu – Kadrina Kultuurikojal direktoriks Ahto-Lembit Lehtmets

Ahto-Lembit Lehtmets (pildil) on pikaajalise kogemusega kultuuritöötaja ja –aktivist, kellel on oma nägemus, kuidas parimal viisil arendada meie kodukandi kultuurielu. Põlise kadrinlasena on tal soov muuta rikkaliku ajalooga Kadrinat veel silmapaistvamaks ja kultuurikaunimaks kandiks. "Idee Kadrina Kultuurikoja direktori kohale kandideerida, tekkis siis, kui kuulsin, et esimene katse juhti leida ebaõnnestus. Eks kupli all küpses pikalt plaan kodukoha kultuurivallas midagi ära teha, aga nüüd tuli õige aeg ja võimalus. Ka paar head sõpra andsid märku, et võiksin sellesse ametisse sobida. See tegi otsustamise lihtsaks," sõnab Ahto-Lembit Lehtmets.

Lehtmetsal on pikk kogemus filmi-, teatri- ja teleproduktsioonide kunstnikuna. Ta on peakorraldajaks igakuisele Plaaditurule. Ka kogemustepagas juhatajana on Ahto-Lembitul suur, sest läbi aastate on saanud arendus- ja personalitööd ning kultuuriprogrammide koostamist palju teha. "Väljas paistab päike ja käed juba sügelevad tegutsema. Mõnus närvikõdi on sees, aga meel on positiivne," sõnab uus juht.

 "Mis saama hakkab, on vara öelda. Alustuseks kuulan valla soovid ära, vaatan võimalused üksipulgi üle ning siis teen visiidi Kadrina valla kultuuriasutustesse. Saadud pildi järgi saab aimu, kui suurte sammudega edasi liikuma hakata," lausub vastvalikud kultuurijuht, kes alustab tööd 15. maist.