Kadrina Tervisekeskuse vundament on valmis, 13.08.19

Hea kadrinlane, tervisekeskuse ehitusloole kaasaelaja! Kadrina Tervisekeskuse ehitustöödega 

ollakse kenast graafikus ning esimene verstapost on läbitud - tervisekeskuse vundament on valmis. 

Töökoosolekud, mis koosnevad infovahetusest, detailide täpsustamisest, hetkeolukorra ettenäitamisest toimuvad iganädalaselt. "Töökoosolekud on töised," sõnab omanikujärelevalve esindaja Felix Tamberg ning kiidab Kadrina valda tubli töö eest, ehitustegevuse lihtsustamiseks. Suhtlus perearstide ning valla vahel on tihe, et välja selgitada just nende jaoks mugavaimad töötingimused, mis on hoone ehitamisel olulised. Kust tuleb elekter ning kuhu 

läheb? On oluline, et röntgeniruum oleks ehitatud vastavalt röntgenimasina võimsusele ning hambaarstitoolile tuleks elekter just õigest kohast.

"Kõik on hästi," ütleb objektijuht Andrus Lehis kindlalt.

 Kadrina Tervisekeskuse nurgakivi panek toimub 6. septembril

Fotogalerii vaikselt kerkivast Kadrina esmatasandi tervisekeskusest.

 

Kadrina Tervisekeskuse ehitus algab, 14.06.19

11. juunil toimus esimene töökoosolek seoses tervisekeskuse ehitusega. Nüüd on selge, et ehitus algab 1. juulil ja kestab 14 kuud. Ehitusleping on riigihanke tulemusel sõlmitud AS-iga Paide MEK. Lepingu hind on 1 066 315,00 eurot, millele lisandub käibemaks 213 263 eurot, seega kokku 1 279 578 eurot. Lepingu hind on fikseeritud ning ei sõltu materjalide ega tööjõu või teenuste kallinemisest, töömahu või muude kulutuste suurenemisest. Ehitusleping ei sisalda endas sisustust ega bürooseadmeid, need hangitakse eraldi arvestades perearstide vajadusi. Omanikujärelevalve hanke võitis Järvamaalt ettevõte OÜ IBG Ehitus. Projektijuhtimise ja aruandluse teenust osutab OÜ KT Europroject Management.

Suur hulk ettevõtteid ja inimesi töötab selle nimel, et Kadrina saaks kaasaegse tervisekeskuse, mis pakuks parimat teenindust vallakodanikele ning suurepäraseid tööruume Kadrina perearstidele.

 

Aarne Laas

Abivallavanem

 

Tondiloss kaob ajalukku, 13.05.19

Kadrina aleviku häbiplekk kaob ajaloohõlma, et antud krundile saaks tekkida uus, kadrinlaste

elukvaliteeti tõstev hoone – uus Kadrina valla tervisekeskus. Tiiu Uusküla püüdis pildile Lasteaia tänav 1 krundil asuva lagunemisohtliku elamu esimeste lammutuspäevade ilu ja valu. Koleda kesta alt tuli välja palju värvilisi tänavakunstnike töid, mis silmnähtavalt inetut maja sisemiselt kaunistasid. Oleme uue tervisekeskuse ehitusele taas sammukese lähemal!

Fotogalerii lammutamisest, fotode autor Tiiu Uusküla.

 

Uue tervisekeskuse projekt on valmis, 14.01.19

Kadrina vald liigub edasi uue esmatasandi tervisekeksuse ehitamise projektiga. Eelmise aasta lõpus sai valmis ehitusprojekt, mille koostas OÜ Zoroaster. Pärast ehitusprojekrile ekspertiisi

valmimist, kuulutatakse välja ehitushange. „Loodetavasti saame hiljemalt kevadel hanke läbi viidud. Soov on saada tervisekeskus valmis 2020. aasta jooksul," annab Kadrina vallavanem Kairit Pihlak teada. Praegu Lasteaia 1 krundil peal olev 4-korruseline maja läheb lammutamisele, milleks valda sai toetust Kreedexilt 31 000 eurot. 

Uues tervisekeskuses on olemas lisaks kolmele perearsti teenusteks vajalikele ruumidele ka ruumid apteegile ning hambaravile. Projekti hinnanguline kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot, millest on struktuurfondide toetud 568 000 eurot.