Läsna Rahvamaja

 

Kontakt: Kultuuritöötaja Heli Napp, 521 5276, Heli.Napp@kadrina.ee

Aadress: Läsna küla 45202, Kadrina vald, Lääne-Virumaa

Ratastooli ja rulaatoriga on võimalik rahvamajja siseneda hoone paremal küljel asuva ukse kaudu. Ukse avamiseks palume helistada telefonile 521 5276.

Veebileht: Läsna-Loobu küla Facebooki lehekülg

 

Läsna rahvamaja on Eesti Aasta küla 2017 külas asuv rahvamaja! Läsna rahvamaja valmis 1925. aastal, mil ehitati juba olemasolevale kivihoonele juurde puidust osa ning antud asutus hakkas kasutama rahvamaja funktsiooni. Kivihoonet kasutati mõisa ajal magasiaidana, mis tagas omal ajal talurahva ellujäämise ja toimetuleku sagedaste ikalduste korral. Aastatel 1990-2000 kolis praegusse Läsna rahvamaja ruumidesse Loobu kool, mis oli Kadrina Keskkooli filiaaliks.

Aastate jooksul on Läsna rahvamajal olnud palju juhatajaid. Tuntumad neist on Herman Sammelselg, Aino Sild ja Ene Pihol. Täna juhib rahvamaja Heli Napp.

Läsna rahvamajas käib juba aegade algusest vilgas seltsitegevus. Hetkel tegutseb rahvamajas Läsna teater, Läsna-Loobu külakoor, laste lauluring ja tantsuring, käsitööring ning kino. Läsna teater annab külalisetendusi erinevates rahvamajades üle Eesti. Läsna-Loobu külakoor on nii väikese koorina kõrgelt hinnatud. Kino taaselustati Viljar Pipenbergi eestvedamisel 2017. aasta lõpus ning pakub nii kohalikele kui ka kaugema kandi rahvale parimaid filmielamusi.