Kadrina Valla Päästeteenistus

 

Komandopealik: Raido Nagel 

Kontakt: 325 0801

Aadress: Pargi 3, Kadrina 45201, Lääne-Virumaa, registrikood 75007936

Veebileht: Kadrina Vabatahtlik Pääste Facebook

 

Aktsioon "Susi saab sisu"

 

 Hea uudis! Aktsioon "Susi saab sisu" oli edukas!

Aktsioon "Susi saab sisu" ehk kogukondlik heategevuskampaania Kadrina vabatahtliku päästekomando uue päästeauto sisustamiseks. 

 

16. juunil jõudis Kadrinasse vallavalitsuse poolt Soomest 12 000 euro eest ostetud 1992. aasta päästeauto Sisu nimega Susi, läbisõiduks 52 000 kilomeetrit.

Fotogalerii uuest masinast on leitav Kadrina valla fotoveebist. Ka Virumaa ajaleht Virumaa Teataja on toredast aktsioonist uudisloo kirjutanud. Peale selle on Susi kogu Eesti rahvale saanud ennast esitleda ka Eesti Rahvusringhäälingu saates "Terevisoon".

 

Et päästeauto auto saaks nüüd Kadrina kandi rahva turvalisust maksimaalselt tagada vajab see sisustamist.

 

Autost

„7360 cm3 ja 200 kW Valmet 612 diiselmootori ja manuaalkasti kombinatsioon liigutab autot jõuliselt ja erksalt. 4x4 veoskeem, kolmetonnine veepaak, võimas pump, suured varustusekapid, suur kuuekohaline kabiin ... mis sa hing veel tahta oskad," kirjutasid päästjad oma Facebooki koduküljel. Täpsemalt saab masina andmete kohta lugeda siit.

 

Üleskutse

Mati Tiiter, vallavolikogu aseesimees, tuletõrjeauto hankimise initsiaator ja teostaja

„Kutsun vallarahvast ja ettevõtteid panustama ühiselt meie päästevõimekusse. Läinud talvel lähedalt kogetud tuleõnnetus andis kindla mõtte kogukonna kokkuhoidmise vajadusest, tulla appi, kui naaber seda vajab. Alati ei õnnestu niiöelda otse kätt külge panna, kuid koos saame panustada oma tuletõrjeauto sisustamisele, igaüks oma mõõtu mööda.

Meie Susi vajab sisustamist. On tarvilikud uued rehvid, veljed, voolikud, otsikud, joatorud, ujuvpump veekogudest vee võtmiseks, GPS jne. Kokku vähemasti 5000 euro eest varustust.

Usun, et Kadrina kandi rahvas, kes toetas usinasti rahvamaja kultuuritoolide ostmist paneb käe külge ka Susi sisustamiseks me ühise turvalisuse nimel."