Hoia tervist, jälgi Terviseameti kodulehte
- Igapäevastes praktilisemates küsimustes nõustavad teid Terviseameti maakondlikud üksused, kellega palume teil mistahes küsimuste korral julgesti ühendust võtta. Kontaktandmed leiate siit.
- Terviseametil on valminud mitmed juhised, mida palume järgida.
- Terviseameti soovitused puhastamiseks ja desinfitseerimiseks koroonaviiruse (COVID-19) nakkusohu korral
- Kuidas pesta käsi
Koroonakriisi informatsioon Eestis ja meil
KOV kehtivad töökorraldused
Kadrina Vallavalitsuse ametnikuga kohtumise palume eelnevalt temaga kokku leppida kas telefoni või e-kirja teel. Kontaktid ning vastuvõtuajad on leitavad siit!
Kadrina lasteaed Sipsiku juhised lapsevanemale COVID-19 viirushaiguste ennetamiseks - Sipsiku töökorraldus.
Vohnja Lasteaed-Algkooli õppekorraldus seoses COVID-19 viirusega.
Kadrina Keskkooli töökorraldus ja käitumisjuhend arvestades COVID-19
Rakvere haigla jätkab vaktsineerimine kuniks vaktsiini jätkub!
Vaktsineerimisest COVID-19 vastu
- COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõenäoliselt ainus jätkusuutlik lahendus COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks ning normaalse elukorralduse juurde tagasi pöördumiseks. Iga inimese panus on oluline, et COVID-19 pandeemiat peatada.
- Kõik Eestis saadavalolevad COVID-19 vaktsiinid on väga efektiivsed raske haigestumise vältimiseks. Isegi kui mõni vaktsineeritud inimestest haigestub, põeb ta haiguse läbi kergemalt haiglasse sattumata.
- COVID-19 vastase vaktsineerimise esimesed tulemused on näha ka Eestis – tervishoiutöötajate seas on COVID-19 haigusesse haigestumine langenud. Sama kinnitab teiste riikide kogemus – nii Ühendkuningriigis kui Iisraelis on juba praeguseks raske haigestumine ja hospitaliseerimised vähenenud enam kui 80%.
- Vaktsineerimine on ohutum kui COVID-19 haiguse läbipõdemine. COVID-19 haiguse kulg on ettearvamatu ja patsienditi erinev – teiste kaasuvate haiguste või kõrge ea tõttu võib haigus kulgeda väga raskelt. COVID-19 haiguse läbipõdemisel jäävad paljudele pikaajalised tüsistused. See haigus ei ole vaid eakate haigus ning haiglaravile sattuvad üha nooremad inimesed.
- Praeguseks teada olevate andmete ja varasemate teadmiste põhjal võime eeldada, et COVID-19 vaktsiinid kaitsevad ka viiruse edasikandumise eest – täpselt kui hästi ja efektiivselt, saame teada aja jooksul, sest uuringud käivad.
- Ennast vaktsineerides kaitseme ka neid, kes ise end kaitsta ei saa. Meie hulgas on ka inimesi, kes oma terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa.
- Praeguseks on uuringutest kindlad andmed, et vaktsineerimisjärgne immuunsus kestab vähemalt 6 kuud, kuid võime eeldada, et immuunkaitse kestab siiski palju kauem. Uuringud immuunvastuse kestuse selgitamiseks alles käivad ja andmeid koguneb ajaga juurde.
- Vaktsineerimine annab järk-järgult piirangutele leevendust. Vaktsineerimiskuuri läbinud inimene ei pea lähikontaktsena või reisilt tulles Eesti riigipiiri ületades isolatsiooni jääma järgneva 6 kuu jooksul pärast vaktsiinikuuri saamist. Kui saame rohkem andmeid, on võimalik, et isolatsioonivabastuse aeg pikeneb veelgi.
- Vaktsineerimine vähendab koormust tervishoiusektorile, mis võimaldab taastada haiglates plaanilise ravi mahtu.
Ole valmis!
- annab nõu, kuidas kriisideks valmistuda;
- annab ülevaate, kuidas erinevad kriisid igapäevaelu mõjutavad;
- ei tähenda, et puhkemas oleks sõda;
- on ainus tellimata post, millest päriselt kasu on!
Kust saab asjakohast infot?
RIIGI INFOTELEFONID:
- Kriisitelefon 1247
- Perearsti nõuandetelefon 1220
- Konsulaarabi 5301 9999
- Hädaabinumber 112
HOIA ennast ja oma lähedasi
Hoia mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatanuga, võimaldades Sul astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks.
Laadi rakendus alla ja aita paigaldada ka oma lähedastel. Laadi alla App Store'ist või Google Playst.
Hoia tervist ja pilk peal Terviseameti kodulehel
- Igapäevastes praktilisemates küsimustes nõustavad teid Terviseameti maakondlikud üksused, kellega palume teil mistahes küsimuste korral julgesti ühendust võtta. Kontaktandmed leiate siit.
- Terviseametil on valminud mitmed juhised, mida palume järgida.
- Pärast eriolukorda edasi kehtivad piirangud
- Terviseameti riskihinnangud COVID-19 piirangute leevendamise tingimustes mais-juunis 2020
- Terviseameti soovitused puhastamiseks ja desinfitseerimiseks koroonaviiruse (COVID-19) nakkusohu korral
- Kuidas pesta käsi
Soovitused koduses isolatsioonis või karantiinis olevale inimesele
See, et viirus on pannud sind kodusesse isolatsiooni või karantiini, ei tähenda, et sa annad sellele kontrolli oma elu üle. Theodore Roosevelt on öelnud: Tee seda mida saad, sellega mis sul on, seal kus sa oled. Maire Riis, traumaterapeut ja kriisikonsultant on kokku pannud soovitused, kuidas koduses isolatsioonis või karantiinis hakkama saada.
- Pea meeles, et teed sellega ühiskonnale teene.
- Püsi aktiivne, loo igapäevarutiinid.
- Suhtle teiste inimestega.
- Muremõtteid saab ohjata
- Piisab kui viid end uudistega kurssi mõned korrad päevas
Loe iga punkti kohta täpsemalt siit!