Koroonakriisi informatsioon Eestis ja meil

 Seoses koroonaviiruse levikuga palume sünni registreerimiseks ja elukohateate menetlemiseks esitada elektroonne avaldus e-rahvastikuregistris.

 

KOV kehtivad töökorraldused

Kadrina Vallavalitsuse ametnikuga kohtumise palume eelnevalt temaga kokku leppida kas telefoni või e-kirja teel. Kontaktid ning vastuvõtuajad on leitavad siit!

Kadrina lasteaed Sipsiku juhised lapsevanemale COVID-19 viirushaiguste ennetamiseks - Sipsiku töökorraldus.

Vohnja Lasteaed-Algkooli õppekorraldus seoses COVID-19 viirusega.

Kadrina Keskkooli töökorraldus ja käitumisjuhend arvestades COVID-19

 

Rakvere haigla jätkab vaktsineerimine kuniks vaktsiini jätkub!

 Rakvere Haigla annab teada, et jätkab alates 05. aprillist vaktsineerimist (AstraZeneca vaktsiin) Lõuna põik 1, Rakvere kabinetis 109!
Sihtgrupp: 1956 ja varem sündinud elanikkond ning 1961 ja varem sündinud riskirühma diagnoosidega patsiendid.
Aja broneerimine toimub ette: läbi üleriigilise digiregistratuuri sisenedes oma digiloo kaudu www.digilugu.ee. See on kiireim ja eelistatuim lahendus.
Lisaks saab broneerida ka läbi haigla registratuuri tööpäevadel 7.30 kuni 16.00 telefonil 322 9780.
Vabandame ette, kui telefoni number võib olla üle koormatud.
Vaktsineerimine kestab, kuniks vaktsiini jagub!

 

Vaktsineerimisest COVID-19 vastu

Miks vaktsineerida ennast COVID-19 vastu?
 
 • COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõenäoliselt ainus jätkusuutlik lahendus COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks ning normaalse elukorralduse juurde tagasi pöördumiseks. Iga inimese panus on oluline, et COVID-19 pandeemiat peatada.
 • Kõik Eestis saadavalolevad COVID-19 vaktsiinid on väga efektiivsed raske haigestumise vältimiseks. Isegi kui mõni vaktsineeritud inimestest haigestub, põeb ta haiguse läbi kergemalt haiglasse sattumata.
 • COVID-19 vastase vaktsineerimise esimesed tulemused on näha ka Eestis – tervishoiutöötajate seas on COVID-19 haigusesse haigestumine langenud. Sama kinnitab teiste riikide kogemus – nii Ühendkuningriigis kui Iisraelis on juba praeguseks raske haigestumine ja hospitaliseerimised vähenenud enam kui 80%.
 • Vaktsineerimine on ohutum kui COVID-19 haiguse läbipõdemine. COVID-19 haiguse kulg on ettearvamatu ja patsienditi erinev – teiste kaasuvate haiguste või kõrge ea tõttu võib haigus kulgeda väga raskelt. COVID-19 haiguse läbipõdemisel jäävad paljudele pikaajalised tüsistused. See haigus ei ole vaid eakate haigus ning haiglaravile sattuvad üha nooremad inimesed.
 • Praeguseks teada olevate andmete ja varasemate teadmiste põhjal võime eeldada, et COVID-19 vaktsiinid kaitsevad ka viiruse edasikandumise eest – täpselt kui hästi ja efektiivselt, saame teada aja jooksul, sest uuringud käivad.
 • Ennast vaktsineerides kaitseme ka neid, kes ise end kaitsta ei saa. Meie hulgas on ka inimesi, kes oma terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa.
 • Praeguseks on uuringutest kindlad andmed, et vaktsineerimisjärgne immuunsus kestab vähemalt 6 kuud, kuid võime eeldada, et immuunkaitse kestab siiski palju kauem. Uuringud immuunvastuse kestuse selgitamiseks alles käivad ja andmeid koguneb ajaga juurde.
 • Vaktsineerimine annab järk-järgult piirangutele leevendust. Vaktsineerimiskuuri läbinud inimene ei pea lähikontaktsena või reisilt tulles Eesti riigipiiri ületades isolatsiooni jääma järgneva 6 kuu jooksul pärast vaktsiinikuuri saamist. Kui saame rohkem andmeid, on võimalik, et isolatsioonivabastuse aeg pikeneb veelgi.
 • Vaktsineerimine vähendab koormust tervishoiusektorile, mis võimaldab taastada haiglates plaanilise ravi mahtu.
 

Loe lisaks vaktsineerimisest

 

 

Ole valmis!

Päästjad peavad kõigeks valmis olema ning toimepidevuse säilitama igas olukorras. Selleks, et sinagi oleksid ootamatusteks paremini valmis, jõuab paari kuu jooksul enam kui poole miljoni leibkonna postkasti kriisijuhiste trükis, mis:
 
 • annab nõu, kuidas kriisideks valmistuda;
 • annab ülevaate, kuidas erinevad kriisid igapäevaelu mõjutavad;
 • ei tähenda, et puhkemas oleks sõda;
 • on ainus tellimata post, millest päriselt kasu on!

 

Kust saab asjakohast infot?

RIIGI INFOTELEFONID:

 • Kriisitelefon 1247
 • Perearsti nõuandetelefon 1220
 • Konsulaarabi 5301 9999
 • Hädaabinumber 112

 

 

HOIA ennast ja oma lähedasi

Hoia mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatanuga, võimaldades Sul astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks.

Laadi rakendus alla ja aita paigaldada ka oma lähedastel. Laadi alla App Store'ist või Google Playst.

 

Hoia tervist ja pilk peal Terviseameti kodulehel

 

Soovitused koduses isolatsioonis või karantiinis olevale inimesele

See, et viirus on pannud sind kodusesse isolatsiooni või karantiini, ei tähenda, et sa annad sellele kontrolli oma elu üle. Theodore Roosevelt on öelnud: Tee seda mida saad, sellega mis sul on, seal kus sa oled. Maire Riis, traumaterapeut ja kriisikonsultant on kokku pannud soovitused, kuidas koduses isolatsioonis või karantiinis hakkama saada.

 1. Pea meeles, et teed sellega ühiskonnale teene.
 2. Püsi aktiivne, loo igapäevarutiinid.
 3. Suhtle teiste inimestega.
 4. Muremõtteid saab ohjata
 5. Piisab kui viid end uudistega kurssi mõned korrad päevas

Loe iga punkti kohta täpsemalt siit!