Kadrina Vallavalitsuse töökorraldus

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja meie kõigi tervise kaitseks palume vallavalitsuse teenistujatega suhtlemiseks eelistada telefoni ja e-kirja saatmist.

 Kohtumine vallavalitsuse tööruumides tuleb ametnikuga eelnevalt kokku leppida. 

Palume sünni registreerimiseks ja elukohateate menetlemiseks esitada elektroonne avaldus e-rahvastikuregistris.

 

Perearstid ja -õed kutsuvad vaktsineerima

Eesti perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.

  • Vaktsineerimiseks võta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus. 
  • Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
  • Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest oma perearstile või infotelefonil 1247.
  • Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest tema terviseprobleemid suurendavad COVID-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.
  • Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil COVID-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.

"Oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine koroonaviirusega hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama tervist. Iga päev toob kõrgemad nakatumisnumbrid igas vanuserühmas  ja COVID-19 surmade arv saab olema kasvavas trendis," kirjeldas perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi. "Kui teil on kõhklusi, pidage oma perearstikeskusega nõu ja tulge vaktsineerima." 

Perioodil 27. oktoobrist kuni 5. novembrini keskenduvad perearstikeskused vaktsineerimisele ja sellega seotud nõustamisele, samuti tagatakse erakorraline arstiabi. Samal perioodil võidakse lükata edasi kergemate tervisehädadega tegelemine, sõeluuringud, plaanilised krooniliste haigete tervisekontrollid ning selliste tervisetõendite tegemine, millega ei ole kiire. 

Dr Vallikivi rõhutas, et ainult vaktsineerides saab vältida olukorra kiiret halvenemist. "Ainus tee olukorrast välja on langetada õige otsus, võtta ühendust oma perearstikeskusega ja minna vaktsineerima. Seepärast on perearstid üle Eesti otsustanud 27. oktoobrist 5. novembrini keskenduda põhitööna inimeste nõustamisele ja vaktsineerimisele. Arstidena on meie eesmärk teha omalt poolt kõik, et pakkuda inimestele võimalust teha kaitsesüst perearstikeskuses," rääkis dr Le Vallikivi.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on perearstide ja -õdede roll väga oluline, et kaitsesüsti võimalus jõuaks kõigi Eesti inimesteni. „Perearstid ja -õed on olnud Eesti elanike, eeskätt riskirühmade, vaktsineerimisel asendamatud. Vaktsineerimine on paljude inimeste jaoks erinevatel põhjustel otsus, milleni jõudmine pole kerge. Informatsiooni üleküllus on inimestele hirmutav ja seepärast ongi hea, kui on võimalus oma perearsti või -õega murekohad ja vaktsineerimise olulisus rahulikult üle rääkida," ütles minister Kiik.

Perearstid vaktsineerivad peamiselt Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga. Perearsti või -õega saab ka arutada, milline vaktsiinidest on inimesele sobivaim ja leida talle parim lahendus.

Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest. Soovi korral võivad ka teised vaktsineeritud täisealised tõhustusdoosi saada, kuid esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest peab olema möödas vähemalt kaheksa kuud.

Usaldusväärset infot vaktsiinide kohta leiab veebilehelt: www.vaktsineeri.ee.

 Vaktsineerimisvõimalus on olemas ka Kadrina tervisekeskuses! Kes vajavad COVID-19 vaktsineerimisele jõudmiseks abi, võivad helistada Kadrina Vallavalitsuse sotsiaalosakonda 322 5626 ja 322 5623 või valla üldtelefonile 322 5600.

 

KOV valimised 2021 tulemused

Kohaliku omavalitsuse valimised on selleks korraks lõppenud. Kadrina valla valimiskomisjon on hääled teistkordselt üle lugenud ning valimistulemused on järgmised. Kadrina vallavolikogu 19 mandaati jagunevad järgmiselt:

  • Valimisliit Tegu Seob (1192 häält) - 11 mandaati
  • Valimisliit Koduvald (490 häält) - 4 mandaati
  • Valimisliit Terve Vald (288 häält) - 2 mandaati
  • Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (252 häält) - 2 mandaati

 

  KANDIDAAT HÄÄLI NIMEKIRI
1. Siim Umerov 136 Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
2. Kairit Pihlak 134 Valimisliit Tegu Seob
3. Andres Nukk 107 Valimisliit Tegu Seob
4. Gert Kaso 86 Valimisliit Tegu Seob
5. Marko Teiva 81 Valimisliit Terve Vald
6. Tõnu Rummo 73 Valimisliit Tegu Seob
7. Karl Lindam 71 Valimisliit Tegu Seob
8. Madis Viise 68 Valimisliit Tegu Seob
9. Jaanus Reisner 67 Valimisliit Koduvald
10. Viive Tuuna 57 Valimisliit Koduvald
11. Risto Murumägi 56 Valimisliit Tegu Seob
12. Edgar Tamm 52 Valimisliit Tegu Seob
13. Tanel Tarkmees 50 Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
14. Lisete Laisaar 47 Valimisliit Koduvald
15. Airi Raus 41 Valimisliit Tegu Seob
16. Raido Nagel 39 Valimisliit Tegu Seob
17. Liina Suurkivi 39 Valimisliit Tegu Seob
18. Ben Lilleoja 36 Valimisliit Koduvald
19. Alo Laaniste 36 Valimisliit Terve Vald

 

 

Statistika

Rahvaarv: 4809 seisuga 01.10.21
Pindala: 358,92 km²
Suurim asula: Kadrina (2148)
Koole: 2
Lasteaedu: 1
Külasid: 40 küla ja 2 alevikku
Huvikoole: 1