Varade publitseerija

« Tagasi

17. detsembril toimub Vohnja mõisas klassikalise muusika kontsert.

Mõisa miljöösse sobilik ja huvitav saksa-, rootsi- ja prantsusekeelsetest kammerlauludest, kuhu kuuluvad ka E. Griegi palad.

Edward Griegil on praegu juubeliaasta, mispuhul oleks selline kava igati aktuaalne. Peale Griegi on kavas Clara Schumanni, Reinaldo Hahni, Agathe Backer Grøndahli jm looming, mida kuuleb Eestis haruharva.

Esinejad:
Olesya Litnevski (sopran, Eesti)
Aleksandr Kadyrov (klaver, Ukraina)

Lühidalt esinejatest:
Olesya on õppinud nii Venemaal kui ka Eesti Muusika- ja Teatriajadeemias laulu erialal, täiendanud end mitmetes meistriklassides, sh Covent Gardeni ooperiteatri voice coach'i Aleksandr Naumenko juures. Aleksandr Kadyrov saabus koos perega Eestisse sõjapõgenikuna ning on leidnud oma muusikalisele takendile väljendusvõimaluse ka RAM-is. Mõlemad on oma aladel esinenud mitmetel, seehulgas rahvusvahelistel konkursitel, saavutades neis laureaadi staatuse.

Seni on Olesya Litnevski esinenud kavadega, mis said kuulajatelt sooja vastuvõtu. Muuhulgas Antonín Dvořáki tsükli "Armastuslaulud" esmaettekanne (!) Eestis Tšehhi Vabariigi Saatkonna toel (Tallinnas ja Tartus), aga ka Eestis harva, kui üldse, kõlanud naisheliloojate loomingut. Lisaks neile on Olesya tutvustanud Eesti publikule Skandinaavia heliloojate palasid.

Klaverimängina Katarov Aleksandr

Lõpetas 2002 Lõjivis Dragomanovi nimelise ülikooli klaverimängu erialal. Samal aastal sai üleriigilise noorte klaverimängijate konkursil diplomandi staatuse, esineb paljude kontserditega. Töötab erinevate Kõjivi muusikakoolide ja alates 2003. aastast oma alma materi kontsertmeistrina. Samal perioodil on kontsertmeister nii akadeemilises lauluansamblis, kus ka laulab ning ka Estraadikunstide akadeemias. Ühes sellega esineb mõttekaaslastega erinevates projektides üle Ukraina. Alates Eestisse saabumisest laulab RAM-is.