« Tagasi

Koidulauliku valgel

Traditsiooniline Koidulauliku konkurss on selleks korraks läbi. Etlusvõistlust peetakse L. Koidula sünnipäeva eel tema nooruslinnas. Sellel aastal koguneti Pärnusse 12. detsembril 23. korda. 

Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond. Igal aastal esitatakse lisaks Koidula loomingule ühe kaasaegse autori loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on keeletundlik ja sõnamänguline luuletaja Karl Martin Sinijärv.

Lõppvoorul esinejad selgitatakse välja maakonnavoorus. Sellel aastal esindas maakonna gümnasiste Kadrina Keskkooli abiturient Lis Marii Undusk.

Kõrgetasemelisel konkursil sai Lis Marii ihaldusväärse eripreemia: žüriisse kuulunud Karl Martin Sinijärve eripreemia tema luule sugestiivse esitamise eest. „Just niisuguse naeratusega peab seda minu luuletust lugema," oli luuletaja hinnang. Oma sõnavõtus kuulajatele soovitas Sinijärv kuulajatel lugeda, lugeda ja lugeda. Kui lugemisest küllalt saab, siis ehk ka kirjutada, aga ennekõike ikkagi lugeda.

Varem on Kadrina õpilastest Koidulauliku lõppvooru jõudnud 2010. aastal Triinu Sikk, kes sai Koidula muuseumi eripreemia.

 

Liivi Heinla