« Tagasi

Head õpetajate päeva!

 

Armsad õpetajad, täna on teie päev. See on päev, kus mõtiskleme õpetajate tööst ja tähtsusest ühiskonnas. Ei ole palju neid ameteid, millega on igal inimesel kokkupuude, seega on teie tähtsust ühiskonnas raske üle hinnata.

Õpetaja annab meie lastele edasi oma teadmisi, mis on elus hakkama saamiseks hädavajalikud. Peale kooliprogrammi õpetamise, on õpetaja roll ka noore inimeseks olemise kasvatamisel. Ta kujundab ja lihvib meie laste ja noorte väärtushinnanguid ning see protsess on võib-olla keerulisemgi. On ju käesoleval ajal tuhmunud traditsioonilised arusaamad heast ja halvast, raske on olla korraga oma maa patrioot ja maailmakodanik. Keeruline on ka maailmas toimuvast aru saada, mis on õige ja mis vale. See kõik teeb õpetaja ameti veelgi keerulisemaks, nõudes õpetajalt analüüsimist ja ajaga kaasaminemist. Muutuste protsessid on väga kiired. Iga inimene soovib näha oma töö tulemust. Õpetaja töö tulemusi saab näha alles aastate pärast, mis teeb selle ameti eriti komplitseerituks.

Kadrina Vallavolikogu ja Kadrina Vallavalitsuse poolt soovin kõikidele õpetajatele jõudu, vastupidavust ja loovust meie laste ja noorte kasvatamisel.

Meeleolukat õpetajate päeva!

 

Madis Viise

Kadrina Vallavolikogu esimees