« Tagasi

Tugitakso aitab abivajajaid

Paar aastat tegutsenud MTÜ Tugitakso eesmärk on pakkuda tuge eriliste vajadustega inimestele transporditeenuse kasutamisel.

Teenuse sihtgrupp on lai - erivajadustega inimesed, eakad, lapsevankriga reisijad. Samuti inimesed, kes vajavad tuge haiglast koju naastes ning kelle transpordiks ei ole vaja kasutada meditsiinilist transporti. Ratastoolis klient saab teenust kasutada juhul, kui on suuteline ise ratastoolist sõiduki istmele liikuma (elektrilise ratastooli tarbeks kohandatud erisõidukeid tellida veel võimalik ei ole).

Tänaseks on Tugitakso koostöös erivajadustega inimeste esindajatega koolitanud kokku 154 juhti, kes on valmis oma tuge pakkuma. Juhid on saanud teoreetilisi teadmisi erinevate erivajaduste osas, praktilisi näpunäiteid kuidas juhendada pimedat, kuidas toetada vaegkuuljat ja kurti ning kuidas abistada inimesi ratastooliga. Juhid õppisid ümber käima abivahenditega, pakkides kokku ja lahti erinevaid ratastoole ja rulaatoreid.

Teenust saab täna tellida:

  1. mobiilirakenduse Bolt kaudu, kuhu on loodud eraldi kategooria Assist. Sinna kategooriasse on valitud suuremad sõidukid ning eesti keelt kõnelevad koolitatud juhid, kes on klientidelt saanud väga hea tagasiside. Tavalisele Bolti sõidule lisandub tasu pakutava toe eest. Oleme teenuse puhul testimas ka ettetellimise lahendust. Teenus on saadaval Tallinnas ja lähiümbruse valdades ning Tartus ja Rakveres. 
  2. telefoni teel sihtgrupi tarbeks loodud Takso24 erinumbrilt + 372 640 8919. Hind on kliendile Takso24 hinnakirja alusel, millele lisandub tasu pakutava toe eest. Tallink Takso, kelle alla Takso24 kuulub, on meie värskem koostööpartner, kelle taksojuhtidest on enam kui pooled samuti MTÜ Tugitakso korraldatud koolituse läbinud. Telefoni teel saab teenust soovi korral ka ette tellida. Teenus on saadaval Tallinnas. 

Oluline on teada, et tavapärasele teenuse hinnale lisandub tasu toe eest.

MTÜ Tugitakso kohta saab rohkem infot nende Facebooki lehel.