Varade publitseerija

« Tagasi

Kadrina Keskkooli õpilased meisterdasid vahva helkuripuu

Kadrina keskkooli 7a klassi noormehed Otto Truu ja Martti Soini meisterdasid valmis ülivahva helkuripuu, mis tervitab alates tänasest Kadrina Keskkooli peaukse ees. Ülemisel pildil Otto ja Martti veel poolelioleva helkuripuuga.

Helkuripuu on ehitud mõistagi erisuguste helkuritega, mida iga mööduja saab kaasa haarata, kui endal, pereliikmel, sugulasel, sõbral, kellel iganes,on  maailma lihtsaim turvavarustus puudu. Ikka selleks, et olla liigeldes nähtav - meil ikkagi pole enam mitte ainult ööd mustad, vaid terve päevad.

Ja, kui sul juhtub olema posu helkureid, mis koguvad sahtlipõhjas tolmu, siis võid minna nendega ka ise helkuripuud ehtima. Siiski tuleb olla kriitilise pilguga, et helkiv pind poleks tuhmunud ja täidaks enda eesmärki.

Toredate okastega helkuripuu valmistamiseks kasutati olemasolevat materjali koolist, kuid õla pani alla ka Pixner, kes jagas lahkelt puidust detaile, millega loodi kuusepuu siluett. Juurde veel rohkelt tüübleid, spreivärvi, uhke pleksklaasist laseriga välja lõigatud silt ja muidugi ka tööõpetuse õpetaja Karl Meose juhendavad sõnad ning nii see äge puu valmis saigi.

Tubli töö!