Varade publitseerija

« Tagasi

Aasta tegijaks kuulutati Kadrina Vabatahtlik Päästekomando

25. jaanuaril tehti Kadrina Vallavolikogus teatavaks ja kinnitati Aasta tegija 2022. Kelleks on sel korral 148 häälega Kadrina Vabatahtlik Päästekomando.


Täpsem on ehk isegi öelda, et tegemist on aasta tegijatega, mitmuses, sest selles uhkes komandos on suur hulk tublisid päästjaid, kes end aktiivselt täiendavad, ennast väljasõitudel ohtu seavad. Samas on nad  kogukonnale abiks, toeks ja suureks eeskujuks. Palju õnne teile, te olete selle igati ära teeninud ja Kadrinas ollakse teie üle jätkuvalt väga uhked.


Aasta tegija hääled jagunesid sel korral järgmiselt: Kadrina Vabatahtlik Päästekomando 148 häält, Noortevolikogu 93 häält, Arvo Kruusemendi pink 64 häält, Kadrina kooli vilistlaste kokkutuleku korraldustoimkonna juhtivad vilistlased 39 häält ja Pearu Nukk & Kreutzwaldi matk 15 häält. Kokku oli seega 359 hääletajaid. 


Pjedestaali kõige kõrgemal kohal saab olla olla ainult üks, kuid kõik esitatud kandidaadid olid juba omamoodi võitjad. Teie panust on märgatud, mis tähendab, et teie töö ja pühendumus läheb kogukonnale korda. Jätkake samas vaimus.


Kadrina Vabatahtlik Päästekomando aasta tegija kandidatuuri esitamise põhjuseks toodi välja, et esimest korda ajaloos peetud üleriiklikelt vabatahtlike päästjate eliitkomandode võistlustelt tõid nad koju ihaldatud I koha ja eliitkomando 2022 tiitli. Kadrina VPKd saab pidada justkui üheks valla tunnussümboliks.

Ukraina sõja esimestest päevadest on Kadrina vabatahtlikud päästjad koos naissalgaga olnud pidevalt abiks — olgu see annetusteks riiete kogumine, mis Punase Risti kaudu Ukrainasse saadeti, varjevõrkude punumine pritsumajas või kohapealsete ukrainlaste igakülgne abistamine. Võib julgelt väita, et komandohoonest sai sel aastal sõja kriisipunkt.  

Veel toodi välja, et olgu tegu perepäeva või spordivõistlusega, vabatahtlikud päästjad on pea alati kohal nõu ja jõuga abistamas. Nad teevad ka ennetustööd — igal aastal ehitavad just komandoliikmed alevisse liuvälja ohutuks uisurõõmude nautimiseks ning talvel hoiavad lumevabana paisjärve ümber terviserada.


Aasta tegija poolt sai hääletada Google Docsi kaudu, mille kohta oli info üleval sotsiaalmeedias, Kadrina valla kodulehel ja Kodukandis. Hääletada sai vaid üks kord hääletaja kohta. Lisaks oli võimalik anda hääl täites Kadrina valla Raamatukogus ja tema filiaalides sedel või lõigata välja detsembrikuu Kodukandis olev hääletussedel ning toimetada see vallamajja või anda üle raamatukogus.