Varade publitseerija

« Tagasi

Elutöö preemia laureaadiks valiti kogukonna turvalisuse hoidja Arne Kastemäe

25. jaanuaril tehti Kadrina Vallavolikogus teatavaks ka peale Aasta tegija konkursi võitja ka Elutöö preemia saaja.

Volikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Risto Murumägi, kelle kanda Elutöö preemia konkurss oli, kinnitas, et seitsme kandidaadi seast valiti ülekaalukalt välja kunagine Kadrina Vabatahtlike Päästekomando pealik ja kodukandi turvalisuse hoidja Arne Kastemäe.

"Kastemäe on väärikas inimene ja olnud Kadrinas terve elu eestvedajaks. Seitsmeliikmelisest komisjonis sai ta viis häält," räägib Murumägi.

Elutööpreemia saaja kandidaate sai kuni 31. detsembrini esitada rahvas. Kastemäe esitamise põhjuseks toodi välja, et ta on olnud Kadrina vabatahtlik päästja juba üle poole sajandi, täpsemalt 58 aastat. Selle aja jooksul oli ta ka 30 aastat Kadrina vabatahtliku päästekomando pealik. Arne on olnud päästja nii pikalt, et väljakutseid on ta teinud lugematul arvul, kuid ta on päästnud ka tohutult elusi ja muud vara. Väljakutsetele reageerimine pole aga ainus, mida ta on teinud, ta on näinud ka palju vaeva nende ärahoidmisega kodunõustamiste, info- ja ennetuspäevadega.

Juba noorelt on ta tegutsenud tuletõrjespordiga ja võitnud sellel alal hulganisti auhindu, mida leiab tänagi Kadrina pritsumajast.
Arnel on vanust juba piisavalt, mistõttu aitab ta enamasti komandot õpetuste ja kogemustega, kuid vajadusel jookseks tänagi väljakutsele.
Lisaks vabatahtlikuks päästjaks olemisele on Arnel ka muid hobisi, ta on Kadrina pasunakoori liige ja pilli on ta mänginud natuke rohkem, kui olnud päästja, lausa 64 aastat.
2020. aastal valiti Arne ja tema abikaasa Tiiu kodu maakonna kaunimaks, selle tiitli saamisele aitas tugevasti kaasa ka Arne suur aiandushuvi. 2013. aastal omistati talle Päästeteenistuse Hõberist, 2019. aastal Päästeliidu ja Eesti tuletõrjeliidu hoolsusmärk Kuldrist, I liik - tegemist on kõrgeima Päästeliidu ja Eesti tuletõrjeliidu poolt välja antava tunnustusega. 2020. aasta If kindlustuse kampaania "Otsime sangareid" nominent.

Foto: Kaisa Nele Hendla