Vaimse tervise toetus Kadrina valla elanikele 2024.aastal:
Sotsiaalkaitseministri 07.02.2024 määruse nr 5 „Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele 2024. aastal" § 12 lõike 2 alusel ning võttes arvesse hindamiskomisjoni 16.08.2024 ettepanekut, Riigi Tugiteenuste Keskus otsustas rahuldada Kadrina Vallavalitsus esitatud toetuse taotluse registreerimisnumbriga RES.7.01.24-0032 projektile „Vaimse tervise toetus Kadrina valla elanikele 2024".
Kadrina Vallavalitsus sai sotsiaalministeeriumi meetmest „Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele 2024. aastal" 19 670 eurot toetust, teenuste osutamiseks. Vaimse tervise projekti raames luuakse Kadrina valla inimestele võimalused osaleda pereteraapias, vibroakustilise teraapias, kognitiiv-käitumisteraapias või kunstiteraapias.
Sotsiaalministeerium toetab projekti 19 670 euroga, millele lisandub Kadrina Vallavalitsuse omaosalus 13 769 eurot. Selle raames osutatakse teenuseid käesoleva aasta lõpuni. Teenuste taotlemiseks ja täiendava info saamiseks palume ühendust võtta Kadrina Vallavalitsuse lastekaitsespetsialisti Kaili Treisaltiga või peretöötaja Maria Mäega.
Teenuseid osutatakse Kadrina valla elanikele.
Lisainfo projekti kohta:
- lastekaitsespetsialist Kaili Treisalt, 5851 5661 või kaili.terisalt@kadrina.ee
- peretöötaja Maria Mäe, 5198 5885 või maria.mae@kadrina.ee
Teenuste pakkujad on:
Pereteraapia:
MTÜ Maria ja lapsed, pereterapeudid Karis Mugamäe ja Kersti Suun-Deket, kes pakuvad perenõustamist MTÜ Maria ja lapsed poolsetes ruumides, Rakvere linnas aadressil Tedre 11.
Samuti pakub pereteraapia teenust pereterapeut Angela Jallakas, kes osutab teenust Rakveres, aadressil Vilde 2a, Rakvere Sotsiaalkeskuse ruumides.
Vibroaktustiline teraapia:
Teenust osutab Heivi Mäekivi. Teenuse osutamine toimub Rakvere Sotsiaalkeskuse ruumides.
Kognitiiv-käitumisteraapia:
Teenust osutab kognitiiv-käitumisterapeut Tiina-Liina Märtsoo. Teenuse osutamine toimub Kadrina Tervisekeskuse ruumides.
Kunstiteraapia:
Teenust osutab OÜ Värviline kunstiterapeut Heli Preismann. Teenuse osutamine toimub Kadrinas, Undla külas.
Psühholoogi palga- ja juhendamistoetus
Toetusmeede: Psühholoogi palga- ja juhendamistoetus kohalikule omavalitsusele ja esmatasandi tervisekeskusele 2024. aastal
Toetuse eesmärk: „Psühholoogi palga- ja juhendamistoetus kohalikule omavalitsusele aastal 2024" eesmärk on osutada psühholoogilist abi Kadrina valla lastele ja lastega peredele.
Riigieelarveline toetus: 18 284, 22
Toetuse kasutamise periood: 2024. aasta
Osutatavad teenused projekti raames: Kadrina valla lastele ja lastega peredele psühholoogilise abi osutamine.
Projekt „Lääne-Viru maakondliku integreeritud teenusmudeli väljaarendamine koolist väljalangemise ennetamiseks teenusedisaini meetodil“
Projekti nimi: Lääne-Viru maakondliku integreeritud teenusmudeli väljaarendamine koolist väljalangemise ennetamiseks.
Meede: Kohalik areng ja vaesuse vähendamine
Taotlusvoor: Integreeritud tugiteenused koolist väljalangevuse ennetamiseks
Rahastaja: EMP ja Norra finantsmehhanismid
Projekti eesmärk ja tulemused: Projekti käigus luuakse Lääne-Viru maakonnas koosloome ja süsteemidisaini protsessi käigus uuenduslikud integreeritud koostöömudelid, mis on maakonnaülene ja erinevaid valdkondi kaasav ja mis on vastava pädevusalase väljaõppe saanud võrgustiku spetsialistidele toeks võrgustikutöös varajase märkamise ja tõhusa ennetuse tagamiseks koolist väljalangemisega tegelemisel.
Kohaliku tasandi koostöömudel töötatakse välja koostöös maakonna erinevate huvigruppidega integreeritud teenuse arendamise ja disainimise protsessi käigus, mille tarbeks ostetakse sisse vastav disaini ja arendamise teenus. Koosloome protsessis valmivat koostöömudelit piloteeritakse ning täiustatakse pidevalt projekti käigus vastavalt saadud tagasisidele ja saadavale kogemusele. Mudeli täiustamiseks ja kogemuste hankimiseks viiakse läbi õppevisiit Norra Kuningriiki, Agderi maakonda. Protsessi käigus valmivad juhendmaterjalid varajaseks märkamiseks ja ennetustööks KOV-ile ja KOV haridusasutustele (eraldi lasteaed ja kool). Projekti käigus viiakse igas kohalikus omavalitsuses läbi ka KOV koolide ja lasteaedade õpetajate koolitused. Igast haridusasutustest saab koolituse tuumikrühm õpetajaid (lasteaiad ja koolid) varajase märkamise ja ennetustöö tõhustamise eesmärgil. Haridusasutuste juurde luuakse tugimeeskonnad, kelle ülesandeks jääb oma koolis teadmisejagamine ja koolisisese võrgustiku edendamine.
Projekti algus ja lõpp: 03.05.2022 - 30.04.2024
Toetussumma: 281 160 EUR
Toetusmäär: 100%
Toetuse saaja: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit
Projekti partnerid: Väike-Maarja vald, Haljala vald, Kadrina vald, Viru-Nigula vald, Rakvere vald, Rakvere linn, Vinni vald, Tapa vald.
Projekti koduleht: www.ennetusmudel.ee
Projekt: „Rahvatervise valdkonna võimekuse ja kompetentside suurendamine kohalikes omavalitsustes“
Projekti algus ja lõpp: 2022 – 2024
Rohkem infot: Norra toetusest 2014-2021 rahastatud projekti „Rahvatervise valdkonna võimekuse ja kompetentside suurendamine kohalikes omavalitsustes" raames on Kadrina Vallavalitsusel koostöös Tervise Arengu Instituudiga valminud:
Kadrina valla tervise- laste- ja perede heaoluprofiili tegevuskava aastateks 2023-2026.
Kadrina valla tervise-, laste- ja perede heaoluprofiili 2023. aasta tegevuskava hindamine
Kadrina valla tervise-, laste- ja perede heaoluprofiil
Inimese heaolu mõjutavad paljud erinevad valdkonnad, mistõttu on oluline analüüsida võimalikke kaasnevaid positiivseid/negatiivseid mõjusid ja neid otsustamisel arvesse võtta. Selleks on koostatud kasulik töövahend - tervise- ja heaoluprofiil, mis annab mitmekülgse ülevaate paikkonna inimeste terviseseisundist ja seda mõjutavatest teguritest ning aitab selgemini näha seoseid erinevate valdkondade vahel ning edaspidiseid otsuseid ja tegevusi planeerida.