Algas Päästeameti veeohutuskampaania

Esmaspäeval, 20. mail algas Päästeameti veeohutuskampaania „Ka tšempionid väsivad", mis seekord keskendub eakate inimestega juhtuvate õnnetuste ennetamisele. 

Ehkki uppunute arv on aasta-aastalt oluliselt vähenenud, kasvas eelmisel aastal hüppeliselt just eakate osakaal - üle poolte uppunutest olid eakad. Peamiseks murekohaks on oma võimete ülehindamine. Näiteks anumaga vee võtmine otse veekogust võib olla nooremale inimesele kerge ülesanne, kuid lõppeda eakale tasakaalukaotuse ning eluohtliku libastumisega. Kukkumise tagajärjel on elu kaotanud eakad nii kaldalt, paadist või otse veekogust kala püüdes. Kevadel ja suvisel perioodil tõusevad esile ka ujumisega seotud õnnetused.

Seekordse kampaania peategelased on aktiivse eluviisiga meile kõigile eeskujuks. Nad on elu jooksul saavutanud spordis muljetavaldavaid tulemusi, kuid tuletavad meile meelde, et kehalise vormi langus on elu loomulik osa ning vanemas eas peavad nemadki veeohte märksa kriitilisemalt hindama.

Kampaania kanaliteks on nii TV, raadio, välireklaam, online- ja sotsiaalmeediakanalid. Samuti viiakse info- ja ohutuspäevi läbi üle Eesti.

Meil kõigil on eakaid lähedasi, kes suvel vees või selle lähedal toimetavad. Parim viis neile veeohutuse sõnumit kohale viia on sellest rääkimine. Täpsemad teemad, millest oma lähedaste eakatega rääkida leiab kodulehelt veeohutus.ee, kus on lisaks välja toodud ka praktilisi tegevusi, mis aitavad keskkonda turvalisemaks muuta. Olgu selleks siis kaevu parandamine või kastmisvee voolikusüsteemi loomine.

Lähedaste inimeste sõnadel on väga suur jõud ja me kõik saame anda oma panuse, et alanud kevad ja saabuv suvi mööduks uppumiseta.

Kõik veeohutusega seotud nõuanded ja info on koondatud lehele: www.veeohutus.ee
Hoia silm peal ka Päästeameti Facebooki lehel: https://www.facebook.com/paasteamet/
Vaata Veeohutuse kampaaniaklippi siit:  https://youtu.be/NNEBn9017Mk