Peapiiskop kutsus üles osalema Maarjapäevade korjandusel Tartu Maarja kiriku taastamiseks

Täna, 15. augustil on rukkimaarjapäev ehk Neitsi Maarja uinumise püha. 1224. aasta rukkimaarjapäeva peetakse Tartu Maarja koguduse sünnipäevaks. Seoses koguduse 795. aastapäevaga kutsus peapiiskop Urmas Viilma kõiki kaaskristlasi ja kiriku sõpru Eestimaal ja üle maailma annetama Tartu Maarja kiriku taastamise heaks. 

„Tartu Maarja kirikul ja seal tegutsenud esimesel eestikeelsel kogudusel on eriline koht Eesti riigi ja rahva iseolemiseks kujunemise teel," rõhutas Urmas Viilma ja meenutas, et Tartu esimese eestlaste koguduse liikmeteks olid meie ärkamisaja suurkujud Johann Voldemar Jannsen ja Miina Härma. Samuti on just siit läkitatud laulupeolisi esimesele üldlaulupeole. Võõrvõimu aastatel sai kirikusaalist spordisaal, kus mängiti palli.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus on asutatud selleks, et taastada Tartu Maarja kiriku väärikus ja ehitada see uuesti üles jumalakojana ning kogukonna keskusena. Selleks korraldab sihtasutus rukkimaarjapäeva ja ussimaarjapäeva vahelisel ajal 15.08.-8.09.2019 Tartu Maarja kiriku taastamiseks ülemaailmset Maarjapäevade korjandust. 

Urmas Viilma tegi üleskutse kõigile kogudustele, organisatsioonidele/ettevõtetele ja eraisikutele, kes soovivad panustada eestluse sümbolhoone ja laulupeo hälli taastamisse: „Meil on üheskoos võimalus teha ilus kingitus – ostame igaüks ühe kivi Tartu Maarja kiriku torni! Kokku on vaja kirikutorni paigaldada 1 miljoni euro eest 200 000 viieeurost kivi. Ligi 48 000 kivi jaoks on annetused juba koos. Kas pole tähenduslik, kui ühel tornikividest on sümboolselt Sinu nimi?! Kui üheskoos kivid kokku saame, ei ole enam kindlasti mägede taga päev, mil Maarja kiriku tornikukk Maarjamaa auks jälle uhkelt ja kutsuvalt Tartu linna kohal kõrgub."

Nimelise annetuse saab teha Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201.

 

Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. 

Anonüümse annetuse saab teha helistades: 

900 1842 annetad 5 eurot

900 1941 annetad 10 eurot

900 2019 annetad 50 eurot

 

Peapiiskop Urmas Viilma üleskutse tekst:  https://www.eelk.ee/et/uudised/maarjapaevade-korjandus-tartu-maarja-kiriku-taastamiseks/

Pildid Tartu Maarja kirikust: ajalooline foto Kalju Leibi kogust ja taastatud kiriku välisvaade (RTG Projekt): https://nc.eelk.ee/index.php/s/YKFjBfM4xDEpJNp

Lisainfo: https://tartumaarja.eelk.ee/