Varade publitseerija

« Tagasi

Biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete vastuvõtmisest Kadrina jäätmejaamas

29. aprillist kuni 9.maini 2022 on Kadrina jäätmejaama lahtioleku aegadel võimalik Kadrina valla elanikel tuua tasuta jäätmejaama juurde kohaletoodud konteineritesse biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid ning puu- ja põõsaste oksi (pikemad oksad tükeldada).

Väljaspool jäätmejaama lahtioleku aegasid jäätmeid vastu ei võeta ja konteinerite kõrvale on jäätmete mahapanemine keelatud. Meil on videovalve!

  • Kilekottides kohaletoodud biolagunevad aia- ja haljastusjäätmed (lehed, taimevarred, jne) tuleb toojal endal tühjendada konteinerisse ja tühjad kilekotid tuleb võtta kaasa või anda jäätmejaama.
     
  • Puude ja põõsaste oksad tuleb toojal eraldada teistest aia- ja haljastusjäätmetest ning viia eraldi konteinerisse - jälgi konteineril olevaid märgistusi või küsi juhiseid jäätmejaama töötajalt.
     
  • Kilekottides ei tohi haljastusjäätmeid ega oksi konteineritesse panna, sest täitunud konteinerite sisu viiakse kompostimisväljakule ning konteinerites olevaid biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid üle ei sorteerita.
     
  • Kui haljastusjäätmete hulgas on ka kilekottides jäätmeid - siis on kogu konteineritäis kompostimiseks kõlbmatu - kilekotid ei ole komposteeruv materjal ja jäätmed võetakse vastu olmejäätmetena, mille vastuvõtuhind on kordades kõrgem ning biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete eraldi kokkukogumine ei täida eesmärki.

Teadmiseks, et alates 1. maist 2022 saab aia- ja haljastusjäätmete vedu tellida korraldatud jäätmeveo raames jäätmevedajalt Ragn-Sells AS-ilt, esitades soovi e-posti aadressile tellimus@ragnsells.com. Haljastusjäätmete üleandmiseks jäätmevedajale võib kasutada kuni 150 liitriseid jäätmekotte, mille kaal täidetuna ei ületa 10 kg.

Jäätmejaama lahtiolekuajad: E 10.00- 17.00, K 11.00-16.00, R 10.00-17.00, L 10.00-15.00