Varade publitseerija

Saadaval on rahvarõivaste kalender 2023 "Pärandit hoides"

Virumaa Kunsti ja Käsitöö Seltsi ja Saara kirjastuse koostöös on valminud rahvarõivaste kalender 2023 "Pärandit hoides". 

Kalender kutsub osa saama esivanemate rõivapärandist tutvustades Kadrina, Rakvere, Simuna, Viru-Jaagupi, Viru-Nigula, Jõelähtme, Kuusalu, Lüganuse ja Muhu kihelkondade rahvarõivaid, mis on valminud Virumaa Rahvarõivakoolis ajavahemikul 2019 - 2022.a. Rõivakomplektide hulgas on mitmeid selliseid, mida ei ole varem valmistatud. 


Kalendaariumi osas on kaunid detailifotod erinevate kihelkondade rahvarõivakomplektidest. Et kalender ka pärast aasta möödumist kasutust leiaks, oleme kalendaariumi pöördele lisanud rahvarõivakomplekti tutvustuse, tööjooniseid ja mustriskeeme. Kokku on kalendris 14 sellist tööjoonist ja mustriskeemi, mida seni ei ole tükisõnad avaldatud. Näiteks Peterburi etnograafiamuuseumis hoiul oleva Kuusalu seeliku triibustik, Lüganuse kihelkonna käisemuster Soome rahvusmuuseumist, rekonstruktsioon Eesti Vabaõhu Muuseumis hoiul olevatest Kadrina käistest, Rakvere ja Jõelähtme kihelkonna linukamustrid jpm. Nii on võimalik kalendrit kui teabeallikat kasutada veel aastaid.

Maiuspalaks rahvakunsti, käsitöö ja rahvarõivahuviliste kingikotti.

Kalender on müügil:
Viru Käsitöö Salongis Pikk 16 Rakvere (10 eurot), meie e-poes (12 eurot):
https://aale.ee/e-pood/rahvaroivad/rahvaroivaste-kalender-2023-parandit-hoides/
Ostes 5 ja rohkem kalendrit hind 8 eurot/tk - võimalik osta arvega, info Kersti Loite viru.kasitoo@mail.ee

Kalender on müügil ka:

Eesti Vabaõhu Muuseumi poes
Kodukäsitöö kauplustes Tallinnas - Kaarmanni käsitöö Vanaturu kael 8 ja Eesti Käsitöö Majas Pikk 22
Saara Kirjastuse e-poes: https://epood.saara.ee/pood/rahvaroiva-kalender-2023-parandit-hoides