Varade publitseerija

« Tagasi

Tööle asus uus maakorraldusspetsialist

Meil on hea meel teatada, et alates aprillikuu esimesest nädalast alustas Kadrina Vallavalitsuses maakorraldusspetsialistina tööd Siiri Püss.

Siiril on kogemusi kuhjaga. Enne Kadrina valda siirdumist, töötas ta Haljala vallas maakorraldajana, eelnevalt Maa-ametis ja Rakvere Linnavalitsuses. "Kusjuures alustasin 1994. aastal siitsamast Kadrina vallamajast – täpselt ei mäleta, aga paar aastat olin kuni liikusin edasi," räägib Siiri.

Õpinguid alustas ta Ehitus- ja Mehaanikatehnikumis, pärast lõpetamist asus tööle ehituse töödejuhataja. Seejärel suundus EPA-sse õppima geodeesiat, kus sai ka teadmised maakorraldusest. "Nüüd on läinud elu niimoodi, et mind on kutsutud kogu aeg ühest asutusest teise. Olen kusagil olnud, siis on tehtud pakkumine, mis on olnud sobiv," kõneleb Siiri.

Kadrinas Vallavalitsusse tööle tuli ta enda sõnul sobival ajal – pihta hakkas üldplaneering. "Ega ma end ainult maakorralduses ei hoia. Kuid ka maareform on vaja viia lõpuni ning  kohalikele teede kasutamiseks saada õiguslikud alused - seada sundvaldused. Kui kunagi arvati, et maakorraldus saab maareformi toimingutega, tagastamise ja erastamisega läbi, siis nüüdseks on selgunud, et katastrikaardi korrastamisega tuleb neid reformimata maid juurde, mitte ei jää vähemaks," lausub ta. Kuid peale tööülesannete täitmise on Siiri jaoks tööl oluline ka sotsiaalne pool. "Tore on ju kuuluda kuhugi, juttu ka ajada – küsida, kuidas läheb ja mis nädalavahetusel tegid," märgib ta.

Kuigi Siiri elab praegu Rakvere linnas, siis juured on tal siiski Kadrina kandis. "Vanaisale kuulus Hõbeda karjamõis ja vanaema kodu oli veidi Viitna poole edasi. Niisamuti on ka vanavanaisad ja -emad siitmailt pärit," sõnab ta.