Kuhu, milliseid jäätmeid viia?

Kadrina vallas saab anda tasuta kodumajapidamises sorteeritud pakendeid ning paberit ja pappi üle avalikesse konteineritesse. Nende asukohad ja täpsema info leiad SIIT.

Kadrina jäätmejaamas (Raua tn 2, Kadrina) võetakse Kadrina valla elanikelt tasuta ja sissekirjutust mitteomavatelt isikutelt hinnakirja alusel vastu alljärgnevaid jäätmeid:

1. Ohtlikud jäätmed - pliiakud, akud ja patareid, vanad ravimid, nakkusohtlikud jäätmed, kemikaalid, happed, leelised, lahutid, pestitsiidid, ohtlikke aineid sisaldavad pakendid, värvi-, laki- ja liimijäätmed, õlijäätmed, õlifiltrid, elavhõbeda jäätmed, luminestsentslambid;

2. Elektri- ja elektroonikaseadmeid suured kodumasinad, külmikud, telerid, elektripliidid, väikesed kodumasinad, infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni-seadmed, valgustusseadmed, elektri- ja elektrontööriistad v.a suured tööstuslikud tööriistad;

 Jäätmejaama tuues peavad kodumasinad olema komplekssed;

3. Plastpakendid (pakend tuleb tühjendada sisust, loputada ja kokku suruda) - või- ja margariinitopsid, õli-, ketšupi- ja majoneesi pudelid, kosmeetika- ja hooldustoodete pakendid ja karbid ning muud puhtad plastist pakendid;

 Ei sobi ilma euromärgiseta plastist mänguasjad, kummist tooted, kodukeemia pakendid, hügieenisidemed, mähkmed jms.

4. Klaaspakendid - värvitud ja värvilisest klaasist alkoholipudelid, klaaspurgid ja muud klaasist pudelid,purgid;

 Ei sobi akna- ja lehtklaas, peegelklaas, elektripirnid, klaasist tooted;

5. Metallpakendid - konservikarbid, alumiiniumpurgid, metallist purgikaaned ja korgid ning muud puhtad metallpakendid;

 Ei sobi ohtlike ainete pakendid, aerosoolpakendid nagu õhupuhasti ja lakipudelid;

6. Paber- ja kartongpakend - paberkotid, puhtad paberpakendid, karbid, jogurti, mahla, piima ja keefiri tetrapakendid;

 Ei sobi toiduga määrdunud ja pooleldi täidetud pakendid;

7. Vanapaber ja -papp ajalehed, ajakirjad, kataloogid, reklaamid, töövihikud, paberist ja papist kaustikud, trükiga puhas kirja- ning joonistuspaber, ümbrikud, ilma kaanteta raamatud, pappkastid- ja karbid, jõupaber;

 Ei sobi määrdunud, vettinud ega märg paber ja papp, kopeerimispaber, kleepsildid, teibid, kleepsud, kommipaberid ning muud toiduainete pakendid;

8. Tekstiilijäätmed - PUHTAD JA KASUTUSKÕLBLIKUD rõivad, jalanõud, kardinad, voodiriided jms pakitud kuni 240 l kilekottidesse.

 KASUTUSKÕLMBATUID TEKSTIILE võetakse vastu hinnakirja alusel
Kasutuskõlbmatud ja määrdunud rõivad ja tektsiilitooted tuua puhastest ERALDI SORTEERITULT ja pakitult kuni 240L kilekottidesse. 

9. Suuremõõtmelised jäätmed - kapid, lauad, toolid, diivanid, kušetid, mööbli puitdetailid

10. Puhas ehituspuit, mida ei ole keemiliste ainetega töödeldud s.t värvitud, lakitud, liimitud, immutatud jne

11. Jäätmemärgistusega plastid, penoplast pakendid, kilekotid, tühjad kanistrid.

 Jäätmemärgistuseta plaste vastu ei võeta. Ehituses kasutatavat penoplasti vastu ei võeta – see kuulub ehitusjäätmete hulka, mida saab üle anda vastavalt kehtivale hinnakirjale Lääne-Viru Jäätmekeskuses (Piira küla, Vinni vald, 46607 Lääne-Virumaa).

12. Sõiduautode rehvid - kohapeal võetakse vastu vaid sõiduautode rehve. 

 Eraisikute veoautode ja traktorite rehve võetakse tasuta vastu:

- Lääne-Viru Jäätmekeskuses (Piira küla, Vinni vald, 46607 Lääne-Virumaa)

- Tapa Jäätmejaamas (Loode 32, Tapa, 45107 Lääne-Viru maakond).

NB! Eelnevalt tuleb vähemalt päev enne traktori ja veoauto rehvide äravedu täita taotlus: https://www.rehviringlus.ee/vastuvotu-tingimused või helistada 5887 2351, oodata ära taotluse kinnitus ning seejärel saab viia rehvid ära.

13. Akna- ja lehtklaas;

14. Metallid.

 Nõuetele mittevastavaid ja nimekirjas loetlemata jäätmeid jäätmejaamas vastu ei võeta. Lisainfo: jaama lahtiolekuaegadel telefonilt 54370172 või tööpäeviti tallinn@keskkonnateenused.ee

Ehitus- ja lammutusjäätmeid, biolagunevaid ja mittelagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid, köögi- ja sööklajäätmeid saab viia Lääne-Viru Jäätmekeskusesse asukohaga Piira küla, Vinni vald, (telefon 622 6049, e-post: info@lvjk.eewww.lvjk.ee või tellida veoteenus koos kohaletoodud konteineriga vastavat jäätmeluba omavalt ettevõttelt.

 Lääne-Viru Jäätmekeskus on avatud esmaspäevast reedeni kell 8.00-18.00; laupäeval kell 10.00-15.00; pühapäeval kell 10.00-14.00. Vastuvõetavate jäätmete hinnakiri, ohtlike jäätmete hinnakiri, tasuta vastuvõetavate jäätmete info.
Info jäätmete vastuvõtmisest Lääne-Viru Jäätmekeskusest tel: 622 6049 (kaalumaja) või info@lvjk.ee. Jäätmete nõuetekohase käitlemise eest vastutab jäätmevaldaja.